Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 13 Wrz 2013, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


U mnie w foteliku nie ma bazy a z dolu wychodza 2 metalowe zaczepu z zapadka - takie lapki na paskach z regulowana dlugoscia.
Wydaje mi sie ze nie trzeba nic dokupowac wszysko powinien miec fotelik.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 00:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Fotelik jest zawsze wyposażony w "szczęki" zaciskowe i nie ma znaczenia czy przy siedzeniach Jazza zamontujemy prowadnice czy nie, bo i tak po zaciśnięciu się "szczęk" fotelika na metalowych klamrach wszystko jest dokładnie spasowane. Te prowadnice, a właściwie to takie osłonki na klamry, jedynie ułatwiają wielokrotne wyjmowanie i wkładanie fotelika (żeby szybko zobaczyć gdzie te klamry są), ale nie są konieczne.

Ze swojej strony polecam dokupienie specjalnej neoprenowej podkładki pod fotelik, aby nie zniszczyła się tapicerka. Czasem taką podkładkę dają jako gratis do fotelika.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 20:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Czy ktoś używa bazy isofix familyfix maxi cosi w Jazzie? pasuję bez problemu?
Za dwa miesiące powiększy mi się rodzina, szukam fotelika (chyba cabriofix albo peble) z bazą i wybór padł na firmę maxi cosi. Dlatego family fix bo później tą bazę można użyć do większego fotelika.
Ze względu na cenę szukam fotelika i bazy używanego, także jak ktoś taki zestaw posiada to byłbym zainteresowany Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 21:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Heja!
dulu1, teoretycznie isofix to ogólnie przyjęty standard, więc jako taki powinien pasować. Tym bardziej że wycelowałeś w firmę znaną więc raczej na jakieś wpadki i niedoróbki nie powinno mieć miejsca.
Tak się składa, że jestem w podobnej sytuacji (tylko meta bliżej Wink ) i stałem przed podobnym dylematem. Skończyło się na Recaro (Young Profi Plus) z bazą isofix. Również jest opcja wykorzystania w późniejszym czasie bazy do większego fotelika. Polecam, dobra jakość wykonania, całość solidna i pewna.
Z montażem bazy bez większych problemów, choć metalowe "uszy" w Jazzie siedzą dość głęboko. Przypuszczam, że z bazami innych producentów również nie powinno być kłopotów.
W sumie najlepiej podskoczyć do jakiegoś sklepu i przymierzyć. Parę minut, dwa kliknięcia i wszystko wiadomo.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 13:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Ja jednak zostanę przy tym Maxi Cosi, nawet już sobie znalazłem. Wózek kupujemy też Maxi Cosi (akurat to nowe - mura plus), chociaż nie będzie problemu z kompatybilnością Smile
Do sklepu podjechać to nie za bardzo mam jak, bo mieszkam w małej miejscowości, tutaj nie ma takiego sklepu, a żeby dalej się gdzieś wybrać to trochę z czasem krucho...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 13:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


dulu1, absolutnie nie namawiam Cię do zmiany upatrzonego modelu Wink Tym bardziej, że dobrze wybrałeś: pamiętam, że 'auto motor i sport' testował foteliki w crash testach i w klasie 0+ (0-13kg/0-15m-cy) m.in. Recaro i Maxi Cosi były polecane. A jak zaplanowałeś combo wózek+fotelik to już w ogóle malinowo.
Z isofix-em jedynym problemem może być wyprofilowanie tylnej kanapy. Te bardziej "wydumane" utrudniają montaż, baza może być przechylona itp. akcje. W Jazzie mamy ten komfort, że siedzisko kanapy jest dość płaskie i isofix-y nie powinny sprawiać problemów.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 08:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Sylpete napisał:
dulu1, absolutnie nie namawiam Cię do zmiany upatrzonego modelu Wink Tym bardziej, że dobrze wybrałeś: pamiętam, że 'auto motor i sport' testował foteliki w crash testach i w klasie 0+ (0-13kg/0-15m-cy) m.in. Recaro i Maxi Cosi były polecane. A jak zaplanowałeś combo wózek+fotelik to już w ogóle malinowo.
Z isofix-em jedynym problemem może być wyprofilowanie tylnej kanapy. Te bardziej "wydumane" utrudniają montaż, baza może być przechylona itp. akcje. W Jazzie mamy ten komfort, że siedzisko kanapy jest dość płaskie i isofix-y nie powinny sprawiać problemów.


Fotelik i baze family fix wczoraj już zamówiłem (tzn dogadałem się ze sprzedającym) Very Happy Udało mi się kupić w dobrej cenie w ogóle nie zniszczone(na zdjęciach wyglądają jak nowe, sprzedawca również twierdzi że nie są poniszczone). W tej bazie fajne jest to że pasuje do niego fotelik dla starszych dzieci, także starczy na dłużej Smile
A co do wózka to żona upatrzyła sobie Maxi Cosi Mura 4 Plus (nowy model z nową większą spacerówka i piankowymi kołami). Głównym powodem wyboru tego wózka jest duża gondola. Synek ma się urodzić na koniec kwietnia także pojeździ w gondoli w lato, i w zimę dobrze by było żeby jak najdłużej jeździł...
A ten wózek Combo jakiś dobry jest (tzn lepszy od tego który chcę moją żona Wink ). Pasują do niego foteliki Maxi Cosi? Jeszcze nie mamy zamówionego, także mogę spróbować przekonać do niego żonę Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 17:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


dulu1 napisał:
A ten wózek Combo jakiś dobry jest (tzn lepszy od tego który chcę moją żona Wink ). Pasują do niego foteliki Maxi Cosi? Jeszcze nie mamy zamówionego, także mogę spróbować przekonać do niego żonę Laughing

Hmm, chyba wyraziłem się nieprecyzyjnie: pod pojęciem "combo" miałem na myśli zestaw: wózek (jakikolwiek) z pasującym do niego fotelikiem. Czyli dokładnie to, co zaplanowałeś. Bardzo wygodne: wyjmujesz fotelik z oseskiem, pstryk! w wózek i po kłopocie.
U mnie żona także upatrzyła sobie wózek (...jakiś-tam), niestety nie do niego ma adapterów do Recaro, jeszcze nieśmiało próbowałem nakierować temat na coś pasującego, ale jak pewnie wiesz - z kobietą nie wygrasz... Wink
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 18:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Sylpete napisał:
Hmm, chyba wyraziłem się nieprecyzyjnie: pod pojęciem "combo" miałem na myśli zestaw: wózek (jakikolwiek) z pasującym do niego fotelikiem. Czyli dokładnie to, co zaplanowałeś. Bardzo wygodne: wyjmujesz fotelik z oseskiem, pstryk! w wózek i po kłopocie.
U mnie żona także upatrzyła sobie wózek (...jakiś-tam), niestety nie do niego ma adapterów do Recaro, jeszcze nieśmiało próbowałem nakierować temat na coś pasującego, ale jak pewnie wiesz - z kobietą nie wygrasz... Wink


Dokładnie, ciężko jest z kobiętą dyskutować, do tego jeszcze w tej materii... Very Happy
Ale myślę że chyba warto spróbować ją przekonać (są filmiki reklamowe na youtubie, ale podjechać do sklepu), bo taki zestaw to świetna i bardzo wygodna rzecz, szczególnie z noworodkiem (mimo że to dość drogie rozwiązanie),.
Ja nie miałem z tym problemu bo moim znajomym się urodziło dziecko pół roku temu. Moja żona (z reszta ja też) zobaczyła na żywo jak to wygląda, i teraz nie chcę o niczym innym słyszeć Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 18:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


dulu1 napisał:
Ale myślę że chyba warto spróbować ją przekonać (są filmiki reklamowe na youtubie, ale podjechać do sklepu), bo taki zestaw to świetna i bardzo wygodna rzecz, szczególnie z noworodkiem (mimo że to dość drogie rozwiązanie).

Ja to wiem, ba! moja żona też ale wyszło jak wyszło (czyli inaczej niż planowałem), już wszystko kupione i niepasujące wzajemnie. Tzn. jest już "po ptokach"... Confused
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 19:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Sylpete napisał:
Ja to wiem, ba! moja żona też ale wyszło jak wyszło (czyli inaczej niż planowałem), już wszystko kupione i niepasujące wzajemnie. Tzn. jest już "po ptokach"... Confused


No chyba że tak, to już faktycznie po ptakach, nie ma co kombinować i iść dalej w koszty.... Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
coglin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.3, 83km, 2005, climatronik - sprzedana
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 13 Lut 2014, 21:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Montował ktoś w Jazzie fotelik RWF (rear way facing) z przedziału 9-25kg?

My mamy jeszcze trochę czasu do przesadzenia małej do wyższej kategorii i tak się zastanawiam czy taki fotelik wejdzie do Jazza.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Jak by się ktoś interesował to baza familyfix i fotelik cabriofix z Maxi Cosi, pasują do Hondy Jazz Very Happy Dzisiaj właśnie doszedł do mnie taki zestaw i już go przymierzyłem do auta Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
kasia_jazz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 G5 LS, r. 2004
Piwa: 1/22
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 23:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


Odświeżę temat - czy orientujecie się czy w Jazzie z 2004 są te zaczepy isofix? Jutro pójdę poszperać w aucie zgodnie z instrukcją, ale jak ktoś da znać, będzie miło Smile
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 00:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) montaż fotelika w Jazzie


A gdyby tak zechcialo sie poczytac pierwsza strone obecnego watku...
Odp. SĄ.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System