Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) kłopot z biegami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojto76

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: honda jazz 1.2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 13:42
Temat postu:

kłopot z biegami


cześć
od września 2011 mam hondę jazz 1.2,(2004) to moje pierwsze auto (po kupnie wszystkie płyny zmieniłem). Sporadycznie miałem kłopot z 4 biegiem, wchodził jak masełko ale kłopot powstawał, przy zmianie na inny, po prostu zacinał się w diabły i nie chciał wyjść. Przyszły mrozy i sprawa się nasiliła, do 4 doszedł 3 z tym, że 3 łatwiej dawał się zmieniać. Mój mechanik miał czas tylko na przejechanie się autem i niestety 4 klinowała się na całego. Biegi 1,2 i 5 bez zarzutów. Auto trafi do mechanika w poniedziałek, ale chciałem Was zapytać czy ktoś miał coś podobnego , pomijając mrozy i moje małe doświadczenie......
dzięki za komentarze... Confused
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 16:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


Przyczyn może byc kilka, na 1- miejscu obstawiałbym uszkodzony synchronizator tego biegu, na 2- uszkodzony wodzik/linka/wybierak czy jak to tam się zowie, po trzecie sprawdź stan oleju-może byc zbyt mało, no i kiedy był wymieniany? Wymiana na nowy może delikatnie pomoc ale nie w 100%, niektórzy na innych forach polecają ceramizery, ale nie mam do nich przekonania-jeśli działają to zapewne przez krótki czas, nic innego mi nie przychodzi do głowy, kiedyś na innym forum słyszałem o podobnym problemie ale z 2 biegiem w jazzie( nie padła odp. co było przyczyną ), jak naprawisz to daj znac co było powodem.
Co do haczącej skrzyni tu jeszcze coś było:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=145824&highlight=%B3o%BFysko+skrzyni+bieg%F3w
Powrót do góry
Ramon

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 SX Cool 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 22:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


Być może jest to wina oleju w skrzyni biegów, nie wiadomo ile go tam jest i kiedy był wymieniany (choć jak piszesz po zakupie "wszystkie płyny wymieniłeś" więc niewykluczone, że coś będzie z poważniejszych rzeczy tak jak pisze Jazzman). Albo może po prostu mrozy dają się we znaki, choć z drugiej nie powinno tak być.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


Jazzman napisał:
Przyczyn może byc kilka, na 1- miejscu obstawiałbym uszkodzony synchronizator tego biegu, na 2- uszkodzony wodzik/linka/wybierak czy jak to tam się zowie, po trzecie sprawdź stan oleju-może byc zbyt mało, no i kiedy był wymieniany? Wymiana na nowy może delikatnie pomoc ale nie w 100%, niektórzy na innych forach polecają ceramizery, ale nie mam do nich przekonania-jeśli działają to zapewne przez krótki czas, nic innego mi nie przychodzi do głowy, kiedyś na innym forum słyszałem o podobnym problemie ale z 2 biegiem w jazzie( nie padła odp. co było przyczyną ), jak naprawisz to daj znac co było powodem.
Co do haczącej skrzyni tu jeszcze coś było:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=145824&highlight=%B3o%BFysko+skrzyni+bieg%F3w

Uszkodzony synchronizator utrudnia/uniemożliwia załączenie biegu, nie jego wyłączenie. Problemu szukał bym w wodzikach zmiany biegów, zatrzaskach dźwigni lub samych dźwigniach. Powinien obejrzeć/sprawdzić to dobry mechanik od skrzyń, ustali czy konieczny jest demontaż skrzyni
Powrót do góry
Wojto76

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: honda jazz 1.2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 23:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


cześć
jest gorzej, jazz trafiła nie do mechanika ale do serwisu hondy w Lesznie, gdzie utknąłem z włączonym 3 biegiem. Czekam na ocenę, ale już wiem, że będą zaglądać do skrzyni.
dam znać dla zainteresowanych co i jak i za ile
pozdro
W
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 23:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wojto76

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: honda jazz 1.2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 10:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


siemka
sprawdziła się teoria Jazzmena, choć wymieniono całą listę elementów od korków nadkola przez silikon, olej, po widełki zmiany biegów 1-4, kończąc właśnie na tulei synchronizatora. Wraz z robocizną poszło troszkę kasy. Najgorsze, że prawdopodobnie, według tego co się udało ustalić, ktoś już w skrzyni grzebał (stwierdzono nie oryginalny silikon). Widać, że historia auta jest czasami kluczową sprawą. To tyle, w innym wątku piszę o kolejnym problemie, który na dniach mam wyjaśnić a mianowicie odgłosy; stuk przy starcie ze skręconymi kołami i coś czego nie nazwę po stronie prawej, prawdopodobnie coś z zawieszeniem (a podobno Jazz jest w czołówce jeżeli chodzi o ten aspekt no ale polskie drogi potrafią wszystko zepsuć). Teraz do mechanika ale już na dzień dobry zasugerował, co się zgadza, że te problemy pojawiły się po wymianie elementów w skrzyni
dozo
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 18:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


Wojto76 napisał:
siemka
sprawdziła się teoria Jazzmena, choć wymieniono całą listę elementów od korków nadkola przez silikon, olej, po widełki zmiany biegów 1-4, kończąc właśnie na tulei synchronizatora. Wraz z robocizną poszło troszkę kasy. Najgorsze, że prawdopodobnie, według tego co się udało ustalić, ktoś już w skrzyni grzebał (stwierdzono nie oryginalny silikon). Widać, że historia auta jest czasami kluczową sprawą. To tyle, w innym wątku piszę o kolejnym problemie, który na dniach mam wyjaśnić a mianowicie odgłosy; stuk przy starcie ze skręconymi kołami i coś czego nie nazwę po stronie prawej, prawdopodobnie coś z zawieszeniem (a podobno Jazz jest w czołówce jeżeli chodzi o ten aspekt no ale polskie drogi potrafią wszystko zepsuć). Teraz do mechanika ale już na dzień dobry zasugerował, co się zgadza, że te problemy pojawiły się po wymianie elementów w skrzyni
dozo


ile zapłąciłęś za naprawę skrzyni
Powrót do góry
Wojto76

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: honda jazz 1.2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 23:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


hej
z robocizną 2500 Evil or Very Mad

dla porównania nowa skrzynia w ASO to koszt około 9500 katalog

pzdr
Powrót do góry
Pogromcaslaskiej

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda,jazz,LS,1,4,2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 28 Sty 2018, 19:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) kłopot z biegami


Witam,mam problem z wrzuceniem piątego biegu,przy wrzucaniu wydaje się jak by chaczył o trójkę,przy szybszym energicznym wrzucaniu piątego biegu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo że zachaczy ,zmieniłem olej w skrzyni na hondowski mtf + ceramizer do skrzyni,poprawy nie ma,jedynie poprawiło się wrzucanie wstecznego biegu.Samochód jest żony,zawsze myślałem że honda to wzór niezawodności,kultury pracy itp,ale niestety się rozczarowałem,na co dzień jeżdżę fiatem linea t-jet i w porównaniu do tej hondy to Mercedes pod każdym względem,zaznaczam że nie chodzi mi o krytykę hondy,może jakaś regulacja pomoże,z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System