Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hyniks

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 14:10
Temat postu:

Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Witam
Szanowni jazzmani, na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie Jazz'a?

Link do ogłoszenia [url]otomoto.pl/honda-jazz-C22166724.html[/url].

Autko będzie na środę i jestem zdeterminowany by je kupić.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 14:54
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Ja umówił bym się z tym co sprzedaje,że auto sprawdzimy w warsztacie lub serwisie.Jeżeli sprzedający nie ma nic do ukrycia odnośnie stanu technicznego auta to się zgodzi.Jeżeli będzie coś do naprawy to będziesz znał od razu koszt naprawy-wtedy się targujesz o obniżenie ceny.
W dzisiejszych czasach nie kupił bym auta bez tego typu kontroli jego stanu.Robiłem tak wcześniej i zawsze zdało egzamin.Raz uchroniło mię od kupna rzęcha,który tylko ładnie z zewnątrz wyglądał. Exclamation
Powrót do góry
hyniks

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 16:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Nie no oczywiście - jestem umówiony ze sprzedającym na stację diagnostyczną - baa powiedział nawet żebym sobie wybrał i tam pojedziemy z autkiem.
Ale na pewno są jakieś elementy newralgiczne na które warto zwrócić uwagę, tylko które to?
Powrót do góry
gadu-gadu
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 18:33
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


moim zdaniem należy zwrócić uwagę na skrzynie biegów (czy nie słuchać odgłosu zużytych łożyski), a także na połączenia spawów na dachu bo ulegają pęknięciom co powoduje przecieki
Powrót do góry
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 18:57
Temat postu:

Re: Zakup używanego Jazz z 2002 r.


hyniks napisał:
Witam
Szanowni jazzmani, na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie Jazz'a


Na pewno warto zwrócić uwagę czy nie ma mikro pęknięć na łączeniach dachu z tylnymi błotnikami, co może się później objawiać wodą w bagażniku. Więcej o tym można przeczytać w temacie "woda w bagażniku Honda Jazz".
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 18:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 19:53
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Pamiętaj o tzw.rdzy.Przejrzyj łączenia elementów,szczególnie profili zamkniętych,zwróć uwagę na elektrykę,ma wszystko działać,nie daj sobie wmówić ,że to drobnostka jeżeli coś nie będzie działało, podświetlenie deski no i pamiętaj o wszelkiego rodzaju dodatkach na karoserii -drogie Exclamation Najczęściej drobnostki[jak nam się wydaje],przysparzają najwięcej pracy i trudności.Jak uda Ci się kupić Jazza w odpowiednim stanie nie będziesz nic robił przy nim przez wiele km.Zadbane są praktycznie bezawaryjne Razz
Powrót do góry
szeryfik2

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Gora
Posiadane auto: Honda Jazz 2004, 1.4 5d
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 22:17
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


witaj,
na moje (nie fachowe oko) miał coś robione z przodem i może i tyłem -> patrz na zderzak przód - wgniecenie od strony pasażera i chyba niezbyt dobrze spasowany, szczególnie widać to koło reflektora od strony kierowcy. poza tym nie ma wycieraczki tylnej szyby, i tylny zderzak też jakis podniszczony. zwróc uwagę na zawiasy tylnej klapy czy są firmowo przymocowane, i najpierw przejedz kilka kilometrów a potem wchodź na kanał dopiero !!! ja kupiłem Jazzika z niewielkim wyciekiem ze skrzyni biegów (przecieka skrzynia biegów na łączeniu)-tak jakby poci się - ubywa ok. 15 minilitrów na miesiąc, więc śladowe ilości ale niesmak pozostaje... Odpalaj auto na zimnym silniku (poinformuj właściciela żeby go nie odpalał w ten dzień kiedy masz go ogladać) i przejedź się z wyłączonym radiem- słuchaj czy cos nie piszczy szczegolnie przy przyspieszaniu (to te łożyska skrzyni biegów). Polecam Jazzika - super auto - daje frajde z jazdy - ja sie nim nie moge najeździć! Smile aha - i TARGUJ SIE! ja za te cene kupiłem auto z przełomu 2003/2004, też do rejestracji.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 00:10
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Autko trochę poobijane , sprawdź podłogę bagażnika (czy jest prosta) i zobacz pod koło zapasowe czy nie ma tam wody.Zobacz na zaczepy zderzaka a błotnikiem lewy tył czy są całe. Warsztacie poproś o dokładne sprawdzenie autka .Targuj się teraz jest kiepski czas sprzedaż auta.
Powodzenia'Wink
Powrót do góry
skype status
Ramon

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 SX Cool 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 00:46
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Według mnie coś chyba było robione z tyłem, zderzak jakiś podejrzany, poza tym wydaje się być źle dopasowany (od strony kierowcy na zdjęciu to widać). Brak wycieraczki na tylnej szybie (być może cały tył był rozwalony ale to może już przypuszczenia na wyrost). Samochód trochę porysowany ale w końcu jakby nie było, ma już około 10 lat. Dokładnie należałoby sprawdzić te przecieki w bagażniku, o których wiele już napisano na tym forum. Generalnie wolę kupować krajowe, jakoś nie mam przekonania do sprowadzanych.
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 01:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


widziałem w lepszym stanie takie roczniki z naszego kraju do sprzedania widac auto po przeżyciach kierownica mocno wytarta jak na tak sredni przebieg tak naprawde odradzam Tobie i wszystkim zakupu aut z komisów czy handlarzy wystarczy wejśc na mobile.de i porównać za ile trzeba dać za auto
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 16:50
Temat postu:

Re: Zakup używanego Jazz z 2002 r.


hyniks napisał:
Witam
Szanowni jazzmani, na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie Jazz'a?

Link do ogłoszenia [url]otomoto.pl/honda-jazz-C22166724.html[/url].

Autko będzie na środę i jestem zdeterminowany by je kupić.

Pozdrawiam


Zastanów się na mocniejszym silnikiem 83km, pomimo tylko 5 koni różnicy jest wyraźna różnica w elastyczności, wiem co piszę bo w rodzinie są obie wersje, różnica w spalaniu nie przekracza pół litra na 100km.
Zwróc uwagę na przeguby, skręc na maxa koła i pojeździj kółka w lewo/prawo jak hrobocze to są walnięte, sprawdź kontrolki zwłaszcza żółtą (silnika) i czerwoną poduszek-czy się zapalaja zaraz po przekręceniu kluczyka i gasną chwilę po odpaleniu, sprawdź czy sprężarka klimy pracuje - jeśli będzie mróz to ma prawo się nie załączyc mimo świecenia kontrolki AC ( otwórz maskę i słuchaj czy pracuje ), posprawdzaj kierunki nawiewów czy na wszystkie dmucha, sprawdz czy radio nie gubi fal, jak szybko łapie sprzęgło, resztę tak jak pisali poprzednicy,pojeździj po dziurawych nawierzchniach wsłuchaj się w pracę zawieszenia, kup jakiś czujnik gr. lakieru i posprawdzaj gr., przejrzyj dokładnie całe forum-sporo cennych uwag.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 17:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Hyniks nie kupuj emocjonalnie,warto poszukać Jazza z naszych salonów niż sprowadzanego.Zapłacisz trochę więcej ale będziesz znał całą historię auta.No i za niewiele większe pieniądze podejrzewam,że znajdziesz lepiej utrzymany egzemplarz.
Powrót do góry
hyniks

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 19:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


Moi drodzy, pytanie za 100 pkt.
Jak mam się zorientować czy auto jest wyposażone w immobiliser?
Bo właśnie stałem się posiadaczem Jazz'a tego z linku ale kurcze nie wiem jak sprawdzić czy mam immo.... Dodam tylko że kluczyki do auta mam standardowe a do nich pilot do zamka.
Ktoś pomoże?
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup używanego Jazz z 2002 r.


hyniks napisał:
Moi drodzy, pytanie za 100 pkt.
Jak mam się zorientować czy auto jest wyposażone w immobiliser?
Bo właśnie stałem się posiadaczem Jazz'a tego z linku ale kurcze nie wiem jak sprawdzić czy mam immo.... Dodam tylko że kluczyki do auta mam standardowe a do nich pilot do zamka.
Ktoś pomoże?



Było już na forum, na zegarach miga kluczyk po przekręceniu kluczyka przed odpaleniem bodaj 3 razy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System