Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JWKT

Debiutant



Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 SX-Cool; 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 23:28
Temat postu:

Nigdy więcej ASO


Witam
Od lipca zeszłego roku miałem problemy z samochodem - pojawiały się komunikaty błędów P0638,P0221 gdzie serwis ASO Hondy stwierdził uszkodzenie przepustnicy. Usterka ta objawiała się spadkiem mocy silnika, falowaniem obrotów, czasami gdy naciskałem na pedał gazu to silnik w ogóle nie reagował.
Za poradą serwisu wymieniłem przepustnicę i po 3 miesiącach ponownie pojawiły się te same komunikaty. Pojechałem do serwisu ASO z reklamacją usługi której mi nie uznali a ponadto stwierdzili że uszkodzony jest teraz zawór EGR lub komputer.
Męczyłem się z tym przez około 3 miesiące, aż jeden ze znajomych polecił mi mechanika, który dosłownie w dwie godziny odnalazł przyczynę usterki i nie był to zawór EGR ani przepustnica ani komputer, tylko powodem wszystkich moich problemów był uszkodzony przewód elektryczny w wiązce przewodów - przewód ten był pęknięty.
Mechanik ten stwierdził że nie można się dosłownie sugerować tym co pokazują komunikaty błędów.
Natomiast nikt w ASO nawet nie próbował przeanalizować tego problemu tylko opierał się wyłącznie na wskazaniach komputera. Gdy mówiłem im że najczęściej mam problemy z samochodem gdy przejeżdżam przez torowiska i wówczas występują drgania całego samochodu w tym również wiązki przewodów elektrycznych to nikt mnie nie słuchał.
Gdy spytałem się w ASO czy naprawiają przepustnicę to oświadczyli mi oni że tej części się nie naprawia ponieważ nie można jej rozebrać.. Natomiast mechanik ten pokazał mi rozebraną przepustnicę do Hondy Jazz i stwierdził że nie ma problemu z jej naprawą.
Ponadto oświadczył mi że przepustnic nie powinno się czyścić ponieważ samo łożyskowanie przepustnicy smarowane jest smarem który w czasie czyszczenia jest wypłukiwany i może to doprowadzić do uszkodzenia przepustnicy
Napisałem o tym ponieważ niektórzy na forum zalecają czyszczenie przepustnicy.
Sam warsztat gdzie naprawiałem samochód może nie jest okazały, ale dawno nie spotkałem się z tak fachową obsługą.
Podaję namiary na warsztat:
ARTBEX Auto Serwis
Artur Łysoniewski
Łódź ul. Wysoka 20
tel: 42 674-16-13
501-124-140

Pozdrawiam wszystkich fanów Hondy Jazz

Może warto byłoby podawać na forum adresy warsztatów gdzie potrafią naprawiać samochody.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 21:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Dlatego w ASO będę tylko dwa razy na przeglądach gwarancyjnych. Dużo kasy i niewiele wiedzy.
W moim mieście w serwisie Hondy pracują sami b.młodzi mechanicy. Niczego nie chcę ujmować młodym osobom ale w takim zawodzie doświadczenie gra naprawdę dużą rolę. I same szkolenia Hondy niewiele zmieniają.
Miałem ostatnio mały wyciek płynu chłodniczego. Nie wiem jak do niego doszło, być może zaworkiem w korku od zbiornika. Pojechałem do ASO. Myślałem, że chociaż sprawdzą wszystkie połączenia przewodów itp. Ale ograniczyli się do podniesienia auta i obejrzeniu całego układu. Oczywiście niczego nie stwierdzili. sugerowali nawet, że to nie był wyciek płynu chłodzącego. Nawet nie podnieśli maski silnika, bo zobaczyli by białe zacieki na zbiorniku, których od spodu auta nie było widać.
Dałem sobie spokój. Wyciek nie był duży, płynu jest nadal wystarczająca ilość. Ale wyniosłem przynajmniej wiedzę o sposobie sprawdzania przez ASO rzadkich usterek i przypadłości. No i sprawdzam regularnie poziom płynu chłodniczego, bo jak sam czegoś nie dopilnuję to w ASO z pewnością mi nie pomogą.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


A czy we Wrocławiu jest jakiś godny polecenia serwis Hondy?
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Mi zostało jeszcze ok 6tys.km do pierwszego przeglądu .Samochód kupiłem w salonie w Świdnicy GRUDZIŃSCY.Zobaczymy jak oni podejdą do sprawy,bo jak czytam niektóre linki to mi się włos jeży.Mam nadzieję ,że zostanę potraktowany profesjonalnie-jak przy zakupie auta.Nie omieszkam napisać zaraz po przeglądzie.Jak dotąd mam same pozytywne opinie na temat tego salonu-serwisu.Tak przynajmniej mi relacjonują ci,którzy z niego korzystali.pożyjemy ,zobaczymy-POZDRAWIAM Idea
Powrót do góry
Ramon

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 SX Cool 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 23:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


jedynka1 napisał:
Mi zostało jeszcze ok 6tys.km do pierwszego przeglądu .Samochód kupiłem w salonie w Świdnicy GRUDZIŃSCY.Zobaczymy jak oni podejdą do sprawy,bo jak czytam niektóre linki to mi się włos jeży.Mam nadzieję ,że zostanę potraktowany profesjonalnie-jak przy zakupie auta.Nie omieszkam napisać zaraz po przeglądzie.Jak dotąd mam same pozytywne opinie na temat tego salonu-serwisu.Tak przynajmniej mi relacjonują ci,którzy z niego korzystali.pożyjemy ,zobaczymy-POZDRAWIAM Idea

Ten serwis akurat powinien być ok. Poprzedni właściciel Hondy, od którego odkupiłem samochód (mimo, że zakupił auto w salonie pod Wrocławiem) właśnie tutaj serwisował, jak stwierdził "ze względu na niższe ceny i lepszą obsługę". Chyba mówił prawdę, bo póki co, odpukać, nic się z autem nieprzewidzianego nie dzieje. Wszelkie wymiany itp. wydają się być autentyczne. Ale sam jestem ciekawy jak faktycznie pracują w tym serwisie - więc czekam na Twoją opinię (zawsze to lepiej poczytać od kogoś trzeciego) Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 23:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 20:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Nie omieszkam napisać od razu po przeglądzie.Ostatnio dogadałem się,że przywiozę swój olej i filtry.Niektórzy użytkownicy serwisujący swoje auta
twierdzą,że w mniejszych miastach serwisy podchodzą do klientów lepiej niż w dużych aglomeracjach.Twierdzą,że specjalnie kosztem nadłożenia kilometrów jadą do jakiegoś innego serwisu-nie do najbliższego w miejscu zamieszkania.Może coś w tym jest Question Mniej klientów im się przewija przez salon i serwis to może bardziej się starają.Niedługo zobaczymy :!:Moja żona mówi,że z serwisami to jak z lekarzami-jeden od razu zdiagnozuje chorobę a drugi jak nie wie co jest to kręci ile może ,żeby tylko jeszcze do niego przyjść ,mimo że konował G--NO wie co i gdzie boli.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


-Miles- napisał:
A czy we Wrocławiu jest jakiś godny polecenia serwis Hondy?

Miles może naprawdę warto rozejrzeć się za jakimś mniejszym serwisem poza Wrockiem.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


jedynka1 napisał:
-Miles- napisał:
A czy we Wrocławiu jest jakiś godny polecenia serwis Hondy?

Miles może naprawdę warto rozejrzeć się za jakimś mniejszym serwisem poza Wrockiem.


Na razie jeżdżę do ASO w Mirkowie k/Wrocławia - jestem z nich zadowolony.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 22:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Miles ,opłacasz AC.Pytam bo przy zakupie dostałem cały pakiet gratis na 1 rok.Zaczynam się zastanawiać powoli ile teraz zapłacę,mając zniżek 60% na OC i 20% na AC.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 16:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


jedynka1 napisał:
Miles ,opłacasz AC.Pytam bo przy zakupie dostałem cały pakiet gratis na 1 rok.Zaczynam się zastanawiać powoli ile teraz zapłacę,mając zniżek 60% na OC i 20% na AC.


Opłacam, od początku.
Ubezpieczenia poszły w górę i wiem już, że w tym roku zapłacę więcej niż w poprzednim.
Auto kupiłem nowe w 02 2010. W lutym zapłacę:
OC - 460 zł, AC - 870 zł, NW - 75 zł.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 17:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


-Miles- napisał:
A czy we Wrocławiu jest jakiś godny polecenia serwis Hondy?


Też szukałem, jako że licznik dobił do 40 tyś w zw z tym trzeba było skontrolowac zawory itp. Pewien znajomy który naprawiał tam Toyotę polecił mi warsztat: Japan Serwis z ul. Nasypowej we Wrocku. Poszukałem trochę opinii o nim w necie-znalazłem nawet negatywne ale zaryzykowałem. Oddałem do nich najpierw jedną potem drugą Jazzkę do regulacji zaworów i wymiany świec. We Wrocławskim ASO Hondy zaśpiewali sobie coś koło 650zł. za auto. Jako, że nie mam zbytnio zaufania do serwisów postanowiłem sprawdzic ich pracę odkręcając jedną wyrywkowo wybraną świecę-była nowa więc wymienili ( mam nadzieję że resztę też), gorzej ze sprawdzeniem reg. zaworów, uszczelka była nowa, śruby dokręcone ( robili to jesienią do dziś nic nie cieknie, nawet się nie poci ) więc raczej ok. Po naprawie odczucie moje takie jakby auto lepiej się zbierało z niższych obrotów, zaczęło mniej palic o jakieś 0,3L. Za całośc dałem 284zł ( 8 nowych świec, regulacja zaworów, nowa uszczelka ze średniej półki+robocizna ). Z warsztatami bywa różnie a właściwie z fachowcami tam pracującymi, dobrze byłoby patrzec na to co robią ale niewiele jest takich warsztatów gdzie na to pozwalają poza tym jak grubsza robota to nie uśmiecha mi się patrzec komuś na ręcę kilka godzin. Najlepiej miec zaufanego fachowca albo robic samemu tylko wtedy trzeba się na tym znac miec czas i odwagę.
Generalnie to rzadko odwiedzam warsztat i oby tak było dalej, poza wymianą spalonych żarówek nic się nie psuje, stand.przeglądy, co mogę i umiem robię sam. Jakbyś znalazł jakiś dobry warsztat we Wrocku to napisz.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 17:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Wydaje mi się, że serwisy chcą "odrobić" kryzys i małą sprzedaż nowych samochodów właśnie przeglądami. W zeszłym roku chcieli mi wymieniać filtr kabinowy (trochę to u nich kosztuje) pomimo tego, że nie było to przewidziane w zakresie przeglądu po pierwszym roku. Oczywiście podziękowałem. Twierdzili też, że rozebrali, przeczyścili i przesmarowali hamulce. Nie chce mi się w to wierzyć bo wydaje mi się, że śruby nie zostały ruszone, więc serwisowali to chyba tylko na fakturze.

W zasadzie w nowym Jazzie większy przegląd wypada po 100 tys (wymiana świec, oleju w skrzyni, filtru paliwa, regulacja zaworów). Do tego przebiegu trzeba wymieniać tylko olej i filtry, no i płyn hamulcowy co 3 lata, ewentualnie serwis klimy.

Tak więc w nowym samochodzie serwis wymienia olej i robi w koło tego straszne zamieszanie, każąc człowiekowi czekać pół dnia przed telewizorem i wmawiając mu czego to oni tam nie robili.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 17:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Jazzman napisał:


(...) Jakbyś znalazł jakiś dobry warsztat we Wrocku to napisz.


Dzięki.
W międzyczasie zapytałem znajomego, gdzie serwisuje swojego Civica. Polecił mi AutoMax Centrum Aut Japońskich na ul. Krzywoustego 6. Co prawda nie robił tam jeszcze niczego "grubego", ale z dotychczasowej obsługi jest zadowolony.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 18:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


Miles jak możesz to napisz jeszcze u kogo ubezpieczasz-Warta,PZU Question Cena jest dosyć dobra myślałem,że wyjdzie trochę więcej.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 19:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nigdy więcej ASO


jedynka1 napisał:
Miles jak możesz to napisz jeszcze u kogo ubezpieczasz-Warta,PZU Question Cena jest dosyć dobra myślałem,że wyjdzie trochę więcej.


Benefia
Ale ubezpieczam się u nich już od 2003 roku, bezszkodowo, więc dali mi już maksymalne zniżki.
Koleżanka z pracy mająca Scenika 1,9 z 2005 szukała nowego ubezpieczyciela, bo jej poprzedni (Alianz) ostro zaszalał z podwyżkami. W tamtym roku za samo OC 900 zł, w tym krzykneli jej 1070 zł. Zasugerowałem by zapytała Benefię. I tu mocne zdziwienie - zaproponowali 2000 zł!
Jak widać kontynuacja ubezpieczenia ma duży wpływ na cenę. Oprócz tego liczy się to, by wszystkie rodzaje ubezpieczeń mieć w tym samym TU.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System