Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kot0909

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: audi 16, 2003, 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 22:23
Temat postu:

filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


witam. jestem bliski zakupu hondy crv 2,2 i-CTDi z 2007 roku. samochod ma udokumentowane 170 tys. przebiegu. model jest w stanie idealnym.

jednak niepokoi mnie filtr czastek stalych. wyczytalem ze w tych modelach psuje sie najczesciej po 160tys. km. i tutaj pytanie do kierowcow ktorzy maja silniki z takim filtrem oraz do mechanikow i innych znawcow: czy z tym filtrem naprawde jest tak strasznie jak czyta sie w internecie? czy mozna go czyms zastapic mniej awaryjnym? i ile kosztuje naprawa w razie awarii?
Powrót do góry
slawek500

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: cr-v 2005 , VW T4 2,5 TDI , stary Sprinter ,2 Motocykle , Wózek Widłowy Toyota
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 23:39
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


stać cię na taki sam stać to bez wątpienia stać cię na usunięcie filtra ceny zastąpienia go i odpowiedniej korekty w kompie zaczynają się od 1000 zł
Powrót do góry
slawek500

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: cr-v 2005 , VW T4 2,5 TDI , stary Sprinter ,2 Motocykle , Wózek Widłowy Toyota
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 23:44
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


może nie wyjaśnia wszystkiego ale wystarczająco by nie bać się tego strasznego filtra cząstek stałych Shocked


http://www.auto-swiat.pl/1-bez-filtra-bez-problemow-zobacz-jak-usunac-filtr-czastek-stalych
Powrót do góry
Pean

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: CRV III 2,0 i-vtec
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 12:07
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


Po 150 tyś km w nowszych dieslach zaczynają się wydatki ( turbina, sprzęgło, dwumas, wtryski, DPF, itd. ). Oszczędnosci to miał pierwszy własciciel, o ile miał, bo przepłacił za diesla na wstępie ( przy CR-V III była to kwota rzędu 20 tyś). Polecam bezproblemową benzynę bez takich problemów przy spalaniu 1-2 litry większą od diesla o tej samej mocy....
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 16:10
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


A że benzyna już dawno tańsza od ON... Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 16:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kot0909

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlasie
Posiadane auto: audi 16, 2003, 1,9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 16:41
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


czyli odradzacie ten samochod?
Powrót do góry
Pean

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: CRV III 2,0 i-vtec
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 17:45
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


Ja nie odradzam tego konkretnego samochodu. Ja odradzam w ogóle diesla, zwłaszcza po takim przebiegu Razz
Powrót do góry
slawek500

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: cr-v 2005 , VW T4 2,5 TDI , stary Sprinter ,2 Motocykle , Wózek Widłowy Toyota
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 19:25
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


kot0909 napisał:
czyli odradzacie ten samochod?



Napisze tak z mojego punktu widzenia . Sprzedałem passata B6 którego miałem 3 lata i kupiłem CRV kę z 2005 roku w benzynie i żałuję że nie kupiłem DIESLA


Te wszystkie opowieści że wszystko pada wszystko się psuje i sypie to można miedzy bajki włożyć . jak ktoś ma pecha ( czytaj cofnięte liczniki ) to się może i sypie , ale pechowiec to się na prostej drodze przewróci i czy trzeba zaraz zamykać tę drogę dla pieszych ?
Powrót do góry
Pean

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: CRV III 2,0 i-vtec
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 20:56
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


To widocznie mój znajomy, który ma CRV III od nowości ma pecha, bo wymieniał 2 razy sprzęgło i raz turbinę. Oczywiście po gwarancji ( poza jednym sprzęgłem ). To co oszczędził na paliwie wydał na naprawy, co wyleczyło go od diesla na przyszłość. Nie mówiąc o nerwach i konieczności odstawiana samochodu do serwisu. Diesel owszem ma lepszy moment obrotowy i pali nieco mniej, ale to wszytsko. Benzyna przyśpiesza tak samo, jedynie trzeba częściej machać biegami. Poz tym, znajomy narzeka że wolno się nagrzewa zimą. To dzięki niemu nie wdepnąłem w diesla i bez obawy nabijam kilosy. On diesla już nie kupi. Jego historię też między bajki włożysz?
Powrót do góry
slawek500

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: cr-v 2005 , VW T4 2,5 TDI , stary Sprinter ,2 Motocykle , Wózek Widłowy Toyota
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 21:36
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


Pean napisał:
To widocznie mój znajomy, który ma CRV III od nowości ma pecha,....................................................................................................................... Jego historię też między bajki włożysz?




Sory Winnetou nie znam ciebie Shocked nie znam twojego znajomego Embarassed nie wiem nawet czy masz znajomych Rolling Eyes ale mojego znajomego brata zięcia wujka ze strony ciotki teść mówi że już nie kupi benzyny Smile

Straszysz człowieka który miał nadzieje po zalogowaniu się na forum otrzymać konstruktywna odpowiedz na temat filtra cząstek stałych Idea


Niechce mi się z toba gadać bo i o czym ? jesteś z zawodu mechanikiem ?
Powrót do góry
Pean

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: CRV III 2,0 i-vtec
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 22:14
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


O widzę, że cytujesz Bogusia Lindę: "...nie chce mi sie z Tobą gadać...", Dorzuć jeszcze to: "Ty stara d... a jesteś..", choć będzie to cytat nie trafiony, bo ani ja stara, ani d...a... Napnij się jeszcze bardziej przed świętami. Sprzedaj benzynę, kup diesla i się ciesz bezawaryjnością.
A co do zainteresowanego kupnem kolegi: ja go nie straszę, ale zwracam uwagę na to na co wiekszość ludzi kupujących diesla, zwłaszcza używanego nie zwraca. Wtryskiwacze, spzręgło, koło dwumasowe, turbina, DPF, koło pasowe alternatora ( w dieslu jest inne, bardzej podatne na awarię ) są to częsci eksploatacyjne, z których wymianą po przebiegu ok. 150 tyś km. trzeba sie liczyć. Ceny tych części i robocizna idą w tysiące. Ludzie kupując diesla chcą oszczędzać, a tu kicha. Poz tym ważne gdzie sie takim samochodem będzie jeździć: w trasie, czy po mieście. Jak często po mieście to diesel musi być na wstępie skreślony. Ale kazdy niech sobie kupuje co chce. Laughing , bo to jego portfelik..
Mniej emocji negatywnych emocji życzę, choć je rozumiem, bo wróciłeś późno z roboty Smile
Powrót do góry
slawek500

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: cr-v 2005 , VW T4 2,5 TDI , stary Sprinter ,2 Motocykle , Wózek Widłowy Toyota
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


Pean napisał:

Mniej emocji negatywnych emocji życzę, choć je rozumiem, bo wróciłeś późno z roboty Smile




tak jak ryczysz mój osiołku tak jak ryczysz



jest takie powiedzenie do pracy zdejmuje się marynarkę do roboty spodnie trafiłeś byłem u twojej lepszej połowy z robotą Rolling Eyes
_________________
Dawno dawno temu każda miejscowość nawet ta najmniejsza miała swojego miejscowego idiotę a teraz mamy internet Smile
Powrót do góry
Zbendul

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: Crv 2000 , stag 4 eco , lift 3,5 :) ,Renault trafic 2004 1,9 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


forum ostatnia chce mi sie porownac do ustawek .....

cala masa nie potrzebnych przepychanek...tylko tu slownych ...:/

teraz postaram sie odpowiedziec czlowiekowi jak potrafie ..nie nie jestem mechanikiem ale stolarzem z zawodu ....samochody psuje i ze nie wierze mechanikom Wink to je sam naprawiam z calkiem niezlym efektem ....

jesli chodzi o diesla mam 2 busy jeden to trafic w dci i nie ma filtra czastek stalych ..drugi to vito 2007 i ma takowy .....


filtr mechanicznie sam usunelem + katalizator

zamiast filtra poszedl wydech przelotowy , zamiast kata strumienica + zaprowadzenie do elektronika i usuniecie jego z kompa kosztowalo mnie to 950 zl

wg mojej oceny bryka lepiej sie zbiera , spala mniej ( kat zapchany byl troche )

na desce nic dziwnego mi nie wyswietla bryka lata jak ta lala

koniec wypowiedzi Wink pzdr
Powrót do góry
querk

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: honda cr-v executive 2,2 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 13:28
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) filtr czastek stałych. CRV 2007 2,2 i-CTDi


Idąc tokiem rozumowania, że padają sprzęgła, turbiny, koła 2masowe i cos tam jeszcze to trzebaby było jeździc polonezami Borewiczami, bo tam chyba się nei miało co zepsuć. w samochodach kilkuletnich jest tyle rzeczy potencjalnie awaryjnych (eksploatacyjnych głównie), że chcąc uchronic się od "usterek" polecam naprawde zakup malucha czy może Skody Favorit. Niestety. Tak sie teraz produkuje samochody. Nie wiem czy wiecie, że Mazda w roku 2012 na sprzedaży nowych aut straciła kilkaset milionów dolarów. Jedyne co pozwoliło nie ogłosic bankructwa to przynoszący zyski serwis. Kiedyś jak kupowałem Vectre B 2.2 DTI wszyscy za głowe się łapali co ja kupuje. Non-Stop miało sie to auto psuć. Sprzedałem z przebiegiem 235000 km i zjeździłem przez 7 lat całą polskę. Nic się nie zepsuło. Wszystko co trzeba było zrobić to eksploatacyjne rzeczy i wymiana koła pasowego wału, ale no nic nie jest wieczne. Moim zdaniem żadno auto sie nie psuje bez przyczyny. Oczywiście, że jest gdzieś odsetek awarii niewytłumaczalnych bądź związanych z chorobami wieku dziecięcego auta. Dlatego np ja jak wybieram auto to raczej model z końca jego produkcji gdzie poprawione są błedy i auto jest bardziej dopracowane. Moim zdaniem kluczową jest sprawa eksploatacji auta. Z dieslem nie wolno w zimie wsiąść i jechać. No może to śmieszne, ale wszystko żeby działało prawidłowo musi mieć spełnione odpowiednie warunki. Faktem jest, że ludzie mający troche więcej pieniędzy i lepsze auta mniej o nie dbają w kwestiach techniczno-eksploatacyjnych. I tak na koniec. Kolegi wujka tata miał taką samą Vectre jak ja i wymieniał w swojej 3 razy turbine. Ja ani razu. On miał pecha czy ja szczęście? Choćby nie wiem jak dbac o filtr czastek stałych on predzej czy później zapcha sie tak, że trzeba bedzie cos z nim zrobić. Proponowałbym odkładać sobie miesięcznie po 100 zł do skarpety i w momwncie kiedy już się ten filtr "skończy" po prostu udać się w miejsce gdzie w pełni profesjonalnie go wywalą i dalej cieszyć się kulturą pracy diesla bo jest dużo większa niz benzyny. No i oczywiście radze dopłacic 150 zł do OC i mieć assistance bo CR-Vki nie można holowac więc jak już coś sie wydarzy to wystarczy telefon i adres gdzie ją zawieźć.
Powrót do góry
skype status
Jakub53

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ujny
Posiadane auto: Honda CRV/ 2.2 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 02:33
Temat postu:

Mity i ściemy


Witam, post troche po nie w czasie, ale z racji posiadania Hanki chciałbym się wypowiedzieć na jej temat.
2010r, pierwsza rejestracja styczeń 2011, krajowa, jestem drugim właścicielem.
Auto zakupiłem z końcem 2013r, z oryginalnym przebiegiem 133451.
Obecnie honda ma przebieg 218 tys. Z groszem. Jest to automat. Odnośnie filtra dpf... Jeżeli nie jesteś niedzielnym kierowcą i od czasu do czasu twoje spalanie całego zbiornika wyniesie 12/13l na 100 km to NIE MASZ SIĘ CO MARTWIĆ o filtr cząsteczek stałych.
Koło dwumasowe i inne [cenzura]ły to też ściema, bądź trafi się po prostu trefny model, czego nie przeskoczysz:-).
Nie dbałem o swoje autko za bardzo, na jednej wymianie oleju zrobiłem ponad 40tys. Km i... Nic Mechanik stwierdził że 4 litery uratował mi mój styl jazdy i Nic więcej. Każdy obeznany powie Ci że z dpf-em trzeba nauczyć się jeździć i tyle. Z filtrem wszystko ok, temperaturkę utrzymuje bez problemu zima czy lato, napęd śmiga swietnie, żadnych problemów ze skrzynią. Niekorzy twierdzą że jest troszke ospały i jak na taką moc mógłby się lepiej zbierać- polecam postawienie nowej mapy paliwowej przez kogoś kto zna się na dieslach hondy. Autko gorąco polecam:-).

PS. Jedyne co robiłem to naprawa (spawanie migomatem) charmonijki rurki egr-u bo w autku było czuć spalinami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

35 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCivic

65 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System