Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 20:42
Temat postu:

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Witam,

Czeka mnie wkrótce wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów. Podzielcie się proszę informacją co wlewacie do swoich CR-V (III). Czy może ktoś wie jaki olej jest zalecany przez Hondę ewentualnie jaki olej wlewa do skrzyni serwis? Jaka jest Wasza opinia na temat zamienników? Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Nikt z Was nie ma CR-V III w automacie, czy może nie wymieniacie w nich oleju ? Sad
Powrót do góry
haran12

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda CR-V, II 2000 cm3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 16:56
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Honda CR-V II generacji, do mojej automatycznej skrzyni biegów, mechanik wlał Elf Matic.
Powrót do góry
Ener

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Najlepiej wlać taki jak jest w skrzyni. Przy wymianie zostaje sporo starego oleju i lepiej nie mieszać z innym. Najlepiej wlać oryginalny i nie dawać tego robić byle komu, bo to nie jest takie proste jak wymiana oleju w silniku.
Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 21:18
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Tak masz rację, ale nie wiem co Honda oryginalnie leje do skrzyni automatycznych. Do mojej wchodzi 3,8 [l].

Może jeszcze ktoś podzieli się informacją n/t używanego oleju?

Oczywiście olej będzie wymieniany przez wykwalifikowanego mechanika, który serwisuje samochody Hondy.

Dzięki za info!!! Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 21:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
luccassw

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): 100-lica
Posiadane auto: Honda, CRV, I, 2.0 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Gru 2011, 11:37
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Wiele czasu spędziłem nad rozeznaniem tematu AT w cr-v, w Polsce jest z tym słabo nawet w serwisach - bo informacje od mechaników potrafiły przyprawiać mnie o ból głowy.
Najlepszymi specjalistami i serwisantami w tym zakresie są amerykanie i tam otrzymałem pomoc od pasjonatów naszej marki i przebiegami ponad 300 tys mil na automatach.
Nasze skrzynie wymagają solidnego serwisu co 20-30 tys km.
Ale w przypadku gdy nie znasz dobrze historii na start trzeba dokonać płukania skrzyni.
NAJWAŻNIEJSZE tylko olej honda ATF-Z1 - wszystkie inne dają negatywne oznaki- w tym nawet w moim przekonaniu jeden z najlepszych producentów oliwy - Amsoil.
Dodatkowo przeczyść i sprawdź działanie "cewek" z ang. "solenoids" w naszych hankach są na wierzchu skrzyni (4szt + 1 szt podłużny od różnic ciśnień) przepraszam może polskie nazwy niezbyt technicznie tłumacze ale znam serwis z ang. ;-(

Wymiana oleju na start- 3x
tak na szybko (gdybyś potrzebował pomoc dzwoń- ja już serwisuję skrzynie od dawna i obecnie jest bosko- mój serwis jej nie poznał)
1. spuszczasz oliwe,
2. zalewasz nowa- 3l
3. runda po okolicy jakieś - 20 km -dobre wymieszanie,
i tak trzy razy!!!! wymienisz ponad 90% całej oliwy w układzie.
przed ostatnim zalaniem wyczyść "cewki"
w moim przypadku dwie cewki były zawieszone ale udało się je uruchomić.
Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Gru 2011, 20:02
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Witam!

Serdeczne dzięki Luccassw za cenne informacje. Mam nadzieję, że będą pomocne także innym użytkownikom AT.

Ja jestem już po wymianie i tak jak radziłeś zalałem skrzynię oryginalnym olejem Hondy. Zrobił to doświadczony mechanik, który długo pracował w serwisie Hondy i wie dokładnie jak to wykonać. Oczywiście na temat serwisów miał również swoje zdanie...

Wymiana wg mojej serwisówki to: pierwsza po 60.000 a następne już co 40.000 ale w przyszłości zastanowię się nad częstszą.

Jeszcze raz dziękuję za wyczerpującą odpowiedz w temacie.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów!
Powrót do góry
kogut776

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecinek
Posiadane auto: Honda CRV2,2006r 2.4 Automat
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 23 Gru 2011, 10:21
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Wszystko ok co napisałes ale z tym doswiadczonym mechanikiem to troche przesadziłes,wszyscy mechanicy którzy pracowali w serwisach uwarzają sie za cudotwurców i najlepszych z najlepszych,troche lizneli wiedzy a tak naprawde gó--o wiedzą znam takich co nawet pracowali w serwisach w niemczech.To tak samo jak budowlaniec chwali się ze pracował w Niemczech,Angli,Danii i on wszystko umie a nie znają podstawowych standardów gamonie (klapki na oczach)
Powrót do góry
jaca1101

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Irlandia
Posiadane auto: hrv 2000 1.6 auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 17:27
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


luccassw napisał:
Wiele czasu spędziłem nad rozeznaniem tematu AT w cr-v, w Polsce jest z tym słabo nawet w serwisach - bo informacje od mechaników potrafiły przyprawiać mnie o ból głowy.
Najlepszymi specjalistami i serwisantami w tym zakresie są amerykanie i tam otrzymałem pomoc od pasjonatów naszej marki i przebiegami ponad 300 tys mil na automatach.
Nasze skrzynie wymagają solidnego serwisu co 20-30 tys km.
Ale w przypadku gdy nie znasz dobrze historii na start trzeba dokonać płukania skrzyni.
NAJWAŻNIEJSZE tylko olej honda ATF-Z1 - wszystkie inne dają negatywne oznaki- w tym nawet w moim przekonaniu jeden z najlepszych producentów oliwy - Amsoil.
Dodatkowo przeczyść i sprawdź działanie "cewek" z ang. "solenoids" w naszych hankach są na wierzchu skrzyni (4szt + 1 szt podłużny od różnic ciśnień) przepraszam może polskie nazwy niezbyt technicznie tłumacze ale znam serwis z ang. ;-(

Wymiana oleju na start- 3x
tak na szybko (gdybyś potrzebował pomoc dzwoń- ja już serwisuję skrzynie od dawna i obecnie jest bosko- mój serwis jej nie poznał)
1. spuszczasz oliwe,
2. zalewasz nowa- 3l
3. runda po okolicy jakieś - 20 km -dobre wymieszanie,
i tak trzy razy!!!! wymienisz ponad 90% całej oliwy w układzie.
przed ostatnim zalaniem wyczyść "cewki"
w moim przypadku dwie cewki były zawieszone ale udało się je uruchomić.



Witam Smile
Mam mały problem z Hrv 1.6 at z 2000 roku i jestem przed wymianą oleju w skrzyni a z tego co piszesz masz pojęcie o temacie i może mógłbyś mi coś doradzić a więc :
1) Od kiedy ją kupiłem na wstecznym pływa tzn nie przyspiesza płynnie tylko szarpie
2) Na zimnym silniku podczas jazdy obroty pływają między 2-2,5 tyś obrotów
3) po nagrzaniu się silnika obroty nie spadają poniżej 1-1,2 tyś
4) Bez względu na temp silnika po pełnym wciśnięciu gazu podczas jazdy obroty nie przekraczają 3 tyś podczas rozpędzania auta zaczynają rosnąć dopiero po osiągnięciu pełnego przełożenia ( skrzynia META )
5) przy pełnym zatrzymaniu i wciśniętym hamulcu obroty pływają i szarpie - zrywa do przodu.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 00:52
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Trochę zły dział, bo to zupełnie inna skrzynia. W HR-V były stosowane skrzynie bezstopniowe CVT. Jezdziłem kiedyś taką i to ponoć najsłabsze ogniwo tego auta. Moja sprawowała się OK, ale pod koniec, to ponoć typowa usterka, podczas dynamicznego ruszania było szarpniecie połączone ze dźwiękiem uderzenia. Później już było idealnie, tylko te ruszanie.

Co do Twoich problemów, to olej jest tylko jeden możliwy i to będzie oryginał Honda CVT Fluid dla modeli europejskich i Honda ATF dla tych z poza Europy, podejrzewam, że to to samo:) Na tym nie ma co oszczędzać, bo skrzynia to droga zabawka. Wymień olej, zobacz czy coś się poprawi. Nie stawiałbym na to, ale to pierwsze co powinno się zrobić. Później zostaje tylko dobry spec od tego typu skrzyń, a o to będzie ciężko...
Co do obrotów to wyczyściłbym przepustnicę i krokowy, ale najpierw zaopatrz sie w uszczelkę pod przepustnicę.
Z tego co pamiętam, to moja Honda kręciła się ponad 3k rpm, a po wcisnieciu przycisku sport - o wiele wyżej.
Powrót do góry
piotrzik2

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda CRV 2008, executive navi 2.0 benzyna automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2014, 16:04
Temat postu:

olej do skrzyni automat.


mam pytanie. przejechałem już ok 105000 km i nie wiem czy powinienem już wymienić olej w skrzyni biegów automat.? jeśli tak to jaki olej wlać. Honda CRV wersja duńska.
Powrót do góry
piotrzik2

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda CRV 2008, executive navi 2.0 benzyna automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 17:48
Temat postu:

wymiana oleju w at skrzyni biegów


wlewa się olej (tylko) Honda ATF-DW1, kiedyś Z1. max 4 litry . W serwisie autoryzowanym za wymianę policzą ok 80zł. sam olej to 70 zł za 1l.
Powrót do góry
netdarek

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Partner 1,6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Cze 2015, 05:05
Temat postu:

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni bieg


"3. runda po okolicy jakieś - 20 km -dobre wymieszanie,
i tak trzy razy!!!! wymienisz ponad 90% całej oliwy w układzie.
przed ostatnim zalaniem wyczyść "cewki"
w moim przypadku dwie cewki były zawieszone ale udało się je uruchomić."


WITAM
Nie wiem czy na temat, ale ma Acure RL 3.5 (Legend)
Mój automat działa, tylko poślizg na 4 biegu.
Zupełnie nie znam historii oleju. Kupiłem już Valvoline (jedyny słuszny podobno zamiennik).

Planuje użyć troszkę SeaFoam i zmienić olej po tym.

Pytania Smile
1. "A Smile" czy moje cewki są OK? Jak objawiają się problemy.
2. Czy wyjęcie cewki wiąże się z tym, że ucieknie olej?
3. Czy u mnie w ogóle są dostępne łatwo te cewki. Czy dotykać się do nich.
4 Z tego co się zorientowałem, to łatwo można wymienić olej mając dostęp do chłodnicy oleju, ale u mnie jest raczej chłodzenie wodne. JAKI TU JEST SPOSÓB NA PEŁNĄ WYMIANĘ OLEJU. Wolałbym nie mieszać tego co tam jest z nowym olejem.
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 08:52
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Wiatam, ja w swojej CRV III olej wymieniam co przegląd czyli co 20tkm, bez płukania etc. Tyle ile zleje tyle dolewam (mechanik), zazwyczaj coś ponad 3L. Zalewam MOBIL ATF 320 1L Dexron III Premium i wszytko śmiga przebieg około 165tkm.
Wymiana jest łatwiejsza niż w silniku. Dostęp do śruby spustowej jest bdb, nie trzeba nawet podnośnika, są filmik na yout.. zalanie również tylko trzeba lejek lub rurkę, aby olej leciał powoli bez ciśnienia.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
jw dopiewo

Dyskutant



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: honda 2 crv 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


witam- czy ktoś z was wymieniał olej w automacie poprzez dynamiczną wymianę oleju ? bo logicznie patrząc to cała zawartość skrzyni to 7 tlitrów zlewają w serwisie 3 litry i wlewają do syfu 4litrowego 3 litry nowego oleju.paranoja. moim zdaniem tylko dynamiczna wymiana oleju ma sens fakt ze drogo około 1000zł z olejem ale chyba warto raz na 50 tys km????
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaJazz

9 900

2006r.

178 630 km

lubelskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System