Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jw dopiewo

Dyskutant



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: honda 2 crv 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 06 Gru 2015, 09:42
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


witam-ponawiam temat jw. czy nikt z was nie robił DWO???
Powrót do góry
Wojtek12145

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: CRV 2.0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2015, 16:48
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Ja robiłem ale w BMW w hondzie mam manual. Ale trzeba mieć dużo oleju.
Jeszcze jedno. Wszyscy piszą tylko o wymianie oleju a co z wymianą filtra ?
Nie wiem jak w hondzie ale w większości skrzyń automatycznych w misce olejowej jest filtr, żeby go wymienić trzeba odkręcić miskę. Nikt tego nie robi ?
Powrót do góry
jw dopiewo

Dyskutant



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: honda 2 crv 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 06 Gru 2015, 18:37
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


dzięki Wojtek za odpowiedz ale coś się polepszyło u ciebie po DWO??? jutro jade do mechanika podobno fachura od AS mam kilka pytań jak mi odpowie że zlewa tylko to co wyleci i tylko tyle wlewa to p g j Laughing
Powrót do góry
jw dopiewo

Dyskutant



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: honda 2 crv 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 07 Gru 2015, 17:23
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


olej wymieniony jestem zadowolony zlane prawie 4litry wlane 4litry runda 10km na wszystkich biegach potem zlanie oleju i nalanie następne 4 litry i skrzynia jak dla mnie jak nowa smiga jak tralala 220000 km przejechane mechanik powiedział że to jedne z najlepszych skrzyń automatycznych jak ktoś z wawa lub okolic wwa zachód to mogę podac namiary do mechanika super fachowiec na automaty 21 lat doświadczenia i ceny normalne

serwis autoryzowany hondy omijam z daleka Laughing
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Marcin-CDI napisał:
Wiatam, ja w swojej CRV III olej wymieniam co przegląd czyli co 20tkm, bez płukania etc. Tyle ile zleje tyle dolewam (mechanik), zazwyczaj coś ponad 3L. Zalewam MOBIL ATF 320 1L Dexron III Premium i wszytko śmiga przebieg około 165tkm.
Wymiana jest łatwiejsza niż w silniku. Dostęp do śruby spustowej jest bdb, nie trzeba nawet podnośnika, są filmik na yout.. zalanie również tylko trzeba lejek lub rurkę, aby olej leciał powoli bez ciśnienia.


Pisałem jak wyżej kilka lat temu że zalałem Mobilem no i ........... [cenzura]łem się ze skrzynią do tego roku po tamtym zalaniu. Po jakimś czasie zaczęła skrzynia źle pracować, silnik latał przy pewnych obrotach jak by po trelince jechać. Rzucała nim skrzynia. Do głowy by mi nie przyszło że to wina oleju. Dzwoniłem po kilku serwisach skrzyń i każdy mówił że takiej nie robił bo nie zgłaszały się i nie wie jak z częściami. Więc dalej z olejem kombinowałem. Zalałem REVENOL ATF Z1 dedykowany do hondy, było lepiej więc zalałem nim 3 razy jednak dalej nie było OK. Zdesperowany już chciałem skrzynię wymienić, ale mówię koszta będą więc kurka spróbuje zalać ostatni raz ATF DW-1 Hondy (z USA te mniejsze butelki) pierwsze zalanie około 3,5-3,7L jakie moje zdziwienie żę jest duuużo lepiej że kurka ustały drgania wibracje przy wyższych obrotach. Szok więc kupiłem kolejne 4 butelki i wymieniłem i JAK RĘKĄ ODJĄŁ SKRZYNIA PRACUJE REWELACJA NIC NIE TRZĘSIE SKRZYNIA JAK NÓWKA. Także teraz znów wymienię tak profilaktycznie żeby już mieć święty spokój.
Dodam że teraz mam 200tkm, a jak wlałem Mobila około 165tkm. Olej wymieniam sam w garażu, ba nawet na podwórku się wymieni samemu, żadna filozofia. Nie jest zalecane w H wymiana dynamiczna.
Także naprawdę jak ktoś ma problem ze skrzynią i wie że olej jest zalany inny nawet nowy ale nie OE Hondy DW1 (obecnie) to nie ma co jeżdzić po mechanikach tylko należy wymienić olej w skrzyni na DW-1. Jeśli po dwóch - trzech wymianach będzie nadal żle pracować, to już usterka skrzyni .
Naprawdę nie ma co zalewać inne oleje teraz na aledrogo koszt litra około 48zł kupujesz 4 butelki i masz z bani kłopoty. Po dwóch wymianach zostaje jeszcze trochę oleju i wystarczy do 3 wymiany już dokupić 3 butelki Very Happy
I nikt mnie nie przekona że inne oleje są takie same jak Hondy.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 14:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marulw

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupiec
Posiadane auto: Honda CRV III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 18:54
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Witam
Czeka mnie wymiana oleju w automatycznej skrzyni, ostatnia wymiana i pierwsza przy 60 tyś teraz mam 100 tyś, ostatnia w serwisie teraz chcę to zrobić sam nic łatwiejszego moje pytanie brzmi, Czym się różnią oleje w serwisie ATF-DW1 jest to taki olej jak na tej aukcji:

http://allegro.pl/oryginalny-olej-do-skrzyni-biegow-honda-atf-dw1-i6727663654.html?reco_id=ad8b32f3-b81e-11e7-8046-0212be2e3b94&ars_rule_id=201#

a olej ogólnie dostępny ATF-DW1 :

http://allegro.pl/olej-przekladniowy-honda-atf-dw-1-3l-oem-i6929822275.html

Ja mam zalany w tej chwili ten co w serwisie, oczywiście poza ceną bo ten z serwisu jest o wiele droższy zastanawiam się który kupić i czy w ogóle jest jakaś różnica .

Chciałem też zapytać o wymianę tego małego czarnego filtra, co jest zamontowany na skrzyni czy to trzeba wymieniać czy nie jak ostatnio zmieniałem w serwisie powiedzieli że wymienia się tylko olej a filtry tylko przy demontażu skrzyni.


Proszę o odpowiedz na ile to możliwe mam Honde CRV III 2008r 2,0

Pozdrawiam .
Marek
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 21:08
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Kup tu 4 butelki taniej wyjdzie niż to co podałeś. Filtr jest w skrzyni biegów i się go nie wymienia. Olej nie ma żadnej różnicy jedynie pojemność bo to olej z USA. Olej jest z USA dużo tańszy bo tam wszystko śmiga w automacie. Tam ten olej kosztuje około 30zł za butelkę jak większość oryginalnych. Olej zlewasz po jeżdzie jak ciepły silnik choć on tak i tak jest bardzo płynny. Zlewasz śrubą spustową na łepek kwadratowy od grzechotki a wlewasz miarką około 3,5L. Cała robota.
http://allegro.pl/oe-honda-atf-dw-1-olej-do-automatycznej-skrzyni-i6798706112.html
ja u nich kupuję szybko i sprawnie.
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
marulw

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupiec
Posiadane auto: Honda CRV III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 21:27
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Czyli kolego tego filtra co na skrzyni zamontowany nie wymieniać ?
to jest ten filtr:
http://haparts.pl/25430-plr-003.html

Piszą że to jakiś zewnętrzny filtr oleju przekładni automatycznej .
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 23:28
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Kolego, a ty ten filtr widziałeś czy z obrazków znalazłeś, ja takiego nie mam u siebie a mam taki sam pojazd jak ty. Jeśli pokażesz mi go gdzie on jest u nas to sam sobie wymienię. Nie ma filtra nasza skrzynia na zewnątrz, jeśli zdemontujesz skrzynię to wtedy możesz wymienić filtr w środku ale to nie jest to co pokazujesz. poszukam i pokażę o co kaman.

edit

Faktycznie coś jest ale tego nie wymieniasz, aż zerknę i poszukam w maualach co to jest i po co.
https://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection_pfk?block_01=17SWA701&block_02=ATM0700&block_03=18606&block_05=hcr

ja mam 200tkm i nie wymieniałem tego czegoś, i w ASO to samo mówią co ty i mechanik od H poza ASO tak samo. Ogólnie te skrzynie są bardzo wytrzymałe.
https://www.google.pl/search?q=25430PLR003&oq=25430PLR003&aqs=chrome..69i57j0l4.758j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
tego filtra chyba u mnie nie ma na 99% bo bym go już dawno wymienił, zerknę, ale w serwisówce nawet wzmianki nie ma o wymianie. Niech mnie inni poprawią, mowa o CRV III 2.0
https://www.ebay.com/itm/Genuine-Honda-Filter-25430-PLR-003-/112050192337

faktycznie coś jest ale czemu o tym nigdzie w ASO nie mówią, zerknę u siebie chyba że to na USA szło albo inny rynek.
https://www.youtube.com/watch?v=fK0f-XvoaGA

DW-1 w USA 6 dolarów czyli 21,60zł za butelkę Wink Very Happy Laughing u nas 100zł
https://www.handa-accessories.com/crvmaint07.html
_________________
'91 civic d16a9, Polonez+ gti 1.4 rover, 80B4 '94 2.0+lpg, '99civic d14 +lpg, '02 crv k20 +lpg, '04 crv k20 +lpg, '08 crv 2.0 +lpg, W168 '01 cdi , '04/5 jazz 1,2 +lpg.
Powrót do góry
gadu-gadu
marulw

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupiec
Posiadane auto: Honda CRV III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lis 2017, 09:20
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Witam
W moim jest ten filtr zamocowany na skrzyni od góry pod obudowa filtra powietrza, dodam że samochód jest z polskiego salonu, co do reszty to temat znam a co do ASO to tak jak pisałem, wymiana tylko oleju żadnych filtrów i dlatego właśnie się zastanawiam czy wymieniać go czy nie, ja mam przebieg dokładnie 103 tyś więc do 200 jeszcze trochę zostało Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
marulw

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupiec
Posiadane auto: Honda CRV III
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lis 2017, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Właśnie dzwoniłem do Serwisu Hondy i taki filtr jest dostępny od ręki za 160 zł Smile
Sprawdzali po vin więc jest takie cudo w naszych autkach Smile
Powrót do góry
marulw

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupiec
Posiadane auto: Honda CRV III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lis 2017, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


No i zrobione
Olej kupiłem tak jak podpowiadaliście na allegro, do dyfra tez z nowymi podkładkami, podkładke i filtr oleju do skrzyni kupiłem na :
http://haparts.pl/25430-plr-003.html
nie wiem czy to wymieniają czy nie, ale stwierdziłem że co drugą wymianę można zmienić ten filtr, jak rozciołem stary to za czysty nie był więc na pewno to coś daje.
Tak że dzięki wszystkim za pomoc.
POzdrawiam
Powrót do góry
m-core

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: CR-V III, Jazz 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2018, 18:40
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


..żem aż się zarejestrował, bo kilka rzeczy w temacie... jak ta wymiana oleju za 1000zł... nie ma sensu, po co? Nie lepiej robić jak producent zaleca? Tanio, a te nie wydane tysiące za X lub XX lat przeznaczyć na wymianę skrzyni która z biegiem czasu jako część samochodowa do starszego auta będzie tańsza? No ale.. kto bogatemu zabroni Wink

Więc tak, CR-V III automat:

- na wymianę 2.5L dla 4WD i 2.6L dla 2WD (ja podnoszę auto od strony zależnej od kąta zaparkowania auta, więc nawet 3L wyleci, podnoszę tylko by uzyskać kąt, bo do dostania się do śruby auta podnosić nie trzeba, śruba jest z przodu, odkręcam samą grzechotką średnią, perfekcyjnie pasuje)
- odkręcamy śrubę spustową, boczną, taki kwadrat, dosłownie
- spuszczamy olej, zakręcamy, dając nową podkładkę, moment 49Nm
- mierzymy ile oleju wyszło i tyle samo wlewamy przez otwór od góry w którym jest miarka
- rozgrzewamy silnik do uruchomienia radiatora, gasimy i w ciągu 2mins sprawdzamy stan oleju czy oby nie trzeba dolać

Pierwszy raz robiłem ok godzinki, a dziś 2gi raz już tylko 30minut Wink Jak ktoś ma kanał to opływa w luksusach napraw, ale do tej operacji jest naprawdę zbyteczny Smile

Olej tylko i wyłącznie oryginał ATF-DW1 dedykowany do CR-V III.
A co ile? Jak kto woli, ja wymieniam silnikowy co 10k (syntetyk Valvoline 5w40), a skrzyni biegów co 2gą wymianę, czyli 20k
Olej do skrzyni tylko i wyłącznie oryginał Honda, w tym przypadku Hondy nie da się poprawić i ulepszyć innym olejem, jedyne co można to zaszkodzić.

W książce serwisowej jest napisane, że filtr nie jest elementem, który wymienia się tak po prostu, ale oczywiście, że warto, ale mała uwaga, jeżeli ktoś wymienia filtr za ponad 100zł i jest jednak brudny to już warto pokusić się o czyszczenie chłodnicy ATF, żeby nie było, że słowa z nikąd, oryginalny text:

"Before installing an overhauled or remanufactured automatic transmission, you must thoroughly clean the ATF cooler to prevent system contamination. Failure to do so could cause a repeat automatic transmission failure."

A więc jak ktoś już ma "contamination" czyli zanieczyszczenie, a w książce napisane żeby czyścić po wymianie skrzyni, wnioskuję, że po zanieczyszczeniu, które teoretycznie byłoby by w filtrze, z biegiem lat efekt końcowy to uszkodzenie skrzyni i naprawa/wymiana. A po co wymieniamy olej czy filtr? Żeby przedłużyć żywotność, więc czyszczenie chłodnicy definitywnie powinno wpłynąć pozytywnie, zwłaszcza, że o tym jest mowa w książce, więc sam filtr to trochę syzyfowa praca, raczej jak ja będę podchodzić do tematu to filtr+czyszczenie układu. Jeszcze tego nie robiłem bo nie mam sprężarki i czasu, może za rok... zobaczymy jak to będzie z funduszami i czasem, jak zrobię to oczywiście opiszę.
Powrót do góry
shadowman

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wągrowiec
Posiadane auto: Honda CRV III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2020, 14:24
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Witajcie, wiem że temat ma już kilka lat, ale nie chcę zakładać nowego, więc może ktoś życzliwy mi pomoże. Kupiłem CRV III z automatem, rocznik 10/11. Chciałbym wymienić olej w skrzyni, nie wiem jednak jaki filtr oleju do tej skrzyni powinienem kupić oraz czy zrobić wymianę dynamiczną czy nie. Jeśli robię wymianę dynamiczną, to czy mogę zrobić ją jakimś tanim olejem np. K2 i dopiero później zalać go oryginałem Hondy, czy to zły pomysł? Chciałbym też wymienić olej w tylnym moście, jaki olej i ile litrów powinienem kupić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System