Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


94700 i ciagle rosnie Smile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 14:19
Temat postu:

Re: Re : Przebieg


Kostucharek napisał:
Moja honda jazz: 2003 rok , zakupiona ze stanem 167 tys km. Po 3 latach użytkowania dobiłem właśnie do 220 tys km. Hm do tej pory nic poważnego się nie działo oprócz uszczelniacza na wale, łożyska koła , łączników stabilizatora. Cały czas borykam się z problemem falujących obrotów, ale przyzwyczaiłem się do tego i zbagatelizowałem problem . Od jakiegoś czasu słychać dość głośne dźwięki ze skrzyni lub sprzęgła ( przy wciśnięciu sprzęgła ustaje) ( tak jakby wyło łożysko) a więc czeka mnie pewnie wymiana elementów sprzęgła lub skrzyni. Poza tym nie mogę narzekać Smile Spalanie śr. 6-7 litrów


A gdzie naprawiasz te rzeczy w Łodzi?

PS. U mnie przebieg tymczasem 147 tys., za 20 tys., czyli pół roku,
będę w miejscu w którym był Kostucharek przy zakupie;-)
Choć sprzęgło wcześniej pewno wymienięSad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 14:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
94700 i ciagle rosnie
A u mnie 66300 i też powoli do przodu. Jednak nie wiem kiedy cie dogonię.
Chyba jak jazz będzie antykiem Laughing
Na razie wszystkie części oryginalne za wyjątkiem filtrów i przednich klocków, chociaż wymiana była w ASO na takie które idą na pierwszy montaż.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
alfa73

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Honda Jazz GD5, 1.2, rok 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 15:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Witam.
Mija właśnie 100 tyś. km (dokładnie 103000 km) i wymieniam pierwszy raz klocki hamulcowe (nie potrzebnie - jeszcze na 20 tyś. km spokojnie) i w tym roku, opony na nowe (oryginalne Yokohama - nieco zdarte z przodu). Materiały eksploatacyjne wymieniam regularnie - zgodnie z instrukcją. W tym roku sprawdziłem geometrię podwozia po 10-ciu latach eksploatacji - była w normie. Zużycie paliwa mniej więcej zgodne z tym co podaje instrukcja fabryczna. Jedyna przypadłość, to nie do końca odbija kierownica po skręcie. W servisie podejrzewają, że to wina przekładni kierowniczej (ciężko chodzi).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 21:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Z tym odbijaniem kierownicy to znany temat. Wielu użytkowników Hondy Jazz ma ten "problem", w tym ja Smile
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 21:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 21:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


alfa73 napisał:
Jedyna przypadłość, to nie do końca odbija kierownica po skręcie. W servisie podejrzewają, że to wina przekładni kierowniczej (ciężko chodzi).

Masz ten samochód od nowości i takie zachowanie układu występowało w nim cały czas, czy pojawiło się później?
Powrót do góry
fiqa

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2015, 13:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Cześć szukam właśnie informacji na temat najwyższego przebiegu Hondy Jazz, bo chciałam sprawdzić ile jeszcze nią pojeżdżę, a tu widzę, że jestem rekordzistką Very Happy Obecnie wyświetlany przebieg wynosi około 250tyś, z czego wiem, że był "kręcony" o około 100tyś, więc ogółem przebiegu mam już około 350tyś Smile Auto sprowadzone z Niemiec, rocznik 2003, chyba od nowości na LPG, nie wiem ja nim jeżdżę od 2010 roku i zrobiłam jakieś 100tyś, z czego ostatnie 50tyś w ciągu ostatniego roku. Wymienione: sprzęgło (2010r), w skrzyni lutowane(?) czy tam klejone (?) jakieś ząbki, reszta to typowe wymiany jak klocki, tarcze, płyny, filtry, żarówki. Trochę gdzieś olej ubywa, podobno jakaś nieszczelność na misce olejowej, jak jeżdżę 4tyś/miesiąc to 1l oleju dolewam, teraz staram się nie zabierać go tak często w długie trasy >250km Smile

Pozdrawiam wszystkich Jazzmanów i Jazzmanki Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 06 Kwi 2015, 08:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


fiqa napisał:
Cześć szukam właśnie informacji na temat najwyższego przebiegu Hondy Jazz, bo chciałam sprawdzić ile jeszcze nią pojeżdżę, a tu widzę, że jestem rekordzistką Very Happy Obecnie wyświetlany przebieg wynosi około 250tyś, z czego wiem, że był "kręcony" o około 100tyś, więc ogółem przebiegu mam już około 350tyś Smile Auto sprowadzone z Niemiec, rocznik 2003, chyba od nowości na LPG, nie wiem ja nim jeżdżę od 2010 roku i zrobiłam jakieś 100tyś, z czego ostatnie 50tyś w ciągu ostatniego roku. Wymienione: sprzęgło (2010r), w skrzyni lutowane(?) czy tam klejone (?) jakieś ząbki, reszta to typowe wymiany jak klocki, tarcze, płyny, filtry, żarówki. Trochę gdzieś olej ubywa, podobno jakaś nieszczelność na misce olejowej, jak jeżdżę 4tyś/miesiąc to 1l oleju dolewam, teraz staram się nie zabierać go tak często w długie trasy >250km Smile

Pozdrawiam wszystkich Jazzmanów i Jazzmanki Smile


Niedaleko mnie był jazz na sprzedaz 202 mil Pozdro
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 06 Kwi 2015, 09:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


fiqa napisał:
Cześć szukam właśnie informacji na temat najwyższego przebiegu Hondy Jazz, bo chciałam sprawdzić ile jeszcze nią pojeżdżę, a tu widzę, że jestem rekordzistką Very Happy Obecnie wyświetlany przebieg wynosi około 250tyś, z czego wiem, że był "kręcony" o około 100tyś, więc ogółem przebiegu mam już około 350tyś Smile Auto sprowadzone z Niemiec, rocznik 2003, chyba od nowości na LPG, nie wiem ja nim jeżdżę od 2010 roku i zrobiłam jakieś 100tyś, z czego ostatnie 50tyś w ciągu ostatniego roku. Wymienione: sprzęgło (2010r), w skrzyni lutowane(?) czy tam klejone (?) jakieś ząbki, reszta to typowe wymiany jak klocki, tarcze, płyny, filtry, żarówki. Trochę gdzieś olej ubywa, podobno jakaś nieszczelność na misce olejowej, jak jeżdżę 4tyś/miesiąc to 1l oleju dolewam, teraz staram się nie zabierać go tak często w długie trasy >250km Smile

Pozdrawiam wszystkich Jazzmanów i Jazzmanki Smile


Hej, niezły przebieg Wink myslalem ze to kolega sstar spi w samochodzie a tu 4k na miesiąc. Szacunek na dzielni Cool
Jak cos cieknie na misce to wypadalo by uszczelnić ze wzgledow ekologicznych. Btw jaki olej jest konsumowany i zalany ? Pytanie dla celów statystycznych Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 08:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Jak cos cieknie na misce to wypadalo by uszczelnić ze wzgledow ekologicznych
.O środowisko to należy dbać i sprawdzać też jakość spalin.
Cytat:
Btw jaki olej jest konsumowany i zalany ? Pytanie dla celów statystycznych
Jak te twoje statystyki Question
Moje znasz Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 11:14
Temat postu:

przebieg


pieta napisał:
fiqa napisał:
Cześć szukam właśnie informacji na temat najwyższego przebiegu Hondy Jazz, bo chciałam sprawdzić ile jeszcze nią pojeżdżę, a tu widzę, że jestem rekordzistką Very Happy Obecnie wyświetlany przebieg wynosi około 250tyś, z czego wiem, że był "kręcony" o około 100tyś, więc ogółem przebiegu mam już około 350tyś Smile Auto sprowadzone z Niemiec, rocznik 2003, chyba od nowości na LPG, nie wiem ja nim jeżdżę od 2010 roku i zrobiłam jakieś 100tyś, z czego ostatnie 50tyś w ciągu ostatniego roku. Wymienione: sprzęgło (2010r), w skrzyni lutowane(?) czy tam klejone (?) jakieś ząbki, reszta to typowe wymiany jak klocki, tarcze, płyny, filtry, żarówki. Trochę gdzieś olej ubywa, podobno jakaś nieszczelność na misce olejowej, jak jeżdżę 4tyś/miesiąc to 1l oleju dolewam, teraz staram się nie zabierać go tak często w długie trasy >250km Smile

Pozdrawiam wszystkich Jazzmanów i Jazzmanki Smile


Hej, niezły przebieg Wink myslalem ze to kolega sstar spi w samochodzie a tu 4k na miesiąc. Szacunek na dzielni Cool
Jak cos cieknie na misce to wypadalo by uszczelnić ze wzgledow ekologicznych. Btw jaki olej jest konsumowany i zalany ? Pytanie dla celów statystycznych Very Happy


Ładny wynik za ostatni rok:-) Ja mam 100tys.+ ale na 2,5 roku, więc równiej jeżdżę, choć w ostatnim roku mniej od kolegi:-( Wynik kolegi daje nadzieję, że jeszcze z pięć lat pojeżdżę tym autkiem:-) Mam 150tys. przebiegu.

PS. Choć nic nie jest pewne, bo ostatnio wyciągał mnie ciągnik, bo okazało się, że zabrakło mi ok. 20m aby udowodnić, że Jazz to świetne przednio-napędow auto z małym ale wystarczającym prześwitem na dryf w błocie i koleinach. Z lasu wyjechałem, domy tuż, tuż, ale w polach niestety ugrzązłem, na szczęście śruba była w schowku i blisko do domostw, a tam ciągnik gotowy do jazdy w święta;-) Tyle offa. Gupi ja, ale czy mądrzejszy po szkodzie?
[/img]
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 11:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Witam,

Miały być dalekie wyjazdy na święta, ale wyszło jak wyszło.
U mnie 66350.
Czyli od 26 marca do dzisiaj 50km Wink

@ sstar
Cytat:
Choć nic nie jest pewne, bo ostatnio wyciągał mnie ciągnik, bo okazało się, że zabrakło mi ok. 20m aby udowodnić, że Jazz to świetne przednio-napędow auto z małym ale wystarczającym prześwitem na dryf w błocie i koleinach.
Tak czy inaczej te 20m masz zaliczone jako przejechane. W jaki sposób to już inna sprawa, ale na liczniku zagościło Wink

Może dopisz ten temat też tutaj:
( Honda Jazz ) Nietypowe zastosowania Hondy Jazz - fotki i inne
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=208530
Mam na myśli fotkę i opis jak tam się znalazłeś Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


kedlaw07 napisał:
Witam,

@ sstar
Cytat:
Choć nic nie jest pewne, bo ostatnio wyciągał mnie ciągnik, bo okazało się, że zabrakło mi ok. 20m aby udowodnić, że Jazz to świetne przednio-napędow auto z małym ale wystarczającym prześwitem na dryf w błocie i koleinach.
Tak czy inaczej te 20m masz zaliczone jako przejechane. W jaki sposób to już inna sprawa, ale na liczniku zagościło Wink


Nie do końca chyba zaliczone, bo na wyłączonym silniku częśćWink
Ale ponieważ ze zblokowaną kierownicą ciężko było, więc zaraz halt i włączyłem silnik, więc może?
PS. W każdym razie co do przebiegu to ja chcę 350 tys. choć nie od razu... a tak za 5 lat mi się marzy:-)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Kwi 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Nie do końca chyba zaliczone, bo na wyłączonym silniku część
Cytat:
Ale ponieważ ze zblokowaną kierownicą ciężko było, więc zaraz halt i włączyłem silnik, więc może?

Reasumując:
Widnieje na liczniku Question
To masz przejechane i nie masz co się zamartwiać Wink
Możesz ewentualnemu kupującemu powiedzieć, że 20 metrów to go traktor ciągnął Smile

Gorzej z tymi samochodami które robiły "motogodziny", szczególnie na małpim gaju podczas nauki jazdy na łukach i parkowania.
Chodzi mi o auta z nauki jazdy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
fiqa

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Kwi 2015, 05:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Zdublowany post proszę o skasowanie. Pisałam z telefonu i tak wyszło Wink

Ostatnio zmieniony przez fiqa dnia Sro 08 Kwi 2015, 05:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 7 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System