Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 17:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


bratbartka napisał:
tomko04 napisał:
192 tys/ 2006
wymiany standardowe-płyny filtry itp.
teraz wystawiony na sprzedaż,ale oferty ludzi dzwoniących zmusiły mnie do zawieszenia ogłoszenia..żal po prostu sprzedawać autko, któremu nic nie jest za takie śmieszne pieniądze..może na wiosne.


może zbyt wiele oczekujesz ?
autko fajne, dosc bezproblemowe, jesli jeszcze zadbane i wszystko na czas wymieniane to wiadomo, ze czlowiek podchodzi do tematu bardzo rzekłbym EMOCJONALNIE Smile
a cene dyktuje rynek 16-23 k PLN tak mniej wiecej sie to ksztaltuje na alledrogo za autko o porownywalnych parametrach


Znam to a autopsji. Kilka lat temu chciałem sprzedać Toyotę - samochód w niezłym stanie, bezproblemowy, doinwestowany, etc. Niestety, większość ludzi nie potrafi odróżnić dobrego egzemplarza od odpicowanego złomu, albo tak bardzo zależy im aby kupić jak najtaniej. Jako że, nie jestem Świętym Mikołajem, a tym bardziej nie oddam dobrego samochodu komuś kto na to po prostu nie zasługuje, Toyotka została w rodzinie i po dziś dzień dzielnie i bezawaryjnie pokonuje kolejne kilometry.

Może z czasem Rodacy zrozumieją, że warto dorzucić kilka tysięcy za coś co nigdy nie było złomem u niemieckiego Turka na szrocie...

żeby nie było offtopu - mój przebieg to 47370, czyli tyle co nic.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tomko04

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: Jazz 1.2 SX COOL 2006
Piwa: 3/19
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


raczej zbyt dużo nie chciałem..15.000 to nie jest wygórowana cena..a zaniżali mocno w dół nie widząc auta..
Mam wrażenie ,że też zostanie w rodzinie..
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 20:57
Temat postu:

Re: po 88000


Sylpete napisał:
sstar napisał:
(...) ale kto ich tam wie w tym Gnieźnie;-) (...)
No właśnie, w zasadzie kupowanie tam auta to rosyjska ruletka.

Tak też słyszałem. Żebym się cieszył jak nie będzie spawany, a tylko skręcany. Coś tam dowiedziałem się od poprzedniej właścicielki Niemki
telefonicznie i by nawet się zgadzało z tym co zastałem, póki co nieźle.

Cytat:
ps. klocki się szykują i takie chce wziąć:
GDB1164 TRW
a tarcze takie:
DF4825 TRW
z przodu (Sumimoto) co sądzicie?
Może zastanów się jeszcze raz Rolling Eyes
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8258&postdays=0&postorder=asc&start=30


Wątek znam. Nie do końca wiem nad czym mam się zastanowić. Kupiłem te co Mitex01. TRW - tarcze i klocki. Do tej pory te co miałem (nie wiem
jakie ale ktoś wspominał, że być może TRW) rzeczywiście strasznie brudziły alufelgi, ale oprócz tego to spoko, hamował aż miło, ale czas klocków i tarcz powoli zbliża się ku końcowi. Sam zmieniał nie będęSmile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 21:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Flik77 napisał:
O swoim całkowitym przebiegu już pisałem.
Proponuje również podawać ile km przejechaliśmy w ciągu roku (zobaczymy kto najwięcej jeżdźi Smile )
Mojemu autku idzie 4 roczek odkąd jest u mnie.
W pierwszym roku najedzone 9700km, w drugim 6000 i ostatnio 6500km.
90% miasto i najbliższe okolice.


W pierwszym roku, nomen omen tuz po prawku, poznym nieco, kobieta zapisała, wiec ojciec kolejarz nie mogl juz byc wymowka, 40 tys., no moze
ciut wiecej, ciezko obliczyc. Glownie Lodz-Wroclaw, trasa, a juz w nowym roku nowa ekspresowka:-)
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 23:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Spory przebieg jak na autko, które jest w założeniu toczydełkiem miejskim. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 23:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 14:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Flik77 napisał:
Spory przebieg jak na autko, które jest w założeniu toczydełkiem miejskim. Very Happy


Założenia, założeniami, a życie, życiem.
Akurat do Wrocka z Łodzi nie rozwijam jakichś szczególnych prędkości,
w końcu tylko ekspresówka na 50km, a reszta trasy pośród wsi i pólWink
Amortyzator jednak padł i łożysko, więc co nieco udało mi się zajeździćWink
No ale to nie powiedziane, że na tej trasie, bo po górach trochę się jeździło
latem i zimąSmile Trochę też offroad, a dokładniej off the beaten track, choćby
po Wzniesieniach Łódzkich;-)
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Flik77 napisał:
U mnie obecnie 102 tys km z małym grosikiem. W ASO robiłem tylko wymianę oleju w mojej CVT. Resztą zajmuje się mój prywatny mechanik, ale są to rzeczy standardowe, olej, klocki, zawory, świece, kilka spalonych żarówek...itp..
Jakiś czas temu przydarzyła mi się awaria łącznika stabilizatora. Ponadto kupiłem sobie nowy akumulator na początku mojej przygody z Jazzem. Poza tym jest ok. Jeno kilka rys i zadrapań na karoserii przybyło..Sad
Z tzw drobnicy: raz na jakiś czas zastrajkuje mi boczna szyba w drzwiach kierowcy. Przy zasuwaniu czasami jakby nie mogła się zdecydować, czy ma iść w górę czy w dół. Razz
[list=]

Mam podobnie. Przytrzymać wystarczy cierpliwie. Ale bywa, że trochę to stresuje. Właśnie świece mnie czekają do wymiany, no i nie wiem, czy pasek
nie wiem jak się zowie, ale ten od alternatora i klimy, bo jakby piszczał trochę. PS. A jak często kontrolowałeś/ustawiałeś zawory.[/list]
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 15:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Flik77 napisał:
U mnie obecnie 102 tys km z małym grosikiem. W ASO robiłem tylko wymianę oleju w mojej CVT. Resztą zajmuje się mój prywatny mechanik, ale są to rzeczy standardowe, olej, klocki, zawory, świece, kilka spalonych żarówek...itp..
Jakiś czas temu przydarzyła mi się awaria łącznika stabilizatora. Ponadto kupiłem sobie nowy akumulator na początku mojej przygody z Jazzem. Poza tym jest ok. Jeno kilka rys i zadrapań na karoserii przybyło..Sad
Z tzw drobnicy: raz na jakiś czas zastrajkuje mi boczna szyba w drzwiach kierowcy. Przy zasuwaniu czasami jakby nie mogła się zdecydować, czy ma iść w górę czy w dół. Razz
[list=]

Mam podobnie. Przytrzymać wystarczy cierpliwie. Ale bywa, że trochę to stresuje. Właśnie świece mnie czekają do wymiany, no i nie wiem, czy pasek
nie wiem jak się zowie, ale ten od alternatora i klimy, bo jakby piszczał trochę. PS. A jak często kontrolowałeś/ustawiałeś zawory.[/list]
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 15:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


1. W I-DSL zawory producent zaleca kontrolować/ustawiać co 40 tys km. Ja robiłem to przy 80 tys-mam nadzieje, że poprzedni właściciel zrobił jak fabryka nakazała. Smile Świece wymieniałem przy ok 90 tys (według mechanika poprzednie były tam od nowości). Teraz nie pamiętam co ile należy to robić.
2. Ten pasek nazywa się wielorowkowy.
3. Z tą szybą to wystarczy coś przeczyścić, ale nie zgłębiałem tematu. U mnie w sumie zdarza się to w sumie rzadko..
4. Z amortyzatorem u mnie też ciekawa sprawa. Na przeglądzie diagnosta stwierdził, że lewy przedni jest do wymiany (czyli prawy przód też...). Ja żadnych negatywnych objawów nie widzę. Na innej stacji jego sprawność wyszła 62%-gdzie nowe mają podobno pomiędzy 75-78%...i bądź tu mądry... Smile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 15:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Flik77 napisał:
1. W I-DSL zawory producent zaleca kontrolować/ustawiać co 40 tys km. Ja robiłem to przy 80 tys-mam nadzieje, że poprzedni właściciel zrobił jak fabryka nakazała. Smile Świece wymieniałem przy ok 90 tys (według mechanika poprzednie były tam od nowości). Teraz nie pamiętam co ile należy to robić.
2. Ten pasek nazywa się wielorowkowy.
3. Z tą szybą to wystarczy coś przeczyścić, ale nie zgłębiałem tematu. U mnie w sumie zdarza się to w sumie rzadko..
4. Z amortyzatorem u mnie też ciekawa sprawa. Na przeglądzie diagnosta stwierdził, że lewy przedni jest do wymiany (czyli prawy przód też...). Ja żadnych negatywnych objawów nie widzę. Na innej stacji jego sprawność wyszła 62%-gdzie nowe mają podobno pomiędzy 75-78%...i bądź tu mądry... Smile


Jak miło z cżłowiekiem co ma prawie takie samo autko pogadaćSmile

1) U mnie świece chyba wymieniane kiedyś były - muszę poczytać po niemiecku;-) W sumie odpala zawsze dobrze, zimą ciut dłużej kluczyk i wio! Co do zaworów i regulacji, to niby 40 tys. temu regulowałem i wtedy
ponoć luzowali nieco, ale wtedy były jakieś nagary na klawiaturze, więc może teraz znowu warto by sprawdzić tym bardziej, że trochę tak to brzmi
http://www.youtube.com/watch?v=Zn0QBAmvWkI

2) No właśnie chyba ten wielorowkowy trochę piszczy, ale pewności nie mam.

3) Dzięki za info z szybą, choć u mnie to może pokolizyjnie, z dobrzodziejstwem inwentarza nabyte, bo i podgrzewanie lusterka
z tej strony też nie działa.

4) Amortyzator wyszedł u mnie na przeglądzie okresowym:-) Niestety oprócz słabości i zbyt dużej różnicy był też wyciek więc jakby po ptokach.
Ale co do pomiarów to rzeczywiście jakoś różnie może być. Ja kupiłem w iparts.pl dwa nowe Monroe, jeden mi trochę źle wyglądał jakby podszlifowana rdza na uchwycie, ale założyłem i od razu na jednym 56%
jedynie więc może coś było na rzeczy. Może rewitalizowany, a może leżał.
Jak się wyrównają to założę stary kiedyśWink Bo mi jeden dobry w miarę został. Ten drugi rzeczywiście powyżej 70%. Nie wiem jak obciążenie wpływa, w stacji siedziałem obok, potem w ASO przy jakimś tam promocyjnym przeglądzie raczej jedna osoba siedziała.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Ja mam już chyba z 210 tys. najechane. Kupiłem go jak miał 130 tys.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


Krzakoo napisał:
Ja mam już chyba z 210 tys. najechane. Kupiłem go jak miał 130 tys.


A co wymieniałeś?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 10 Gru 2013, 15:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


swieczki wymieniac co 40 tysi, regulacja zaworow podobnie. pasek wielorowkowy bando za 50 zl, w hapartsie oraz rolka napinaczy za ponad 200 zl, drogo bo w intercarsie skf wyjdzie taniej a można nawet jeszcze taniej wyrwac ale nie polecam ale nawet produkt tej renomowanej firmy nie umywa się do japońskiej produkcji, zresztą w watku o regulacji zaworow pisałem.
Amory monroe przeciętne, kyb zdecydowanie lepsze i niewiele droższe. Oryginal 2 razy droższy od kyb ale jakos nie mam przekonania czy dwa razy lepszy Wink
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 10 Gru 2013, 15:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


a wogole miałem napisac od przebiegu, ostatnio dwa latka stuknelo od nabycia droga kupna jak to mawiają w Krakowie, przebieg 79852 czyli jednak 13 tys na rok nie wychodzi Wink
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Gru 2013, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?


U mnie lada dzień pojawi się 130kkm na liczniku. Autem jeżdżę dwa lata (ok 8kkm rocznie) i w tym czasie łożyska w skrzyni były wymienione oraz ostatnio wysprzęglik, który zaczął przeciekać więc nie było na co czekać. Po za tym eksploatacyjne rzeczy i poduszki amorów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 3 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System