Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Webasto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 03:42
Temat postu:

Webasto


Jak w temacie ...będziemy pisać o webasto , jako że nic nie znalazłem oprócz info , że posiada je Flik77 , trzeba to zmienić

otóż zakupiłem do jeża żony webasto które wkrótce będę montował , i tu pytanie do Flika77 czy już kupiłeś auto z tym ustrojstwem czy montowałeś i możesz coś podpowiedzieć . mam kogoś kto pracuje w serwisie ale za założenie(po godzinach) do mojego Galanta zawołali 5 stówek . jestem o tyle mądrzejszy ,że patrzyłem im na ręce i część montażu ogarnę sam ale elektryki już nie Evil or Very Mad
zainwestowałem tym razem w sterowanie gsm dla wygody żonki by ogarnęła obsługę bez komplikacji zegarem
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 04:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


Niestety ja nie będę mógł pomóc, gdyż moje autko już było kupione z zamontowanym Webasto.

Moje jakoś dziwnie działa (być może tak mi się tylko wydaje Smile ).

Jak były upały w lecie to dmuchało zimnym powietrzem. W miarę jak następują chłodniejsze dni to dmucha ciepłem. Wydawało mi się, że ogrzewanie postojowe powinno zawsze grzać niezależnie od temperatury zewnętrznej, ale widocznie ma być tak jak jest, a ja się mylę. NIe kojarze jak miałem wcześniej.

Druga rzecz: jak dmucha zimnem to dmucha ze skrajnych nawiewów (lewy, prawy), ze środkowych i chyba przy szybie, ale tego jakoś nie sprawdzałem. Natomiast teraz gdy dmucha ciepło to środkowe nawiewy są martwe. Aktywne są tylko skrajne-przy kierowcy i przy przednim pasażerze, oraz chyba podszybie, ale tam nigdy nie chce mi się sięgać ręką w celu sprawdzenia. Smile
Ostatnio moje auto było było na okresowym przeglądzie. Pytałem pana diagnostę o to. Powiedział, że tak ma być i ciepełko z Webasto nie będzie leciało środkowymi nawiewami. Nie wiem, czy miał rację.
Climatronic działa bez zarzutu i ciepłe powietrze leci tak jak powinno.

PS. Umarło mi oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. Muszę się za żarówką rozejrzeć. Razz
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 04:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


skoro dmucha zimnym w lecie to widocznie masz webasto z trybem wentylacji , albo to kwestia nastawy temperatury na klimatroniku- latem zawsze na "Lo"

a to fotka z ruskiej strony...

_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


Cuuube, jak postępy z montażem Webasto do Jazza?
Kupiłeś używkę czy nówkę, jaki model jeśli można wiedzieć?
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


witam
w weekend zamontowałem piec ...zostało mi jeszcze okablowanie i pompka paliwa i wpiąć się w układ chłodzenia ale do tego muszę rozbebeszyć okolice filtra powietrza

miejsce montażu jak wyżej z tej ruskiej strony , gdzie indziej nie ma miejsca , z tym że musiałem zlikwidować rurkę nakierowującą powietrze wpadające przez zderzak do wlotu filtra . przeniesienia wymagał również czujnik (chyba uderzeniowy) przykręciłem go do otworu montażowego pieca webasta
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 23:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 11 Gru 2015, 00:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


Witam,

Flik77
Cytat:
Jak były upały w lecie to dmuchało zimnym powietrzem. W miarę jak następują chłodniejsze dni to dmucha ciepłem. Wydawało mi się, że ogrzewanie postojowe powinno zawsze grzać niezależnie od temperatury zewnętrznej, ale widocznie ma być tak jak jest, a ja się mylę. NIe kojarze jak miałem wcześniej.
Rola Webasto polega na ogrzewaniu. Nie zależnie w lecie czy w zimie.

@cuuube
Zasilanie podłączasz pod standardowy akumulator, czy pod drugi znajdujący się w innym miejscu Question
Pytam, ponieważ w niektórych samochodach spotkałem się właśnie z takim rozwiązaniem tj. mały akumulator umiejscowiony w bagażniku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 17:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


kedlaw07 napisał:
Witam,

Flik77
Cytat:
Jak były upały w lecie to dmuchało zimnym powietrzem. W miarę jak następują chłodniejsze dni to dmucha ciepłem. Wydawało mi się, że ogrzewanie postojowe powinno zawsze grzać niezależnie od temperatury zewnętrznej, ale widocznie ma być tak jak jest, a ja się mylę. NIe kojarze jak miałem wcześniej.
Rola Webasto polega na ogrzewaniu. Nie zależnie w lecie czy w zimie.


błąd , są webasta które mają funkcję przewietrzenia latem
przełacznik lato zima



ja podłączałem sie pod aku auta , dodatkowy akumulator trzeba ładować (czytaj podłączyć do alternatora by go nie wyładować do zera ) są takie rozwiązania na dwa aku ale robią to fabrycznie

webasto podłączone ale sterowanie gsm narazie mi nie działa muszę telefon webasta odesłać bo coś nie odpala pieca.
sporo problemów jest z podłączeniem sie do paliwa , na węże grzewcze jest mało miejsca...rozpiszę sie kiedyś
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System