Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Webasto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 03:42
Temat postu:

Webasto


Jak w temacie ...będziemy pisać o webasto , jako że nic nie znalazłem oprócz info , że posiada je Flik77 , trzeba to zmienić

otóż zakupiłem do jeża żony webasto które wkrótce będę montował , i tu pytanie do Flika77 czy już kupiłeś auto z tym ustrojstwem czy montowałeś i możesz coś podpowiedzieć . mam kogoś kto pracuje w serwisie ale za założenie(po godzinach) do mojego Galanta zawołali 5 stówek . jestem o tyle mądrzejszy ,że patrzyłem im na ręce i część montażu ogarnę sam ale elektryki już nie Evil or Very Mad
zainwestowałem tym razem w sterowanie gsm dla wygody żonki by ogarnęła obsługę bez komplikacji zegarem
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 04:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


Niestety ja nie będę mógł pomóc, gdyż moje autko już było kupione z zamontowanym Webasto.

Moje jakoś dziwnie działa (być może tak mi się tylko wydaje Smile ).

Jak były upały w lecie to dmuchało zimnym powietrzem. W miarę jak następują chłodniejsze dni to dmucha ciepłem. Wydawało mi się, że ogrzewanie postojowe powinno zawsze grzać niezależnie od temperatury zewnętrznej, ale widocznie ma być tak jak jest, a ja się mylę. NIe kojarze jak miałem wcześniej.

Druga rzecz: jak dmucha zimnem to dmucha ze skrajnych nawiewów (lewy, prawy), ze środkowych i chyba przy szybie, ale tego jakoś nie sprawdzałem. Natomiast teraz gdy dmucha ciepło to środkowe nawiewy są martwe. Aktywne są tylko skrajne-przy kierowcy i przy przednim pasażerze, oraz chyba podszybie, ale tam nigdy nie chce mi się sięgać ręką w celu sprawdzenia. Smile
Ostatnio moje auto było było na okresowym przeglądzie. Pytałem pana diagnostę o to. Powiedział, że tak ma być i ciepełko z Webasto nie będzie leciało środkowymi nawiewami. Nie wiem, czy miał rację.
Climatronic działa bez zarzutu i ciepłe powietrze leci tak jak powinno.

PS. Umarło mi oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. Muszę się za żarówką rozejrzeć. Razz
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 04:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


skoro dmucha zimnym w lecie to widocznie masz webasto z trybem wentylacji , albo to kwestia nastawy temperatury na klimatroniku- latem zawsze na "Lo"

a to fotka z ruskiej strony...

_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


Cuuube, jak postępy z montażem Webasto do Jazza?
Kupiłeś używkę czy nówkę, jaki model jeśli można wiedzieć?
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


witam
w weekend zamontowałem piec ...zostało mi jeszcze okablowanie i pompka paliwa i wpiąć się w układ chłodzenia ale do tego muszę rozbebeszyć okolice filtra powietrza

miejsce montażu jak wyżej z tej ruskiej strony , gdzie indziej nie ma miejsca , z tym że musiałem zlikwidować rurkę nakierowującą powietrze wpadające przez zderzak do wlotu filtra . przeniesienia wymagał również czujnik (chyba uderzeniowy) przykręciłem go do otworu montażowego pieca webasta
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 23:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 11 Gru 2015, 00:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


Witam,

Flik77
Cytat:
Jak były upały w lecie to dmuchało zimnym powietrzem. W miarę jak następują chłodniejsze dni to dmucha ciepłem. Wydawało mi się, że ogrzewanie postojowe powinno zawsze grzać niezależnie od temperatury zewnętrznej, ale widocznie ma być tak jak jest, a ja się mylę. NIe kojarze jak miałem wcześniej.
Rola Webasto polega na ogrzewaniu. Nie zależnie w lecie czy w zimie.

@cuuube
Zasilanie podłączasz pod standardowy akumulator, czy pod drugi znajdujący się w innym miejscu Question
Pytam, ponieważ w niektórych samochodach spotkałem się właśnie z takim rozwiązaniem tj. mały akumulator umiejscowiony w bagażniku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 17:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Webasto


kedlaw07 napisał:
Witam,

Flik77
Cytat:
Jak były upały w lecie to dmuchało zimnym powietrzem. W miarę jak następują chłodniejsze dni to dmucha ciepłem. Wydawało mi się, że ogrzewanie postojowe powinno zawsze grzać niezależnie od temperatury zewnętrznej, ale widocznie ma być tak jak jest, a ja się mylę. NIe kojarze jak miałem wcześniej.
Rola Webasto polega na ogrzewaniu. Nie zależnie w lecie czy w zimie.


błąd , są webasta które mają funkcję przewietrzenia latem
przełacznik lato zima



ja podłączałem sie pod aku auta , dodatkowy akumulator trzeba ładować (czytaj podłączyć do alternatora by go nie wyładować do zera ) są takie rozwiązania na dwa aku ale robią to fabrycznie

webasto podłączone ale sterowanie gsm narazie mi nie działa muszę telefon webasta odesłać bo coś nie odpala pieca.
sporo problemów jest z podłączeniem sie do paliwa , na węże grzewcze jest mało miejsca...rozpiszę sie kiedyś
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System