Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) rezygnacja z napędu na cztery koła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nadro23

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: HR-V 1.6 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lis 2011, 14:31
Temat postu:

rezygnacja z napędu na cztery koła


Witam.
Kupiłem hrv po okazyjnej cenie, niestety ktoś z nieznanych mi powodów zdjął wał napędowy tylnego mostu. Podczas jazdy tylny most trochę hałasuje, czy powodem może być właśnie zdjęty wał napędowy? Auto również dość niepewnie się prowadzi po wyboistej drodze i na zakrętach, mam wrażenie jakby tył troszkę "pływał" - według mechanika to również może być spowodowane brakiem wału.
Mi generalnie napęd na cztery koła nie jest wcale potrzebny (tym bardziej, że jest on załączany tylko automatycznie) więc czy można rozwiązać powyższe problemy wyjmując tylny most i zakładając na jego miejsce sztywna belkę? Czy taka zmiana będzie miała jakiś negatywny wpływ na prowadzenie auta skoro oryginalnie było ono z napędem na cztery koła?
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:23
Temat postu:

Re: rezygnacja z napędu na cztery koła


nadro23 napisał:

Mi generalnie napęd na cztery koła nie jest wcale potrzebny (tym bardziej, że jest on załączany tylko automatycznie) więc czy można rozwiązać powyższe problemy wyjmując tylny most i zakładając na jego miejsce sztywna belkę?

Jak to sztywna belkę??
A mechanizm różnicowy??
Moze w tylnym moście nie ma oleju i dlatego hałasuje ponieważ nawet po osunięciu walu napędowego powinno być cicho, przecież on i tak w 95% czasu nie pracuje - taka specyfika tego napędu niby na 4 kola.
W sumie raz spotkałem się z cr-v z wywalonym walem i nic tam nie hałasowało ani nie był bardziej "miękki" lub niestabilny. Bo co ma wal do "pływania" auta, który podczas normalnej jazdy moim zdanie służy tylko jako balast?
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
nadro23

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: HR-V 1.6 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Gru 2011, 18:44
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) rezygnacja z napędu na cztery koła


Może niezbyt fachowo się wyrażam... Poprzez "sztywną belkę" miałem na myśli belkę wymontowaną z hondy hr-v która posiadała napęd tylko na przednia oś tzn nie posiadała mechanizmu różnicowego. Wydawało by się że brak mechanizmu=brak hałasu.
Wydaje mi się - choć nie do końca się na tym znam - że nawet jak nie ma wału to podczas jazdy elementy tylnego mostu może nie pracują ale swobodnie się obracają co może powodować hałas. Może też przy okazji podczas obracania się elementy te mogłyby powodować pewne opory toczenia się tylnych półosi co mogłoby z kolei wpływać negatywnie na prowadzenie pojazdu.
Jestem laikiem jeśli chodzi o takie rzeczy, staram się wytłumaczyć to sobie tak na "chłopski rozum"
Powrót do góry
pitercvc

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lipsko
Posiadane auto: jazz, civic Vlll
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 16 Wrz 2012, 10:20
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) rezygnacja z napędu na cztery koła


co do plywania po drodze tylny dyfer nie ma z tym nic wspolnego to wina luzow w zawieszeniu ,a co do ,,mostu,,ze sie tak wyraze to uzywany dyfer kupisz za 300zl jest ich pelno na allegro i to cie wyniesie taniej niz belka i piasty od przednionapedowki i bedziesz mial ,,4x4" Very Happy ale awarie mechanizmow raczej nie wystepuja w hondzie wiec moga to byc lozyska tylnych piast chyba ze slychac tylko z podlaczonym napedem to wtedy to 100% dyfer wiec zmien olej na honda dps-f o taki http://allegro.pl/olej-honda-dps-f-1l-do-tylnego-mostu-lodz-i2625382138.html i pojezdzij troche jezeli ucichnie to cacy jezeli nie to olej bedzie do drugiego dyfra z ,,angola" wyjecie i wlozenie mechanizmu to jakas godzina maksymalnie, jest tam tylko 8 srob cztery od walu i dwie z przody dwie z tylu od mocowania
Powrót do góry
suchorz

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Jeep Grand Cherokee 5,2 V8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Paź 2012, 21:38
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) rezygnacja z napędu na cztery koła


Dokładnie, pływanie to tylko luzy w zawieszeniu, które trzeba zlikwidować.
Jeśli chodzi o wycie tyłu, to musi być coś nie tak z łożyskami, trzeba sprawdzić co wyje, naprawić i jeździć.
Jeśli wyjdzie, że poleciało łożysko w dyfrze, to kupić drugi, wymienić i będzie ok.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 02 Paź 2012, 21:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

65 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System