Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 05 Lip 2016, 16:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Wymycie - czyli po po pracy pastą, przelecieć auto sporą ilością IPA lub zmywaczem silikonowym, a najlepiej jakimś dedykowanym (ale one bardzo drogie).
Wtedy zobaczysz ile naprawdę usunąłeś, a ile "zapchało się" pastą, czyli zakryło a nie usunęło, czyli czy praca jest trwała na dłużej czy na kilka myć auta Wink
Ale brawa za dryg o dbanie. W zasadzie stawiam Ci za to browara Smile zwłaszcza, że poleciałeś to ręcznie Smile
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 00:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Ciężko mi powiedzieć, minęło już trochę czasu i świrgli pod światło nie widać, ale prawda jest taka że po kilku myciach nie uniknie się tego na ile wiaderek by się nie robiło mycia. Lakier hondy wydaje się po prostu bardzo miękki w porównaniu do innych 2 moich poprzednich starych bmw i innych autach z jakimi miałem doczynienia.W sumie tak naprawdę to nie wiem czy bym chciał widzieć ile usunąłem.Czasem o pewnych rzeczach lepiej nie wiedzieć.Jeden czy drugi przejazd auto już zakurzone nikt na to już nie zwróci uwagi bardziej chodzi o własną podświadomość no i jednak wosk coś tam chroni.

Pracę chyba ograniczę do jakiegoś podwójnego mycia na ciepło ,glinki(od czasu do czasu) preparatu pod nią i wosk. A normalnie to zwykłe lekkie mycie nie za ciepłą wodą by nie zmyć za szybko wosku.Korzystając z całego poradnika od a do z to te 5-6 punktów to jednak dla mnie trochę przydużo. Ja zastanawiam się teraz bardziej gdzie upchnę znowu gondolę w aucie bo już zniknie opcja magic seats u mnie na kilka lat ;( Wink
Hondą na działeczce jeden może raz w miesiącu bo często zabieram się z członkiem rodziny większym autem(oszczędność na paliwku) .W mieście w zasadzie po za deszczykiem na myjni opcja woda,nie ma tu warunków dla mnie na co dzień by auto było ładnie umyte.Co innego kiedy ma się dom lub mieszka za miastem wtedy faktycznie w wolnej chwili na zabicie czasu można coś pogrzebać i regularnie bawić się w detailing.Moj pierwszy post w tym poście mógł zabrzmieć poważnie Laughing ale bardziej chodzi by całkowicie blachy nie zostawiać samej sobie bo z czasem będzie daleka od tej co w nowym autku.

Ręcznie to po prostu fajna pogoda,dobra aipa inna niż ipa Wink (atak chmielu,podróże kormorana,rowing jack) posadzić tyłek na trawce lub taborecie jeśli chodzi o boki i jakoś to idzie.Próba na tylnym zderzaku mnie zmotywowała do dalszego działania widząc jak szło czerpałem z tego jakąś tam przyjemność. Nie były to żadne katusze, a samo użycie sealantu jeszcze więcej radości.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 11:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Wszystko dla ludzi, jak sprawiło przyjemność to się cieszyć Wink
Lakieru BMW (i innych znienawidzonych tu niemieckich) nie ma co porównywać do lakieru Hondy... Laughing

Nowe coś zawsze się pojawi, ale jak się uważa przy myciu, to tragedii nie ma. Zależy też co kto oczekuje i ile ma na to czasu Wink

Użyj przed woskiem cleanera i Twój plan na ograniczone czasowo dbanie będzie bomba Wink
A żeby sobie jeszcze bardziej ułatwić, to możesz kupić wosk Soft99 Fusso Coat - ładnie kryje hologramy i drobniutkie ryski. I trwały jest.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


we włoszczyźnie też jest te 150-160 mikronów a nie 50-80 jak w hondzie Razz
Co do detalingu to mam jeszcze kontakt z forum punto i jak jeszcze będę się dalej kulał tym autem to może we wrześniu skoczę na pranie tapicerki oraz jakieś lepsze glinkowanie z woskiem Razz
Jak szaleć to szaleć Razz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Z wosków to właśnie myślałem collonite476,meg#16,soft99 i fk1000p tylko te dla ostatnie nie mają dodatku carnauby ale podobno nie przyciągają tak kurzu.A którego cleanera ty byś polecił ?

Niemieckie auta znienawidzone tu nawet nie wiedziałem, u mnie w family to fifty fifty. To zupełnie inne auta więc ciężko je nawet porównać rozumiem jeszcze jakąś tam bez szału skodę ale stare bmki to fajne auta raz że rzędowa r6ka no i jeszcze te rwd, w zimę brakuje tego fana i boli to trochę no ale gdy jest rodzina to priorytety są inne. Proszę wybaczyć ale stronniczy nie jestem.Każde auto cechuje coś fajnego.
Zrozumiałbym gdyby w drugą stronę z całym szacunkiem do hondy nie kwestionując jej dobrych żywotnych 4ro cyl silników.


Ostatnio zmieniony przez karion dnia Sro 06 Lip 2016, 13:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 13:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 13:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Ja się nie znam, nie wiem czy grubość powłoki ma przełożenie na jej twardość.
Ale to co na Hondzie schodzi w dwóch podejściach, to na BMW nie robi wrażenia.

Niech Ci chociaż trochę odświeży lakier, nie tylko oczyści Wink wtedy dopiero będzie szał Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 14:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


karion napisał:
Z wosków to właśnie myślałem collonite476,meg#16,soft99 i fk1000p tylko te dla ostatnie nie mają dodatku carnauby ale podobno nie przyciągają tak kurzu.A którego cleanera ty byś polecił ?

Z tych wosków - Soft99 chyba najbardziej przyjemny będzie. No i jeśli weźmiesz Fusso, to plus taki, że sam w sobie coś tam ukryje Wink

Ja ostatnio używam tylko Swissvax Regular Pro, ale maszynowo jadę, bardzo fajny produkt, bo działa trochę jak pasta finish. Takie dwa w jednym dla mnie Wink

A sam cleaner - osobiście wygodnie mi się używało Surf City Garage, dobrze oczyszcza. Victoria Wax też przyjemnie, ale ma dużo wypełniaczy, a ja mam teraz mało rysek, więc stoi na półce Wink Lusso też do polecenia. Ogólnie z łatwych produktów to jeszcze Dodo Lime Prime jest polecany, ale ja nigdy nie miałem.
Gdybyś skusił się na wosk Soft99, to na Twoim miejscu wziąłbym też cleaner od nich Wink

PS. z tym znienawidzeniem, to trochę z przymrużeniem oka, ale poczytasz trochę forum, to wyłapiesz smaczki Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Dzięki za info, jak skończy mi się SW to kupię softa i cleaner z ich bazy, alko izopropylo bo pare złotych szkoda nie użyć, soft producent poleca użyć ipe przed woskiem. Ciekawe jak kropelkowaniem bo w sumie fajne to jest Very Happy

Z tymi smaczkami to jest tak że każda sroczka swój ogonek chwali.Gdybym nie pojeździł różnymi to nigdy bym się nie połapał w tych plusach i minusach obu stron.

Jeśli ten teścik byłby prawdziwy to primasort wosk :
[youtube:9ad0700d44]www.youtube.com/watch?v=43UaxFmCcCs[/youtube:9ad0700d44]
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 17:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


No tak właśnie Fusso wygląda Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 17:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Do listy polecanych cleanerów warto dodać Primę Amigo, choć to jednocześnie glaze. I to widać, przy czym im ciemniejszy lakier tym efekt bardziej wyrazisty.
U mnie Amigo poszło pod Fusso i mimo lekkich obaw ta kombinacja spokojnie przetrzymała okres jesienno-zimowy (i pewnie jeszcze by wytrzymała tylko ja nie wytrzymałem Razz ).
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 21:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


A używacie glinek ? podobno są skuteczniejsze od preparatów w płynie jeśli chodzi o jakiś ciężki do usunięcia przez szampon brud? i czy miękkie softowe nie zostawią mikrorysek zwłaszcza w jakieś tam średnio ciepłe dni bo wtedy u mnie się nie sprawdzi.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 12:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


...ciągle mi jakoś kupno Amigo odchodzi, na beemie by mi się pewnie sprawdziło Smile

Glinką, to ja raz, dwa razy w roku czyszczę. Nie parkuję pod sączącymi się drzewami, a Prickbort i IronX\Vampire przed woskowaniem mi w zupełności styka.
Dobrze podlewaj i nie dociskaj, to dużo bałaganu nie narobi, a cleaner Ci zdejmie te hologramy (albo zakryje Very Happy ) albo Fusso Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 17:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


No to sobie poczytałem dziś i ten srodek srp to w zasadzie takie mleczko czyszczące z woskiem jak ta menzerna sealing wax co ja używam.Myślałem że ten sealling wax to zupełnie co innego niż te cleanery bo on był w grupie sealent i aio.

SRP myślałem że to jakiś unikalny preparat do specjalnego czyszczenia przed woskiem jak to opisują na wielu stronach a na innych są w działach cleaner,aio,sealenty..... Pewnie i lepsze jest od tej menzerny ale doszedłem do wniosku ze zostawię tak jak jest i nie będę kasy wywalać w błoto. 2 mycia mikrofibrią szamponik,menzerna sealing wax, soft99 fusso cut.

Marketing,reklama,manipulacja. Robią 100 kategorii a połowa ma takie same działanie z rozmieszczeniem na różne kategorie.

Cleaner - mleczko szyczące,nablyszczające usuwa i maskuje i ma wosk - przykład srp
AIO - all in one mleczko czyszczące,nablyszcza i woskuje.
Sealent- syntetyczny wosk czyszczący z lekkim dodatkiem carnauby posiadające bardzo delikatne właściwości ścierne i czyszczące.

I weź tu bądź mądry
Shocked
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 21:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


W celu kompletnego zamglenia sytuacji Razz chciałbym tylko przypomnieć, że spora grupa tych pancernych sealantów najlepiej czuje się na jałowym lakierze. Jak dasz coś nieodpowiedniego "pod" właściwe zabezpieczenie to spłynie to-to szybciej niż zakładano. Czyli cały misterny plan w pi..u Wink
Lepiej poszukać w sieci informacji czy planowane składniki się nie "gryzą"...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 14:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Sylpete napisał:
W celu kompletnego zamglenia sytuacji Razz

...a do tego co chwila pojawia się coś nowego... Razz
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCR-V

69 900

2015r.

119 833 km

mazowieckie

HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System