Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 16:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Jazzman napisał:
GR_BKP fotki mile widziane.

Jak nie będzie wiało w weekend to umyję i zrobię jakieś zdjęcie Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 13:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


...jeśli zderzaki i doły drzwi tak kropelkują, to nie jest źle Wink
Nie mogę sobie jedynie przypomnieć kiedy nakładałem PNSa... i mnie to wkurza Very Happy








_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Nieźle, ogólnie bardzo ładna jest. Ciekawe ramki Cool
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 01:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


GR_BKP szkoda że nie wiesz kiedy nakładany, jeśli pisząc PNS masz na myśli sonaxa o takiego:

Całkiem nieźle wypadł w testach.
Co zastosowałeś pod niego?
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 14:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


No wiem, wydawało mi się, że gdzieś zapisałem przebieg i datę i chyba tylko pomyślałem, żeby to zrobić Very Happy
Tak, to ten Sonax.
Po myciu przeleciałem auto Swissvaxem CF Regular Pro i wymyłem IPA.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 14:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 17:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Obiecałem dokończyć test COLI po kolejnych 2 miesiącach. Jak widać na poniższych zdjęciach wosk jeszcze trzyma choć kształt kropel już jednak inny, widać że słabnie. Cóż minęły już ponad 4 m-ce więc ma prawo tym bardziej że nie zastosowałem IPA (jak można wyczytać na forach zabieg ten wydłuża żywotność wosku o m-c do 1,5) co pozwala twierdzić że jednak wosk ten może wytrzymać 5 m-cy w warunkach zimowych ( Sylpete wątpił ) z drugiej strony słaba zima, mało tęgich mrozów, mało również soli ale brak IPA moim zdaniem równoważy te kwestie. O przygotowaniu nadwozia pisałem już wcześniej. Auto przez cały test było myte tylko 5 razy (nie było potrzeby częstszego mycia ) jakoś specjalnie się nie brudziło-zaleta wosku jak również po części koloru nadwozia. Brud bardzo łatwo dawał się usunąć. Mycie za każdym razem myjką wysokociśnieniową, mycie szamponem o neutralnym PH (ważne), spłukiwanie, wycieranie do sucha. Żadnych innych preparatów nie stosowałem, wosk nie był ponawiany przez ten cały okres. Muszę przyznać że Coli nadaje niesamowitego blasku nadwoziu nawet jeśli jest ono nieco zabrudzone w słońcu widać duży połysk. Tydzień przed wykonanymi zdjęciami nadwozie zostało umyte jednak w tym czasie miało miejsce olbrzymie pylenie tuji, całe nadwozie pokryło się zielonym pyłkiem, słyszałem że Coli przyciąga kurz, warstwa pyłku na dachu i masce zdawała się to potwierdzać. Po tygodniu spadł deszcz i… lakier zmów był czysty, nawet nie trzeba było płukać czy przecierać – wszystko spłynęło jak po kaczce ;)
Poniższe zdjęcia są właśnie z tego momentu:





Byłbym zapomniał, przez ten cały test auto przejechało 4200km z czego tylko 3 krótkie trasy po ok 75km reszta to tylko jazda miejska. Przez pierwsze 2 miesiące auto stało pod chmurką potem 1 m-c w nieogrzewanym garażu, reszt znowu pod chmurką. Myslę że Coli zdało egzamin bdb.
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 17:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


[quote="GR_BKP"]...jeśli zderzaki i doły drzwi tak kropelkują, to nie jest źle Wink
Nie mogę sobie jedynie przypomnieć kiedy nakładałem PNSa... i mnie to wkurza Very Happy

No no no... robi wrażenie, do tego ten kolorek, wózek chyba sprowadzony?
Planuję tego lata trochę czasu poświęcić mojemu jazzowi. Wstyd się przyznać, ale przez osiem lat to może z pięć razy był porządnie umyty - w tym dwa woskowania ręcznie. Ciekawe jaki osiągnę efekt.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 22:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Jazzman napisał:
(..)Sylpete wątpił(...)
Nadal pozwolę sobie zachować resztki sceptycyzmu, nie bez trudu Wink
Z jednej strony widać że wosk jeszcze jest na lakierze, więc zasadniczo test zaliczony (choć ja jak widzę u siebie taki efekt jak na Twoich ostatnich zdjeciach to wiem co będę robił w najbliższy weekend; cóż, nadgorliwiec ze mnie). Z drugiej strony - jak zauważyłeś - zimy w tym roku nie było, więc warunki sprzyjały. Z trzeciej jednak strony nie wiem jak w Twoich stronach ale u mnie drogowcy bez opamiętania walili na drogi tony piachu z solą nawet w mocno dodatnich temperaturach, zapewne przyjmując że przy +8 st. C poranna wilgoć na drodze stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. Efekty są takie, że żadnej zimy nie odszczurzałem swoich pojazdów ze skorupy solanki tak często jak w tym sezonie. Aż serce krwawi jak pomyślę o stanie podwozia... Z czwartej strony gdyby woskowanie poprzedzić IPĄ to efekt byłby jeszcze lepszy i ostrzejszą zimę wosk mógłby przetrwać w dobrej formie.
Dużo gdybania ale obiektywie patrząc z konfrontacji z zimą wyszedłeś zwycięsko. Jazz dobrze zabezpieczony więc zadanie wykonane, gratulacje Wink
Biorąc wszystkie okoliczności pod uwagę muszę przyznać, że 5 m-cy wosku na aucie w sezonie zimowym jest możliwe. Posypuję głowę popiołem z DPF-u.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 23:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Jazzman, mam nadzieję, że teraz, kiedy już warunki sprzyjają, zaczniesz dbać o Jazza jak należy i nie będziesz czekał na takie "wspomnienie po wosku" jakie zaprezentowałeś, a krople nie będą się rozlewały w baseny na dachu Razz Cool
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 10:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Vespa obiecałem nie tykać powłoki przez 5 m-cy i tego sie trzymam ;-) Gdybym odnawiał jak Ty co tydzień krople wyglądałyby zupełnie inaczej.
Co do kropel w baseny... wprawne oko zauważy że auto pochylone przodem ku dołowi więc łączenie kropel nie powinno dziwić. Na ostatnim zdjęciu jest na równo. Łączenie kropel jest nawet widoczne na nowo położonym wosku-zajrzyj na pierwsze testowe zdjęcie. Ale fakt wosk już bardzo słaby co nie oznacza że go nie ma ,jeszcze trochę wodę odpycha:) Jak na ponad 4 m-ce i brak IPA uważam że i tak jest dobrze:)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 11:17
Temat postu:

Re: Konserwacja lakieru


Witam,

Widzę, że koledzy to już do perfekcji opanowali system nakładania różnego rodzaju specyfików na karoserię swoich samochodów.
Bardzo ładnie to wyglada i gratuluję.
Tak trzymać.

Jako że z WAS super znawcy tematu, ma pytanko.
Ale najpierw opiszę czego dotyczy.
Kiedyś na autko miałem położony wosk - (nie pytajcie mnie o nazwę bo nie wiem) - jakaś firma to robiła, i powiem szczerze ze nawet to wyglądało. Ponieważ po jakimś czasie to wszystko "zeszło" postanowiłem do nich pojechać jeszcze raz. Znowu coś położyli, i tak sobie jeździłem.
Wiadomo, że po jakimś czasie wszystko znika, i dobrym rozwiązaniem byłoby kontynuowanie tego, lecz ja już tego nie zrobiłem.
Natomiast zauważyłem, że na tylnych szybach pasażera po umyciu na myjni lub po deszczu woda spływa tak jakby strużkami i pozostają takie ślady.

I teraz to pytanko, czym to wytrzeć żeby tego nie było widać.

Nieładnie to wygląda, a i kot chyba się strofuje bo nie chce przez nią patrzeć Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 14:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Jazzman - nachylenie nie ma znaczenia. Jeśli jest w miarę dobre odpychanie wody, ciężkie krople powinny ściekać całkowicie, więc nie ma prawa być basenów. Zrób wszystko zgodnie ze sztuką (glinka, polerka - chociaż UC, IPA, cleaner, wosk), to sam zobaczysz. Wydaje mi się też, że przeceniasz działanie IPA.

Kedlaw - budżetowy sposób: umyj szyby płynem do szyb, kup sobie RainX za kilkanaście złotych i tym wysmaruj wszystkie szyby, potem wypoleruj tak by nie było smug. Zobaczysz jak ładnie woda ścieka, nie zostawiając śladu. Przy 100 km/h nie będziesz musiał używać wycieraczek przy lekkim deszczu.

Efekt krótkotrwały, droższe specyfiki dadzą dłuższy i lepszy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 22:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Witam,

Vespa dzięki za pomoc.
A co myślicie o starym "babcinym sposobie" ciepła woda z octem i wytarciu gazetą Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


...ale on ma zacieki na szybach, niewidzialna wycieraczka nie pomoże Wink
nie wiadomo z czego ten zaciek, może wystarczy woda z octem Wink może glinka, a jak nie to coś chemicznego typu Autoglym Car Glass Polish, Duragloss 755 Nu Glass czy Car Pro Ceriglass. Jak to nie da rady, to tlenek ceru Very Happy
I dopiero na to niewidzialna wycieraczka Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
...ale on ma zacieki na szybach, niewidzialna wycieraczka nie pomoże Wink
nie wiadomo z czego ten zaciek, może wystarczy woda z octem Wink może glinka, a jak nie to coś chemicznego typu Autoglym Car Glass Polish, Duragloss 755 Nu Glass czy Car Pro Ceriglass. Jak to nie da rady, to tlenek ceru Very Happy
I dopiero na to niewidzialna wycieraczka
Czyli, tak w kilku słowach czeka mnie jazda po bandzie z tym szorowaniem szyb Question
Moim zdaniem jest to pozostałość po woskowaniu samochodu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System