Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 22:16
Temat postu:

Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Witam. Zauważyłem ostatnio dziwny objaw, a mianowicie gdy jadę ze stałą prędkością na obojętnie jakim biegu samochód co jakiś czas szarpie. Czasami jest to jedno szarpnięcie na kilometr, czasami pięć na 100m. Myślałem że ten typ tak ma gdyż to mój pierwszy samochód w benzynie (diesle są mniej "zrywne" i nagłe dodanie gazu nie powoduje u nich zjawiska wciskania w fotel, przynajmniej nie od razu) jednak coraz bardziej zaczyna mi się to nie podobać. Jak przyspieszam bądź hamuję silnikiem to objaw nie występuje. Najgorzej jest jak jadę na 4 biegu z prędkością ok. 70-80km/h po prostej lub na jakimś wzniesieniu. Wtedy wygląda to tak jakby silnik się dławił, czasem szarpnie raz, czasem kilka, jednak jak dodam gazu to objaw momentalnie ustępuje i autko wyrywa do przodu. Gdzie zacząć szukać przyczyny? Dodam że komputer nie zgłasza żadnych błędów, silniczek na wolnych obrotach chodzi równiutko, zarówno zimny jak i ciepły. Jak przygazuję i trzymam go np. na 3000obr to również nie słychać żadnych przerw w pracy, żadnego dławienia itp. Czy to jakaś usterka czy ja po prostu nie potrafię jeździć benzyniakiem? Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 12:08
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


mati-jazz napisał:
Witam. Zauważyłem ostatnio dziwny objaw, a mianowicie gdy jadę ze stałą prędkością na obojętnie jakim biegu samochód co jakiś czas szarpie. Czasami jest to jedno szarpnięcie na kilometr, czasami pięć na 100m. Myślałem że ten typ tak ma gdyż to mój pierwszy samochód w benzynie (diesle są mniej "zrywne" i nagłe dodanie gazu nie powoduje u nich zjawiska wciskania w fotel, przynajmniej nie od razu) jednak coraz bardziej zaczyna mi się to nie podobać. Jak przyspieszam bądź hamuję silnikiem to objaw nie występuje. Najgorzej jest jak jadę na 4 biegu z prędkością ok. 70-80km/h po prostej lub na jakimś wzniesieniu. Wtedy wygląda to tak jakby silnik się dławił, czasem szarpnie raz, czasem kilka, jednak jak dodam gazu to objaw momentalnie ustępuje i autko wyrywa do przodu. Gdzie zacząć szukać przyczyny? Dodam że komputer nie zgłasza żadnych błędów, silniczek na wolnych obrotach chodzi równiutko, zarówno zimny jak i ciepły. Jak przygazuję i trzymam go np. na 3000obr to również nie słychać żadnych przerw w pracy, żadnego dławienia itp. Czy to jakaś usterka czy ja po prostu nie potrafię jeździć benzyniakiem? Razz
Ponieważ, autko nie zgłasza Ci żadnych błędów na komputerze tak więc wnioskuję, że problem leży po stronie stylu jazdy.
Nie martw się ja też na początku miałem problem z przesiadką.

Jazzikiem z racji innej budowy silnika trzeba się nauczyć jeździć. Jest to silnik wysokoobrotowy, tak więc trochę więcej gazu i cieszyć się z jazdy.

Poniżej masz tabelką z instrukcji obsługi a w niej zawarte przełożenia.


Natomiast tutaj masz tabelkę w której zawarto prędkości dopuszczalne.


W wątku i linku podanym tutaj:
( Honda Jazz ) elastycznośc lepsza w i-dsi 83km od i-VTEC 100km
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99141&postdays=0&postorder=asc&start=15
masz porównanie co prawda dwóch silników i-dsi oraz i-vec, jednakże jest opisane przy jakich prędkościach najlepiej się autko zbiera.

Gdyby jednak nie pomogła zmiana stylu jazdy na wysokich obrotach to będziemy myśleć co dalej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 13:53
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


mati-jazz napisał:
Czy to jakaś usterka czy ja po prostu nie potrafię jeździć benzyniakiem? Razz

A jak myślisz? Wink
Skoro jedziesz ze stałą prędkością i szarpie co jakiś czas, to nie, ten typ tak nie ma. Twojej winy też raczej nie.
Nie jestem mechanikiem, więc nie rozwiążę Twojego problemu, ale bajek o stylu jazdy i srylionie linków, obrazków, żeby zaakceptować sytuację nie kupuj.... Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 14:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Proponuje zacząć od wymiany świec i regulacji zaworów, jesli było to robione ponad 40 tys km temu.

Zerknij do tego tematu http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=247686&highlight=usystematyzowa%C4%87

Post kedlaw z poniedziałku 19 Wrz 2016, 08:56.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 16:25
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


GR_BKP napisał:
mati-jazz napisał:
Czy to jakaś usterka czy ja po prostu nie potrafię jeździć benzyniakiem? Razz

A jak myślisz? Wink
Skoro jedziesz ze stałą prędkością i szarpie co jakiś czas, to nie, ten typ tak nie ma. Twojej winy też raczej nie.
Nie jestem mechanikiem, więc nie rozwiążę Twojego problemu, ale bajek o stylu jazdy i srylionie linków, obrazków, żeby zaakceptować sytuację nie kupuj.... Evil or Very Mad
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem tekst (a widać że nie potrafisz) to byś zauważył, że zjawisko znika gdy kolega doda więcej gazu i autko osiągnie 3tys.
Pismo obrazkowe od najdawniejszych lat najlepiej przemawiało do czytającego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 16:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 16:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Flik77 napisał:
Proponuje zacząć od wymiany świec i regulacji zaworów, jesli było to robione ponad 40 tys km temu.

Zerknij do tego tematu http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=247686&highlight=usystematyzowa%C4%87

Post kedlaw z poniedziałku 19 Wrz 2016, 08:56.
Zobacz w faktury / książkę serwisową co miałeś i kiedy robione. Być może na coś już przyszła pora i po wykonaniu tej czynności autko będzie śmigać jak należy.
Jeżeli jednak coś nadal będzie Cię irytowało to spokojnie możesz rozważyć podlinkowany watek, oraz to co napisał Flik77 (świece + zawory)
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 17:06
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


kedlaw07 napisał:
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem tekst (a widać że nie potrafisz)

Toś mnie ubawił Laughing Laughing Laughing
Forumowy troll zarzuca brak rozumienia czytanego tekstu Very Happy

No ale niech Ci będzie Very Happy

kedlaw07 napisał:
byś zauważył, że zjawisko znika gdy kolega doda więcej gazu i autko osiągnie 3tys.

Gdzie Ty to wyczytałeś Sherlocku?
mati-jazz napisał:
gdy jadę ze stałą prędkością na obojętnie jakim biegu samochód co jakiś czas szarpie. Czasami jest to jedno szarpnięcie na kilometr, czasami pięć na 100m.

mati-jazz napisał:
Najgorzej jest jak jadę na 4 biegu z prędkością ok. 70-80km/h po prostej lub na jakimś wzniesieniu.

mati-jazz napisał:
silniczek na wolnych obrotach chodzi równiutko, zarówno zimny jak i ciepły. Jak przygazuję i trzymam go np. na 3000obr to również nie słychać żadnych przerw w pracy, żadnego dławienia itp.

Widzisz, gdybyś rozumiał co czytasz, to byś wiedział, że to nie to samo, co
mati-jazz napisał:
Jak przyspieszam bądź hamuję silnikiem to objaw nie występuje.

mati-jazz napisał:
Najgorzej jest jak jadę na 4 biegu z prędkością ok. 70-80km/h po prostej lub na jakimś wzniesieniu. Wtedy wygląda to tak jakby silnik się dławił, czasem szarpnie raz, czasem kilka, jednak jak dodam gazu to objaw momentalnie ustępuje i autko wyrywa do przodu.

...może faktycznie trzeba zacząć Ci to rysować, zamiast pisać? Laughing Laughing Laughing

@matti-jazz, sorry za śmieć w wątku, to mój ostatni wpis
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 18:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Podlinkowany wątek przeczytałem już kiedyś, jednak objawy mam nieco inne. Ruszam bez najmniejszych szarpnięć. Szarpanie pojawia się tylko wtedy kiedy jadę na jakimś biegu ze stałą prędkością. Nie ważne czy to 2 czy 5 bieg i nie jest też zależne od obrotów. Stałe obroty = stała prędkość = szarpanie. Gdy przyspieszam bądź hamuję nic złego się nie dzieje. Nie mam żadnych danych odnośnie wymiany świec ani regulacji zaworów. Jedyne co się dowiedziałem po wykręceniu jednej ze świec to to, że są to świece NGK i że ich kolor nie wskazuje na żadne anomalie typu wypadanie zapłonów itp. Kolor szary, bez osadów w postaci sadzy. Zarówno świece jak i cały układ wydechowy od kolektora wydechowego po końcówkę wydechu nie ma ani grama sadzy. A takie pytanie: jaki macie mniej więcej luz na lince gazu przy przepustnicy?
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


na "luzie" również szarpie?
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 00:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Na luzie nie. Dzisiaj byłem na drobnym przejeździe testowym i zauważyłem że najmocniejsze szarpnięcia występują przy delikatnym odejmowaniu gazu. Jeśli od razu puszczę cały to nic niepokojącego się nie dzieje, jednak jeśli delikatnie popuszczam to mam darmowy masaż (aczkolwiek niezbyt przyjemny) gdyż całym samochodem niemiłosiernie trzęsie
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 09:07
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


GR_BKP napisał:
...może faktycznie trzeba zacząć Ci to rysować, zamiast pisać? Laughing Laughing Laughing
Z miłą chęcią zobaczę Twój wykres obrazujący problem kolegi Laughing Laughing Porównamy formy przekazu informacji.
Cytat:
Toś mnie ubawił Laughing Laughing Laughing
Idzie jesień, a dni powoli stają się szare i nudne, tak więc się bardzo cieszę że udało mi się Ciebie rozbawić.

Masz jakiś pomysł, aby koledze pomóc Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 11:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


mati-jazz napisał:
Jedyne co się dowiedziałem po wykręceniu jednej ze świec to to, że są to świece NGK i że ich kolor nie wskazuje na żadne anomalie typu wypadanie zapłonów itp. Kolor szary, bez osadów w postaci sadzy. Zarówno świece jak i cały układ wydechowy od kolektora wydechowego po końcówkę wydechu nie ma ani grama sadzy.
Z tej wypowiedzi zakładam, że nie wiesz nic o przebiegu napraw po za podaną powyżej.
Cytat:
Dodam że komputer nie zgłasza żadnych błędów
Innym osobom które miały podobny problem wyskakiwał jakiś błąd.

Napisz więcej danych o samochodzie:
1. Ile masz przejechane km;
2. Czym zalany jest silnik (jaki olej);
3. Jak wygląda filtr powietrza (mieści się w tym podłużnym czarnym prostopadłościanie. Ostrożnie podczas wykręcania śrubek / wkrętów);
4. Jak wygląda stan filtru kabinowego, (łatwo się będzie można zorientować czy poprzedni właściciel przykładał się do eksploatacji pojazdu);
5. Możesz jeszcze sprawdzić czy osoba która posiadała auto przed tobą była wstanie ogarnąć problem wody w kole bagażnika.

Warto zobaczyć w dane przeglądu technicznego zalecanego przez producenta.
Czy utrzymujesz jakiś kontakt ze sprzedawcą auta (ja mam dobry kontakt z tą osobą której sprzedałem swoje poprzednie autko) Question Może on coś robił wcześniej, a zapomniał Cię o tym poinformować.

mati-jazz napisał:A takie pytanie: jaki macie mniej więcej luz na lince gazu przy przepustnicy?

Tutaj masz odpowiedź w sprawie luzu linki przepustnicy. Podaję link bo za duzo jest opisywania, jednakże w środku zawarty jest rysunek Wink
Pliczek w formacie pdf, link do (przepustnica-regulacja-linki-bez-etcs.pdf) : http://hostuje.net/file.php?id=2e87217b807e869626c01688f947908d

Natomiast, aby więcej się dowiedzieć o przepustnicy to po ściągnięciu serwisówki (szósty post od góry) z wątku Dokumentacja, instrukcje i serwisówka link:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288&postdays=0&postorder=asc&start=0
oraz opisu instrukcji wgrania Instrukcja pobierania i korzystania z serwisówki
http://hostuje.net/file.php?id=707058e4ded76cb230f2db7407443e76
postępujesz tak jak na poniżej podanym obrazku.

Masz tam wszystko co z nią jest związane.


Możesz też pobrać całą instrukcję obsług, oraz schematy elektryczne.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 12:33
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


kedlaw07 napisał:

Masz jakiś pomysł, aby koledze pomóc Question

Przecież napisałem, że nie jestem mechanikiem. A nie mam w zwyczaju wprowadzać w błąd durnymi hipotezami.

Jednak trzeba Ci rysować, skoro ostrzegasz przed wyjęciem filtra powietrza osobę, która sama sprawdziła sobie stan świec Laughing Laughing Laughing a nie... sorry - przecież Ty to mega skomplikowane zadanie udokumentowałeś zdjęciami Laughing Laughing Laughing

@matti-jazz, mój mechanik mówi, że leciałby tak - podpięcie pod komputer (ja się nie znam, ale podobno można między innymi wyczytać czy EGR działa poprawnie, który mógłby mieć wpływ na takie zachowanie), świece, zawory (zwłaszcza, że nic o nich nie wiesz, a też mogą pod obciążeniem powodować taki efekt), szczelność podciśnienia. Czyli w sumie podstawa w japończyku (zawory). I w sumie to, co już tu padło.

Teraz to już serio mój ostatni wpis.
Nawet nadworny troll mnie nie wywoła.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 14:39
Temat postu:

Re: Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


GR_BKP napisał:
kedlaw07 napisał:

Masz jakiś pomysł, aby koledze pomóc Question

Przecież napisałem, że nie jestem mechanikiem. A nie mam w zwyczaju wprowadzać w błąd durnymi hipotezami.

Jednak trzeba Ci rysować, skoro ostrzegasz przed wyjęciem filtra powietrza osobę, która sama sprawdziła sobie stan świec Laughing Laughing Laughing a nie... sorry - przecież Ty to mega skomplikowane zadanie udokumentowałeś zdjęciami Laughing Laughing Laughing

@matti-jazz, mój mechanik mówi, że leciałby tak - podpięcie pod komputer (ja się nie znam, ale podobno można między innymi wyczytać czy EGR działa poprawnie, który mógłby mieć wpływ na takie zachowanie), świece, zawory (zwłaszcza, że nic o nich nie wiesz, a też mogą pod obciążeniem powodować taki efekt), szczelność podciśnienia. Czyli w sumie podstawa w japończyku (zawory). I w sumie to, co już tu padło.

Teraz to już serio mój ostatni wpis.
Nawet nadworny troll mnie nie wywoła.

Tak w punktach:

1. W temacie hipotez to sam widzisz, że się sprawdzają -> zobacz linka http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=247686&highlight=usystematyzowa%C4%87 Post kedlaw z poniedziałku 19 Wrz 2016, 08:56 podanego przez kolegę Flik77'a klika postów wyżej. Sprawa zaworów, świec, EGR itp.

2. Wątek z filtrem powietrza doskonale znasz i wiesz co było jego tematem. Jeżeli nie to przypomnę, że chodziło o zakupu filtra powietrza, ponieważ na rynku istniało wiele w owym czasie i nie każdy pasował. Dla dokładniejszego przedstawienia sprawy: ( Honda Jazz ) Filtr powietrza - montaż wymiana wkładu
link: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=220932&postdays=0&postorder=asc&start=0
Tu jeszcze mały off
W naszych po lifcie wystarczy odgiąć 4 spinki i jest ok. W "przedliftach" należy wykręcić wkręty, a jak sam wiesz mogą być zastane i połamanie obudowy gotowe. Jednocześnie trzeba uważać, ponieważ jest tam złączka 2-stykowa czujnika IAT.
Wiem, że w/w temacie trochę pożartowaliście na mój temat.
Fotki zostały dla potomnych. Tak na marginesie, robię spis instrukcji obsługi do zamieszczenia na www, dlatego korzystam z dostępnych mi materiałów. Jeżeli masz takowe robione przez Ciebie to podeślij proszę. Znaczek Copyright będzie umieszczony. Serdecznie zapraszam.

3. Kolega matt-jazz napisał
Cytat:
Dodam że komputer nie zgłasza żadnych błędów, silniczek na wolnych obrotach chodzi równiutko, zarówno zimny jak i ciepły
Dla mnie jest to trochę dziwne, o czym wspomniałem wcześniej.
Być może zastosowano jakiś nieodpowiedni sprzęt, że tak się wyrażę (przecież wiesz co mam na myśli, było w innych wątkach) Wink
I rzeczywiście trzeba jechać do fachowca, lub kogoś kto posiada odpowiednie oprogramowanie z takowym interfejsem.

Jeżeli chodzi o podciśnienie to rzeczywiście, może to być droga w dobrym kierunku.

Mnie jednak frapuje podawanie zbyt ubogiej lub bogatej mieszanki paliwa (problem z pompą paliwa, lub brudnym filtrem). Być może jest ona dostarczana. że się tak wyrażę w skrajnych położeniach. Raz za uboga, innym razem za bogata. Dlatego efekt szarpania widać dopiero podczas jazdy. Auto potrzebuje więcej mocy itd. Na wolnych obrotach - auto stoi w miejscu - nie jest obciążone, problem nie występuje, a raczej jest mniej zauważalny.
Ciekawi mnie też jakie są wartości obrotów na zegarze. Czy jak włączysz np. klimatyzację zaczynają się one podnosić Question

Do sprawdzenia sonda lambda, plus wspomniana pompa paliwa.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 16:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością


Nie wiem czy uda mi się odpowiedzieć na wszystko bo wystarczy 8 godzin w pracy żeby się pogubić Very Happy Ale do rzeczy:

Olej - brak danych o wymianie, jak również o tym jaki jest aktualnie zalany
Filtry - powietrza i kabinowy wymienione (powietrza był z 2009 roku a w kabinowym nie było widać filtra tylko liście, pajęczyny itp.)
Świece - brak danych o ostatniej wymianie, jedyna informacja to to że siedzą tam NGK z serii V line (delikatnie nacięta elektroda na środku)
Zawory - brak danych o regulacji

Blade pojęcie o naprawach mam, nie jest dla mnie problemem wymienić olej czy filtry, często są chęci i wiedza jednak przeszkadza brak porządnych narzędzi do pracy. Odnośnie samochodu to sprowadzony był z niemiec z przebiegiem ~146000km. Samochód technicznie zaniedbany, podłoga nie widziała konserwacji od nowości, układ wydechowy również jeździ fabryczny, jednak całkiem nieźle się trzyma, filtry jak wspominałem wyżej nie były wymieniane od wieków. Generalnie wygląd niemal perfekt a mechanika na 3+. Powoli wszystko ogarniam, jednak nie da się wszystkiego zrobić od razu gdyż wypłata nie pozwala. A i czasu będzie coraz mniej, bo i dni krótsze i studia się w październiku zaczną
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System