Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 12:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


kedlaw07 napisał:
[
...Nie wiem czy wszystkie AMS'y tak mają, ponieważ już podczas zalewania mają kolor czarny, a nie miodowy lub inny.


Ja obecnie jeżdzę na AMS-ie 0W30. Nie kojarzę w tej chwili koloru przy zalewaniu, ale zapewniam, że mój AMS nie był czarny przy wlewaniu. Wydaje mi się,, że kolor był bezbarwny (jak woda), lub leciutko żółty ale mogę źle pamiętać.

Ostatnio sprawdzałem na bagnecie i rzeczywiście już jest czarny. Być może wynika to z jego własności myjących.
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 17:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Lałem kilka razy AMSa 0W30. Miał piękny miodowy kolor, oczywiście przy zalewaniu.
Przy zlewaniu już taki nie był - czarny, chociaż na bagnecie wpadał w ciemny brąz.
Zresztą jak wszystkie które zlewam po około pół roku używania...
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 19:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Panowie, tylko żebyście nie popadli w szamanizm oceny jakości oleju po kolorze przed zalaniem i po zlaniu zużytego... Rolling Eyes

Na marginesie: Wszystkie oleje Amsoila z linii Signature Series mają bardzo silne właściwości czyszczące, mocniejsze niż chwalone na tym forum za tę cechę oleje Shella.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 14:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
Panowie, tylko żebyście nie popadli w szamanizm oceny jakości oleju po kolorze przed zalaniem i po zlaniu zużytego... Rolling Eyes
Zapytałem o ten kolor, ponieważ wczoraj sprawdziłem resztki które mi pozostały w tym jednym opakowaniu. Ku mojemu zdziwieniu kolor oleju czarny ....
Butelka po wlaniu cały czas zakręcona.
Czyżby po otwarciu, a następnie jej zamknięciu aż do tak mocnych reakcji chemicznych doszło Question

Cytat:
Na marginesie: Wszystkie oleje Amsoila z linii Signature Series mają bardzo silne właściwości czyszczące, mocniejsze niż chwalone na tym forum za tę cechę oleje Shella.
Czyli jak teraz mam przejechane ponad normę te 2500 km to olej spływając wypłucze cały syf z silnika Question
Już teraz na bagnecie widzę ładny kolor, a co dopiero jak będzie spływał Laughing

Jeżeli już stosuję AMS'a przez 2 lata, a ma on tak dobre właściwości myjąco/czyszczące jak napisałeś,
to z czasem co on będzie usuwał z tego silnika Question
Wszak silniczek bez żadnych problemów śmiga.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
[
...Nie wiem czy wszystkie AMS'y tak mają, ponieważ już podczas zalewania mają kolor czarny, a nie miodowy lub inny.


Ja obecnie jeżdzę na AMS-ie 0W30. Nie kojarzę w tej chwili koloru przy zalewaniu, ale zapewniam, że mój AMS nie był czarny przy wlewaniu. Wydaje mi się,, że kolor był bezbarwny (jak woda), lub leciutko żółty ale mogę źle pamiętać.

Ostatnio sprawdzałem na bagnecie i rzeczywiście już jest czarny. Być może wynika to z jego własności myjących.


Dodam, że mój Amsoil też się ubrudził. Wcześniej Mobil zlewałem dużo bardziej czysty. Czy wynika to z właściwości płuczących (Millers też się upaprał) czy zmianie jazdy z autostradowej na miejską ciężko wyrokować.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 12:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


sstar napisał:
Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
[
...Nie wiem czy wszystkie AMS'y tak mają, ponieważ już podczas zalewania mają kolor czarny, a nie miodowy lub inny.


Ja obecnie jeżdzę na AMS-ie 0W30. Nie kojarzę w tej chwili koloru przy zalewaniu, ale zapewniam, że mój AMS nie był czarny przy wlewaniu. Wydaje mi się,, że kolor był bezbarwny (jak woda), lub leciutko żółty ale mogę źle pamiętać.

Ostatnio sprawdzałem na bagnecie i rzeczywiście już jest czarny. Być może wynika to z jego własności myjących.


Dodam, że mój Amsoil też się ubrudził. Wcześniej Mobil zlewałem dużo bardziej czysty. Czy wynika to z właściwości płuczących (Millers też się upaprał) czy zmianie jazdy z autostradowej na miejską ciężko wyrokować.

Wszystkie wcześniejsze oleje jakimi zalewałem nigdy podczas wymiany nie miały aż tak czarnego koloru.
Dlatego to przykuło moją uwagę, i postanowiłem o to zapytać.

W zeszłym roku, jazda głównie raczej po mieście, oraz kilka krótkich tras po 70-100 km. Kolor oleju podczas wymiany w zeszłym roku czarny.

Teraz jazda po betonowej dżungli, ale więcej tych wyjazdów też po kraju. Wiadomo, że studenta trzeba odwiedzać.
Kolor oleju podczas wymiany Question
No właśnie nie wiem czego się spodziewać ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 13:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Hej.

Coś mi ostatnio Żaba bierze olej (282k najechane, chyba ma prawo :S). Nic nie wycieka, nic nie kopci, nie potrafię powiedzieć ile litrów na kilometry bo w sumie nie sprawdzałem aż tak dokładnie.

Ale myślę nad zmianą, przejściem może na coś gęstszego? W tej chwili mam zalany Eneos, bodajże 5W30.

Coś innego jesteście w stanie polecić?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 18:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Wg mnie zmiana na wyższą klasę lepkości - niekoniecznie, pozostałbym przy tej co jest tylko poszukał oleju o jak najlepszym (jak najniższym) parametrze NOACK (odparowalności oleju). Oczywiście zachowując inne parametry na przyzwoitym poziomie.
Na jakimś forum czytałem że userzy z problemem poboru oleju dość skutecznie sobie radzili w ten sposób, choć oczywiście powodów brania oleju może być wiele.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Po długich przemyśleniach i rozważaniach, rzucaniu monetą itp. zapadła decyzja w sprawie wymiany oleju.
Wybrałem Amsoil 0W/20 Signature Series.

Jeżeli ten AMS rzeczywiście dobrze czyści silnik jak napisał Sylpete to mam nadzieję, że dokładnie wyprze swojego poprzednika z silnika.

Natomiast przepiękny niebieski filterek oleju z logo H od innego dostawcy.
Reasumując, cenowo i tak wyjdzie taniej.

Dzisiaj, lub jutro składam zamówienie.
Jak nie zapomnę to porobię fotki, żeby pokazać jak wygląda nowy olej przed zalaniem i po wylaniu starego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Tylko czy taki czarny olej który niby miał wypłukać nagar to faktycznie go wypłukał.
I czy olej który jest jak woda po zmywaniu murzynka z tortownicy dalej ma te same właściwości.
Miałem auta co miały po po kilkaset tysięcy kilometrów i jakiś nagar tam był np w głowicy jak czyściłem kanały i zawory ale w czym niby on przeszkadzał to nie wiem, plany były bardziej ambitne przy okazji wymieniona była uszczelka pod głowicą a auto jak chodziło tak chodziło a przebieg miało przy najmniej 2 razy albo i więcej jak te jazzy.Olej tam zlewałem w kolorze bardzo podobnym nieco ciemniejszym jak świeży po wlaniu.
Ja bym się tym wypłukiwaniem o ile tak jest za bardzo nie podniecał ale kto co lubi.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 20:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


karion napisał:
Tylko czy taki czarny olej który niby miał wypłukać nagar to faktycznie go wypłukał.
I czy olej który jest jak woda po zmywaniu murzynka z tortownicy dalej ma te same właściwości.
Miałem auta co miały po po kilkaset tysięcy kilometrów i jakiś nagar tam był np w głowicy jak czyściłem kanały i zawory ale w czym niby on przeszkadzał to nie wiem, plany były bardziej ambitne przy okazji wymieniona była uszczelka pod głowicą a auto jak chodziło tak chodziło a przebieg miało przy najmniej 2 razy albo i więcej jak te jazzy.Olej tam zlewałem w kolorze bardzo podobnym nieco ciemniejszym jak świeży po wlaniu.
Ja bym się tym wypłukiwaniem o ile tak jest za bardzo nie podniecał ale kto co lubi.


To skąd zmiana koloru?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 21:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


sstar napisał:
karion napisał:
Tylko czy taki czarny olej który niby miał wypłukać nagar to faktycznie go wypłukał.
I czy olej który jest jak woda po zmywaniu murzynka z tortownicy dalej ma te same właściwości.
Miałem auta co miały po po kilkaset tysięcy kilometrów i jakiś nagar tam był np w głowicy jak czyściłem kanały i zawory ale w czym niby on przeszkadzał to nie wiem, plany były bardziej ambitne przy okazji wymieniona była uszczelka pod głowicą a auto jak chodziło tak chodziło a przebieg miało przy najmniej 2 razy albo i więcej jak te jazzy.Olej tam zlewałem w kolorze bardzo podobnym nieco ciemniejszym jak świeży po wlaniu.
Ja bym się tym wypłukiwaniem o ile tak jest za bardzo nie podniecał ale kto co lubi.


To skąd zmiana koloru?
Dlatego mam te wątpliwości.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 22:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


U mnie, po piątej wymianie Amsa kolor zbliżony do bursztynowego,
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 23:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


sstar napisał:
To skąd zmiana koloru?

kedlaw07 napisał:
Dlatego mam te wątpliwości.


To w największym skrócie produkty spalania paliwa i depozyty po starych olejach. Jedne oleje lepiej wiążą te zanieczyszczenia, inne gorzej.

Lekko i przystępnie o tym zagadnieniu:

http://blog.bestdrive.pl/5426-czy-po-kolorze-mozna-ocenic-wyeksploatowanie-oleju-silnikowego

http://warsztat.castrol.pl/blog-post/dlaczego-olej-nie-ciemnieje/
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
sstar napisał:
To skąd zmiana koloru?

kedlaw07 napisał:
Dlatego mam te wątpliwości.


To w największym skrócie produkty spalania paliwa i depozyty po starych olejach. Jedne oleje lepiej wiążą te zanieczyszczenia, inne gorzej.

Lekko i przystępnie o tym zagadnieniu:

http://blog.bestdrive.pl/5426-czy-po-kolorze-mozna-ocenic-wyeksploatowanie-oleju-silnikowego

http://warsztat.castrol.pl/blog-post/dlaczego-olej-nie-ciemnieje/
Podane linki prowadzą do artykułów, które rozwiały moje wątpliwości co do koloru oleju.
Nie spodziewałem się informacji, że auta których paliwem jest LPG mają taki kolor oleju ...
Oczywiście jak bumerang znowu powrócił temat słynnego castrola ...

Mam nadzieję, że podczas spuszczania nie będzie to jakiś "glut"
Jedyne co mnie zastanawia to zapis:
Cytat:
Interwiał miedzy wymianowy:
AMSOIL Signature Series 0W-20 100% Synthetic Motor Oil zaleca następujące interwiały między wymianowe oleju:

Silniki benzynowe nie modyfikowane, sprawne technicznie w silnikach benzynowych:
- Normalne warunki użytkowania - 40 000km (25000mil)
- samochody pokonujące min. 16km dziennie, nie używane w bardzo trudnych warunkach.
- Ciężkie warunki użytkowania 24 000km ( 15000 mil)
- silniki z turbo doładowaniem, pokonywanie odcinków krótszych niż 16km w ciągu jednego dnia, holowanie , jazda w mocno zakurzonych warunkach drogowych, silniki bardzo długo pracujące na biegu jałowym.

Czyli przy moich przebiegach wymianę powinienem zrobić po 24 tys. km. Question
Jednakże będę, śię trzymał swojego ustalenia 10 tys. km lub 1 rok.

Cały opis dostępny jest pod adresem:
http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/2788-olej-silnikowy-amsoil-0w20-signature-series-100-synthetic-motor-oil-asm-0946l
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 19:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Czytam czytam czytam i nie wierzę co uczyniono na tym forum z wymiany oleju ,normalnie wykład mniemanologii stosowanej prof.Stanisławskiego z ''Powtórki z rozrywki'' .
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 30 Paź 2017, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Jazzon napisał:
Czytam czytam czytam i nie wierzę co uczyniono na tym forum z wymiany oleju ,normalnie wykład mniemanologii stosowanej prof.Stanisławskiego z ''Powtórki z rozrywki'' .
Na forum jest kilka wątków olejowych.
Jednakże, gdzie mam rozwiać swoje wątpliwości jak nie w nich Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Lis 2017, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Nadeszła sobota i olej został wymieniony z AMSOIL 0W20 na taki sam Wink
Olej podczas zlewania, czarny. Żadnych mazi itp.
Natomiast w trakcie wlewania przepiękny kolor złocistego miodu.

Filtr Hondy.

Gdzieś znalazłem informację w sieci o filtrach posiadających dwa zawory.

Stan na liczniku 99875 km.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 15 Gru 2017, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Ciekawy poradnik http://e46forum.pl/mini-poradnik-olejowy-jaki-olej-czytaj-i-pytaj-16826
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 18 Gru 2017, 00:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


A jaki olej lać do skrzyni? Ktoś coś?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 18 Gru 2017, 00:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Nie ma co kombinować. Honda MTF.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 18 Gru 2017, 10:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


jacks napisał:
Ciekawy poradnik http://e46forum.pl/mini-poradnik-olejowy-jaki-olej-czytaj-i-pytaj-16826
Autor artykułu zapomniał o takich olejach jak: 0W20, 0W30, 5W30
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 18 Gru 2017, 16:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
Nie ma co kombinować. Honda MTF.


http://allegro.pl/oe-honda-mtf-do-manualnej-skrzyni-biegow-1l-i6640314249.html to jest ten?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 18 Gru 2017, 18:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Raczej ten (uwaga! link przykładowy):

http://allegro.pl/olej-skrzyni-manualnej-mtf-3-honda-oryginal-i6831953094.html

- taki dostępny jest oficjalnie w ASO.

Ten z Twojego linka to import z US i z tego co się orientuję nie jest to ten sam olej co MTF-3, czyli aktualna specyfikacja Hondy dla skrzyń manualnych.

Od razu zaznaczam że konkretne porównanie parametrów obu wersji jest trudne, bo Honda jest oszczędna w podawaniu detali.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 18 Gru 2017, 23:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Tak Sylpete, właśnie MTF-3 miałem wlewany przy wymianie w ASO kilka lat temu. Cena była kosmiczna.

Tylko że w instrukcji stoi: zalecany MTF.

Także na następną wymianę będzie MTF, znacznie tańszy.

Różnica w jakości między nimi może i jest, bo w cenie na pewno - MTF pędzony i ściągany z US, MTF3 z UE/Japonii.

MTF dostępny m.in. w Hapartsie a w Jarusnet są oba - oczywiście opisane jako ori.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 19 Gru 2017, 01:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Oba są oryginalne, zgodne z wymaganiami Hondy.
Natomiast różnice między nimi są często dyskutowane na hondowskich forach.

Zakładając że MTF-3 jest obecnie stosowanym standardem w autoryzowanych serwisach Hondy, różnica w cenie przy interwale wymiany oleju w skrzyni jest w zasadzie pomijalna i jak najbardziej do przełknięcia.

Z drugiej strony zalanie MTF nie oznacza katastrofy i zmasakrowania skrzyni.
Pytanie zasadnicze (bez odpowiedzi) brzmi: czy i który z nich lepiej radzi sobie z bolączką Jazza czyli nieszczęsnymi łożyskami skrzyni.

I na to nie ma "mundrych".
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 19 Gru 2017, 15:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Ok, dziękuję wam za informację. Jakbyście jeszcze powiedzieli ile litrów tam wchodzi to byłbym wdzięczny. Wink

Cytat:
Pytanie zasadnicze (bez odpowiedzi) brzmi: czy i który z nich lepiej radzi sobie z bolączką Jazza czyli nieszczęsnymi łożyskami skrzyni.


Ano moje chyba dają się już we znaki. :< Dodatkowo olej mi siorbie i też nie wiem czemu (brak wycieków, brak kopcenia no może trochę teraz, ale to raczej z powodu różnicy temperatur).
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 19 Gru 2017, 18:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Krzakoo napisał:
Ok, dziękuję wam za informację. Jakbyście jeszcze powiedzieli ile litrów tam wchodzi to byłbym wdzięczny. Wink


Do wymianie potrzeba 1,5 litra czyli tak czy siak potrzebujesz 2 butelki.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
dest

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Jazz 2007 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 19:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Witam,

Czy Syntetyczny Olej MOTUL 8100 X-clean FE 5w30 4L będzie odpowiedni do jazza 1.4 z 2007r który smigał do tej pory na 5w30 niewiadomego pochodzenia (wiem tylko ze lany byl 5w30, producenta itp brak)
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 18:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Tak, może być ale dużo lepszy będzie Shell o tych samych parametrach. Motul jest dobry ale moim zdaniem przereklamowany a Shell lepiej czyści silnik. W moim przypadku po przejściu z Motula na Shella spadło zużycie oleju a po 2 tysiącach od wymiany olej był czarny. Motul był cały czas taki sam jak nowy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Zrób płukankę i zalej dobrym syntetykiem. Ewentualnie jak masz jakieś obiekcje to zalej Shellem Helix Ultra Extra 5W/30.
Wlejesz 3,6 i spoko.
Następnie pośmigasz i podczas wymiany zobaczysz jaki syf Ci wypłynie.
Następnie zalejesz jakimś innym dobrym syntetykiem, i będzie spoko.
Szkoda, że nie napisałeś jaki masz przebieg.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
dest

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Jazz 2007 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 18:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Panowie przebieg to 141 tys, silnik chodzi ładnie
za Waszą namową zamówię ten http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-5w-30-4l-gratis-i7111710286.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NzNjZTBjMmQtN2FiYS00OTU2LWIzZTktNjY5NTgxMWFmZjRiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d2d9d71a-4965-4245-854d-7360d429dbd9
czyli Shell Helix Ultra 5W-30

macie jakies propozycje jesli chodzi o filtr oleju ?
Czy obojętnie jaki byle markowy (myślałem knecht/bosch)
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


dest napisał:
Witam,

Czy Syntetyczny Olej MOTUL 8100 X-clean FE 5w30 4L będzie odpowiedni do jazza 1.4 z 2007r który smigał do tej pory na 5w30 niewiadomego pochodzenia (wiem tylko ze lany byl 5w30, producenta itp brak)


oleje niskopopiołowe nie powinny byc stosowane do aut bez DPF-a z racji obnizonych własciwosci smarnych i co najwazniejsze niższego TBN...
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 16 Sty 2018, 11:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


dest napisał:
Panowie przebieg to 141 tys, silnik chodzi ładnie
za Waszą namową zamówię ten http://allegro.pl/olej-shell-helix-ultra-5w-30-4l-gratis-i7111710286.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NzNjZTBjMmQtN2FiYS00OTU2LWIzZTktNjY5NTgxMWFmZjRiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d2d9d71a-4965-4245-854d-7360d429dbd9
czyli Shell Helix Ultra 5W-30

macie jakies propozycje jesli chodzi o filtr oleju ?
Czy obojętnie jaki byle markowy (myślałem knecht/bosch)
Szukaj filtru z zaworem zwrotnym.
Tutaj masz linka:
http://www.iparts.pl/producenci/filtr-oleju,filtron,honda,jazz-ii-gd,1-2,256-100259-45-4838-16816.html
Tani a spełniający ten warunek.
W tym artykule masz wszystko wyjaśnione.
https://efiltry.pl/pl/news/budowa_i_zasada_dzialania_filtru_oleju/
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dest

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Jazz 2007 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 10:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


dzięki, w takim razie shell + filtr który poleciłeś zostanie użyty w jazzie Wink
pozdrawiam
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 01 Lut 2018, 20:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Szukam informacji o oleju:
"OEM Honda Hybrid engine oil
opakowanie 4l wygląda tak

Ciekaw jestem co oni tam wlali?
Czy biorąc pod uwagę romans Hondy z Castrolem w środku może być "Castrol Magnatec Hybrid 0W-20"?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 01 Lut 2018, 22:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


To nie Castrol - oleje tej firmy są sprzedawane pod własnym brandem z dopiskiem że powstały we współpracy z Hondą.

Ten tutaj, "hybrydowy" powstał w tajnych laboratoriach NASA i JPL we współpracy z Reptilianami, oczywiście przy udziale czołowych inżynierów Hondy. Jak zresztą wszystkie oleje Hondy sprzedawane po kosmicznych cenach.
W tym wypadku "hybrydowy" oznacza domieszkę soku z gumijagód.

Poważnie: Honda niechętnie (delikatnie mówiąc) ujawnia szczegółowe dane charakteryzujące swoje smarowidła. Albo uwierzysz im na słowo albo szukasz gdzie indziej.
Cokolwiek tam wlali z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz na rynku lepszy produkt. Co oczywiście nie oznacza że ten jest zły.

Aha, tutaj muszę przyznać, że zapewne dla tego konkretnego smarowidła priorytetem jest oszczędność paliwa - tak, aby spełnić dość wygórowane deklaracje producenta dot. zużycia paliwa. Niemniej chyba lepiej byłoby zalać jakś porządny lekkobieżny olej, który dobrze chroni silnik. Ewentualna różnica w spalaniu z pewnością nie zrujnuje portfela.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Pią 02 Lut 2018, 11:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Zastanawiam się jeszcze co wybrać do tej hybrydy: pozostać przy 5w30, czy ze względu na system start-stop zmienić na 0w20?
Jak myślicie?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 02 Lut 2018, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


jozef01 napisał:
Jak myślicie?

Ja myślę że wkładasz kij w mrowisko... Razz
Na twoim miejscu pomyślałbym o jakimś dobrym 0W20 - szósty rok w Jazzie taki stosuję i nie zamierzam tego zmieniać - a jak masz obawy to wlej 0W30. W każdym razie ponad wspominane 5W30 bym się nie wychylał.

Nie wykluczam jednak, że za chwilę przybedą koledzy i będą Cię przekonywać, że 5W40 to minimum Wink
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Pią 02 Lut 2018, 19:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


@Sylpete
Dzięki za odpowiedź!
Do tej pory auto było eksploatowane wyłącznie na 5w30.
Na 5w40 nikt mnie nie namówi...
Przejście z 5w30 na 0w20 polecają użytkownicy forum Insighta z USA i z UK. A Insight II i Jazz III Hybrid mają ten sam silnik.
Pozostaje sprawdzić jak auto zareaguje na 0w20. Dam znać na forum, oczywiście leci piwko dla Ciebie Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 03 Lut 2018, 19:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Możesz jeszcze wziąć 0W20 HYBRID
https://www.youtube.com/watch?v=6TkgtmHzTws
tyle tylko, że to Toyota Wink

Ewentualnie tak ja poleca Sylpete dobry 0W20.

@Sylpete, Jakiej marki oleju używasz Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 03 Lut 2018, 20:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


kedlaw07 napisał:
@Sylpete, Jakiej marki oleju używasz Question

Niezmiennie Amsoil.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 04 Lut 2018, 00:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
kedlaw07 napisał:
@Sylpete, Jakiej marki oleju używasz Question

Niezmiennie Amsoil.

Podczas wymiany zawsze czarny Ci spływa Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 04 Lut 2018, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Czarny? Hmm... Ciemny/bardzo ciemny. Taki jest zawsze. Czarny był przy pierwszej wymianie po zakupie, Ams posprzatał resztki po zastosowanej płukance.
Nie mam z tym kolorem absolutnie żadnego problemu. Po prostu ten olej ma mocne właściwości "czyszczące" i dobrze wiąże produkty spalania.
To był temat wielokrotnie wałkowany, ale nadal nie rozumiem fascynacji olejami, które zlewane mają taki sam kolor jak wlewane kilkanaście tysięcy kilometrów wcześniej.
Generalnie podczas eksploatacji w jednostce napędowej dużo się dzieje i kontrolowane detonacje mieszanki paliwowo-powietrzej zawsze robią sporo bałaganu. Fajnie jeśli produkty spalania nie zostają w silniku Wink

Edit:
Ponieważ widzę, że kwestia koloru zużytego oleju cały krąży nad forum, wkleję linka do wpisu na blogu Amsoila oraz do jego tłumaczenia. Wpis całkiem świeży, mam nadzieję że choć trochę rozwieje wątpliwości.
Oryginał:
http://blog.amsoil.com/why-does-motor-oil-turn-black/
Tłumaczenie by czarnepaliwo:
https://www.google.pl/amp/s/czarnepaliwo.wordpress.com/2017/10/24/dlaczego-olej-silnikowy-ciemnieje/amp/

Edit#2
Poprawiono, śmieci posprzątane.
Moderator ukontentowany?
_________________
man feed machine, machine feed man


Ostatnio zmieniony przez Sylpete dnia Wto 06 Lut 2018, 00:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 23:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Nie zaśmiecaj forum cytując wypowiedzi przedmówców.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 07 Lut 2018, 09:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


jozef01 napisał:
Zastanawiam się jeszcze co wybrać do tej hybrydy: pozostać przy 5w30, czy ze względu na system start-stop zmienić na 0w20?
Jak myślicie?


zalej 0w20 i daj sobie spokój. Jak się boisz że wybuchnie ci silnik to zalej jakis dodatek od archoila w stylu ar 9100. Wtedy nawet zwykly c3 ma takie parametry ochronne ze oleje full saps starej daty się chowają
Powrót do góry
filut

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi LS, 2005r
Piwa: 1/5
Wysłany: Sob 10 Mar 2018, 15:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Jeśli ktoś był zainteresowany to zrobiłem zestawienie olejów 0W20. Nie są to oczywiście wszsytkie bo nawet nie wiem jakie jeszcze mógłbym dodać. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to proszę dać znać.
Czy z tych olejów da się wybrać najlepszy? Na tą chwilę moim faworytem jest Ravenol EFS 0W20, dobra cena, dobre parametry szczególnie pompowalność na zimno. Ważna informacja - to olej MIdSAPS - C5. Więc raczej do nowszych Jazz, myślę że do EURO 6 jest ok.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jS0I7SB1GzCw_dJhdCp-su-DajGIYLmEX1Wq7rEa5k8/edit?usp=sharing
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 21:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


A po polsku to powinno być tak:
Cytat:
Preferowany jest olej silnikowy Honda Smar 5W-20 do Twojego pojazdu. To jest wysoce zalecane, że używasz Olej silnikowy Honda w twoim pojeździe dla optymalna ochrona silnika. Robić upewnij się, że pieczęć certyfikacji API mówi "Dla silników benzynowych." Lepkość lub waga oleju podana na etykiecie pojemnika. Olej 5W-20 jest formułowany na rok okrągła ochrona twojego pojazdu do poprawa uruchamiania zimnej pogody i oszczędność paliwa. Olej jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do Twojego wydajność silnika i długowieczność. Zawsze używaj najwyższej jakości 5W-20 olej detergentowy wyświetlający API Pieczęć certyfikacji. Ta pieczęć wskazuje olej chroni energię, i to spotyka się z American Petroleum Najnowsze wymagania Instytutu.
Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
adamek9494

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Honda Jazz Sport 1,4 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 28 Maj 2018, 08:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Witam. Panowie tyle wątków olejowych ze juz nie wiem co wybrać :/ po możecie? Pacjent Honda Jazz 2005, 1, 3 iDsi przebieg 235000km. Autko dość często widzi te 5000Rpm aktualnie zalany jakis 10w40. Myślałem nad Amsoil 5w30? Co sadzicie?? Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 28 Maj 2018, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Amsoil to bardzo dobra i sprawdzona firma w branży olejowej.

Uważam, że możesz spokojnie zalać tym 5W/30 silniczek w swoim jazzie.

U mnie trochę ponad 100 tys. km na liczniku i cały czas użytkowany w mieście.
Nie ma żadnych problemów, ani naleciałości w postaci nagarów.

Nie daj się zwieźć namowom mechaników, że jak masz tak dużo przejechane to tylko takie mazidło, bo na innym to się silnik rozszczelni.
Koledzy nawet dla pozbycia się resztek syfu robią płukankę, a następnie zalewają właściwym olejem.
Żadnych ubytków nie stwierdzają.
Silnik w jazzie jest dokładnie spasowany, i ma dobre osiągi. Prędzej nadwozie się rozsypie ze względu na rdzę niż silnik wyzionie ducha.

Jaka jest przyczyna kręcenia silnika do 5 tys. ?
Coś się dzieje mechanicznie ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System