Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 10:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Maciej Loret napisał:
(...) Rola oleju jest po prostu mocno przeceniana...

Tak, to prawda, często jest wyolbrzymiana. Chciałoby się, aby ta żarliwość przeniosła się także na np. stan zawieszenia.
Niemniej są oleje lepsze i gorsze.
Znasz kogoś kto z pełną premedytacją chce zalać gorszy olej?

Cytat:
Cytat:
P.S. Analogia z audiofilami - z tyłka.

Mi się podoba. Jedne i drugie dyskusje są mniej więcej tyle samo warte...

Oczywiście że nie.
Audiofil kieruje się własnym, subiektywnym zdaniem, zresztą w tym tyłkowym przykładzie z HDMI różnicę usłyszy dzięki swojej nerwicy.
Olej to inna sprawa. Tutaj dużo można zbadać, zmierzyć (np. analiza zużytego oleju). Oczywiście niewiele napaleńców to robi, ale płyną z tego jakieś-tam korzyści dla szeregowych konsumentów.

Cytat:
Sylpete napisał:

P.P.S. Lubię, wręcz uwielbiam argumenty w stylu " mało kto rozumie matematykę". To takie urocze wzdęcie osób pozujących na wykładowców MIT.


To zdanie człowieka, który zwykle miał silną trójkę z matmy.

Tutaj mógłbym Cię mocno zaskoczyć, ale nie będę się bawił w mistrza suspensu. Po prostu nie rozumiem, skąd się bierze tak częsta postawa typu "ostatni myślący i jedyny wyedukowany".
Ale skoro wywołałeś temat:
Cytat:
Podobnie z innymi naukami ścisłymi w zakresie szkoły podstawowej i średniej - fizyka, chemia...

...może jako strażnik wiedzy przed nami arogantami uzbrojony w matematykę, fizykę i chemię wykażesz, że ten nieszczęsny Castrol jest lepszym wyborem niż oleje, na które dali się nabrać koledzy w tym wątku?

I na koniec: podejście typu "ja tak robię od lat i jest dobrze" leży dość daleko od postulowanej przez Ciebie naukowej rzetelności.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 14:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:

Tak, to prawda, często jest wyolbrzymiana. Chciałoby się, aby ta żarliwość przeniosła się także na np. stan zawieszenia.
Niemniej są oleje lepsze i gorsze.
Znasz kogoś kto z pełną premedytacją chce zalać gorszy olej?


Zgoda. To nie układ hamulcowy czy opony.
Są lepsze i gorsze.
Nie znam nikogo takiego, chyba że uszczelniacze sikających olejem silników, które nadają się co najwyżej do remontu a nie zalania olejem o gęstości smaru.
Natomiast jak ktoś zaleje 5w40 zamiast 0W30 (bądź na odwrót) i używa w miarę normalnie, to też tragedii zwykle nie będzie. Tym bardziej żonglowanie nazwami producentów czy modeli w obrębie jednej klasy lepkości. Cały czas mówię o przeciętnych samochodach, stylach jazdy i kierowcach, pomijając jakieś wydumki typu 0W20 czy 10W60

Sylpete napisał:

Audiofil kieruje się własnym, subiektywnym zdaniem, zresztą w tym tyłkowym przykładzie z HDMI różnicę usłyszy dzięki swojej nerwicy.


A co zrobi właściciel auta, który nawet najczęściej nie ma możliwości porównania różnych olejów?

Sylpete napisał:

Olej to inna sprawa. Tutaj dużo można zbadać, zmierzyć (np. analiza zużytego oleju). Oczywiście niewiele napaleńców to robi, ale płyną z tego jakieś-tam korzyści dla szeregowych konsumentów.


Można. W konkretnym aucie, z określonym sposobem użytkowania, przebiegiem i stanem technicznym. Krótko mówiąc bez choćby kilku próbek nie będzie sensownej statystyki...

Sylpete napisał:

Tutaj mógłbym Cię mocno zaskoczyć, ale nie będę się bawił w mistrza suspensu. Po prostu nie rozumiem, skąd się bierze tak częsta postawa typu "ostatni myślący i jedyny wyedukowany".


Ja takich postaw nie spotykam zbyt często. Ludzie nauk ścisłych raczej się boją albo i nie boją ale zwykle brak im podstaw...

Sylpete napisał:

...może jako strażnik wiedzy przed nami arogantami uzbrojony w matematykę, fizykę i chemię wykażesz, że ten nieszczęsny Castrol jest lepszym wyborem niż oleje, na które dali się nabrać koledzy w tym wątku?


Ale masz jakieś wsparcie? Tzn. potrafisz mnie zacytować, gdzie tak napisałem?
Wydaje mi się, że napisałem coś wręcz przeciwnego, tzn. że nie ma to większego znaczenia - patrz poprzedni post:
"To, że używam akurat Castrola nie ma znaczenia. Sytuacja zastana a ja tego nie zmieniałem. Gdyby to był jakiś inny olej, to by również został. ".

Sylpete napisał:

I na koniec: podejście typu "ja tak robię od lat i jest dobrze" leży dość daleko od postulowanej przez Ciebie naukowej rzetelności.


I znów błąd.
Wystarczyło zamiast napisać" ja tak robię od lat i jest dobrze", "ja tak robię, bo to nie ma większego znaczenia" czy naleję 5W30 od tego czy innego producenta... I jeszcze raz ten sam cycat:"To, że używam akurat Castrola nie ma znaczenia. Sytuacja zastana a ja tego nie zmieniałem. Gdyby to był jakiś inny olej, to by również został. "
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
IDLAW

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: hONDA JAZZ 1,2i-dsi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 18:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Kochani to forum ma służyć wymianie doświadczeń w zakresie użytkowania naszych samochodów. Komu potrzebne są te wasze przekomarzania, dzielmy się swoimi doświadczeniami-pomagajmy sobie wzajemnie wówczas łatwiej się żyje. Sam zalewam Motul 0w20 i nie narzekam.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 19:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Cóż, nikt nie zaspokoi twojego apetytu na ścisłe dane testowe, dotyczące wpływu olejów dostepnych na rynku na silnik.
Logistycznie nie do ogarnięcia. Które oleje? Jacy producenci? Jaka lepkość? Syntetyki, "syntetyki" (czyli hydrokraki nabuzowane dodatkami), mineralne? Na jakich silnikach testy miałyby się odbywać? Tych "skrojonych" pod oleje bardzo lekkobieżne czy te ze starej szkoły, tolerujące tylko oleje-grubasy? Itd, itp.

To nie są proste testy opon. Dodajmy do tego takie sytuacje jak opór producentów (wiedzą że często nawijają klientom makaron na uszy, no i co jak test wygra największy konkurent?), kwestia uczciwości podmiotu wykonującego testy (kto miałby je robić? Nieprzekupny ADAC Laughing , pisma motoryzacyjne - niemieckie, brytyjskie, francuskie, amerykańskie?), kto pokryje niemałe koszty?
Nie, takich testów nie ma i raczej nie będzie.
Co zostaje więc statystycznemu kierowcy?
Lać to co było zalewane, zawierzyć mechanikom z warsztatu (taa...), słuchać zaleceń producenta pojazdu (polecam bezwzględnie!), wybrać samemu próbując odsączyć fakty i dane z marketingowego bełkotu czy może...UWAGA!... skorzystać z opinii innych kierowców, internetu i forum?
Pewnie, nie jest to wiedza w 100% naukowa, konkretna i niepodważalna. Dużą umiejętnością jest odfiltrowanie tego co ważne od łatwego gó..na pływającego na powierzchni. Ale jest już jakąś informacja, często w kontrze do tego, czym karmią nas marketingowcy wielkich koncernów.

Natomiast na dowód, że warto czasem posłuchać i poczytać przykład:
Obiekt - auto z zieloną kurą na masce, za to pod maską szczytowe osiągniecie niemieckiej myśli technicznej - 1.9 TDI.
Przez pierwsze 50 tys. kura serwisowana w ASO, zalewana stosowanym tam wtedy Mobilem. Przez ten okres ani razu nie obyło się bez dolewki gdzieś w połowie dystansu, konkretnej (litr). Jak na interwały 10 tys. km to trochę dużo. W końcu straciłem cierpliwość i zapytałem miłego pana w ASO ococho. "Przecież to TDI..."- powiedział pan i zaserwowal firmowy uśmiech.
Ja wiem że są w tym kraju miejsca, gdzie te trzy literki wywołują ekstazę i odpuszczane są mu wszystkie grzechy. Ale nie u mnie. No to co? Szukamy! Przeryłem internet i wyszło że Motul w odpowiedniej specyfikacji. Olej w każdym parametrze lepszy. Zalany, zobaczymy. Przerwał bez dolewki do nastepnego przeglądu z tym samym interwałem. Zostało 1/4 na bagnecie. Nieźle. Dwa sezony później znalazłem coś jeszcze lepszego (nie, nie podam nazwy) i ten już został. Od wymiany do wymiany zostaje 3/4 na bagnecie... Czy to powszechne czy sporadyczne? Wszyscy tak powinni zrobić? Nie wiem i mam to gdzieś. Nie jeżdżę wszystkimi autami świata tylko m.in. wspomnianą kurą i cieszę się , że dzięki uwagom osób na kilku forach zminimalizowałem problem.
Oczywiście eksploatacja nie spełnia warunków wymaganych w testach ale auto używane cały czas tak samo, na tych samych trasach blablabla.
Nie oszukujmy się, większość z nas jeździ tak samo przez cały czas eksploatacji pojazdu. Z punktu A do B, okazyjnie wypad do pkt. C. Nie otrzymasz danych precyzyjnych do drugiego miejsca po przecinku ale hej - lepsze takie dane niż chowanie głowy w piasek i mamrotanie "wiem, że nic nie wiem".

Trochę przydługo wyszło ale więcej nie będzie bo już nie chce mi się gaworzyć bez końca o tym samym.
Smarujcie i jeździjcie.
Ciao!
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


IDLAW napisał:
Kochani to forum ma służyć wymianie doświadczeń w zakresie użytkowania naszych samochodów. Komu potrzebne są te wasze przekomarzania


Moim zdaniem, wnioski z naszej dyskusji mogą być znacznie ciekawsze niż podanie kolejnej informacji typu: zalewam X, nic się nie dzieje albo co zalać...

Sylpete napisał:
Cóż, nikt nie zaspokoi twojego apetytu na ścisłe dane testowe, dotyczące wpływu olejów dostepnych na rynku na silnik.


W tym temacie jest to z oczywistych przyczyn bardzo trudne.

Sylpete napisał:

Co zostaje więc statystycznemu kierowcy?
Lać to co było zalewane, zawierzyć mechanikom z warsztatu (taa...), słuchać zaleceń producenta pojazdu (polecam bezwzględnie!), wybrać samemu próbując odsączyć fakty i dane z marketingowego bełkotu czy może...UWAGA!... skorzystać z opinii innych kierowców, internetu i forum?
Pewnie, nie jest to wiedza w 100% naukowa, konkretna i niepodważalna. Dużą umiejętnością jest odfiltrowanie tego co ważne od łatwego gó..na pływającego na powierzchni. Ale jest już jakąś informacja, często w kontrze do tego, czym karmią nas marketingowcy wielkich koncernów.


Nie przejmować się specjalnie niczym, mimo wszystko (różne wpadki różnych producentów) zaufać instrukcji obsługi auta w zakresie klas lepkościowych, nie zwracając uwagi na producenta (cały czas piszę o przeciętnych kierowcach, silnikach i warunkach pracy).

Sylpete napisał:

Natomiast na dowód, że warto czasem posłuchać i poczytać przykład:
Obiekt - auto z zieloną kurą na masce, za to pod maską szczytowe osiągniecie niemieckiej myśli technicznej - 1.9 TDI.[...]


Wiesz co o tym myślę z punktu widzenia statystyki.
Z jednej strony uratowałeś silnik, z drugiej skąd pewność, że spowodowała to zmiana oleju?

Sylpete napisał:

Smarujcie i jeździjcie.
Ciao!


Amen.
Częściej zmieniajmy, rzadziej piszmy... Wink
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
IDLAW

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: hONDA JAZZ 1,2i-dsi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 20:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Popieram w całej rozciągłości to co napisał sylpete Trzeba szukać czytać i przede wszystkim stosować się do zaleceń producentów aut,a zdobytą wiedzą dzielić się z innymi!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Maciej Loret napisał:
Natomiast jak ktoś zaleje 5w40 zamiast 0W30 (bądź na odwrót) i używa w miarę normalnie, to też tragedii zwykle nie będzie. Tym bardziej żonglowanie nazwami producentów czy modeli w obrębie jednej klasy lepkości. Cały czas mówię o przeciętnych samochodach, stylach jazdy i kierowcach, pomijając jakieś wydumki typu 0W20 czy 10W60
Być może masz mnie na myśli, bo tych olejów różnych w moim jazziku trochę było - widać w stopce.
Wszystkie oleje marki Shell wymieniałem w ASO podczas przeglądów gwarancyjnych i nie było z nimi żadnego problemu.
Jednakże żaden z nich nie wpłynął na pogorszenie pracy silnika.

Podczas regulacji zaworów 40tys km w ASO panowie byli zdziwieni, że autko śmigając na takim oleju jest tak czyste w środku.
Podobnie podczas drugiej regulacji 80tys. km i olejach typu 0W20.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 13:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
Co zostaje więc statystycznemu kierowcy?
Lać to co było zalewane, zawierzyć mechanikom z warsztatu (taa...),
Wystarczy pooglądać program w TVN Turbo "Będzie pan zadowolony"

Cytat:
słuchać zaleceń producenta pojazdu (polecam bezwzględnie!),
Owszem i według tego postępować.
Cytat:
wybrać samemu próbując odsączyć fakty i dane z marketingowego bełkotu czy może...UWAGA!... skorzystać z opinii innych kierowców, internetu i forum?
Pewnie, nie jest to wiedza w 100% naukowa, konkretna i niepodważalna. Dużą umiejętnością jest odfiltrowanie tego co ważne od łatwego gó..na pływającego na powierzchni. Ale jest już jakąś informacja, często w kontrze do tego, czym karmią nas marketingowcy wielkich koncernów.
Niestety nie wszyscy to potrafią. Jedni lepiej inni gorzej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


kedlaw07 napisał:
Malfiq napisał:
Panowie co się stało z wątkami olejowymi? To ja już jestem taka stara i niedołężna, że nie mogę znaleźć? Very Happy
Mówisz masz: Wink


Dzięki! Very Happy Korpo mi wyżarło już chyba wszelkie zdolności manualne Very Happy Nie mówiąc o zeżartym czasie Twisted Evil

Sylpete napisał:
Gulf to znana firma, nie jest źle.
Ale jeśli chłopa przekonasz (jak to już zostawiam Tobie Wink ) do Amsoila, Millersa, Motula albo choćby Valvoline to Jazz się ucieszy.
Ostatecznie na byle stacji można kupić Shella, na którym jeździło 99% serwisowanych w ASO krajowych Hond.
Niemniej Gulf też ujdzie.
Unikałbym Castrola.


Ja pierwszy raz słyszałam o tym Gulfie, za żadne skarby świata nie zaleję tym mojej księżniczki Wink Amsoil i Millers już przeforsowałam, ale uparcie nie chce mi wymienić oleju na Hondowski, bo - jak twierdzi - płacę za etykietę, a są równie dobre oleje (tu mnie pobił moją własną bronią Very Happy ). Jeszcze chwilę mam, na szczęście nie zostawiłam tematu na ostatni moment Wink Dzięki za wykład o olejach, przyda mi się w negocjacjach, chociaż 0W20 już zostaje ostatecznie Wink

kedlaw07 napisał:

Taki mały off.
Młody dostał się na medycynę.


Gratulacje! Też w czasach, kiedy byłam młoda i piękna zdawałam do Gdańska, ale nie miałam tyle szczęścia. 2,5 punkta za mało przesądziło o tym, że zamiast stomatologa zrobił się ze mnie audytor Laughing
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Cytat:
Dzięki! Very Happy Korpo mi wyżarło już chyba wszelkie zdolności manualne Very Happy Nie mówiąc o zeżartym czasie Twisted Evil
Przepraszam, ale nie mogę odczytać tego Korpo. Czy mozesz wytlumaczyć.

Cytat:
Ja pierwszy raz słyszałam o tym Gulfie, za żadne skarby świata nie zaleję tym mojej księżniczki Wink Amsoil i Millers już przeforsowałam, ale uparcie nie chce mi wymienić oleju na Hondowski, bo - jak twierdzi - płacę za etykietę, a są równie dobre oleje (tu mnie pobił moją własną bronią Very Happy ). Jeszcze chwilę mam, na szczęście nie zostawiłam tematu na ostatni moment Wink Dzięki za wykład o olejach, przyda mi się w negocjacjach, chociaż 0W20 już zostaje ostatecznie Wink
Trochę nie zabardzo rozumiem. Przecież to Ty decydujesz co masz mieć zalane a nie jakiś pan Henio.

kedlaw07 napisał:
Taki mały off.
Młody dostał się na medycynę.

Cytat:
Gratulacje! Też w czasach, kiedy byłam młoda i piękna zdawałam do Gdańska, ale nie miałam tyle szczęścia. 2,5 punkta za mało przesądziło o tym, że zamiast stomatologa zrobił się ze mnie audytor Laughing
Mam nadzieję, że nie jesteś groźnym audytorem. Laughing
Dziękuję bardzo za gratulacje.

Próbowałaś zdawać jeszcze raz Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 30 Sie 2017, 18:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


kedlaw07 napisał:
Przepraszam, ale nie mogę odczytać tego Korpo. Czy mozesz wytlumaczyć.


Korporacja Wink

Cytat:
Trochę nie zabardzo rozumiem. Przecież to Ty decydujesz co masz mieć zalane a nie jakiś pan Henio.


Nie pan Henio, tylko mój facet Wink Weź mechanika - mówili, będziesz mieć auto jak złoto - mówili Twisted Evil Laughing

Cytat:
Mam nadzieję, że nie jesteś groźnym audytorem. Laughing
Dziękuję bardzo za gratulacje.

Próbowałaś zdawać jeszcze raz Question


Czy groźnym? Cóż, wykonuje swoją pracę, mnie też rozliczają... Na medycynę drugi raz nie zdawałam, może to i lepiej, kiepski byłby ze mnie lekarz Wink
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 08:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Malfiq napisał:
kedlaw07 napisał:
Przepraszam, ale nie mogę odczytać tego Korpo. Czy mozesz wytlumaczyć.
Korporacja Wink
Tak też początkowo myslałem, ale nie byłem do końca pewny czy o to chodzi.

Cytat:
Trochę nie zabardzo rozumiem. Przecież to Ty decydujesz co masz mieć zalane a nie jakiś pan Henio.
Cytat:
Nie pan Henio, tylko mój facet Wink Weź mechanika - mówili, będziesz mieć auto jak złoto - mówili Twisted Evil Laughing
Powiedz mu, że jeżeli chce wydawać więcej na przeglądy to niech nadal się upiera przy swoim.
Jednocześnie zaznacz, że w ten sposób będzie miał trochę miej browarów do wypicia Wink Bez urazy.
Nie każdy jest piwoszem.

Cytat:
Mam nadzieję, że nie jesteś groźnym audytorem. Laughing
Dziękuję bardzo za gratulacje.

Próbowałaś zdawać jeszcze raz Question

Czy groźnym? Cóż, wykonuje swoją pracę, mnie też rozliczają... Na medycynę drugi raz nie zdawałam, może to i lepiej, kiepski byłby ze mnie

lekarz Wink
Masz rację. Lepszy bardzo dobry audytor niż tak jak napisałaś kiepski lekarz.
Wiele osób kształci się w jednym kierunku, a życie zmienia ich drogi i wykonują inną pracę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 01 Wrz 2017, 21:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


A ja mam pytanko Very Happy Jako że zbliża mi się wymiana oleju (którą pewnie przyspieszę żeby nie robić tego w śniegu tak jak ostatnio Very Happy) potrzebuję że tak powiem rekomendacji Smile Co polecacie lepszego niż Shell? Bo chciałbym podarować silnikowi coś więcej niż standardowy Shell jako wynagrodzenie za rok kompletnie bezawaryjnej pracy Smile Nie powiem że cena nie gra roli, bo chciałbym się zmieścić w 140-150zł (może być mniej Very Happy). Millers dość drogi więc pewnie odpada Smile Co oprócz tego?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 01 Wrz 2017, 22:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Amsoil?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 01 Wrz 2017, 22:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


mati-jazz napisał:
A ja mam pytanko Very Happy Jako że zbliża mi się wymiana oleju (którą pewnie przyspieszę żeby nie robić tego w śniegu tak jak ostatnio Very Happy) potrzebuję że tak powiem rekomendacji Smile Co polecacie lepszego niż Shell? Bo chciałbym podarować silnikowi coś więcej niż standardowy Shell jako wynagrodzenie za rok kompletnie bezawaryjnej pracy Smile Nie powiem że cena nie gra roli, bo chciałbym się zmieścić w 140-150zł (może być mniej Very Happy). Millers dość drogi więc pewnie odpada Smile Co oprócz tego?
Wszystko zależy o jaką specyfikację oleju masz na myśli.
Dobry olej musi kosztować.
Ja robię sobie taki mały prezent pod choinkę. Olej 0W20 i oryginalny filtr oleju.
Natomiast do wyboru polecam, te oprócz Shella bo używałem i nic się nie działo:
- AMSOIL;
- Hondowski;

Tymi nie zalewałem, ale też są godne polecenia.
- Motul;
- Valvoline;

Nie oszczędzaj na filtrze oleju, bo nie ma nic gorszego jak dobry olej i badziewiasty filtr oleju.
Oryginał 35zł.
http://haparts.pl/category/jazz-ii-2002-2008-ge2-l12a4-1-2l-78km-sohc-filtry

Natomiast niektóre zamienniki nawet występują w cenach powyżej oryginału.
https://www.czesciauto24.pl/honda/jazz-ii-gd/20834/10359/filtr_oleju
http://www.iparts.pl/auto-czesci/filtr-oleju,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-12,1-3-83km,45-4838-16317-100259.html
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System