Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 16:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


"Aktualnie mam 0w20+ar 9100 od zeszłego roku. Przejechałem jakieś 10k do tej pory Razz Jedyny minus 0w20 to przy wysokich obrotach czyli powyżej 5500 trudno zmusić jazza do jeszcze większego wkręcenia się na obroty na 5 biegu."

Bo 0W20 nie służy do szybkiej jazdy, a ekologicznej i w celu oszczędzania paliwa (wyczytane na forum civika). Jeśli nie jesteś zainteresowany jazdą eko, to stosowanie 0W20 traci wówczas sens.
Jedyna przewaga tego oleju to być może łatwiejszy start w mroźne zimy, ale ile jest w sumie takich dni w naszym kraju?
Dużo częściej mamy +30 niż minus 30 na termometrach w naszym klimacie.

Ja stosuje póki co 0W30 Amsoila. Zrobione ok 5,5 tys (przedtem Castrol 5W30). Niby nic złego się nie dzieje na razie, ale jakoś nie jestem przekonany, że to był dobry ruch. Szczególnie przy przebiegu 125 tys km. Poza tym trochę drogi ten mój Amsoil.

Mam pytanie szczególnie do tych, co przeszli z 5W30 na 0W30, lub 0W20. Nie boicie się Panowie, że w dłuższej lub krótszej perspektywie dojdzie do rozszczelnienia silnika?
Pytam serio. Ktoś mi powiedział, że przy takiej zmianie tak się może stać. Poza tym nie wiem czy dobrym ruchem była zamiana gęściejszego oleju na rzadszy. W górę można. Schodzenie z lepkością w dół może być problematyczne.
Myślę, by w październiku wrócić do 5W 30. Może olej Hondy, raczej nie Castrol. Teraz się tylko zastanawiam, czy taka żonglerka będzie zdrowa dla silnika, czy może już lepiej zostać przy tym co jest?
Jest to spowodowane obawami o silnik, w sumie żadnych negatywnych objawów póki co nie stwierdzam. Jednak boje się, że w dłuższej perspektywie ta zmiana wyjdzie mi na dobre.
Czy to prawda, że 0W20 ma konsystencję wody? Mam wrażenie, że np 0W30 to jeszcze nie woda, ale niewiele brakuje do tego.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 17:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Flik77 napisał:
"Aktualnie mam 0w20+ar 9100 od zeszłego roku. Przejechałem jakieś 10k do tej pory Razz Jedyny minus 0w20 to przy wysokich obrotach czyli powyżej 5500 trudno zmusić jazza do jeszcze większego wkręcenia się na obroty na 5 biegu."

Bo 0W20 nie służy do szybkiej jazdy, a ekologicznej i w celu oszczędzania paliwa (wyczytane na forum civika). Jeśli nie jesteś zainteresowany jazdą eko, to stosowanie 0W20 traci wówczas sens.
Jedyna przewaga tego oleju to być może łatwiejszy start w mroźne zimy, ale ile jest w sumie takich dni w naszym kraju?
Dużo częściej mamy +30 niż minus 30 na termometrach w naszym klimacie.
Gdzie masz napisane, że ten 0W20 nie będzie źle się sprawował w wyższych temperaturach Question
Jeżeli chodzi, o wkręcanie to chyba nie istnieje takie oznaczenie na żadnym oleju
Cytat:

Ja stosuje póki co 0W30 Amsoila. Zrobione ok 5,5 tys (przedtem Castrol 5W30). Niby nic złego się nie dzieje na razie, ale jakoś nie jestem przekonany, że to był dobry ruch. Szczególnie przy przebiegu 125 tys km. Poza tym trochę drogi ten mój Amsoil.
Dobra rzeczy zawsze trochę kosztują, jednak lepiej wlać coś konkretnego i nie żałować niż potem się martwić i szukać dziury w całym.
Cytat:
Mam pytanie szczególnie do tych, co przeszli z 5W30 na 0W30, lub 0W20. Nie boicie się Panowie, że w dłuższej lub krótszej perspektywie dojdzie do rozszczelnienia silnika?
Pytam serio. Ktoś mi powiedział, że przy takiej zmianie tak się może stać. Poza tym nie wiem czy dobrym ruchem była zamiana gęściejszego oleju na rzadszy. W górę można. Schodzenie z lepkością w dół może być problematyczne.
Myślę, by w październiku wrócić do 5W 30. Może olej Hondy, raczej nie Castrol. Teraz się tylko zastanawiam, czy taka żonglerka będzie zdrowa dla silnika, czy może już lepiej zostać przy tym co jest?
Jest to spowodowane obawami o silnik, w sumie żadnych negatywnych objawów póki co nie stwierdzam. Jednak boje się, że w dłuższej perspektywie ta zmiana wyjdzie mi na dobre.

W moim jazziku to tak wyglądała zmiana olejów:
Honda 0W20 - FABRYKA Shell Helix Ultra 5W30-2L, Shell Helix Ultra Racing 10W60-3L, 5W30 Shell Helix Ultra Extra-2L, HONDA 0W20-3L,Amsoil 0W20 2-L. Żadnych złych objawów nie zanotowałem.
A jazda szczególnie po mieście, i od czasu do czasu wkręcenie go na obroty na autostradzie.
Obecnie przejechane 96220km.
Cytat:
Czy to prawda, że 0W20 ma konsystencję wody? Mam wrażenie, że np 0W30 to jeszcze nie woda, ale niewiele brakuje do tego.
Olej o którym napisałeś ma konsystencje oleju a nie wody Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 21 Sie 2017, 22:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


@Flik77
Spokojnie, ustalmy fakty.
Przyjęło się, że 0W20 to eko-śmeko i dziadko-emerycka jazda. Millers CFS 0W20 to zatem olej dla rajdowca-emeryta Wink
Nie. Oszczędza coś-tam paliwa bo stwarza minimalne opory, ale dzieki temu także świetnie wchodzi na obroty. Dobry jakościowo olej chroni także we właściwy sposób silnik. Tyle, reszta już była wałkowana.

Teraz najważniejsze, co do wartości tzw. zimowej:
Zawsze,ale to ZAWSZE olej o wartości 0Wx będzie lepszy od oleju 5Wx czy 10Wx, bo przy zimnym (niekoniecznie zimowym!) rozruchu szybciej dotrze do krytycznych miejsc. Potem nie ma to już w zasadzie znaczenia bo temperatura robocza silnika (i oleju) jest wielokrotnie wyższa i tutaj wchodzi do akcji "wartość po W" w oznaczeniu lepkości oleju.
I nie ma co gadać że u nas nie ma takich zim i tak niskich temperatur. Przy zimnym rozruchu temperatura oleju jest zawsze za niska w stosunku do temperatury roboczej więc warto w tym krytycznym momencie pomóc silnikowi.
Wg badań nawet 75% zużycia silnika przypada na zimny rozruch.

Aha, rozszczelnie się silnika po zastosowaniu oleju innej lepkości (dopuszczalnej/zalecanej przez producenta) świadczy tylko o tym, że to są ostatnie dni tej jednostki napędowej i tak czy siak zacznie puszczać soki. Zalewanie czegoś "gęstszego" to januszowa eksploatacja.

@pieta
I ładnie, i pięknie. Signature Series to najlepsza cywilna seria Amsoila, co widać i po parametrach, i po dopuszczalnych interwałach wymiany.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 22 Sie 2017, 20:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete wyczerpal temat.
Też uważam że jak silnik zdrowy to żadne tam rozszerzanie oleju mu nie grozi.
Sam eksperymentowania, Kedlaw też.
Na niskich biegach ładnie się wkręcić na 0W20, na piątce nie pamiętam, rekordy bilem dawno temu.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


w sumie wszystko zostało powiedziane. Jazda jazzem po autostradzie z cegłą na gazie to żadna frajda, naprawdę. Zresztą są inne auta do prędkości autostradowych stworzone. Jazz to stwór miejski ale kulturalnie 120-140 pojedzie bez stresu nawet na 0w20 Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 11:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 12:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


pieta napisał:
w sumie wszystko zostało powiedziane. Jazda jazzem po autostradzie z cegłą na gazie to żadna frajda, naprawdę. Jazz to stwór miejski ale kulturalnie 120-140 pojedzie bez stresu nawet na 0w20 Very Happy
Moim jazzikiem z zalanym 0W20 śmigałem już po autostradzie śmierci A4 140 km/h, (opisywałem gdzieś na forum) jednakże jazda nie jest zbyt komfortowa.
Nie wiem dokładnie jak wygląda zależność pomiędzy prędkością a temperaturą silnika w jazzie.
Dlatego mam pytanie, czy podczas szybszej jazdy należałoby wlać olej np. 0WX gdzie X jest daną liczą występującą po W np. 20,30 itp.
Cytat:
Zresztą są inne auta do prędkości autostradowych stworzone.
Zgadzam się.
Dlatego też miałem zakupić civic'a, i korzystać z niego jak z jazza.
Jednakże zaszła pewna zmiana, i na dzisiaj będzie nadal jazz ale już wykorzystywany jako civic Wink

Taki mały off.
Młody dostał się na medycynę.
Do wyboru miał następujące miasta, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Katowice i Warszawa.
Padło na Warszawę WUM, tak więc co jakiś czas i będę robił za przewoźnika.

Napisałem o młodym, bo chciałem się podzielić z Wami swoją radością.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 19:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Na autostradę lepszy Accord niż Civic.
Do A4 dorzucisz A2, szczęścia życzę.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 27 Sie 2017, 11:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Żadnego stresu z używaniem 0W20 jak i obaw o rozszczelnienie być nie może. Jazz śmiga i tyle. Rozszczelnił mi się raz, po dwóch latach użytkowania i gwarancyjnie to załatwiono. Opisywałem na forum, że było to po zalaniu Castrolem przez serwis, może przypadek, ale do Castrola nie wróciłem (do serwisu też). Wtedy poczytałem na forum i poszedłem w 0W20. Co do obrotów max to w styczniu chciałem sprawdzić (po 6 latach) do ilu pójdzie Jazz, no i sprawdziłem, przy 195 km/h (według GPS 189 km/h) nastąpiło odcięcie. Nic złego mu się nie stało. A odcięcie zdarzyło mi się po raz trzeci, za każdym razem na 0W20. Z prędkościami powyżej 140 km/h też mam styczność w Jazzie i nic się nie dzieje. Tak więc Jazzmani, jak ktoś chce zalać, to niech się nie boi. Nic się nie stanie (przynajmniej u mnie w Jazz i Civic nic się nie dzieje od chyba 5 wymian oleju). A i płukanie silnika płukanką dodawaną do oleju też nie szkodzi.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 27 Sie 2017, 16:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Rafciu1979 napisał:
Opisywałem na forum, że było to po zalaniu Castrolem przez serwis, może przypadek, ale do Castrola nie wróciłem (do serwisu też).


Dobrze, że moje auta po tylu latach i kilometrach nie wiedzą, że są zalewane co roku Castrolem...

Rafciu1979 napisał:
Co do obrotów max to w styczniu chciałem sprawdzić (po 6 latach) do ilu pójdzie Jazz, no i sprawdziłem, przy 195 km/h (według GPS 189 km/h) nastąpiło odcięcie. Nic złego mu się nie stało.


Dziękuj Bogu, że miałeś 0W20. Gdybyś miał Castrola, to silnik pewnie doleciałby do Korei Północnej.
W końcu trzykrotne odcięcie to jest coś, tego ani Copperfield ani Chuck nie potrafi zrobić bez zniszczenia silnika...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 27 Sie 2017, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Maciej Loret napisał:


Dobrze, że moje auta po tylu latach i kilometrach nie wiedzą, że są zalewane co roku Castrolem...


Dziękuj Bogu, że miałeś 0W20. Gdybyś miał Castrola, to silnik pewnie doleciałby do Korei Północnej.
W końcu trzykrotne odcięcie to jest coś, tego ani Copperfield ani Chuck nie potrafi zrobić bez zniszczenia silnika...


Ale po co ta ironia? Ja rozumiem, ze zawsze wiesz lepiej, ale nie musisz wszystkich wokół o tym informować.
Nie tylko Rafciu miał problem z Castrolem, no ale Maciej Loret oczywiście zawsze najmądrzejszy.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 27 Sie 2017, 17:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Rafciu1979 napisał:
Żadnego stresu z używaniem 0W20 jak i obaw o rozszczelnienie być nie może. Jazz śmiga i tyle. Rozszczelnił mi się raz, po dwóch latach użytkowania i gwarancyjnie to załatwiono. Opisywałem na forum, że było to po zalaniu Castrolem przez serwis, może przypadek, ale do Castrola nie wróciłem (do serwisu też). Wtedy poczytałem na forum i poszedłem w 0W20. Co do obrotów max to w styczniu chciałem sprawdzić (po 6 latach) do ilu pójdzie Jazz, no i sprawdziłem, przy 195 km/h (według GPS 189 km/h) nastąpiło odcięcie. Nic złego mu się nie stało. A odcięcie zdarzyło mi się po raz trzeci, za każdym razem na 0W20. Z prędkościami powyżej 140 km/h też mam styczność w Jazzie i nic się nie dzieje. Tak więc Jazzmani, jak ktoś chce zalać, to niech się nie boi. Nic się nie stanie (przynajmniej u mnie w Jazz i Civic nic się nie dzieje od chyba 5 wymian oleju). A i płukanie silnika płukanką dodawaną do oleju też nie szkodzi.


Przypomnij ten wątek o rozszczelnieniu. Co do Castrola to zalalem nim raz... diesla, bez konsekwencji;-)
PS Maćku przecież autor posta asekurowal się przypadkiem.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 27 Sie 2017, 19:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Searcher napisał:

Ale po co taa ironia? Ja rozumiem, ze zawsze wiesz lepiej, ale nie musisz wszystkich wokół o tym informować.


Ironia jest właśnie dlatego, że mało kto rozumie matematykę.

Searcher napisał:

Nie tylko Rafciu miał problem z Castrolem, no ale Maciej Loret oczywiście zawsze najmądrzejszy.


Ja tylko chciałbym usłyszeć, zobaczyć jakiś dowód, na to że jakikolwiek przeciętny olej w przeciętnym aucie to kompletne zuo...
IMHO różnice pomiędzy większością olejów jest niewielka, choć i tak niewyobrażalnie większa niż roznica pomiędzy kablami HDMI za 10zł i za 1000zł (przepraszam , ale moim zdaniem różnica we wpływie oleju na kondycję silnika na forach moto jest podobym voodoo jak różnica pomiędzy kablami na forach audio). Niestety jak to zwykle bywa, pisanie w Internecie jest łatwe i każdą bzdurę można napisać (szczególnie anonimowo), ale zaprosić takiego "audiofila" jednego z drugim do ślepych testów i zwykle
temat wpływu kabli na na dźwięk się urywa.

Inaczej, mojego wujka ciotki stryjka syn slyszal ze jego kolegi zony babcia wyczytala Fakcie", że ....

sstar napisał:

Maćku przecież autor posta asekurowal się przypadkiem.


Sporo tych przypadków z Castrolem, nie? Smile
Wiesz co bym napisał, gdyby zalał czymś z najwyższej półki, po ćwierć patola za litr...
Otóż napisałbym to samo...
Natomiast gdyby powtórzyłoby sie to samo w 3-4 jego autach, podobnie traktowanych i zalanych tym samym (z tej samej partii) olejem, to już byłoby coś na rzeczy, nie sadzisz ?
Co mają powiedzieć Ci, ktorzy w jedym aucie przez 10 lat zalewali go 10 różnymi olejami i silnik nigdy nie wybuchł, a co gorsza nigdy nie zużywał większych jego ilosci? Cuda?
Moim zdaniem taka jest różnica pomiędzy naukowym a podwórkowym..
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 27 Sie 2017, 22:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


A propos
http://www.civicforum.pl/archive/index.php?t-32922.html
Jeszcze
https://www.forumsamochodowe.pl/castrol-magnatec-10w40-czy-mobil-super-s-10w40-vt29507-15.htm
Na dobranoc
https://forum.fordclubpolska.org/archive/index.php/t-205145.html
oraz
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=174830
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 00:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


@Maciej Loret
Oczywiście fakt że zabrałeś głos w temacie, o którym lekceważąco się wypowiadasz - nie ma nic wspólnego z krytycznymi głosami dotyczącymi (używanego przez Ciebie) Castrola Very Happy

P.S. Analogia z audiofilami - z tyłka.

P.P.S. Lubię, wręcz uwielbiam argumenty w stylu " mało kto rozumie matematykę". To takie urocze wzdęcie osób pozujących na wykładowców MIT.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 28 Sie 2017, 09:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
@Maciej Loret
Oczywiście fakt że zabrałeś głos w temacie, o którym lekceważąco się wypowiadasz - nie ma nic wspólnego z krytycznymi głosami dotyczącymi (używanego przez Ciebie) Castrola Very Happy


Lekceważąco głównie nie tyle o temacie, co o podejściu do niego...
To, że używam akurat Castrola nie ma znaczenia. Sytuacja zastana a ja tego nie zmieniałem. Gdyby to był jakiś inny olej, to by również został. Rola oleju jest po prostu mocno przeceniana... Od 20 lat jak czytam grupy dyskusyjne i fora, jest to drugi dyżurny temat motoryzacyjny, zaraz po "jakie auto kupić"?

Sylpete napisał:

P.S. Analogia z audiofilami - z tyłka.


Mi się podoba. Jedne i drugie dyskusje są mniej więcej tyle samo warte...

Sylpete napisał:

P.P.S. Lubię, wręcz uwielbiam argumenty w stylu " mało kto rozumie matematykę". To takie urocze wzdęcie osób pozujących na wykładowców MIT.


To zdanie człowieka, który zwykle miał silną trójkę z matmy.
Niestety ta trójka jest znacznie więcej warta niż 90% piątek zbieranych przez innych ludzi, co widać właśnie w dyskusjach na forach internetowych...
Podobnie z innymi naukami ścisłymi w zakresie szkoły podstawowej i średniej - fizyka, chemia...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System