Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamek9494

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Honda Jazz Sport 1,4 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Maj 2018, 10:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Dzięki Bardzo Smile
Zakupilem filtr mana W610/6 i olej Amsoil 5W30 Smile do tego uszczelka pod kape zaworowa i 8 świec Denso K20TT zobaczymy.

A teraz tak, jak to z tym zaworami jest Question Twisted Evil rozmawiamy tutaj, piszemy nowe wątki i w sumie wiem ze regulować trzeba Laughing
Ale dzwonie wczoraj do mechanika z warsztatu "Japan Serwis " który ma dobrą opinie w internecie i zajmuję sie tylko Japońskimi samochodami. A on mi mówi ze w Hondzie Jazz z 2005 roki nie reguluje sie zaworów, ze on na placu ma z 15 Hond jazz z różnym przebiegiem, jedna nawet z nalotem 350 000 km i ze w żadnej nie regulowal nigdy zaworów Shocked i ze jeśli ja muszę regulować to zaniedbał em to auto jeżdżąc na słabej jakości oleju, bądź mam tak rozciągnięty łańcuch ze sie rozregulowaly Evil or Very Mad tak czy inaczej mam kogoś bardziej zaufanego do tego typu prac Cool ale skoro Japan Serwis to myślałem ze wiedzą co robić Smile a wyszło jak wyszło Mad Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 31 Maj 2018, 14:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Bzdury jakieś...
Nie rozumiem jak ktoś specjalizujący się w japończykach potrafi tak lekceważyć kwestię prawidłowych luzów zaworowych.
OK, to zanikająca wiedza bo przytłaczająca większość europejskich i amerykańskich silników ma hydrauliczną kompensację luzów zaworowych ale japsy idą swoją drogą i najczęściej w ich konstrukcjach przy luzach zaworowych TRZEBA grzebać.

Tak na marginesie: instrukcje i serwisówki Hondy nie mówią o regulacji zaworów co 40 czy 100 tys. km tylko o KONTROLI, sprawdzeniu luzów zaworowych. Czasami wartości utrzymują się w wymaganym zakresie a czasami wymagają regulacji. Ale zajrzeć i tak musimy.
Więc jeśli warsztat specjalizujący się w japońskiej motoryzacji opowiada takie rzeczy to albo był to skrót myślowy i chodziło o to że zawory sprawdzali ale wszystko było OK (nie kupuję tego), albo...cóż, nie są tacy super.

I nie daj sobie wmówić że pan mechanik na słuch ocenił że wszystko jest w porządku.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 01 Cze 2018, 10:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Od kiedy łąńcuch sam może rozregulować zawory ? Shocked
Jeżeli jestem w błędzie to proszę o sprostowanie.

Natomiast to stwierdzenie "Regulacja zaworów", może być dwuznacznie zinterpretowane.

W serwisówce -> Tabela przeglądów okresowych -> Tabela przeglądów w warunkach normalnych - wersja europejska jest napisane "Sprawdzić luzy zaworowe" i podana wartość w kilometrach.
Dla jazza II wynosi ona 40 tys km.
Jednak w/w opis jest odnośnikiem do strony na której opisano czynności regulacji luzu zaworu.
Tak więc dla mnie jest to przekaz mówiący o wykonaniu powyższych czynności celem sprawdzenia czy dane wartości są zawarte w odpowiednich normach zalecanych przez producenta.

Być może pan mechanik stwierdził, że jeżeli nie ma problemów z silnikiem to po co robić przegląd w postaci zaglądnięcia pod pokrywę zaworów i przyjrzenia się temu co producent zaleca wykonać.

Jednak uważam, że takie podejście do klienta można zinterpretować jako pozbycie się osoby która ma pojęcie o naprawie swojego samochodu i może w pewien sposób być ciekawa z przeprowadzonych czynności.
Możliwe, że pan się boi utraty wiedzy tajemnej. Laughing

Tak na marginesie to na forum w niektórych wątkach pisano pozytywnie o Japan Serwis. Jednak nie wiem czy akurat o tej firmie.

Jeżeli masz osobę zaufaną to nic innego jak wziąć poczytać z uwagą serwisówkę i wykonać zakładane czynności.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 15:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Obserwuję sobie moje zużycie oleju na nowo. Jeszcze nic nie dolewałem, świeżo po wymianie i przejechaniu 1200km wygląda to tak (na dole świeżo zalany, na górze po przebiegu):



Mniej więcej pół na pół trasa-miasto. Ktoś jest w stanie powiedzieć ile mniej więcej zeszło? Na oko ok. 4mm. Póki co nie chcę nic dolewać, poczekam i zobaczę kiedy zejdzie do dolnej kropki.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 18:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Krzakoo napisał:
Ktoś jest w stanie powiedzieć ile mniej więcej zeszło?

Po bagnecie to tylko an oko, jak dla mnie ok 250-300ml. Ja zawsze dolewam z bańki ze skalą i zawsze do połowy bagnetu, lepiej wtedy mniej więcej oszacować to zużycie chociaż jak wiadomo to jest cały czas na oko Smile

Nie oceniaj co 1,2 kkm, dolewaj systematycznie przez np 5kkm i notuj mniej więcej ile wchodzi, wtedy uzyskasz mniej więcej średnią zużycia oleju.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 18:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
malinowy89

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0, Honda Jazz III 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Mar 2021, 15:29
Temat postu:

Efl 5W40


Siema!
Przejrzałem wątek, ale nie znalazłem nic o oleju Elf 5W40.
Czy ktoś z Was stosował go do Jazza?
Poprzedniczka jeździła właśnie na tym oleju. Od ostatniej wymiany minął rok, a na liczniku przybyło 6000km i zastanawiam się nad wymianą. Silnik nie bierze oleju.

Waszym zdaniem wymieniać na ten sam? Czy zmieniać na coś innego?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
mar11111

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kęty/ Małopolskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 iVtec, Toyota Corolla Verso 1.8 vvti
Piwa: 4/6
Wysłany: Pon 01 Mar 2021, 23:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Ja też sporo szukałem i czytałem o olejach i czym się więcej zagłębiałem w temat to w zasadzie mniej wiedziałem. Ostatecznie zalałem Valvoline Synpower 5w30 Fe (bo taki też leję do toyoty więc mam łatwiej) i nie ma kompletnie żadnych problemów. Oleju nie ubywa, silnik pracuje idealnie. Gdybym nie miał toyoty która akurat dobrze przyjmuje akurat ten olej to pewnie bym zalał amsoil 0w20 ale zawsze łatwiej mieć dwa auta na tym samym oleju i święty spokój.
Ważne, żeby kupić oryginalny olej z pewnego źródła, bo jest pełno syfu w koło i trzeba uważać
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 16 Mar 2021, 00:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Elf to olej dedykowany do aut z grupy PSA

Zalewaj tym co jest dedykowane do jazza
Osobiście zalewam Amsoil 0w20 od 6 lat i żadnych problemów nie mam.
Silnik bierze Ci olej tylko tego nie zauważasz. Są to bardzo znikome ilości.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System