Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 16:11
Temat postu:

Filtr pyłowy, kabinowy


Witam
Próbowałem na różne sposoby odszukać filtr kabinowy, łącznie z demontażem plastiku podszybia. Nie ma go nigdzie ani pod schowkiem od strony pasażera. Jest to wersja HR-V z 1999r bez klimatyzacji. Czy ktoś może wytłumaczyć laikowi gdzie go szukać (być może wcale go nie ma). ? Sad W innych wersjach jest klapka w kształcie litery L którą się otwiera a tu nie ma nic po prostu miejsce na filtr jest zaślepione bez możliwości otwarcia. Pomóżcie za co uprzejmie dziękuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
hubi_hrv

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: HRV, Panamera
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 13:44
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Dziwne.

U mnie z klima , jest za schowkiem, schowek w parę sekund się odchyla do dołu i jest zaślepka filtra. Nie sądzę żeby było inaczej w wersjach bez klimy. Miałem kiedyś Civica z 1998 bez klimy, było identycznie jak w HRVce.
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 17:30
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


hubi_hrv napisał:
Dziwne.

U mnie z klima , jest za schowkiem, schowek w parę sekund się odchyla do dołu i jest zaślepka filtra. Nie sądzę żeby było inaczej w wersjach bez klimy. Miałem kiedyś Civica z 1998 bez klimy, było identycznie jak w HRVce.


Gdybym chciał się dowiedzieć gdzie ,,KIEDYŚ BYŁ" u Ciebie w Cywicu to bym zapytał o HONDĘ CYVIC. Pisałem już że nie ma za schowkiem ,,który łatwo się odchyla" i napisałem że nie ma zaślepki filtra a na pewno nic nie da się tam otworzyć. Pójdę zrobie foto bo za chwilę doradzą wyciąć brzeszczotem Idea Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 18:20
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Gdyby ktoś był zainteresowany pomocą to fotki są już zrobione i chętnie prześlę na e-mail. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 14:01
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Filtr kabinowy jest pod schowkiem (taka czarna plastikowa skrzyneczka) - dostęp do filtra jest przez ściągnięcie plastikowej osłony (patrząc na wprost to pionowy plastik), po demontażu ma kształt litery "L".
Z resztą co będę tłumaczył - zobacz filmik: https://www.youtube.com/watch?v=q_faW7bAbJw
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 14:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 14:26
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


jungu napisał:
Filtr kabinowy jest pod schowkiem (taka czarna plastikowa skrzyneczka) - dostęp do filtra jest przez ściągnięcie plastikowej osłony (patrząc na wprost to pionowy plastik), po demontażu ma kształt litery "L".
Z resztą co będę tłumaczył - zobacz filmik: https://www.youtube.com/watch?v=q_faW7bAbJw


Podaj e-maill wyślę Ci foto tej ,,czarnej plastikowej skrzyneczki" i jeśli się tam dopatrzysz coś co da się otworzyć tak jak na filmie Youtube to natychmiast wysyłam 0,5L na Twój adres Very Happy Oglądałem już ten film wcześniej i próbowałem to coś otworzyć (ostrym śrubokrętem) nie ma takiego plastiku w kształcie litery L i nie da się podważyć ostrym narzędziem (miejsce plastiku w kształcie lit. L jest całością ,,tej czarnej skrzyneczki" Nie da się otworzyć , nacisnąć, pociągnąć, nadusić wcisnąć, przesunąć itd. prawie uszkodziłem osłonę nadmuchu uwierz mi - nie da się. Honda HR-V rok prod 1999 wersja 3D bez klimy.
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 14:40
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


poszło PW
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 14:43
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Już wysłałem otwórz e-mail.
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 15:56
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


No prawie dobrze kombinowałeś, u mnie faktycznie jest w tym miejscu zaślepka (tak jak na filmie).
Nie pamiętam tego dokładnie ale otwieranie nie jest w tym miejscu co dłubałeś śrubokrętem, tylko cały ten pion (z tym prostokątem co dłubałeś) - otwieranie u mnie jest przez zatrzask od spodu
U ciebie nie ma tego otworu wyciętego, przez co brakuje tej ściąganej zaślepki.
Często ludzie żeby nie rozbierać całości wycinają to miejsce które dłubałeś i zakupują zaślepkę od innego modelu który ma tą opcję otwieraną.
Zobacz Twoją opcję na szkicu:
https://storage.googleapis.com/pfk-megabucket-730/HPL/Images_car/17S2H01/IMGE/B__1715.jpg
za pierwszym razem rozbierz to normalnie (tylko dolną część) i zobacz jak to u Ciebie wygląda. Jeśli wewnątrz są normalne filtry (ok 10x20cm) to znaczy się że możesz śmiało wyciąć tą dziurę i kupić zaślepkę bo widzę po zdjęciach że mocowanie zaślepki masz, tylko otworu i zaślepki brak.
Jeśli się nie da rozebrać to śmiało możesz wyciąć otwór bo na 100% wnętrze jest takie same jak u mnie (nawet w anglikach jest to samo), wtedy dajesz filtry i dokupujesz zaślepkę.
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 18:05
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Jungu dzięki wielkie za poświęcenie, szkic i informacje. Dzwoniłem do serwisu Hondy z zapytaniem ... i posłuchaj co odpowiedzieli :
Filtr pyłkowy (kabinowy) również znajduje się w tej wersji HR-V ale niech pan sam nie stara się go wymienić bo to bardzo skomplikowane i mogą być problemy ze złożeniem potem całości, po czym usłyszałem że filtr taki kosztuje w serwisie 250 zł i oni mogą to zrobić, tylko nie dopytałem czy z robocizną czy bez bo już w pierwszej wersji cenowej opadły mi ręce. Moja Blaszanka HR-V cała jest może warta tyle co dwukrotna wymiana filtrów. Cóż ..... życie.
Dzięki raz jeszcze.
aaaaaaach zapomniałbym - gdzie mam przesłać 0,5 l. ?
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 11:35
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Nie ma sprawy, cieszę się że jakoś pomogłem. Nie baw się w serwis bo obedrą ze skóry.
Kiedyś walnęła mi skrzynia biegów (ze dwa lata temu) - za nową krzyknęli mi 11700zł netto!!!, a kupiłem używkę za 150zł i na drugi dzień już montowałem i jeżdżę na niej po dziś dzień.
W tej chwili 80% rzeczy w HR-Vce jestem w stanie naprawić sam.
Jeśli chcesz to możesz ściągnąć sobie książkę serwisową do HR-V - coś w stylu "sam naprawiam".

Kup na szrocie zaślepkę i wytnij ten otwór - będziesz miał po kłopocie.

Jeśli chodzi o 0,5 - to kup coś dzieciakowi na mikołajki.
Pzdr.
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 21:52
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Jungu raz jeszcze bardzo dziękuje za pomoc, w prawdzie nie mam teraz zbyt dużo czasu (i finansów) na zajęcie się tym filtrem ale zgodnie z Twoją radą zrobię to niebawem. Wspominałeś coś o książce napraw HR-V, wiesz jak ją zdobyć bo była by pomocna w eksploatacji i naprawach tego 17-sto letniego zabytku ? Kupilem tą HR-V 2 tyg temu, stoi u mechanika, wymieniam kompletny rozrząd z pompą płynu, końcówki stabilizatora, chłodnicę (bo cieknie), olej w silniku i zamontowałem centralny zamek. Auto sprowadziłem z niemiec ma 148 tys przebiegu, miało jednego właściciela, ma książkę serwisową i wszystkie przeglądy techniczno-serwisowe od nowości. Bardzo wdzięczny samochód z 4WD przyda się na wypady na ryby. Zamierzam jeszcze dokupić relingi i lotkę na dach a potem.... szczoteczka do zębów w reklamówce na wycieraczce za drzwiami Laughing
Dzięki i pozdrawiam Adam
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 11:25
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Książka idzie do Ciebie w e-mailu - dostaniesz linka do ściągnięcia bo wrzucam na serwer. Książki u nas w Polsce nie idzie dostać, w języku polskim nie występuje, a dostałem ją dzięki uprzejmości rosyjskich kolegów z ich forum.
Uwierz mi że ten "zabytek" jeszcze długo Ci posłuży. Ja na ryby swoją jeżdżę dwa razy w tygodniu, no teraz z racji zimy trochę rzadziej ale dzięki niej nie daleki mi był każdy odcinek Warty w moim zezwoleniu.
Proponuję zainwestować w dobre opony ja aktualnie mam General Grabber AT 205/75/R15 i jestem mega zadowolony, to już drugi komplet przez 7 lat (opony wielosezonowe choć widnieją w katalogu jako letnie). Opony dość ciche, w zimę trzymają się na śniegu jak mucha do lepu. Jakość porównywalna do BFgoodrich, a cena dużo niższa i 5 lat gwarancji.

Pozdrawiam
Adam Laughing
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 20:43
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Filtr pyłowy, kabinowy


Wieeeeelkie dzięki za książkę i lekturę na zimowe wieczory Smile
Opony zimowe już mam, były założone na felgi i są fabrycznie nowe (pewnie sprzedająca w Berlinie szykowała się do zimy) firmy TOYO 205/60/16. Na wiosnę będę musiał zakupić tylko letnie ale to wydatek dopiero za kilka miesięcy. Moje ryby to jez. Switiaż na Ukrainie 150 km od Lublina o wymiarach 11 x 9km i głebokości 64m, jeżdżę tam od ponad 20-stu lat co rok po kilka razy a teraz pojadę tam Blaszanką HR-V.
Rozrząd już wymieniony, olej z filtrami też, pewnie w sobotę mój mechanik ją skończy.
Adam pozdrawiam z Lublina i gdybym był pomocny w czymkolwiek to chętnie służę pomocą.
Dziękuje raz jeszcze. A.M.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System