Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 23:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )


balek napisał:
a o co chodzi z tymi listwami bocznymi?
ja mam takie grube (szerokie), ale te same roczniki widziałem też z listwami węższymi oraz w ogóle bez listew.
dodatkowo ja mam też listwy na zderzakach (przód/tył) a te pozostałe nie mają w ogóle.

to o czymś świadczy?

O ostrożności pierwszego właściciela Wink
Te listwy to albo oryginalne akcesoria Hondy albo produkty firm trzecich. Inaczej mówiąc jest to niezależne od wersji wyposażenia.
W sumie paskudzą wygląd ale zawsze to jakaś ochrona przed przycierkami i obiciami przez parkingowych chamów.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 08:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze


Witam,

Sylpeta napisał:
Cytat:
O ostrożności pierwszego właściciela
Dlatego ja tak zrobiłem.
Cytat:
Te listwy to albo oryginalne akcesoria Hondy albo produkty firm trzecich.
Moje oryginalne bo montowałem je w ASO podczas zakupu i mają takie fajne logo Honda Jazz Wink
Cytat:
W sumie paskudzą wygląd ale zawsze to jakaś ochrona przed przycierkami i obiciami przez parkingowych chamów
Jeżeli chodzi o te grube to się zgadzam, natomiast te moje cienkie są ładnie podkreślają linię boczną samochodu. Na zderzakach nie mam.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 10:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )


Waldi,
Ja mam nieoryginalne ale za to pod kolor lakieru. Rzekomo unikat w kraju. Jak się ogarne kiedyś to wkleje foty Cool
Powrót do góry
Radzio1974

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 ES CVT 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 21:35
Temat postu:

przycisk składania lusterek


Mam Jazza w wersji ES (tak wynika z rozkodowanego VIN) bo jak sprowadzałem z Francji to nazwa na dokumentach była: Jazz 1.4 I BV CVT. Auto pochodzi ze Szwajcarii ale kupione od obywatela Francji. Chodzi mi o składanie lusterek. Po naciśnięciu przycisku składa się tylko lusterko od strony kierowcy. Natomiast od strony pasażera już nie - bo nie ma silniczka... Ale nie ma też odpowiednich kabli wychodzących, takich własnie jak do lusterka składanego. Idą tam 3 przewody a do tego składanego 5.
Czy producent może miał taką fantazję, że składane elektrycznie było tylko lusterko od strony kierowcy?
Na Allegro, OLX czy Gumtree nigdzie nie znalazłem oferty sprzedaży lusterka składanego elektrycznie od strony pasażera.
Może są na forum własciciele Jazz'a ze składanymi elektrycznie lusterkami? Jak to wygląda u Was?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 09:13
Temat postu:

Re: przycisk składania lusterek


Witam,

Radzio1974 napisał:
Cytat:
Mam Jazza w wersji ES (tak wynika z rozkodowanego VIN) bo jak sprowadzałem z Francji to nazwa na dokumentach była: Jazz 1.4 I BV CVT.
Na jakiej podstawie tak wywnioskowałeś, chodzi mi skąd pobrałeś dane do Vin'u

Cytat:
Auto pochodzi ze Szwajcarii ale kupione od obywatela Francji. Chodzi mi o składanie lusterek. Po naciśnięciu przycisku składa się tylko lusterko od strony kierowcy. Natomiast od strony pasażera już nie - bo nie ma silniczka...
Ale nie ma też odpowiednich kabli wychodzących, takich własnie jak do lusterka składanego. Idą tam 3 przewody a do tego składanego 5.
Czyży moja teoria spiskowa - zapomnieli włożyć, a co za tym idzie brakuje kabli.

Cytat:
Czy producent może miał taką fantazję, że składane elektrycznie było tylko lusterko od strony kierowcy?
Jaki byłby tego sens Question

Cytat:
Na Allegro, OLX czy Gumtree nigdzie nie znalazłem oferty sprzedaży lusterka składanego elektrycznie od strony pasażera. Może są na forum własciciele Jazz'a ze składanymi elektrycznie lusterkami? Jak to wygląda u Was?
Z tego co wiem to jak są składane to po obu stronach.
Zawsze z tym vinem możesz jeszcze dokładnie sprawdzić u producenta, przecież oni powinni wiedzieć co produkują.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 09:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 09:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )


Najprawdopodobniej twoj pojazd mial jakas przygode prawym bokiem lub akt wandalizmu. Oba lusterka posiadaja silniczki i skladaja sie jednoczesnie. Na logike gdyby mialo sie skladac jedno to raczej wlasnie prawe bo dalej i mniej wygodnie do niego siegnac zeby recznie zgiac.
W ogloszeniach musisz dzwonic i dopytywac bo spora czesc sprzedajacych nie jest do konca zorientowana czy lusterko posiada el.skladanie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 11:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )


Witam,
Jazzman napisał:
Najprawdopodobniej twoj pojazd mial jakas przygode prawym bokiem lub akt wandalizmu. Oba lusterka posiadaja silniczki i skladaja sie jednoczesnie. Na logike gdyby mialo sie skladac jedno to raczej wlasnie prawe bo dalej i mniej wygodnie do niego siegnac zeby recznie zgiac.
W ogloszeniach musisz dzwonic i dopytywac bo spora czesc sprzedajacych nie jest do konca zorientowana czy lusterko posiada el.skladanie.
Czyli znowu moja teoria się sprawdza, że nie ma uczciwych sprzedawców. Inaczej kolega by wiedział trochę o jego przeszłości.
Ostatnia w TVN Turbo pokazywali takie place na których stoją auta po wypadkach których już tam na zachodzie się nie opłaca naprawiać ubezpieczycielowi, a naszym importerom się opłaca. Jeżeli będzie powtórka to polecam pooglądajcie.
Widać pełną inwencję twórczą, jak powstaje coś z niczego za małe pieniądze bo około 3,500zł. Tyle kosztuje reanimacja takiego samochodu.

Miej nadzieję że nie stał on na takim placu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )


Nie należny wysnuwać pochopnych wniosków. Kiedyś kilku gnojków spacerowało sobie wzdłuż parkingu polewając z butelki po "Ludwiku" maski, klapy, boki, dachy i co tam chcieli zaparkowanych samochodów. Wszystko było by fajnie, gdyby nie polewali ich płynem hamulcowym. Po takiej akcji można twierdzić, że skoro auto miało za jednym razem szpachlowane i malowane tyle elementów, to mogło zaliczyć niezłego dzwona.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 02:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Nie należny wysnuwać pochopnych wniosków. Kiedyś kilku gnojków spacerowało sobie wzdłuż parkingu polewając z butelki po "Ludwiku" maski, klapy, boki, dachy i co tam chcieli zaparkowanych samochodów. Wszystko było by fajnie, gdyby nie polewali ich płynem hamulcowym. Po takiej akcji można twierdzić, że skoro auto miało za jednym razem szpachlowane i malowane tyle elementów, to mogło zaliczyć niezłego dzwona.
Owszem, ale sprzedający mógł powiedzieć że coś takiego zaistniało. Jednym słowem chamstwo się szerzy. Za coś takiego to bym ręce ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Radzio1974

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 ES CVT 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 15 Sty 2015, 17:49
Temat postu:

składane elektrycznie lusterka


VIN rozczytałem z 1) - ruskiej książki serwisowej i napraw (ściągnąłem z netu i wydrukowałem - przydał się rosyjski w podstawówce i technikum Wink tam po kolei rozczytują każdą literkę i cyferkę
i 2) - byłem w ASO spytać o lusterko i po VINie wyszło: JAZZ - 5 - 2006 - KG - 1.4 ES - CVT - Z - NIGHT HAWK BLACK PEARL - wszystko się zgadza.

Zmierzyłem lakier na drzwiach od kierowcy i wszystko ok, czyli coś się stało tylko z lusterkiem.

Dowiedziałem się za to, że lusterko składane elektrycznie z kierunkowskazem musi mieć 9 pinów (2 góra/dół; 2 prawo/lewo, 2 ogrzewanie, 2 składanie i 1 wolny)
To co mam ma 7 pinów i nie ma silniczka składania.
Lusterko mogą mieć w 3 dni. Cena 1341 zł Sad To już teraz wiem na co pójdzie w lutym 13-ka...
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 15 Sty 2015, 19:23
Temat postu:

Re: składane elektrycznie lusterka


Radzio1974 napisał:

Lusterko mogą mieć w 3 dni. Cena 1341 zł :


Shocked Shocked


Na Allegro jakiś czas temu widziałem po 400...
http://allegro.pl/honda-jazz-lift-lift-europa-lusterko-prawe-9pin-i4961343694.html
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 09:10
Temat postu:

Re: składane elektrycznie lusterka


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Na Allegro jakiś czas temu widziałem po 400...
http://allegro.pl/honda-jazz-lift-lift-europa-lusterko-prawe-9pin-i4961343694.html
To nic innego jak kupić i przemalować. Podejrzewam że całość (zakup + przesyłka + malowanie) wyniesie cię 450zł ze wszystkim.

Radzio1974 napisał:
Cytat:
Lusterko mogą mieć w 3 dni. Cena 1341 zł :
Jestem w szoku.
Jakiś czas temu byłem zainteresowany zakupem tylnego zderzaka to mi powiedziano... 1500zł.
Nowy pod kolor tylko ściągną stary i założą ten nowy. Jednym słowem gotowa przekładka.
Na allegro znalazłem od 400 do 600 w różnych stanach i dochodziło malowanie. Ostatecznie poradziłem sobie sam, ze starym.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Radzio1974

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 ES CVT 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 09:15
Temat postu:

lusterka honda jazz


O dzięki bardzo za info Smile Pozdrawiam!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 10:01
Temat postu:

Re: składane elektrycznie lusterka


Witam,

Radzio1974 napisał;
Cytat:
O dzięki bardzo za info Smile Pozdrawiam!
Postaw piwo Flikowi77 bo ci znalazł tą część.

Ty natomiast Radku zrób tak:
1. kup to lusterko,
2. pomaluj,
3. zamontuj,
4. zrób fotkę jak to wygląda razem z twoim autkiem i pochwal się nim na forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Radzio1974

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 ES CVT 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 11:29
Temat postu:

lusterka do jazz'a


Oczywiście, że juz postawiłem Smile

Tak z głupia frant podzwoniłem też na inne ogłoszenia i okazało się, że mają 9 pinów - nawiasem mogliby ogłoszeniodawcy bardziej precyzyjnie opisywać przedmioty. Ale znalazłem już od 150 zł... Czyli nie jest źle Smile

Ma się rozumieć, że będą zdjęcia - już wygląda super Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System