Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weteran111

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Accord V 2.0 16V 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Sie 2011, 20:53
Temat postu:

silnik gaśnie podczas jazdy


Witam wszystkich forumowiczów na początek jako nowo zarejestrowany.

Jestem posiadaczem Accorda V 2.0 benzyna / gaz (nie sekwencyjny) z 1993r. Auto posiadam od kilku lat, regularnie serwisuję. Problem trwa od tygodnia i polega na tym, że auto gaśnie w czasie jazy w jednej chwili, bez przerywania zarówno na gazie jak i na benzynie. Zgaśnięcie poprzedza zapalenie się pomarańczowej kontrolki z rysunkiem silnika (chyba to silnik jest narysowany), ale to pewnie dlatego się zapala bo auto gaśnie. Po zgaśnięciu ciężko jest je odpalić pomimo mocnego kręcenia nim przez rozrusznik. Czasami odpali i zaraz zgaśnie bo obroty spadną, ale zdarzyło się, że odpalił jakby nic się nie stało i można było kontynuować jazdę. Nigdy nie ma problemu z zapalaniem auta rano, pali na dotyk. Problem występuje w momencie gdy dochodzi do temperatury roboczej po 2 minutach jazdy, jednorazowo, chociaż dzisiaj zgasł dwa razy (drugi raz po kolejnych 500 metrach) i jak ten moment przejdzie to jak na razie ponowne gaśnięcie auta nie występuje.

Przeglądałem wiele podobnych przypadków opisanych na forach, ale idealnego jak mój nie spotkałem.
Wykluczam aparat zapłonowy, wadliwy niejednokrotnie w tych modelach, mam go wymienionego przed 2-ma laty i auto raz odpalało raz nie i to zdarzało się też rano co aktualnie nie występuje.
Mam podejrzenia co do pompki paliwa w baku, ale myli mnie ten sam okres występowania problemu i prawdopodobnie ją można wykluczyć, na gazie też się to dzieje. Forumowicze w podobnych przypadkach jak zaobserwowałem wskazywali czujnik halla lub silniczek krokowy.
Gdyby nie fakt, że przebywam z autem za granicą pojechałbym prosto do mechanika, ale koszty tutaj mogą przewyższyć wartość samochodu.
Powrót do góry
weteran111

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Accord V 2.0 16V 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sie 2011, 17:56
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


Po zgaśnięciu ciężko go odpalić i nawet jak odpali to gaśnie, trzeba jednak chwilkę odczekać. W samochodzie czuć jakiś dziwny zapach po zgaśnięciu i w czasie próby ponownego odpalania. To obserwacje z dzisiejszego dnia.
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 17:55
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


typował bym czujnik
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
weteran111

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Accord V 2.0 16V 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 20:34
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


Ja też jestem za tym, ze to elektronika, ale jaki czujnik? Dzisiaj auto mnie zaskoczyło, bo w miejscu w okolicy, gdzie zwykle się wyłącza zatrzymałem się i czekałem 10 minut po czym odjechałem i nic. Natomiast w drodze powrotnej zgasł dwa razy. Pierwszy raz w stałym miejscu, zawsze ta sama okolica, różnica może 100-200 metrów. Drugi raz po kolejnych 200 metrach. Po czym po około 3 minutach ( bo wcześniej nie dało się go odpalić) odpalił i spokojnie wróciłem do domku. Muszę pojeździć kilka dni na benzynie wyłącznie, aby wykluczyć gaz, który podejrzewam. W trasie do pracy nie zgasł, bo używałem benzyny, aż do momentu kiedy auto już na 100% nie gaśnie, a potem przełączyłem na gaz i w drodze powrotnej pomimo używania benzyny zgasł, ale może skutkiem wcześniejszego użytkowania gazu.
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 20:44
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


czujnik położenia wału on odpowiada za podawanie impulsu z wału silnika do sterownika . Jeśli przerywa a Twoje objawy na to wskazują to nie będzie miał iskry czyli nie będzie pracował ani na benzynie ani na gazie
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 20:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
weteran111

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Accord V 2.0 16V 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 20:51
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


On nie przerywa, gaśnie w jednej sekundzie. Normalnie jak auto zgaśnie to ponownie wciskając sprzęgło i puszczając je auto zapala, a tu nic, bez reakcji i trzeba odczekać, aby ponownie zapalić. No i ta systematyczność zawsze z dokładnością w tym samym miejscu, dlaczego potem po odpaleniu można zrobić nawet 2000 kilometrów i auto chodzi bez zarzutu?
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


a tego nie wiem . Tak się zachowuje auto z usterka czujnika . mam na mysli przerywający czujnik a nie silnik .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
weteran111

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Accord V 2.0 16V 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 21:08
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


A czy mając uszkodzony ten czujnik problem występuje tylko raz na trasę, bądź do momentu, aż auto nie wystygnie czy wiele razy w różnych momentach?. Ponowne uruchomienie zimnego silnika i kolejny tylko 1 raz problem i potem już spokojnie można jeździć do bólu.
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


takie sa często objawy potem już padnie na stałe ale tez różnie z tym bywa Laughing Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
weteran111

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Accord V 2.0 16V 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 19:13
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


Można stwierdzić na 100%, że paliwo nie ma tu znaczenia, gaz czy benzyna.
Problem jednak się powiększył, bo po zgaśnięciu auta już nie wystarczy odczekać 2 - 3 minuty, odpalić i kontynuować jazdę. Po zgaśnięciu już kilkakrotnie można czekać i kręcić rozrusznikiem i auto nie odpala. Czasami złapie na sekundę i gaśnie. Po którymś tam razie i około 10 minutach auto zapala i można kontynuować jazdę. Jedno pozostało bez zmian jak już ponownie zapali i po chwili nie zgaśnie można kontynuować jazdę do bólu. Ponadto zauważyłem że nim auto się zagrzeje to jest problem z wolnymi obrotami które falują i schodzą do 200 to znowu się podnoszą i schodzą do 200 silnik nierówno pracuje i aby auto nie zgasło to trzeba trzymać je na wyższych obrotach. Byłem również u mechanika, ale niestety nie ma i ciężko będzie mi znaleźć kogoś kto będzie miał do mojego auta wtyczkę diagnostyczną, bo na zachodzie te modele już wyginęły. Zaczynam się zastanawiać czy to jednak nie będzie aparat zapłonowy. Znacznie inne objawy niż 2 lata temu przed wymianą, ale jednak to chyba aparat zapłonowy. Czy, ktoś uważa podobnie? Po wymianie aparatu zapłonowego powinno być OK?
Powrót do góry
Konradi

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Honda Accord 1.8 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 17:36
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


Czesc Smile
Mam podobne doswiadczenia ale nie te same, opisze je:
Mam Honde Accord 1.8 z 2001 r. silnik traci obroty na luzie, spadaja ponizej 700 obrotow i potrafia spasc do 0 i zgasic silnik, jednakze ponowne zpalenie nastepuje bez problemu. Nigdy w trakcie jazdy nie zgasl mi, tzn jesli mam noge na gazie Smile gasi tylko wtedy gdy stoje np na swiatlach i obroty powinny byc na ok 700 one leca az do 0 i slychac wtedy ze silnik jakby traci moc wiec trzeba mu na starcie dac wiecej gazu. Tak zazwyczaj sie zachowuje jesli jest zapalona pomaranczowa kontrolka z silniczkiem ale mam okresy ze przez wiele tygodni ta kontrolka sie nie pali i wowczas obroty sie trzymaja tak jak trzeba i w ogole nie gasnie ale da sie odczuc ze silnik jakby pracowal na niskich obrotach nieregularnie -jakby cos go trzeslo (tak bardzo delikatnie) i tez sam samochod nie ma zbyt duzego przyspieszenia. Emisja gazow jest zdecydowanie wieksza -to wiem jak bylem na przegladzie to bylo mierzone. Pewni mechanicy ktorzy zagladali do niego mowili ze do cylindrow iskry nie ida regularnie, Jednak co jest powodem ? Wymienilem dzis aparat zaplonowy -co prawda uzywany - problem nie zniknal, dalej to samo. Czy to jest czujnik położenia wału jak kolega tu sugerowal ?
Powrót do góry
mbiker

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): slaskie
Posiadane auto: Accord
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


weteran111 napisał:
Można stwierdzić na 100%, że paliwo nie ma tu znaczenia, gaz czy benzyna.
Problem jednak się powiększył, bo po zgaśnięciu auta już nie wystarczy odczekać 2 - 3 minuty, odpalić i kontynuować jazdę. Po zgaśnięciu już kilkakrotnie można czekać i kręcić rozrusznikiem i auto nie odpala. Czasami złapie na sekundę i gaśnie. Po którymś tam razie i około 10 minutach auto zapala i można kontynuować jazdę. Jedno pozostało bez zmian jak już ponownie zapali i po chwili nie zgaśnie można kontynuować jazdę do bólu. Ponadto zauważyłem że nim auto się zagrzeje to jest problem z wolnymi obrotami które falują i schodzą do 200 to znowu się podnoszą i schodzą do 200 silnik nierówno pracuje i aby auto nie zgasło to trzeba trzymać je na wyższych obrotach. Byłem również u mechanika, ale niestety nie ma i ciężko będzie mi znaleźć kogoś kto będzie miał do mojego auta wtyczkę diagnostyczną, bo na zachodzie te modele już wyginęły. Zaczynam się zastanawiać czy to jednak nie będzie aparat zapłonowy. Znacznie inne objawy niż 2 lata temu przed wymianą, ale jednak to chyba aparat zapłonowy. Czy, ktoś uważa podobnie? Po wymianie aparatu zapłonowego powinno być OK?


Witam, czy znalazles przyczyne problemu? Mam podobne objawy :/
Powrót do góry
Konradi

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Honda Accord 1.8 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Kwi 2014, 19:35
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) silnik gaśnie podczas jazdy


Wymiana aparatu zaplonowego kosztuje sporo a nie koniecznie Ci pomoze.
Ja juz mam swoja Honde zrobione i chodzi jak zegarek ale fakt wielu mechanikow nie wie co jest grane wliczajac w to autoryzowane serwisy Hondy ktorych odwiedzilem w miedzyczasie 2. Dobra do rzeczy jesli spadajace obroty to niech mechanik przeczysci EGR wg tego co Eric The Car Guy pokazuje:

https://www.youtube.com/watch?v=d8N-SE047VY

Nie wiem ktory masz rocznik ja mam 2001 i u mnie zlacze jest po stronie pasazera na wysokosci nog -trzeba troche tej wykladziny odslonic.
Bez tego mozesz sie glowic co jest grane, wymiana filtrow i kabli na dzien dobry, swiece tez albo sprawdzenie czy to dziala prawidlowo razem z kopulka na aparacie zaplonowym. U mnie walniete byly jeszcze wtryski i po wymianie ( kupilem uzywane) wszystko dziala jak w zegarku.
Powodzenia !!!
P.S. Jesli jestes w UK to moge polecic bdb mechanika ktory mi naprawil moja Accordowke Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Accord »

Opinie o samochodach Honda Accord - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System