Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) deska rozdzielcza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jokero

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 16:17
Temat postu:

deska rozdzielcza


czy wymiana zarówek w desce rozdzielczej jest skomplikowana czy raczej kazdy da rade to zrobic??"Smile
Powrót do góry
gepard007

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mitsubishi Outlander 3.0 v6
Piwa: 24/1
Wysłany: Pon 05 Maj 2008, 08:43
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) deska rozdzielcza


Skomplikowana Wink Full zaczepów i bez odpowiedniej wiedzy gdzie się znajdują możesz je uszkodzić a później narzekać na skrzypienia i trzeszczenia plastyków. Jeżeli już jesteś "Zrób to sam" to polecam delikatność. Nie polecam też warsztatów co niby znają sie na tym. Wymiana skomplikowana a kasa za nią niewielka więc nie patrzą co urywają aby szybciej.
Pozdrawiam

ps. myślę ze kolega złoty rączka nadawał by sie do tego najbardziej no chyba że wolisz autoryzowany serwis ale i im nie ufam. U mnie padli przy wymianie żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej bo niby była śrubka zardzewiała i zamontowany hak i nie mieli dostępu. Z uśmiechem zapytałem czy tą wymianę mają zrobić mi w kiosku ruchu lub markecie bo serwis się poddał. Smile A cała wymiana samemu w garażu przy lekkim pomyśleniu trwała ok godziny.
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof1969

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lip 2008, 17:42
Temat postu:

Ja szukam jakiegoś manuala jak to zdjąć w Civic 2001-05


Przepaliła się żaróweczka w podświetlaniu regulacji nagrzewania niby nic ale nie świeci!!
Tą część przy mieszku zdjąć bardzo łatwo wysraczy odkręcić gałkę i przez gumę mieszka złapać za krawędzie i pociągać. wychodzi bez problemu. Ale dalej to już nie jest takie oczywiste..
Kiedy miałem Corolle 98 zdjecie aby wymienić żarówki było proste. A tu ?
W hondzie żarówka 30zł !!!!
Wymiana 50zł !!!


Ostatnio zmieniony przez krzysztof1969 dnia Czw 22 Sty 2009, 18:22, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
krzysztof1969

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 13:12
Temat postu:

Konsola środkowa demontaż Honda Civic 2001-2005


Na tym forum jest manual ze zdjęciami. Nie wiem tylko jak to znaleźć ?
Ja te zdjęcia mam. Otóż rzeczywiście nie jest to łatwa sprawa ale nie święci garnki lepią!! Mówię tak ponieważ jestem już po wymianie żaróweczek a właściwie wsadziłem tam diody zakupione na Allegro (elegancko świecą). Nie chcę już tam zaglądać. Linki są tylko dwie jedna od strony schowka, i tutaj łatwo zdjąć łatwo założyć. Druga zaś jest nad bezpiecznikami pod kierownicą i z tą trzeba się namęczyć. Jedyne wyjście to odkręcić blachę poniżej która trzyma rurki z kablami tak aby dało się je przemieścić. Następnie wepchnąć tam rękę i po omacku zsunąć oczko linki. I ważna rzecz pancerz jest złapany w sprężynę można ją obejrzeć i zobaczyć jak działa przy schowku bo taka sama jest nad bezpiecznikami tylko że jej nie widać. Latarka będzie potrzebna. Uwaga trzeba odgiąć tą sprężynę dosyć mocno i wyjąć wsadzony tam pancerz. Ja nieopatrznie wyjąłem nie wiem jak całą sprężynę z szpary i wtedy się narobiło.....! Nie ma jak jej tam włożyć, mało miejsca i ciemno jak w d.....
Ale jak mówiłem wepchnąłem łapę na chama, i jakoś trafiłem ale nie chcę tego robić poraz kolejny. I jeszcze jedna sprawa ja aby mi się linki nie poszorowały odpiąłem je od konsoli i ta od kierunku nawiewu ok po zmontowaniu. A ta od nagrzewnicy nie wiedziec dla czego ciągle spadała z kołka przy konsoli podczas kręcenia. Więc na kołek naciągnąłem ciasny igielit. Chyba lepiej tej linki nie odpinać od konsoli ! Niech będzie na swoim miejscu. Kiedy rozebrałem to po raz enty doszedłem do takiej wprawy że mogę robiś to zamiast servisu hehehe za połowę ceny !! Kiedy odkręcimy dwie śruby trzymające konsolę te pod radiem i odepniemy linki- wystarczy pociągnąć od dołu bez strachu, konsola wyjdzie. Trzeba szarpnąć. Można jeszcze odkręcić taką blache zabezpieczającą tuż pod konsolą (dwa wkręty), wtedy wogóle, wyjdzie bez problemu. Oczywiście trzeba odłączyć 4 wtyczki i antenę radia- prościzna. Dłonie niestety pokaleczone od ostrych krawędzi.

http://www.honda.slask.pl/forum/viewtopic.php?t=1014


Link do zdjęć i opisu !!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaJazz

9 900

2006r.

178 630 km

lubelskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System