Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Funky Monk

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r. 1.4S
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 07:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Ok, nie ma zatem tematu, skorzystam z usług Panartiego. Dzięki Smile
Powrót do góry
annrem

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydzia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 05 Lis 2014, 12:31
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Dziękuję wszystkim za rady i pomoc. Udało mi się samodzielnie zamontować kabelek Smile
Powrót do góry
mckarolajn

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 14:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Witam,
Widzę, że na wątku od jakiegoś czasu cisza, jednak mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto służy pomocą...
Tak więc w moim Jazziku też wystąpił problem z radiem, zaczęło się od tego, że kompletnie zamilkło, nie reagowało też na przyciski. Wyjątkiem było CD, które po pewnym czasie też się obraziło i nie chce "wypluć" płyty (od trzech miesięcy słucham w kółko 12 utworów, niedługo wyląduję u terapeuty Razz).
Czy mogłabym prosić doświadczonych forumowiczów o jakiś kontakt, który jest w stanie przywrócić moje radio do normalności, a ponadto zainstaluje wtyczkę AUX?

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 21:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z radiem Jazz II


Witam,

mckarolajn napisała:T
Cytat:
Tak więc w moim Jazziku też wystąpił problem z radiem, zaczęło się od tego, że kompletnie zamilkło, nie reagowało też na przyciski. Wyjątkiem było CD, które po pewnym czasie też się obraziło i nie chce "wypluć" płyty (od trzech miesięcy słucham w kółko 12 utworów, niedługo wyląduję u terapeuty Razz).
Czy mogłabym prosić doświadczonych forumowiczów o jakiś kontakt, który jest w stanie przywrócić moje radio do normalności, a ponadto zainstaluje wtyczkę AUX?
Jest na forum osoba która się tym zajmuje. Napisz do Parnati. Problem będzie w tym że trzeba wymontować całe radio i zdemontować resztę. Mam jednak nadzieję, że dasz radę.

PS. Witamy na forum kobitkę. Mam prośbę o uzupełnienie profilu o typ auta model oraz rocznik.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 21:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z radiem Jazz II


kedlaw07 napisał:
Napisz do Parnati...


Drobna korekta: panarti....

Witamy na forum kolejną Panią... Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 21:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z radiem Jazz II


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Drobna korekta: panarti....
Gratuluję dobrej pamięci.
Tak trzymać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
KACHEL

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: jazz 1.3 2019
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 20:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Wielkie dzięki wszystkim za pomoc w szczególności Arturowi z Gdańska moje radio już do mnie wraca znad morza
Powrót do góry
Ecoino

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 10:18
Temat postu:

Inny sposób na radio .


Witam serdecznie.
Przeglądałem forum , mam ten sam problem co chyba wszyscy - jeśli chodzi o radio , ile można słuchać tej samej płyty Very Happy !
Straciłem nadzieję na szybkie i tanie załatwienie tej sprawy . Naprawa radia to koszt. ok 120zł , nie wiem jak z gwarancją i czy ten problem się nie powtórzy ! Niestety nie udało mi się znaleźć dokumentacji , na co liczyłem , jestem elektronikiem więc myślałem o wykorzystaniu swojego doświadczenia i wiedzy , więc tu też porażka .
Miałem też pomysł by wyciąć w panelu jeden wielki kwadrat i w to miejsce wkleić swój ( zrobiony na cnc ) z potrzebnymi otworami pod inne radio a przy okazji np. nawigację i komputer , ten od f-my reveltronics.
Już prawie zabierałem się do tego ale wrodzone lenistwo "zmusiło" mnie do odłożenia pracy na później .
Po kolejnym podejściu do problemu , stwierdziłem , że pod panelem , po usunięciu oryginalnego radia ,jest sporo miejsca które można wykorzystac .
Moja obecna koncepcja , która jest na etapie realizacji , to :
- wyrzucam stare radio
- ze starego radia zostawiam tylko panel z klawiszami , do wykorzystania
- w miejsce starego radia wstawiam takie za 150zł ( przypominam , naprawa starego 120zł !) - tylko UKF , czytnik SD , USB , Bluetooth - możliwość sparowania z telefonem ( nie wiem jak będzie działało ale jest Very Happy , bez napędu CD , wyjście AUX , siedem kolorów podświetlania do wyboru Very HappyVery HappyVery Happy , wyjmowany panel .
- nowe radio jest dużo krótsze od starego ( brak CD) a po rozebraniu okazuje się , że w środku zajęta jest może 1/4 objętości , gdyby odrzucić obudowę mamy jeszcze więcej miejsca do wykorzystania . Na tym etapie przeróbek obudowa jednak zostaje bo wolę nie ryzykować zakłóceń i konieczności zrobienia nowego radiatora do wzmacniacza mcz.
- panel nowego radia można zamocować w miejsce starego wyświetlacza po drobnych korektach , min. trzeba zrobić nową maskę ponieważ nowy wyświetlacz jest dużo krótszy .
- po zamontowaniu wyświetlacza pozostaje podłączenie klawiszy z oryginalnego panelu pod te w panelu nowego radia ( zasadniczo jest to tylko "goła" płytka z elektroniką bez plastików).
- całość powinna stanowić zwartą konstrukcję , jedyne dodatkowe połączenia to wiązka przewodów która zastąpi dotychczasowe połączenie panelu z modułem radia .
- na tym można skończyć przeróbki bez widocznych zmian na zewnątrz ale mnie kusi wstawienie wcześniej wspomnianego komputera i tu już się nie da bez cięcia Very Happy !
- w miejscu po CD trzeba będzie wyciąć otwór na wyświetlacz od komputera i ewentualnie dodać trzy klawisze do sterowania
- to chyba wsztstko Very Happy
- jeśli czas pozwoli zrobie zdjęcia i postaram się zamieścić
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Ecoino dnia Wto 02 Cze 2015, 22:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 13:14
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Ecoino napisał:

Cytat:
Moja obecna koncepcja , która jest na etapie realizacji , to :
- wyrzucam stare radio ...
...
- w miejscu po CD trzeba będzie wyciąć otwór na wyświetlacz od komputera i ewentualnie dodać trzy klawisze do sterowania
- to chyba wsztstko

A nie lepiej kupić coś takiego:
http://car-tronic.pl/ramka-radiowa-1din2din-honda-jazz-2007-2008-p7342.html
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=5095&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_103&products_id=4047&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_103&products_id=5359&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_103&products_id=1815&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
i tutaj wstawić sobie stację multimedialną z pełnym full wypasem
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Ecoino

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 22:48
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


kedlaw07 napisał:

A nie lepiej kupić coś takiego:
http://car-tronic.pl/ramka-radiowa-1din2din-honda-jazz-2007-2008-p7342.html
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=5095&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_103&products_id=4047&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_103&products_id=5359&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=27_103&products_id=1815&osCsid=67a7b277f24d17661ce68228d6729e63
i tutaj wstawić sobie stację multimedialną z pełnym full wypasem


- na 100% drożej , dużo drożej a czy lepiej ?
Nie mam potrzeby posiadania "pełnego full wypasu" a jeśli mam wydawać taką kasę za kawałek plastiku to wolę to zrobić sam . Uważam , że cena jest zupełnie nieadekwatna do roli i znaczenia tego detalu a bierze się tylko z potrzeby zaspokojenia próżnej chęci posiadania czegoś "oryginalnego" , inni żyją z tych naszych ułomności !
Mogę się założyć ( nawet o dwa piwa !) , że zrobię to nie gorzej od oryginału .
Mam do dyspozycji narzędzia , materiały , doświadczenie i umiejętności więc dlaczego mam się zadwolić pójściem na łatwiznę ?
Myślę , że to nie sztuka kupić gotowe klocki i coś zbudować wydając na to niepotrzebnie kasę .
Ale jednocześ jestem w stanie zrozumieć tych , którzy nie mają czasu , umiejętności , narzędzi i materiałów a ciśnie ich pilna potrzeba poprawienia czegoś w swoim otoczeniu .
Pozdrawiam wszystkich oszczędnych i zaradnych Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 09:14
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Witam,

Chciałem doradzić i pomóc. Jak uraziłem to przepraszam.

U mnie na chwilkę obecną wszystko działa Radio CD i AUX Laughing
Być może jak się coś popsuje i nie będzie już możliwości naprawy to zafunduję sobie coś takiego.
Czy z potrzeby zaspokojenia próżnej chęci posiadania czegoś "oryginalnego" Question Nie. Po prostu z chęci posiadania czegoś nowego, może kamerka Smile

Opisałeś wszystko jak to będziesz robił, tak więc czekam z niecierpliwością na obiecane fotki.

Powodzenia

Pozdrawiam
Waldi
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Ecoino napisał:

Mogę się założyć ( nawet o dwa piwa !) , że zrobię to nie gorzej od oryginału .
Mam do dyspozycji narzędzia , materiały , doświadczenie i umiejętności więc dlaczego mam się zadwolić pójściem na łatwiznę ?

Jeśli potrafisz i masz czym, to dawaj Smile chętnie zobaczę jak to finalnie będzie wyglądało Smile
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Ecoino

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 22:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Nie masz za co przepraszać , trudno w Twojej wypowiedzi doszukać się takich intencji .
Mam taką naturę , jak ktoś powie , że czegoś się nie da zrobić to mnie to bardziej mobilizuje jak wiem , że jest inaczej . Nie chcę wypaść na paskudnego zarozumialca ale lata praktyki pozwalają mi na taką opinię .
Obecnie mam na biurku :
- rozebrane nowe radio
- komputerek o którym wspominałem
- dorzuciłem nawigację , której używam od jakiegoś czasu ,
- może pomyślę o prostym ukłdzie z kamerką cofania , niestety moja nawigacja nie ma wejścia wideo i to trochę komplikuje ( zmusza do zakupu, innej , czego bym nie chciał robić Very Happy )
- cały oryginalny panel
Trochę za przyczyną Kolegi kedlaw07 ( full wypas Very Happy )postanowiłem dorzucić nawigację a to niestety trochę rozwala rozkład wszystkiego na panelu .
Nawigacja jest zbyt duża , by ją zmieścić między radiem a klawiszami wybierania programu , do tego jeszcze ekran komputerka ( to najmniejszy element) , więc postanowiłem przeorganizować cały panel co wiąże się radykalnym cięciem wszystkiego i wyrzuceniem płytki drukowanej z ledami i klawiszami - będzie nowy wg. mojego projektu .
Układ jaki mi się narzuca to :
- na samej górze nawigacja , pewniejszy dostęp do sygnału satelitarnego
- w drugim rzędzie radio i potrzebne klawisze do obsługi
- na końcu , jako najmniejszy komputerek
Jak już wprowadzę wszystki wymiary i zrobię modele to będzie można powiedzieć coś więcej .

Trochę mnie martwi strona wizualna projektu , bo nie mam specjalnych talentów plastycznych ale - damy radę .
Dziś trochę bawiłem się nowym radiem - tu kolejny pomysł - można wszystko wypruć , całą elektronikę i zrobić bardzo małe radio - wielkości może 3 paczek papierosów z wyświetlaczem , zewnętrznym zasilaczem i wyjściem na 4 głośniki , w obudowie z aluminium - takie na biurko Very Happy .
Ale w pierwszej kolejności auto .
Trochę fotek już mam , postaram się je umieścić jutro
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ecoino

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Cze 2015, 00:39
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


Jutro stało się dziś .
Aby coś zbudować trzeba czasami coś zniszczyć . Właśnie zabrałem się za demontaż panelu , dla tych co nigdy nie widzieli co mają w autku trochę fotek - to jest zawartość oryginalnego radia :



a tak wygląda panel po usunięciu obwodu drukowanego , na którym umieszczone są wszystkie złącza , klawisze , ledy podświetlające i trochę elementów elektronicznych :



a to wcześniej wspominany obwód drukowany :


zdjęcie poniżej przedstawia panel z zawartością w postaci plastików które spełniają badź funkcje klawiszy bądź to elementów światłowodowych rozprowadzając światło ledów w konkretne miejsca ( podświetlając klawisze )
Kolorem czerwonym zaznaczona jest linia przyszłego cięcia, w ten sposób otrzymamy zapewne coś podobnego do tego polecanego przez Kolegę kedlaw07

po zdemontowaniu zostaje nam kupka "gruzu" , jeśli ktoś ma potrzebę wymiany uszkodzonego klawisza chętnie oddam , w moim projekcie te części już nie będą stosowane :


a tak wygląda "pakiet" , który ma zastąpić to co było - czyli zepsute radio , na zdjęciu przez nieuwagę została umieszczona "stara" płytka drukowana , będzie ale nowa , zaprojektowana pod nowy układ .

jak można zauważyć w nowym radiu połowa obudowy jest pusta , dlatego też elektronika z radia też będzie "wypruta" i zmniejszona aby uzyskać dodatkowe miejsce na ten detal :

Radio CB też pewnie ma sporo wolnego miejsca w obudowie ale tego nie będę ruszał , obawiam sie i tak , że z powodu bliskości mogą wystąpić problemy z zakłóceniami - ale jak coś będzie to postaramy się z tym powalczyć .

Poniżej jeszcze jeden dodatek , komputerek w całości , ponieważ wcześniej pojawił się tylko wyświetlacz lcd:



Na sam koniec nowe radio , pozbawione już klawiszy , z widocznym odbiornikiem podczerwieni i jeszcze działające Very Happy



Teraz już nie mam odwrotu , wiem , że pracy będzie na ładnych klikanaście popołudni i tak naprawdę nie da się tego porównać z zakupem nowej ramki i wstawieniem "gotowca" , ale satysfakcji z wykonanej pracy nie da się przeliczyć na pieniądze Very Happy !


Ostatnio zmieniony przez Ecoino dnia Nie 14 Cze 2015, 22:51, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 08 Cze 2015, 14:25
Temat postu:

Re: ( Honda ) Problem z radiem Jazz II


możesz jakoś zwizualizować pomysł rozmieszczenia tylu wyświetlaczy? navi, radio, komputer, CB, i kamera? - a każdy w innym rozmiarze...to może być niezły koszmarek Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 12 z 15





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaCivic

22 900

2008r.

172 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System