Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Pomoc przy zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tofiq

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 16:54
Temat postu:

Pomoc przy zakupie


Witam, otóż od jakiegoś już czasu planuje kupić sobie własne auto (moje pierwsze), od razu wiedziałem że ma to być Civic, więc znalazłem coś takiego :
http://otomoto.pl/honda-civic-C19675576.html

i tutaj pytanie do was forumowicze co sądzicie? Czy warto ? czy moze jednak sobie odpuścić i szukać czegoś innego ?
Aha dodam też , że nie wiem na razie nic więcej na temat auta ponieważ nie mogłem się dodzwonić do właściciela, jak się dowiem czegoś więcej to dopisze. Proszę o rade i w miare szybką odpowiedź.
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 17:46
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Dobra rada - odpuść sobie to auto zwłaszcza na pierwszy samochód - po co od razu się zrażać do hondy.
Jak chcesz to mój znajomy z W-wy zrobi Ci przebieg zerowy a za 200 dostaniesz full książkę serwisowa.
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 18:08
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


To i Ja się podepnę pod temat co by nowego wątku nie zakładać.Jutro prawdopodobnie pojadę oglądać tego civica (patrz link).Auto nie jest dla mnie tylko dla kolegi,rozbiła się mu Micra i szuka czegoś innego,może ktoś oglądał już to auto,albo chociaż doradzi na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach bo japończyka nie miałem jeszcze a na pewno ma jakieś słabe punkty jak każde auto.
http://otomoto.pl/honda-civic-zdrowa-i-zadbana-C19668702.html
Powrót do góry
tofiq

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


zolnierz_20 napisał:
" po co od razu się zrażać do hondy.
Jak chcesz to mój znajomy z W-wy zrobi Ci przebieg zerowy a za 200 dostaniesz full książkę serwisowa.
"

Dlaczego miałbym się zrażać ? Bo nie rozumiem, tak jak i tego z tym przebiegiem bo po co mi zerowy ? Ale ja w tych sprawach zielony jestem więc mozę nie mam racji. Dzięki za wypowiedź. Z tym, że bardzo podobają mi się civic`ki i chciałbym jakiegoś kupić i sporo o nich czytałem, ze ludzie je polecają ponieważ są mało awaryjne (oczywiście kwestia jak się trafi na zadbany i nie "zarznięty" to oczywiste), po prostu chodziło mi o opinie na temat tego właśnie samochodu, do którego link zamieściłem. Czekam na dalsze odpowiedzi.
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 21:17
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Chodziło mi o to, że ten samochód nie wygląda na swój przebieg - jest "ciut" za bardzo sfatygowany a dodatkowo nawet na zdjęciach niektóre elementy prezentują się na co najmniej "poprawiane" lakierniczo.
Kupisz taki niby super samochód, zacznie się psuć bądź okaże się trefny i tracisz zaufanie do marki - o to mi chodziło.
Ale Hondy polecam jak najbardziej.
Ps. Dlaczego Niemcy jeżdżą po 10kkm rocznie?? Bajki!!
Dwa samochody miałem sprowadzone z Niemiec i żaden z nich pomimo wieku poniżej 10 lat nie miał mniejszego przebiegu niż 200 kkm a i tak prezentowały się nienagannie czego o tym egzemplarzu powiedzieć nie mogę.
Ale nie wiem jak to auto prezentuje się na żywo i jakie papiery odnośnie przeprowadzanych napraw bądź udokumentowania przebiegu posiada właściciel.
Do @robson_robson@ jak za te pieniądze prezentuje się całkiem nieźle ale polecam panowie wziąć kogoś znajomego lub nawet zapłacić ze 100 komuś kto trochę zna się na rzeczy i marce i dopiero kupować auto.
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tofiq

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 07 Lip 2011, 21:30
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Dzięki zolnierz`u właśnie tak mi trzeba było wytłumaczyć Razz i teraz wiem o co Ci chodzi więc na razie się wstrzymam i będe na bierząco przeglądał oferty. co do samego oglądania samochodu ( jeśli już nawet kiedyś) to na pewno wezmę kogoś zaufanego kto się na tym wszystkim zna bo inaczej sie nie da, aha i jeszcze jedno pytanie, wiem, ze normalnie civic`ki VI gen. kosztują nawet po 10 tys. zł i więcej, jednak ja nie chciałbym wydać więcej niż 7 tys. (i chyba to jest taka wypośrodkowana cena) więc czy jest sens i możliwośc znalezienia własnie takiego civic`a, który mógłby mi w miare posłużyć w tych właśnie pieniądzach ? czy np dać sobie spokój i albo szukać czegoś co przeważnie tyle kosztuje albo zbierac więcej kasy ?
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Pią 08 Lip 2011, 10:52
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Poczekaj do jesieni to stanieją - teraz z racji wakacji ludzie "wożą" się takimi furami i trzymają się one ceny - takie jest moje zdanie.
Za 7 tys. zł spokojnie kupisz jakiś zadbany egzemplarz z początku serii i z realnym przebiegiem powyżej 200kkm, który posłuży lepiej niż 3-4 lata młodszy zostawiający za sobą cztery ślady kol Smile
Ps. Unikaj sztuk z super wypasionymi fotelami, stożkami, wielkimi felgami, malowanymi na czerwono pokrywami zaworów, rozporkami kielichów, super sportowymi kablami i umpcy-umpcy w bagażniku. Sam kiedyś bylem młody i pamiętam jak takie samochody jeszcze na 2-gim biegu "buchtowały" kolami w miejscu.
To tyle z rad "wujka dobra rada". Very Happy
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
tofiq

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 09:41
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Dzięki wielkie, co do wypasów to na pewno nie szukam czegoś takiego a nawet jeśli będe zakładał sobie jakieś "umpcy-umpcy" jak to ująłeś Very Happy to chyba wybiorę sie do jakiegoś salonu Car-Audio- wole zapłacic troche więcej niż miałbym sam coś zepsuć. A co do zakupu to aż tak mi sie nie spieszy chociaż fakt własny samochód by się przydał, ale coś będe szukał pod koniec wakacji. Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi, bo już byłem na tamtą hondę nakręcony i pewnie teraz bym żałował, w razie jakichkolwiek pytań już wiem gdzie szukać odpowiedzi.
Uważam, że temat do zamknięcia.
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


robson_robson napisał:
To i Ja się podepnę pod temat co by nowego wątku nie zakładać.Jutro prawdopodobnie pojadę oglądać tego civica (patrz link).Auto nie jest dla mnie tylko dla kolegi,rozbiła się mu Micra i szuka czegoś innego,może ktoś oglądał już to auto,albo chociaż doradzi na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach bo japończyka nie miałem jeszcze a na pewno ma jakieś słabe punkty jak każde auto.
http://otomoto.pl/honda-civic-zdrowa-i-zadbana-C19668702.html

INFORMACJA DLA WSZYSTKICH,KTÓRZY BY CHCIELI JECHAC OGLĄDAĆ TĄ HONDE Z LINKU WYŻEJ,ja wczoraj byłem i nie Polecam tego auta nikomu:bita z przodu(prawy przod)i zrobiona na WIELKĄ SZTUKE,bita z tyłu i malowana prawie cała,silnik też nie chodzi tak jak powinien...rzęzi i faluje na wolnych obrotach,podłoga konserwowana w częsci przedniej aby co nieco z pewnościa ukryć.Bardzo ściąga na prawo to auto podczas jazdy.
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 14:31
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


I tak to jest z ocenianiem auta po zdjęciach.
Aha - ostatnio znalazłem w jednym ogłoszeniu adnotacje: "Auto polakierowane w całości celem odswierzenia lakieru" - Very Happy
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 15:19
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


zolnierz_20 napisał:
I tak to jest z ocenianiem auta po zdjęciach.
Aha - ostatnio znalazłem w jednym ogłoszeniu adnotacje: "Auto polakierowane w całości celem odswierzenia lakieru" - Very Happy

Żołnierz dokladnie,zdjecia a widok w realu to dwa inne światy.Najgorsze jest to,że sprzedawcy przez telefon jak sie czlowiek pyta mowią,że wszystko jest tak jak byc powinno,w tym przypadku było podobnie.Naszczęście mam juz ten temat za sobą,znalazlem koledze prawie pod nosem Mazde 323F w naprawde przyzwoitym stanie i niech sobie chlop jezdzi i sie cieszy nowym nabytkiem:)
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 16:29
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Jeżeli ta z wysuwanymi lampami to całkiem twarde bestie tylko sprawdźcie z tylu mocowanie amortyzatorów u góry bo lubi tam próchnieć - znajomemu wpadł raz do środka:)
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 17:47
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


zolnierz_20 napisał:
Jeżeli ta z wysuwanymi lampami to całkiem twarde bestie tylko sprawdźcie z tylu mocowanie amortyzatorów u góry bo lubi tam próchnieć - znajomemu wpadł raz do środka:)

Bez wysuwanych lamp,ta jest z 95 roku.
Powrót do góry
michoos

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Grand Scenic, Exeption, 1.9 Dci, 2005, Rover 75, 1,9 CTDI 2001
Piwa: 13/5
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 17:31
Temat postu:

Re: ( Honda ) Pomoc przy zakupie


Witam.
Odswierze nieco temat. noszę sie z zamiarem kupienia 2 auta i padło na civic. początkowo myślałem o wcześniejszej wersji ale zdecydowale sie dołożyć nieco. Padło ana ta sztukę.
http://www.autogti.autotrader.pl/pp4/details,22743,120978741.asp

oglądałem wczoraj. silnik rowniutko chodzi. zawieszenie rewelacja na ja ten wiek a tego dnia porównywalem jeszcze inna z tego samego rocznika. przebieg nie wiem czy prawdziwy-a czy to ważne? po wnętrzu nie widać aby miała zrobione 200 tys. lakier sprawdzony czujnikiem nie ma śladów malowania poza zaprawkami po parkowania na plastikowych zderzakach.
co o niej sądzicie?
poniżej Vin

SHHEP13503U104531
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System