Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 16:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam.

Czy ktoś z Was używa (niekoniecznie w Jazzie) wycieraczek marki MOTGUM i mógłby podzielić się opinią jak się sprawują? Dwóch moich znajomych mówi, że dobrze zbierają i przy tym są tanie. Noszę się z zamiarem zakupienia takich: http://allegro.pl/polskie-wycieraczki-motgum-honda-jazz-2002-2008-i4737079393.html
Moje obecne Valeo już chyba domagają się wymiany. Ta od strony kierowcy nie zbiera wody na całej długości swego działania, poza tym pozostawia po sobie smugi.
Jak to jest z gumkami? Czy jeśli kupię gumkę odpowiedniej długości to wejdzie mi ona na dowolne ramię, czy są jakieś kombinacje z tym?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Noszę się z zamiarem zakupienia takich: http://allegro.pl/polskie-wycieraczki-motgum-honda-jazz-2002-2008-i4737079393.html
Moje obecne Valeo już chyba domagają się wymiany.
Wiesz, ja odszedłem już (3 lata) od tych "ramiennych", bo w zimie dostaje się do nich lud i śnieg a potem jest problem z jego oczyszczeniem.
Wystarczy że zrobisz to niedokładnie to nie wszędzie guma dokładnie dolega do szyby. Dlatego przesiadłem się na te płaskie.

Cytat:
Jak to jest z gumkami? Czy jeśli kupię gumkę odpowiedniej długości to wejdzie mi ona na dowolne ramię, czy są jakieś kombinacje z tym?
Co do tych gumek to z tylną wycieraczką robię tak:
kupuję zwykła tylną o odpowiednim wymiarze rozbieram na części pierwsze i wymieniam.
Ostatnio wymieniłem nawet te metalowe 2 "prowadnice", bo stare były podrdzewiałe.
Cała operacja wymiany to około 10 minut.

Reasumując:
z przodu płaskie a z tyłu przekładka gumki z innej "ramiennej" o tej samej wielkości.

Zrobisz jak uważasz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 13:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Jeśli płaskie to może takie: http://allegro.pl/wycieraczki-honda-jazz-2002-2008-motgum-plaskie-i4671875219.html
Tylko, że tamte od strony kierowcy mają długość 530mm, a te tutaj 510mm. Te ramienne są dłuższe po stronie kierowcy o 2cm. Od strony pasażera, zaś o 3cm. Moje obecne VALEO mają taki sam wymiar jak te, które teraz zalinkowałem i wydają mi się odrobinkę przykrótkie, dlatego celowałem w nieco dłuższe.
U znajomych dobrze sobie radzą te Motgum-y (nie w Hondach).

Czy z przodu nie robi się przekładek tych gum?

Sorki za być może lamerskie pytania... Smile
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 13:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Ja bym poczekał i wymienił po zimie na coś lepszego. No chyba, że już musisz, bo rozmazują.
Słyszałem też opinie, że lepiej nie zakładać dłuższych od fabrycznych, bo potem siadają silniczki.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Jeśli płaskie to może takie: http://allegro.pl/wycieraczki-honda-jazz-2002-2008-motgum-plaskie-i4671875219.html
Tylko, że tamte od strony kierowcy mają długość 530mm, a te tutaj 510mm. Te ramienne są dłuższe po stronie kierowcy o 2cm. Od strony pasażera, zaś o 3cm. Moje obecne VALEO mają taki sam wymiar jak te, które teraz zalinkowałem i wydają mi się odrobinkę przykrótkie, dlatego celowałem w nieco dłuższe.

Przecież te wymiary tych wycieraczek to tylko chwyt "maketingowy" Wink.
Ja idę do marketu i patrzę czy są wycieraczki o danym wymiarze i je kupuję, a wybór jest.
To czy będa napisane do jazza czy innego nie ma znaczenia.
Ważne by się wymiar zgadzał.

Cytat:
U znajomych dobrze sobie radzą te Motgum-y (nie w Hondach).

A co za różnica w jakich samochodach są one uzywane. Jak u twoich znajomych się sprawdzają to bierz.

Bosch produkuje wycieraczki o różnych wymiarach, ale nie na wszystkich są podane marki tych aut.
Inni producenci przy tych samych wymiarach wycieraczek podają jeszcze dodatkowe marki samochodów.
Tak więc sztuka dla sztuki. koleżanka ma forda fiestę mk6 przed liftem i za wycieraczki oryginalne z napisem ford na ramionach w ASO zapłaciła jak za zborze. Mąż kupił jej zwykłe "marketowe" które też dobrze działają, robiąc jednocześnie prezent na dodatkowe wizyty u kosmetyczki Wink

Cytat:
Czy z przodu nie robi się przekładek tych gum?

Sorki za być może lamerskie pytania... Smile
Owszem, nawet w instrukcji jest pokazane Wink
Ale to jest chyba przerost formy nad treścią, i traktowałbym top już jako ostateczność.

Vespa napisał;
Cytat:
Ja bym poczekał i wymienił po zimie na coś lepszego. No chyba, że już musisz, bo rozmazują.
Wiesz, może jeszcze nie musi, ale jak znajomi polecają to dlaczego nie. Szyby w każdych samochodach takie same Wink

Cytat:
Słyszałem też opinie, że lepiej nie zakładać dłuższych od fabrycznych, bo potem siadają silniczki.
Co do teorii o silniczkach + długie wycieraczki 2 3 cm - to nic nie słyszałem.
Prędzej obstawiałbym częstą jazdę w trudnych warunkach i bez odpowiedniego w zimie wyczyszczenia śniegu i lodu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 14:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 18:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Planuję po zimie zmienić przednie pióra wycieraczek, bo jakoś niedokładnie mi zaczynają zbierać.. I tak się powoli rozglądam.. Co myślicie o tych?
http://allegro.pl/piora-wycieraczek-wycieraczki-honda-jazz-2002-2008-i5314384250.html
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 19:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Używam takich. W TESCO czasem jest na nie promocja za 9,99zł. Wytrzymują około 4-5 miesięcy zanim zaczną zostawiać smugi. Auto stoi "pod chmurką".

Zaznaczam, że jestem pedantem i przednią szybę oraz okulary MUSZĘ mieć czyste i bez smug. Inaczej dostaję szewskiej pasji. Z wszystkich marketówek te Alca są najlepsze.
_________________
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam,

Osobiście też kupuję "marketówki" REAL'A, ale takie bez szkieletowe i ciut większe. Podobnie jak u kolegi gooooo wymiana po 4-5 miesiącach.
Natomiast najbardziej mnie denerwuje wymiana tylnej wycieraczki, tj. samej gumki i chyba zamienię to po kilku latach na taką oryginalną czarną.
Wymieniam wszystkie razem a pomimo tego tylna jakoś szybciej skrobie niż te z przodu. Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 22:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam

Ja natomiast mogę polecić wycieraczki firmy ALCA. Kiedyś do dostawczaków zakładałem zawsze BOSCHe albo Valeo, ale te ALCA, według mnie działają tak samo dobrze , a kosztują dużo mniej. W Jazzie też mam takie i spisują się super. Koszt jednej szt to około 10zł
Powrót do góry
gadu-gadu
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 23:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Hybrydowe Denso.
Warte każdej złotówki.
Polecam.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Moi drodzy niezastąpieni Panowie - brawo Wy! Rolling Eyes A dzięki temu i brawo ja, bo więcej wiem Very Happy Dziękuję!

Powiedzcie jeszcze - mogę trochę poeksperymentować z długością czy raczej trzymać się standardu?
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 16:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
Powiedzcie jeszcze - mogę trochę poeksperymentować z długością czy raczej trzymać się standardu?

Wymiary standardowe w jazzie II to:
kierowca: 500
pasażer: 360
tył: 350

natomiast od kilku lat jeżdżę z takimi:
kierowca: 530
pasażer: 380
tył: zmieniłem samą gumkę kupując szkieletową 350

Wszystkie fajnie zbierają wodę, tak więc może warto spróbować.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 18:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Witam,

No i stało się. Podczas ostatnich deszczów wycieraczki mi "padły" (terkot drapanie szuranie brrr) zarówno z przodu jak i z tyłu. Twisted Evil

Za radą kolegi Sylpete postanowiłem zainwestować w wycieraczki marki denso, ale szkieletowe do przodu.
Kierowca DM 053 WIPER BLADE, pasażer DM 038 WIPER BLADE.
Na szybę do tylnych drzwi nie mieli na stanie więc wziąłem Valeo VM57.

Muszę podkreślić, że jak pracują zarówno w mały lub duży deszcz nic nie słychać. Totalna cisza.

Zastanawiałem się czy nie wziąć ciut dłuższych dla kierowcy, ale nie jestem pewien czy silniczek wyrobi, jeżeli chodzi o pracę.
Oprócz tego należałoby przestawić ramię na ząbkach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


gdzie te denso kupujecie?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 23:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Do mojego kupowałem Valeo i Denso. Ostatnio kupiłem przednie i tylne Denso na allegro u sprzedawcy motostacja.pl.
Pasują i dobrze wycierają. Faktycznie Denso idą na pierwszy montaż bo są dokładnie takie jakie miałem kupując Jazza. Wydaje mi się, że Denso lepsze od Valeo ale to tylko subiektywna ocena. Przejechałem się na innych markach i dlatego kupuję tylko z tych dwóch.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System