Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 16:24
Temat postu:

Pióra wycieraczek


Witam,

Zamierzam zmienic obecne pióra wycieraczek przednich na dłuższe, standard w i-dsi to chyba jakieś 55cm od str. kierowcy, chcę aby były jak najdłuższe aby wycierały jak największą powierzchnię szyby, planuje założyc od str. kierowcy 63cm dł. i odpowiednio od pasażera 30-pare...
Pióra typu flat czyli płaskie czy ktoś z was ma podobną dł. piór jak się sprawują ? czy dobrze wycierają? ,w vtekach zdaje się są podobnej długości ale tam inna jest konstrukcja ramion. Jak radzicie sobie z wymianą tylniej, za całą w ASO wołają blisko 150zł, patrzyłem ostatnio na nią bo zaczęła mazac, widziałem że można zmienic same pióro ale łatwo nie będzie-trzeba miec zręczne palce. Czy w 1,2 i-dsi macie czasowy przerywacz tylnej?, bo jak włącze to działa bez przerwy a w 1,3 mam tylko czasówke.
Powrót do góry
IDLAW

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: hONDA JAZZ 1,2i-dsi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 17:07
Temat postu:

Pióra wycieraczek


Mam zamontowane na przedniej szybie wycieraczki tzw. listwowe - bardzo dobre ,natomiast do tylnej wycieraczki po wielu próbach kupiłem wycieraczkę firmy DENSO / firma japońska/ długość 35 cm i wymieniłem samą gumę - pasuje jak ulał.
Powrót do góry
gregruda

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Sląska
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 Trend 2010
Piwa: 3/7
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 19:24
Temat postu:

Re: Pióra wycieraczek


Jazzman napisał:
Witam,

Zamierzam zmienic obecne pióra wycieraczek przednich na dłuższe, standard w i-dsi to chyba jakieś 55cm od str. kierowcy, chcę aby były jak najdłuższe aby wycierały jak największą powierzchnię szyby, planuje założyc od str. kierowcy 63cm dł. i odpowiednio od pasażera 30-pare...
Pióra typu flat czyli płaskie czy ktoś z was ma podobną dł. piór jak się sprawują ? czy dobrze wycierają? ,w vtekach zdaje się są podobnej długości ale tam inna jest konstrukcja ramion. Jak radzicie sobie z wymianą tylniej, za całą w ASO wołają blisko 150zł, patrzyłem ostatnio na nią bo zaczęła mazac, widziałem że można zmienic same pióro ale łatwo nie będzie-trzeba miec zręczne palce. Czy w 1,2 i-dsi macie czasowy przerywacz tylnej?, bo jak włącze to działa bez przerwy a w 1,3 mam tylko czasówke.

Tu masz przykładowo
http://www.sklep.e24h.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=111&products_id=603
http://www.sklep.e24h.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=111&products_id=605
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 01:08
Temat postu:

Re: Pióra wycieraczek


Jazzman napisał:
chcę aby były jak najdłuższe aby wycierały jak największą powierzchnię szyby


Tylko weź pod uwagę, że po pierwsze mogą nachodzić na wycieraczki pasażera (nawet przy krótkich), a po drugie im większa długość wycieraczek tym mniej dokładne przyleganie do szyby, a tym samym mniejsza skuteczność wycierania.

A standard to 50 cm po stronie kierowcy i 40 pasażera, więc te 63 cm mi osobiście wydają się zdecydowanie za długie, ale... jak potestujesz to daj znać Smile

Proponuję najpierw kupić do testów coś tańszego, a wcale nie najgorszego (np. niemiecka Alca za 24 zł w Tesco i sklepach moto - jeżdżę na nich od roku bez wymiany).
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 08:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Ja na Alcach jeżdżę co sezon. Koszt u mnie za sztukę - 10zł. Very Happy

Kiedyś bawiłem się w Valeo, ale nie opłaca się, zużywają się tak samo szybko jak Alci.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 08:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 10:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Nie wiem jak Ty, ale ja mówię o Alcach tych płaskich. Te zwykłe też za 10 zł kupowałem, ale musiałem zmieniać kilka razy w roku.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 11 Cze 2011, 09:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Marc napisał:
Nie wiem jak Ty, ale ja mówię o Alcach tych płaskich. Te zwykłe też za 10 zł kupowałem, ale musiałem zmieniać kilka razy w roku.


Płaskich się nie opłaca.

Ja zmieniam zawsze przed jesienią i przed wiosną. Valeo wytrzymywały tyle samo, a kosztowały 30zł sztuka. Więc nie widzę sensu w przepłacaniu za to samo. Razz
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 10:40
Temat postu:

Re: Pióra wycieraczek


Marc napisał:
Jazzman napisał:
chcę aby były jak najdłuższe aby wycierały jak największą powierzchnię szyby


Tylko weź pod uwagę, że po pierwsze mogą nachodzić na wycieraczki pasażera (nawet przy krótkich), a po drugie im większa długość wycieraczek tym mniej dokładne przyleganie do szyby, a tym samym mniejsza skuteczność wycierania.

A standard to 50 cm po stronie kierowcy i 40 pasażera, więc te 63 cm mi osobiście wydają się zdecydowanie za długie, ale... jak potestujesz to daj znać Smile

Proponuję najpierw kupić do testów coś tańszego, a wcale nie najgorszego (np. niemiecka Alca za 24 zł w Tesco i sklepach moto - jeżdżę na nich od roku bez wymiany).


Witam,

Postawiłem na swoim i wszystko działa bardzo dobrze, wycieraczki pracują bardzo cicho, nie skaczą i b.dobrze zbierają. Zastosowałem po str. kier. 625mm bo nie znalazłem w sklepach 630 i od pasażera 375mm, odstęp między jedną a drugą na szybie wynosi ok. 10mm. Marc-u mnie nie zmieści się od str. pasażera 40 cm (max to 39 inaczej wejdzie na uszczelkę-plastik chyba że podniose ramie na wieloklinie o jakieś parę ząbków co przełoży się na kilka cm, wtedy wejdzie dłuższa ale troche przysłoni szybę), zastanowię się przy następnej wymianie czy nie zastosować 650mm i 400 może 420mm na podniesionym ramieniu-myślę że jest to do zrobienia. Nachodzenie nie będzie przeszkadzać bo ramiona idą równocześnie-równo ze sobą, jedna drugiej nie wyprzedzi. Obecnie testowałem je kilka dni na małym deszczyku przy prędkościach grubo pow. 100km/h dociskają o niebo lepiej od metalowo-szkieletowych, myśle że przy ulewie też będzie ok.
Miałem te płaskie tyle że poprzedni model w innym aucie gdzie zanim zaczęły mazać wytrzymały 15 m-cy. Te z metalowym szkieletem wymieniałem co 3-4 m-ce bo mazały, najgorzej było z nimi w zimie i przy większych prędkościach, płaskie są o niebo lepsze w zimie.
Jeden drobny minusik płaskich to że od str. pasażera przy końcu jakieś 1,5 cm nie dolegają do szyby i delikatnie odstają-nie zmazują do wys. ok 10cm dalej już pięknie po całej długości, metalowe dolegały do szyby przy identycznej dł. na całej powierzchni ale ta różnica praktycznie w niczym nie przeszkadza. Może jakgby zastosować te z najwyższej półki za ponad 100zł to by lepiej dolegały ja za swoje dałem ok.70zł







Wymieniłem również pióro tylnej, kupiłem pierwszą z brzegu w sklepie za 10 zł dł. 35 cm na metalowym ramieniu, wyjąłem samą gumę i podmieniłem pasuje idealnie z tym ,że nie polecam na tył grafitowej ja nie spojrzałem i cały grafit został mi na palcach Laughing
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 23:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Jazzman podniosłem lewe ramie do góry o 3 ząbki ,wchodzi trochę
w światło szyby ale ładnie zbiera do słupka .Poprawia widoczność szczególnie zimą jak poda śnig.
Powrót do góry
skype status
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 15:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


mitex01 napisał:
Jazzman podniosłem lewe ramie do góry o 3 ząbki ,wchodzi trochę
w światło szyby ale ładnie zbiera do słupka .Poprawia widoczność szczególnie zimą jak poda śnig.


Myślałem żeby podnieśc ją tak ze 2 ząbki ale jakoś na razie nie ma czasu, to co widac na środkowym zdjęciu to nie jest na max-tak chwyciło zdjęcie, w rzeczywistości jescze jadą ze 2 cm w prawo. Z tymi ząbkami to trzeba uważac bo przy lekkim deszczu szyba stawia większy opór i wycieraczki nie dojeżdzają tak daleko jak przy ulewie i może się okazac że bedą zachaczac o uszczelkę.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 18:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Podkusiłeś mnie tymi postami na płaskie wycieraczki i chyba też zainwestuję. Ale w takie: http://allegro.pl/valeo-plaskie-wycieraczki-honda-jazz-od-2002r-i1647918112.html

Cena całkiem zacna jak za dwie sztuki.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 18 Cze 2011, 19:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Masz racje przy większym deszczu dochodzi prawie
do słupka.Naprawdę warto przestawić.



Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 16:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Krzakoo napisał:
Podkusiłeś mnie tymi postami na płaskie wycieraczki i chyba też zainwestuję. Ale w takie: http://allegro.pl/valeo-plaskie-wycieraczki-honda-jazz-od-2002r-i1647918112.html

Cena całkiem zacna jak za dwie sztuki.


Cena rzeczywiście rewelacyjna jak na Valeo, dotychczas widywałem w sklepach komplet za ok.100 zł (do Jazzów) a tutaj prosze jaka cena no chyba że te są jakiejś drugiej kategorii (może gorsza jakośc gumy itp.) sam nie wiem, generalnie Valeo są dośc dobre ale sam osobiście nigdy ich nie testowałem, jak kupisz i potestujesz to napisz co są warte.

PS. mitex01 czy posiadasz fabryczną szybę z paskiem przeciwsłonecznym czy kleiłeś folią?
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Pasek przeciwsłoneczny to naklejona folia w warsztacie 30 min. 50 zł.
Krzakoo płaskie są lepsze,szczególnie zimą .W zwykłych zamarzają
ramiona , a w płaskich niema tego kłopotu.Dla mnie płaskie są trwalsze.
Powrót do góry
skype status
warandcza

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 41

Posiadane auto: Honda Jazz 2009
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 13:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Pióra wycieraczek


Mam pytanie do mitex01
Zainteresował mnie bardzo ten pasek przeciwsłoneczny. Jaka jest jego szerokość, czy musi mieć homologację tj, czy policja drogowa nie będzie się czepiać. Czy nie ma problemów z widocznością świateł na skrzyżowaniach. Chętnie bym sobie założył do swojej hondy, zwłaszcza, że szyba jest dość długa i słońce czasami daje po oczach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System