Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 18:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Słabo oceniam wszystkie samochody, które się teraz produkuje, przewidziane na 10 - 20 lat użytkowania, potem na złom. Dlatego nie mają prawa szczycić się mianem old / youngtimerów.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 19:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Vespa napisał:
Słabo oceniam wszystkie samochody, które się teraz produkuje, przewidziane na 10 - 20 lat użytkowania, potem na złom. Dlatego nie mają prawa szczycić się mianem old / youngtimerów.


Pewnie nazwą Long lasting Smile
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 21:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Jazz zdechnie tak samo jak Łada Samara. Nie wyróżnia się niczym, co mogłoby go uwiecznić w historii (bo chyba nie pakowność, czy ergonomiczność). Nawet jak padnie Honda, kultowe będą wszelakie R-ki, czy nawet podstawowe Preludy (będą nawet jak Honda nie padnie), ale nie Jazz 1,2 na full wypasie czyli z klimą i czujnikami cofania... Jedynie Jazz NOS jako egzemplarz muzealny.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 13:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Słabo oceniam wszystkie samochody, które się teraz produkuje, przewidziane na 10 - 20 lat użytkowania, potem na złom.
Miałem Tico z 1998 XX wiek od nowości przez 10 lat użytkowania żadnej rdzy i żadnego problemu z silnikiem, lakier nie matowiał i spalanie było tak jak książka pisze 4,9L trasa 5,1L miasto itp. Wymieniałem w nim to co trzeba było wg instrukcji, klocki, olej itp.

Warunek takiego stanu rzeczy upatruję w tym, że na początku auto zostało dobrze zakonserwowane zarówno nadwozie jak i podwozie. Oczywiście co 3 lata autko przechodziło konserwację podwozia itp.

Ponieważ kupiłem jazza w/w samochód został sprzedany w dobre ręce bo znałem kupującego. Wiedziałem że będzie dbał o niego i tak było. Kiedyś spotkałem się z nim i z dowiedziałem się o dalszym "życiu" koreańskiego samochodziku. Niestety właściciel Tica miał bardzo groźny wypadek następstwem czego było zezłomowanie autka. Nie było co zbierać.

Tak więc wszystko zależy od podejścia do samochodu, utrzymania stanu technicznego itp.
Można mieć samochód który cię ochroni przed gorącem, zimnem i deszczem.
Można mieć też jakieś pudełko które jeździ na kółkach i zrobi to samo.

Ja wybieram opcję pierwszą, natomiast widzę na parkingu kilka osób które jawnie mówią że dla nich to wersja druga to podstawa.

Kiełekg napisał:
Cytat:
Jazz zdechnie tak samo jak Łada Samara.
Samara została zapomniana z przyczyn techniczno - ekonomicznych - politycznych. Więcej osób zaczęło kupować autka zagraniczne z za odry.
Samara nadal jest popularna na tym rynku gdzie była głównie sprzedawana, Rosja (ZSRR) Ukraina itd.
U nas można było kupić też inną jej odmianę pod nazwą Tavria, ktoś pamięta Question
Cytat:
ale nie Jazz 1,2 na full wypasie czyli z klimą i czujnikami cofania... Jedynie Jazz NOS jako egzemplarz muzealny
Może masz i rację, nie przeczę.
Reasumując:
Jeżeli będziemy dbać o nasze samochody to nas nigdy nie zawiodą w trudnych momentach. Nikt też nam nie zarzuci i nie powie że ten twój jazz to takie ... Tylko inne marki są najlepsze.

@
Kiełekg

Przepraszam, trochę się rozpisałem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 18:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Waldek, obojętnie jak będziesz dbał, to w końcu Twojego Jazza też dopadną problemy, których naprawa przestanie być opłacalna. Niestety prawdą jest to co napisałem. Samochody z ubiegłego wieku miały o wiele większe szanse na dożycie leciwych lat niż obecne. Na prawdę myślisz, że za kilka(naście) lat nie dopadnie go korozja (pomimo corocznego zabezpieczania podwozia i profili)?

Co do Tico - to właśnie jest pudełko, nie samochód, lekka stłuczka i do kasacji. Śmierć w oczach. Zerowe bezpieczeństwo, zerowy komfort.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 18:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Waldek, obojętnie jak będziesz dbał, to w końcu Twojego Jazza też dopadną problemy, których naprawa przestanie być opłacalna.
Cytat:
Na prawdę myślisz, że za kilka(naście) lat nie dopadnie go korozja (pomimo corocznego zabezpieczania podwozia i profili)?
Zapewne masz rację, ale autko zadbane lepiej i dłużej służy.
Co do opłacalności, no cóż jeżeli ma się możliwości naprawy rodzinnej to dlaczego tego nie wykorzystać. Zawsze to taniej, z sercem i najważniejsze wiesz co będzie zrobione.
Cytat:
Samochody z ubiegłego wieku miały o wiele większe szanse na dożycie leciwych lat niż obecne.

Owszem masz raję, co widać chociażby po naszych maluchach.
Cytat:
Co do Tico - to właśnie jest pudełko, nie samochód, lekka stłuczka i do kasacji. Śmierć w oczach. Zerowe bezpieczeństwo, zerowy komfort.
W tamtych czasach to było lepsze autko od Seicento. Sąsiad też miał Tico o rok młodsze a palił mu jak smok 10L na 100km Exclamation W końcu przerobił na gaz a potem sprzedał.
Tico to nic innego jak suzuki Wink

Pieta też hoduje swojego jazza.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 18:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi




JAZZ 2015 Tragedia jak dla mnie
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 19:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Świetna, miniaturowy Civic Smile Co Ci się nie podoba?
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 19:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Vespa napisał:
Świetna, miniaturowy Civic Smile Co Ci się nie podoba?


Dokładnie to co napisałeś miniaturowy Civic Sad Może na żywo bedzie lepiej i te koła wszytko ponizej 18 bedzie wygladało lipnie kiepskie proporcje ale to moje zdanie
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Jedno jest pewne - bardziej zaburzonych proporcji niż nasza wersja nie będzie miał Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 01:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

Dla mnie jest taki "napompowany". Szczególnie z przodu, tak jakby go jakaś opuchlizna wzięła Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 03 Maj 2015, 21:01
Temat postu:

Re: Malowanie zacisków hamulcowych


Vespa napisał:
Skoro już się jeździ na alusach, to wypada mieć ładne i niezardzewiałe zaciski hamulcowe.

Samochód oddałem do mechanika żeby wymienił przednie klocki na ATE, (od dawna się tego domagały) i przy okazji postanowiłem odnowić zaciski. Chciałem żeby było zrobione porządnie więc zamiast bawić się papierem ściernym, dałem je do piaskowania. Za cały komplet zapłaciłem 50 zł. Za puszkę farby ok. 30 zł. Mechanikowi za odpowietrzenie układu hamulcowego zapłacę 60 zł. Więc nie jest to bardzo droga zabawa, a różnica spora.

Co prawda nie chciałem czerwonych tylko niebieskie ale to był jedyny kolor, który udało mi się dostać od ręki. Nie polecam jednak malowania na gazetach, lepsze będzie jakieś tworzywo sztuczne jako podkład, gazety mają tendencję do przyklejania się, co nie wygląda potem ładnie.







Od malowania minął już prawie rok i pojawiły się jakieś drobne oznaki zużycia. Nie chce mi się znowu oddawać samochodu do mechanika w celu odkręcenia zacisków, zawozić je piaskowania i potem bawić się w malowanie...

Znalazłem coś takiego. Jak myślicie, czy to by weszło na naszego Jazza w felgę 15"?
http://allegro.pl/nakladki-na-hamulce-zaciski-hamulcowe-brembo-3d-i5308846928.html

Imitacja czegoś czym dana rzecz nie jest... to dla mnie wiocha z samego założenia. Ale ma też jakieś plusy. Jest tanie Very Happy Poprawi wygląd zacisków, będą miały bardziej wyraźny kształt i nie będę musiał co roku odnawiać... no i moje są czerwone więc nie powinny być widoczne zza nakładki.

Jak się na to zapatrujecie? Najbardziej mnie razi w oczy ten napis "brembo"... Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 03 Maj 2015, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

Przeszukałem net i wszędzie pisze:
http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?item=2301467310&title=nakladki-3d-na-zaciski-hamulcowe-brembo
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Nak%C5%82adki+3D+na+hamulce+%2F%2F+zaciski+hamulcowe+BREMBO&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-mt-0113
Niestety inne nie występują Sad
Natomiast znalazłem jeszcze:
http://www.lidor.pl/chromowane-nakladki-na-przednie-zaciski-hamulcowe-honda-vtx-1800.html
ale to dla motoru honda Wink

Jezeli Ci nie podchodzą te nakładki z napisem to możesz tak z zewnątrz pomalować bez rozbierania zacisków. Na forum astry ktoś tak zrobił.
Natomiast jeżeli się uprzesz na nakładki to możesz zadzwonić do sprzedawcy, może posiadają też inne bez napisu, lub zamalować ten napis Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Nie 03 Maj 2015, 23:02
Temat postu:

Re: Malowanie zacisków hamulcowych


Vespa napisał:


Jak się na to zapatrujecie? Najbardziej mnie razi w oczy ten napis "brembo"... Rolling Eyes

Nie... ja bym nie szedł w ten deseń...
Nie możesz samych ubytków przemalować punktowo? Nie będzie widać, z 1cm nikt się zaciskom nie przygląda Wink mniej się to będzie rzucać w oczy niż te atrapy Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 03 Maj 2015, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Vespa, szczerze? No słabe to-to...
Ja na Twoim miejscu porobiłbym zaprawki jakimś Hammerite'm a jak dalej będzie złazić to za sezon-dwa dałbym to do pieca, wiadomo o co biega...
Osobiście takie problemy rozwiązuję posiadając zaciski w kolorze pyłu z klocków hamulcowych i rdzy. Znaczy się nie maluję ustrojstwa Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 17 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System