Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 17:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Dzięki za odpowiedź. Smile
Zapytałem, bo kiedyś miałem ochotę sprawić sobie jakąś kamerkę, która pomagałaby mi przy cofaniu. Również nie bardzo zgłębiałem ten temat i w końcu doszedłem do wniosku, że czujniki które mam zamontowane na zderzaku mi wystarczą.
Nie jest to jakiś full wypas, ale póki co sprawdzają się bardzo dobrze. Cool
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 12:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


jedynka1
fajnie ze ci sie udalo ale mysle ze w wawie ten manewr nie przejdzie w tej cenie Sad

co do kolegow wlasiciceli jazz II to widze ze silver storm bardzo popularny Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
co do kolegow wlasiciceli jazz II to widze ze silver storm bardzo popularny
Pewnie że popularny Smile Ja go podziwiam już od 7 lat w moim jazzie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 12:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


kedlaw07 napisał:
Witam,

pieta napisał:
Cytat:
co do kolegow wlasiciceli jazz II to widze ze silver storm bardzo popularny
Pewnie że popularny Smile Ja go podziwiam już od 7 lat w moim jazzie Wink

Ja jako właściciel auta w tym kolorze stwierdzam, że ma on tę zaletę, że nie widać brudu. Poza tym mnie się wizualnie podoba.Razz
Jednak jest bardzo podatny na rysy, otarcia itp, ale to chyba każdy lakier w tym modelu tak ma, a z tego co wyczytałem to w Jazz III nie jest z tym lepiej...
Ja uważam to za jedną z poważniejszych wad tego autka.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 14:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Nie rozpaczajmy tak nad tym lakierem co prawda jest on delikatny ale to juz przypadlosc wiekszosci nowych aut , wymusila to ekologia i tak metaliki sa troche trwalsze od tych zwyklych. Mnie bardziej martwi grubosc blach w jazzie II a co za tym idzie podatnosci na wgniotki.
Szary metalik w ktorejs z odmian silver storm fajny, mniej oklepany niz czysto srebrny choc ten jest jest jeszcze lepszy jesli chodzi o zabrudzenia.
Powiem wam ze widzilem juz 3 odcienie szarego metaliku w jazz II . 2 niemal identyczne z tm ze na jednym wiecej brokatu, bardziej sie mienil w sloncu, moze to perla nie wiem, w kazdym razie w sloncu wygladal jak czysto srebrny w cieniu na szary a ten 3 odcien szarego to juz mocno ciemny byl ale jeszcze nie grafitowy bo tez taki wystepowal.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 14:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 14:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,
Jazzman napisał:
Cytat:
Powiem wam ze widzilem juz 3 odcienie szarego metaliku w jazz II . 2 niemal identyczne z tm ze na jednym wiecej broatu moze to bardziej perla nie wiem, w kazdym razie w sloncu wygladal jak czysto srebrny w cieniu na ciemno szary a ten 3 odcien szarego to juz mocno ciemny byl ale jeszcze nie grafitowy bo tez taki wystepowal.
Ciekawe czy fabrycznie ? Może one już tak z pewnych względów zostały pomalowane przez lakiernika ?

Jazzman napisał:
Cytat:
Mnie bardziej martwi grubosc blach w jazzie II a co za tym idzie podatnosci na wgniotki.

Niestety to jest wada jazzów. Ktoś jak otwierał swoje drzwi to mi stuknął. Na początku rozpaczałem, ale jak zobaczyłem że na osiedlu jeszcze inne jazzy
tak mają to odpuściłem. Jak brudny to nie widać, ale jak się umyje to aż serce ściska.

Flik77 napisał:
Cytat:
Ja jako właściciel auta w tym kolorze stwierdzam, że ma on tę zaletę, że nie widać brudu. Poza tym mnie się wizualnie podoba.Razz
Tak to prawda z tym brudem. Tak to się nie wyrózna, ale jak umyję to aż swieci Smile Kiedyś sąsiad nawet zapytał czy czegoś nie robiłem, bo on taki jasny.
Ja mu na to że tylko wodą pod ciśnieniem polałem karoserie. Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 16:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Cienka blacha to też wada, ale mnie póki co jakoś udaje się uniknąć wgniotków- albo ich jeszcze nie zauważyłem. Smile
Faktycznie jak się go dobrze umyje to na kolor aż miło popatrzeć. Tylko te rysy i zadrapania trochę psują dobre wrażenie, a po zimie trochę mi rys przybyło na zderzakach. Sad
"Ktoś jak otwierał swoje drzwi to mi stuknął." To jeszcze przy odrobinie dobrej woli mogę zrozumieć (pod warunkiem, że nie ma w tym złośliwości), ale coś mnie bierze jak ktoś złośliwie rysuje czymś karoserię.
Mojemu Jazowi ktoś już tak 2 razy krzywdę zrobił. Ostatnio musiałem malować spory kawałek tylnej klapy ( z powodu szpetnej długiej rysy, powstałej od przejechania gwoździem, lub drutem-wedle słów lakiernika to nie od jazdy.)
Nic nie widać, że to było malowane. Wydawało mi się, że tak będzie choćby ze względu na kwestię różnej świeżości lakieru.
Oczywiście jak ktoś będzie chciał to do tego dojdzie. Smile
Ponadto jeszcze tylne lewe drzwi były malowane i niedługo potem znów jakaś długa cienka ryska się pojawiła.Sad Podobno aż tak bardzo nie rzuca się w oczy.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 09:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


blachy rzeczywiscie sa cienkie, mam troche wgniotek oraz jedna ryse na drzwiach do bialego podkladu. Byla po pierwszym wlascicielu, na razie czekam az sie wiecej rzeczy zbierze do lakierowania.
Poza tym lakier tez z tych ekologicznych czyli cienka warstwa. Na Japonie to moze ok, ale u nad biorac pod uwage ile soli sypie sie w zimie to nie wiem Sad
Zreszta mazdy tez cierpia z tego powodu Sad
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 11 Lip 2013, 08:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Jazzman napisał:
Mnie bardziej martwi grubosc blach w jazzie II a co za tym idzie podatnosci na wgniotki..

Ostatnio ktoś podczas jazdy ze mną stwierdził, że czuje się trochę jakbyśmy jechali w kartonowym pudełku. Smile Coś w tym jest...
Zastanawiam się, czy to uczucie jest spowodowane niewielkimi rozmiarami Jazza, czy właśnie cienkimi blachami.. Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 11 Lip 2013, 12:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Ostatnio ktoś podczas jazdy ze mną stwierdził, że czuje się trochę jakbyśmy jechali w kartonowym pudełku. Smile Coś w tym jest...
Gdybyś jeździł Tico to dopiero byś miał wrażenia Wink
Według mnie to pudełkiem z pancernej blachy był "maluch". Gruba, trudno było zrobić jakiekolwiek wgniotki.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 11 Lip 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Wgniotki wgniotkami, ale co by było w przypadku zderzenia bocznego?
Zastanawiam się, czy Jazz w jakikolwiek sposób zapewnia jako taką ochronę pasażerów w takich wypadkach.
Przecież te drzwi bardzo liche są (cały czas mam na myśli grubość blach).
kedlaw07 napisał:

Według mnie to pudełkiem z pancernej blachy był "maluch". Gruba, trudno było zrobić jakiekolwiek wgniotki.

Tu się zgadzam...i jakoś tak mimo wszystko człowiek czuł się bezpieczniej w środku. Tato kiedyś miał, więc coś się tam pamięta z dzieciństwa.Smile
Z Tico nie miałem do czynienia (nawet jako pasażer), ale słyszałem, że są to "trumny na kołach"
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 11 Lip 2013, 14:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Tico nie miałem do czynienia (nawet jako pasażer), ale słyszałem, że są to "trumny na kołach"
Ja miałem swoje od nowości z ASO. Miały być zawodne i rdzewieć na potęgę oraz palić jak smoki! W moim przypadku nic się nie sprawdziło.Gdy kupiłem to pierwszą rzeczą jaką mi polecono do wykonania to zrobienie konserwacji tym czarnym mazidłem. Reklamówkę dali i powiedzieli gdzie pojechać. Tam mi to wszystko zrobiono, a ponieważ pani myślała że nadwozie też jest do zrobienia to je też zakonserwowano. Co ciekawe kasy nie wzięła za tą dodatkową usługę. I tak sobie jeździłem przez 10 lat. Silniczek od Suzuki palił 4,9L/100 przeglądy robiłem tak jak książka pisze. Potem się musiałem z nim rozstać z przyczyn rodzinnych.
Czy to taka trumna ? Możliwe, ale przynajmniej nie był tak wywrotny jak Matiz. Kiedyś widziałem jak się przechyla w zakrętach !! Szok.

Czasami jak sobie usiądę tak w jazzie to myslę ze to też takie Tico tyle że większe i posiadające ABS i wiele jeszcze innych opcji pomagających w jeździe.

PS. Przepraszam że się tak rozpisałem o tym moim poprzednim autku. Ale chciałem trochę go wam bardziej przybliżyć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jeremy

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Civic VIII 1.8, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Witam,

kedlaw07 napisał:

Czy to taka trumna ? Możliwe, ale przynajmniej nie był tak wywrotny jak Matiz. Kiedyś widziałem jak się przechyla w zakrętach !! Szok.


To teraz ja stanę w obronie Matiza, którym jeździłem 6 lat Smile Ani razu nie miałem nim wywrotki na zakręcie. Powiem więcej, lepiej zachowywał się w zakrętach niż Honda Jazz! Shocked Ja wiem, że większość z Was pomyśli, że to profanacja, natomiast dla mnie Honda jest nadzwyczaj podsterowna! Owszem, podsterowność jest bezpieczniejsza niż nadsterowność, ale bez przesady. Matizem wchodziłem w zakręty szybciej niż teraz Hondą. A szkoda Sad Lubię szybko jeździć po krętych drogach. Niemniej jednak, Honda ma niezaprzeczalnie więcej zalet niż wad, tak więc jestem bardzo zadowolony z tego samochodu!
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 00:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


jeremy napisał:
Witam,

kedlaw07 napisał:

Czy to taka trumna ? Możliwe, ale przynajmniej nie był tak wywrotny jak Matiz. Kiedyś widziałem jak się przechyla w zakrętach !! Szok.


To teraz ja stanę w obronie Matiza, którym jeździłem 6 lat :) Ani razu nie miałem nim wywrotki na zakręcie. Powiem więcej, lepiej zachowywał się w zakrętach niż Honda Jazz! :shock: Ja wiem, że większość z Was pomyśli, że to profanacja, natomiast dla mnie Honda jest nadzwyczaj podsterowna! Owszem, podsterowność jest bezpieczniejsza niż nadsterowność, ale bez przesady. Matizem wchodziłem w zakręty szybciej niż teraz Hondą. A szkoda :( Lubię szybko jeździć po krętych drogach. Niemniej jednak, Honda ma niezaprzeczalnie więcej zalet niż wad, tak więc jestem bardzo zadowolony z tego samochodu!


Radze jak najszybciej zmienic te amorki ewentualnie opony i nie pisac takich herezji. Jakim cudem Matiz majac cieniutkie oponki i wezsze nadwozie oraz w porownaniu z Jazzem mieciutkie zawieszenie mialby sie lepiej kleic drogi w zakretach. Moze i zawieszenie Jazza nie jest idealne ale jesli jest sprawne to nawet na standardowych kolach daje rade w zakretach i jest bardzo zwinne a jesli tylko dac mu rozmiar lub dwa szersze kapcie to robi sie z niego taki maly dzikus ktory w zakretach potrafi sprawic sporo frajdy.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 16:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi


Jazzman napisał:

Radze jak najszybciej zmienic te amorki ewentualnie opony i nie pisac takich herezji. Jakim cudem Matiz majac cieniutkie oponki i wezsze nadwozie oraz w porownaniu z Jazzem mieciutkie zawieszenie mialby sie lepiej kleic drogi w zakretach.


Jeśli dobrze policzyłem Jazz jest moim 17 samochodem, czy będzie herezją jesli napiszę, że spośród tych 17 aut najlepiej prowadziła się Fiesta IV generacji? Nie dorównywały jej auta VW ( Golf GTI) ani Opla (różne modele) ani Peugeota, ani Nissana. Jazz jest również daleko w tyle, no chyba, że przy przebiegu niespełna 20kkm również mam wymieniać amorki i oponki Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 8 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System