Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 08:19
Temat postu:

Hak holowniczy


Witam!
Zastanawiam się nad montażem haka holowniczego do mojej Hanki z przeznaczeniem do przyczepy kempingowej N 126 Niewiadów. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma lub miał doświadczenie w tym temacie to będę wdzięczny za info. N126 była robiony pod "malucha" więc Hanka też powinna pociągnąćSmile
_________________
Flacha
Powrót do góry
procjarek

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 11

Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 13:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Pisałem o tym rok temu, ale proszę jeszcze raz:
"Właśnie jestem prawie na końcu drogi w Twoim temacie. Właściwie mam już hak na miejscu, przegląd zrobiony, pozostał jeszcze wpis do dowodu. Hak kupiłem zwykły odkręcany Thule (poprzednia nazwa Brink) -520 zł. Oryginalna wiązka do haka (producent szwajcarski - 7 bolców) 280 zł - z tego zrezygnowałem. Serwis Hondy dał uniwersalną wiązkę za 20 zł! Koszt montażu w serwisie 400 zł. Czas montażu ok. 2,5 godziny.
Dla jasności sprawy do serwisu pojechałem ze swoim hakiem. Zakup haka w serwisie to ok. 1200zł za stały (odkręcany) i 1800zł za automat.
Przed założeniem sprawdziłem wszystkie dostępne haki do Jazz'a i Thule (Brink) miał najmniejsze podcięcie w zderzaku, a na tym mi bardzo zależało. Sprawdziłem wszystkie dostępne instrukcje montażu różnych producentów i podcięcie w zderzaku występuje w każdym modelu haka, ale niektóre modele mają je dość duże i widoczne - trzeba uważać. Jeśli ktoś chciałby zamontować hak autonomiczny to polecam Westfalia. Cena ok. 1200 zł. Bardzo proste i wygodne wypinanie, zabezpieczane zamkiem. W razie jednak co, dokupienie samej kuli bardzo drogie i w związku z tym zrezygnowałem z tego rozwiązania."
Powrót do góry
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Procjarek - przed napisaniem sprawdziłem archiwum i czytałem Twoje info, które jest jak najbardziej przydatne; jednakże z całym szacunkiem nie ma tam opinie w temacie przyczep:( więc pytanie nadal aktualne!
_________________
Flacha
Powrót do góry
cienki94

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Jazz 1,4 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 13:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Witam,przerabiałem ten temat rok temu zamówiłem hak z http://moto.allegro.pl/nowy-auto-hak-holowniczy-honda-jazz-haki-jakosc-i1653175594.html sam zamontowałem trzeba zdjąć zderzak i delikatnie podciąć do tego moduł podłączył elektryk i wszystko gra.Podczepiłem moją N126e i nad morze Ustronie Morskie spokojnie daje Hania radę bez szaleństw 80-100km/h.W tym roku znów nad morze,pozdrawiam. Laughing
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 23:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


cienki94 napisał:
Witam,przerabiałem ten temat rok temu zamówiłem hak z http://moto.allegro.pl/nowy-auto-hak-holowniczy-honda-jazz-haki-jakosc-i1653175594.html sam zamontowałem trzeba zdjąć zderzak i delikatnie podciąć do tego moduł podłączył elektryk i wszystko gra.Podczepiłem moją N126e i nad morze Ustronie Morskie spokojnie daje Hania radę bez szaleństw 80-100km/h.W tym roku znów nad morze,pozdrawiam. Laughing

Jaki moduł, w tych jazzach do świateł nie ma nawet przekaźników, wszystko leci na sztywno z lewej manetki??? Zapłaciłeś za ten moduł? Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 23:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 21:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


cienki 94 mam dodatkowe pytanie - jak ciągniesz niewiadówkę zakładasz przedłużone lusterka ? jakie polecasz ? czy może śmigasz bez dodatkowych lusterek bocznych Very Happy
_________________
Flacha
Powrót do góry
cienki94

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Jazz 1,4 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 09:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Witam, w odpowiedzi na wasze pytania kupiłem taki oto moduł http://allegro.pl/nowy-modul-elektroniczny-do-haka-holowniczego-fv-i1653691415.html elektryk podłączył to z tyłu przy światłach chyba ułatwiając sobie prace,jeśli chodzi o lusterka wydaje mi się że zawsze są obowiązkowe przy ciągnięciu kempingu ja mam takie i spełniają swoją rolę http://moto.allegro.pl/duze-lusterko-do-holowania-dodatkowe-przyczepy-i1653262378.html pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Pokaże mi ktoś komputer sterujący oświetleniem w tych jazzach???? Żenada
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 17 Cze 2011, 07:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


cienki94 napisał:
Witam,przerabiałem ten temat rok temu zamówiłem hak z http://moto.allegro.pl/nowy-auto-hak-holowniczy-honda-jazz-haki-jakosc-i1653175594.html sam zamontowałem trzeba zdjąć zderzak i delikatnie podciąć do tego moduł podłączył elektryk i wszystko gra...


na twoim miejscu sprawdziłbym czy masz zamontowany moduł, który sygnalizuje spalenie żarówki w przyczepce, kiedyś montowałem hak do mondeo i na przeglądzie diagnosta nie chciał przepuścić auta bo nie miałem ww modułu ( jak wykryje przepaloną żarówkę to kierunki szybko mrugają-coś w tym stylu), stwierdził,że nie pamiętam dokładnie chyba od 2005r wszystkie auta wyposaż. w hak muszą to mieć. Tylko , że w niektórych mondeo były czujniki przepalenia żarówki montowane oryginalnie w Jazzach niestety nie i jak to się ma do obowiązku posiadania?
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 11:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Ktoś się orientuje czy faktycznie trzeba kupować moduł do wiązki?
Ponoć często sprzedawcy wciskają nieświadomym klientom niepotrzebnie taki moduł Confused
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 16:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Nie wiem o jaki moduł Ci chodzi, bo do haka jak na allegro wejdziesz to jest kilka rodzajów modułów: np. do przepalonej żarówki, do lampy przeciwmgłowej, do komp. sterującego oświetleniem itp. W każdym razie żadnego z nich nie potrzebujesz w i-dsi-kiedyś pytałem o to w serwisie hondy. Dla ciekawości niektórzy na allegro twierdzą że do Jazza po 2003 r potrzebny jest moduł np. tu:
http://moto.allegro.pl/modul-sterownik-haka-bez-bledow-wszystkie-auta-i2032047424.html
Hak do jazza i-dsi w ASO 1800+600 montaż - moduł niewymagany.
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 08:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


tu np. jest coś takiego: http://allegro.pl/hak-automat-honda-jazz-2002-2008-wiazka-modul-i1990953627.html
(hak z z 7-biegunową uniwersalną wiązką elektryczną z modułem).
Zastanawiam się nad zakupem ale może starczy kupić sam hak + 7-biegunową uniwersalną wiązką elektryczną? Taki moduł to wydatek 150-250zł więc jest się nad czym zastanawiać
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Odświeżam, żeby nowego tematu nie zakładać Rolling Eyes

Otóż! Byłam dziś na przeglądzie (to pierwszy przegląd, który robię ja jako właściciel, poprzedni był zrobiony przez komis, który mi sprzedawał Hanię) i diagnosta pyta mnie czy mam hak. Odpowiadam, że mam, on zdziwiony patrzy, że w dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisanego, leci Hankę ogląda - eureka - jest! Sprawdził, zaświadczenie mam, ale martwi mnie dlaczego nie wpisali mi tego haka do dowodu rejestracyjnego przy rejestracji? W karcie pojazdu mam adnotację, że "dopuszczalna masa ciągniętej przyczepy wynosi 450/800". Generalnie to karty nie muszę wozić ze sobą i nie wożę zresztą, ale myślicie, że za brak wpisu w dowodzie rejestracyjnym mogą mi piękny świstek z nagłówkiem MANDAT wypisać? W sumie do tej pory jakoś nad tym się nie zastanawiałam, ale teraz jestem gotowa polecieć do Starostwa, żeby mi wpis dla świętego spokoju zrobili. Ktoś się orientuje w temacie (w co nie wątpię) i podzieli się wiedzą?
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 20:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Ja odbierając papiery w wydziale komunikacyjnym od razu zauważyłem że nie mam wpisanego haka, to mi zaraz pan w okienku dopisał w dowód i książkę pojazdu. Nie wiem czemu oni nie są dokładni i nie robią tak jak mają w papierach?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 00:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Hak holowniczy


Malfiq napisał:
Odświeżam, żeby nowego tematu nie zakładać Rolling Eyes

Otóż! Byłam dziś na przeglądzie (to pierwszy przegląd, który robię ja jako właściciel, poprzedni był zrobiony przez komis, który mi sprzedawał Hanię) i diagnosta pyta mnie czy mam hak. Odpowiadam, że mam, on zdziwiony patrzy, że w dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisanego, leci Hankę ogląda - eureka - jest! Sprawdził, zaświadczenie mam, ale martwi mnie dlaczego nie wpisali mi tego haka do dowodu rejestracyjnego przy rejestracji? W karcie pojazdu mam adnotację, że "dopuszczalna masa ciągniętej przyczepy wynosi 450/800". Generalnie to karty nie muszę wozić ze sobą i nie wożę zresztą, ale myślicie, że za brak wpisu w dowodzie rejestracyjnym mogą mi piękny świstek z nagłówkiem MANDAT wypisać? W sumie do tej pory jakoś nad tym się nie zastanawiałam, ale teraz jestem gotowa polecieć do Starostwa, żeby mi wpis dla świętego spokoju zrobili. Ktoś się orientuje w temacie (w co nie wątpię) i podzieli się wiedzą?

Tak na dobrą sprawę to Ty masz nieaktualny dowód rejestracyjny, ponieważ nie ma w nim zawartych wszystkich adnotacji dotyczących samochodu.

Jeżeli chcesz mieć wszystko zgodne z prawem to: bierzesz te swoje zaświadczenie, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i udajesz się do wydziału komunikacji.
Tam wypełniasz wniosek i zostawiasz u Pani w okienku Wink Po ja... kimś czasie odbierasz i jedziesz na dodatkowe badanie techniczne. Tam diagnosta wbije Ci pieczątkę, że posiadasz pojazd dopuszczony do ruchu. Pozostaje Ci jeszcze opłata i masz spokój do następnego przeglądu.

Sprawdź czy hak ma tabliczkę znamionową oraz czy posiada homologację.

Podstawa prawna:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2008/132/poz.841.htm
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

19 900

2008r.

186 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System