Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 07:42
Temat postu:

Zmiana oleju po raz kolejny...


Cześć,

Pytanko moje kieruję raczej do posiadaczy jazzów z komputerowym systemem przypominania o przeglądach. Mam mianowicie na myśli to, jak często komputer każe Wam wymieniać olej (przegląd A).
Osobiście mam przejechane teraz ok. 42kkm i jeżdżę już na czwartym oleju - zmiana wychodzi u mnie co ok 10-12kkm. Do obecnego przeglądu A pozostaje teraz według komputera ok. 5kkm, znając życie za jakieś półtora miecha będę już jechał na nowy olej (robię ok. 2kkm / mies.). Zwariować można.
Zalewam M1 5w/30.

U Was też tak jest ?

Pozdro,
ph.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 22:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Decyzja kompa o wymianie oliwy zależy od sposobu jazdy(miasto,trasa,wolno,szybko,wysokie obroty,niskie obroty itd) Jeżeli będziesz jeździł tylko trasy z łagodnym traktowaniem pedału gazu to komp może krzyknąć o wymianie oliwy grubo po 20tyś.km. To samo tyczy się przeglądu B, system analizuje cały czas sposób i warunki pracy auta
Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 11 Maj 2011, 08:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


milejow napisał:
Decyzja kompa o wymianie oliwy zależy od sposobu jazdy(miasto,trasa,wolno,szybko,wysokie obroty,niskie obroty itd) Jeżeli będziesz jeździł tylko trasy z łagodnym traktowaniem pedału gazu to komp może krzyknąć o wymianie oliwy grubo po 20tyś.km. To samo tyczy się przeglądu B, system analizuje cały czas sposób i warunki pracy auta


Zgadza się, wszystko zależy od warunków. Jeżdżę mniej więcej 50/50 trasa/miasto, na obroty lubię wkręcić i sporadycznie pokonuję jednorazowo odległości mniejsze niż 5-10 km.

Pozdro,
ph.
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 13:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Mi też wyskoczyło po 10 tysiącach. Co więcej od momentu jak mi zaświeciło, że mam przegląd za około 2000km, nie przejechałem więcej jak 700 km i do wymiany już pokazywał mi niecałe 300. Nie popisała się tu Honda.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 13:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Komputer "chce" jak najlepiej dla silnika i na bieżąco aktualizuje dystans. Mnie się takie podejście podoba bardziej niż wymiana oleju co 30 tys. w niektórych markach.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 13:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 22:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


kony74 napisał:
Komputer "chce" jak najlepiej dla silnika i na bieżąco aktualizuje dystans. Mnie się takie podejście podoba bardziej niż wymiana oleju co 30 tys. w niektórych markach.

Zgadza się, kogoś w np. renault nieźle pogniotło, że proponował wymianę oliwy co 30000 lub 2lata Laughing
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 09:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Albo warunki ciężkie dla auta, albo olej kiepski.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 12 Gru 2011, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Milejow dobrze pisze ,nie ma znaczenia ile kilometrów przejedziemy.Ważne jak użytkujemy auto,w jakich warunkach jeździmy ,jak mocno silnik eksploatujemy.Tak jak kolega napisał komputer chce'' dobrze'' dla silnika a nie ,że mamy specjalnie ustawiony komputer żeby częściej odwiedzać np. serwisy.
Powrót do góry
sta

Dyskutant



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gůrny Ślůnsk
Posiadane auto: JAZZ'11 komarek 1,2
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 12 Gru 2011, 15:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


U mnie komputer od nowosci odlicza dni (aktualnie 150 pozostalo)
Ale jak w wakacje po Bieszczadach troche ostrzej jezdzilem pojawila sie tez kontrolka, ze przeglad za XXX kilometrów.
Jednakze po powrocie do normalniejszej jazdy informacja o przegladzie za XX kilometrow znika i znow tylko dni sa...

Aktualnie przejechane 10kkm
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
LB Marcin

Dyskutant



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VelSatis 3.5V6 2002 Initiale, Honda Jazz 1.4 2011
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 13 Gru 2011, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Wymieniałem niedawno w ASO Katowice po przejechaniu 10tys od nowości (mimo ze komputer wyliczyl ze jeszcze moge kolejne 10tys jezdzic bez wymiany) a serwisanci mnie zaskoczyli pozytywnie ze wlewaja
SHELL HELIX ULTRA AM-L 5W30
zeby bylo latwiej dla mnie z dolewkami itp.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 09:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami z eksploatacji jazza 1.4. Zakładając, że fabrycznie leją 0w20 (czy ktoś może to ostatecznie potwierdzić?) zrobiłem 13,5 tys i wymieniłem na Motul eco-nergy 5w30 (najprawdopodobniej oryginalny). Na fabrycznym oleju silnik chodził bardzo cicho i palił 0,3-0,4 l mniej niż na Motulu. Z pewnością Motul jest dobrym olejem ale spodziewałem się po nim więcej jeśli chodzi o redukcję spalania i pracę silnika - teraz chodzi trochę głośniej.

Poczytałem trochę amerykańskich stron o Hondzie Fit , i tam wiele osób leje 5w20 albo 0w20. Czeka mnie niedługo kolejna wymiana i zastanawiam się czy zostać przy 5w30 czy przejść (chyba z powrotem) na 0w20. Co sądzicie?
Wiem, że 0w20 jest w naszej świadomości egzotycznym olejem ale to najnowsza, najbardziej zaawansowana technologia oparta na estrach.

W serwisie leją Shella (według wielu bardzo dobry olej) bo jest tańszy i można na nim więcej zarobić utrzymując koszt przeglądu na rozsądnym poziomie. Poza tym, Honda Poland od wielu lat współpracuje z Shellem i ma z tego pewnie jakieś korzyści...

Reasumując, czy ktoś może jednoznacznie i bez cienia wątpliwości powiedzieć jaki dokładnie olej nowe Hondy mają wlane w fabryce i czy dobrym pomysłem jest dalsze jeżdżenie na nim?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


0W20 Honda leje do hybrydy/IMA, fabrycznie w reszcie silników benzynowych zalany jest 5W40. 5W30 lov saps zalewany jest do diesla z DPFem
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 20:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


LB Marcin napisał:
Wymieniałem niedawno w ASO Katowice po przejechaniu 10tys od nowości (mimo ze komputer wyliczyl ze jeszcze moge kolejne 10tys jezdzic bez wymiany) a serwisanci mnie zaskoczyli pozytywnie ze wlewaja
SHELL HELIX ULTRA AM-L 5W30
zeby bylo latwiej dla mnie z dolewkami itp.

Ja też chciałem wcześniej wymienić olej,ale w serwisie powiedzieli mi,że nie ma takiej potrzeby,że należy się stosować do wskazań komputera i będzie wszystko w porządku.Nie żeby mię namawiali do czego kolwiek ale wręcz przeciwnie,stwierdzili,że to wyrzucanie pieniędzy.No i odstąpiłem od tego zamiaru. Wink
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 13:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


milejow napisał:
0W20 Honda leje do hybrydy/IMA, fabrycznie w reszcie silników benzynowych zalany jest 5W40. 5W30 lov saps zalewany jest do diesla z DPFem


To nie tak,, fabrycznie Hondy z silnikami benzynowymi po za kilkoma modelami mocno sportowymi miały/mają zalewany fabrycznie olej 0w20 firmy Idemitsu.Po wielu rozmowach w aso,internecie m in. BITOG jestem tego pewien.Co więcej Honda zaleca 0w20 m in. do Jazz/Fit.Wynika to z tego,że silniki w Hondach są ściśle pasowane a przez to, wymagają oleju o niskiej lepkości, który wg założeń konstrukcyjnych ma w jak najkrótszym czasie poprzez wąskie kanały olejowe dotrzeć do newralgicznych punktów.Mój silnik ivtec jeździ na 0w20 od 10 kkm, (ogólny przebieg prawie 80 kkm) i odczucia bardzo pozytywne.Innej lepkości w moim silniku już nie będzie, chyba,że producent dopuści niższą.Załączam Wam tabelkę:
http://www.bernardiparts.com/Images/Install/OilChart102910.gif
Powrót do góry
Kimbor

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: jazz '10 1.4 elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 16:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...


To mi kony74 ćwieka zabiłeś. Własnie dziś chciałem iść do sklepu po Motula 5W30, bazując na którymś wątku z forum (o przeglądach bodajże) gdzie ludzie bardzo pozytwnie mówili o zmiane fabrycznego 0W20 na 5W30.

Inna sprawa: dzwoniłem wczoraj do ASO umawiać się na przegląd roczny, mówię że przyniosę swój olej (5W30) a pan z serwisu mi mówi że Honda zaleca do jeża 0W20 bo z innym olejem będzie palił więcej. Ale jestem se w stanie dać łapę uciąć że w jak dojdzie do wymiany to zaleją Shella 5W30 (tak jak zalali mi w innym serwisie na przeglądzie B) Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System