Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 15:30
Temat postu:

Problem z podświetleniem


Witam,
mam problem znany zapewne wielu użytkownikom Jazzika, mianowicie gdy włączam światła mijania (a nie muszę przypominać, że włączamy je za każdym razem gdy wyjeżdżamy na drogę) przygasa mi podświetlenie wyświetlaczy radia i wentylacji. Jest to szczególnie irytujące w słoneczne dni, ponieważ trzeba się mocno wpatrywać w wyświetlacze, aby odczytać godzinę, stację radiową lub ustawioną temp. Chcąc rozwiązać ten problem podjechałem do ASO Hondy, tam zainteresowałem się automatycznym włącznikiem świateł- a nóż uda się ominąć jakiś ściemniacz i podświetlenie mimo włączonych reflektorów będzie takie jak przy wyłączonych światłach. Po zapewnieniach mechanika zleciłem założenie tego włącznika- i o zgrozo problem pozostał a ja jestem 250PLN w plecy! Zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu? Nie mogę znależć regulacji podświetlenia za pomocą żadnego "pokrętła", jedynie mogę regulować podśw. prędkościomierza.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 15:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Jakoś tak to opisałeś, że ja nie do końca rozumiem o co chodzi. U mnie również przygasa deska rozdzielcza, jak również milknie radio momencie zapalania auta, ale po krótkiej chwili wszystko wraca do normy. Pierwszeństwo ma rozruch auta, przed innymi odbiornikami prądu.
Ja reguluje natężenie podświetlenia tym "patyczkiem" od kasowania przebiegu dziennego-obracając go. Jeśli twierdzisz, że możesz tylko regulować prędkościomierz, to może masz spalone jakieś żarówki w kokpicie.
Mnie właśnie to bursztynowe oświetlenie trochę irytuje i najchętniej bym to wyłączył w ogóle. Tylko, że wówczas nie widać co się dzieje na prędkościomierzu czy obrotomierzu, licznika również nie widać.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 16:41
Temat postu:

Re: Problem z podświetleniem


keicamm napisał:
Witam,
(...)

Instalacja jest tak pomyślana, że jak włączasz światła mijania, to jest to oznaka dla systemu, że jest ciemno, a więc układ przyciemnia podświetlenie wewnętrzne by Cię nie raziło.
Może się mylę, ale na mój gust, zmiany tego powinno szukać się w serwisowych ustawieniach komputera pokładowego.
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 16:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Faktycznie trochę enigmatycznie to opisałem. Nie wiem jak jest we wcześniejszych modelach, ale w Jazzie 2010 po włączeniu świateł przygasają wyświetlacze od temperatury i radia (włącza się tryb nocny), który za dnia w słoneczny dzień niestety uniemożliwia odczyt informacji.
Patyczkiem można regulować jedynie podświetlenie prędkościomierza.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 18:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Cytat:

keicamm napisał:
Faktycznie trochę enigmatycznie to opisałem. Nie wiem jak jest we wcześniejszych modelach, ale w Jazzie 2010 po włączeniu świateł przygasają wyświetlacze od temperatury i radia (włącza się tryb nocny), który za dnia w słoneczny dzień niestety uniemożliwia odczyt informacji.
Patyczkiem można regulować jedynie podświetlenie prędkościomierza.


Witam,
Posiadam twojego poprzednika(JazzII)z końca produkcji i u mnie też oświetlenie zegarów jak i radia oraz autoklimy przygasają po przełączeniu na mijania, natomiast jest możliwośc regulacji natężenia nie tylko zegarów lecz także wyświetlacza radia i autoklimy tym niewygodnym przycisko-pokrętłem z pozycji zegarów. Po przekręceniu przycisko-pokrętła jednocześnie ściemniają lub rozjaśniają się wszystkie elementy posiadające diody-te w przyciskach również.
W dzień jeżdze na światłach dziennych LED polecam ich montaż-problem z podświetleniem zniknie (czytelnośc wyśw.poprawi się) i podświetlenie zegarów i wszystkich innych wyświetlaczy oraz przycisków automatycznie zostaje podbite, świecą dużo jaśniej a jak włącze mijania (bez kręcenia "patyczkiem" ) to automatycznie natężenie oświetlenia maleje-ściemnia się.
Inną sprawą jest czytelnośc wyświetlaczy-moim zdaniem jest ona gorsza w Jazz III od Jazz II (w nowym modelu od radia jest on mniejszy i są jasne litery na ciemnym tle a u mnie wyśw.jest większy czcionka większa i czarne litery-cyfry na jasnym tle).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 18:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 19:41
Temat postu:

Re: Problem z podświetleniem


keicamm napisał:
Witam,
Nie mogę znależć regulacji podświetlenia za pomocą żadnego "pokrętła", jedynie mogę regulować podśw. prędkościomierza.
Pozdrawiam


Zapomniałem dodac, że przed włączeniem świateł mijania mogę regulowac przyciemnianie tylko zegarów(prędkośc.obroto.itp) nie da się regulowc natężenia światła innych pomimo podwietlenia w tym momencie wyświetlacza radia i autoklimy(które świecą w tym mom.na maxa), w tym momencie wszystkie przyciski całej deski rodziel. są wygaszone. Sytuacja się odwraca w momencie włączenia świateł mijania-mogę ściemniac lub rozjaśniac wszystkie wyświetlacze i przyciski j.w.
Szkoda że w jazz III jest inaczej to dobre rozwiązanie(sam decyduje o sile podświetlenia a nie jakiś czujnik).
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


W najnowszych Jazzach jest tak samo,podświetlenie przygasa delikatnie,ale nie jest to ani irytujące ani nie przeszkadza w odczytywaniu informacji-przynajmniej mi-kwestia przyzwyczajenia Razz

Ostatnio zmieniony przez jedynka1 dnia Nie 08 Sty 2012, 17:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


W Jazzie po lifcie właśnie dlatego zmieniono wyświetlacz na bursztynowy- z tego co mi wiadomo jest o niebo czytelniejszy w słoneczny dzień niż ten, który ja posiadam.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 17:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Szczerze mówiąc nigdy nie miałem najmniejszych problemów z odczytem podawanych informacji na wyświetlaczu i nie mam do tej pory.Przejeździłem już trochę kilometrów w warunkach letnich i naprawdę nie ma żadnego problemu w tej materii.Tak jak wspominałem wcześniej,wszystko jest kwestią gustu i upodobań.Kolor podświetlenia,jego intensywność itp.Sam w chwili obecnej jeżdżę z lekko przygaszonym wyświetlaczem zegarów-są ślicznie podświetlone ale jak dla mnie trochę za mocno.Pomimo przygaszenia ich czytelność jest wzorowa.Tak więc wszystko to jest względne i zależy od danego kierowcy Wink
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 17:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Dodam jeszcze tylko ,że jak na razie jedynym mankamentem nowych Jazzów jest odbijająca się w mocno słoneczne dni w szybie przedniej deska-podszybie. Cool
Powrót do góry
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 09:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Wczoraj jadąc po ciemku zauważyłem, że przestało świecić podświetlenie kilku przycisków (zaznaczonych kolorem czerwonym na poniższym zdjęciu) oraz podświetlenie przy pokrętle od radia (również zaznaczone na zdjęciu kolorem czerwonym). Wszystkie pozostałe przyciski są ładnie podświetlone na bursztynowo. Czy miał ktoś z Was taki problem i wie co może być ewentualną przyczyną braku podświetlenia części przycisków? Dodam, że po wciśnięciu przycisku od klimy AC świeci się zielona dioda oraz po wciśnięciu przycisku od podgrzewania tylnej szyby i lusterek, a także przycisku nawiewu na przednią szybę zaświeca się pomarańczowa dioda. Niestety po ciemku nie widać tych przycisków.
Ps. poniższe zdjęcie nie jest moje, skopiowałem je z tutejszego forum z innego tematu.


Powrót do góry
gregruda

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Sląska
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 Trend 2010
Piwa: 3/7
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


może jakieś zdjęcie jak zabudowałeś owe światła.
Cytat:
W dzień jeżdze na światłach dziennych LED polecam ich montaż-problem
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 11:58
Temat postu:

Problem z podświetleniem


witam,
Cytat:
Cytat:
W dzień jeżdze na światłach dziennych LED polecam ich montaż-problem

Jakaś moda zapanowała na te światła LED. Nie jestem zwolennikiem jazdy na tych ledach.
1. Jechałem kiedyś, to takiego gościa z naprzeciwka z tymi ledami nie było wcale w dzień widać,
2. Jeżdźąc na tych ledach ludzie nie maja włączonych tylnych świateł ! Bo i po co jadą na dziennych Shocked !
3. A wieczorem też jezdzą na tych swiatłach, uwazają że jeżeli nie są w domu i nie ogladają TV to jeszcze jest dzień Shocked !
3. Zapytałem kiedyś goscia dlaczego jeździ na ledach, to mi powiedzał że zaoszczędzi na żarówkach! Ja mu na to że jest z tyłu nie widoczny - on: ja widzę, niech reszta uważa.
Na allegro tych swiateł jest multum, ale jak zapytałem o homologację na nie to najczęsciej mówiono: "a po co i tak się nikt nie doczepi". Czy wazna jest tylko kasa, na te żarówki, a nie bezpieczeństwo i zdrowie ?

Ale żeby nie było tak do końca że się czepiam to miejcie te ledy z homologacją i tylne światła tez włączone razem z tymi przednimi ledami.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 12:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


To nie problem świateł tylko ludzi.

Cytat:
1. Jechałem kiedyś, to takiego gościa z naprzeciwka z tymi ledami nie było wcale w dzień widać,


Kupił tanie badziewie ew. źle założył to się nie dziwię.

Cytat:
2. Jeżdźąc na tych ledach ludzie nie maja włączonych tylnych świateł ! Bo i po co jadą na dziennych !


No, ale tak naprawdę to po co? Naprawdę potrzebujesz w normalnej przejrzystości powietrza postojówki z tyłu żeby auto zobaczyć? To ja mam słaby wzrok, a nie potrzebuję.

Cytat:
3. A wieczorem też jezdzą na tych swiatłach, uwazają że jeżeli nie są w domu i nie ogladają TV to jeszcze jest dzień !


To już wina ludzi, nie świateł.

Cytat:
3. Zapytałem kiedyś goscia dlaczego jeździ na ledach, to mi powiedzał że zaoszczędzi na żarówkach! Ja mu na to że jest z tyłu nie widoczny - on: ja widzę, niech reszta uważa.


Bo zaoszczędzi. Przepis jeżdżenia całą dobę na światłach mijania jest patologią. Ja w normalnych warunkach nie włączam świateł w ogóle jeśli robię krótkie odcinki po mieście, szkoda mi żarówek, a nie kupuję byle czego z marketu za 5zł.

I ma rację, że reszta ma uważać. To moim obowiązkiem jest zachowanie bezpiecznej odległości od auta mnie poprzedzającego. Dopiero gdy np. będzie mgła or sth i on świateł nie włączy to mam szansę wygrać sprawę jeśli mu w dupę wjadę.

Cytat:
Ale żeby nie było tak do końca że się czepiam to miejcie te ledy z homologacją i tylne światła tez włączone razem z tymi przednimi ledami.


Nie ma takiej możliwości, przynajmniej we współczesnych samochodach. Tzn. technicznie jest, ale to nie ma sensu.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 08 Mar 2012, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z podświetleniem


Cytat:
3. Zapytałem kiedyś goscia dlaczego jeździ na ledach, to mi powiedzał że zaoszczędzi na żarówkach! Ja mu na to że jest z tyłu nie widoczny - on: ja widzę, niech reszta uważa.


Polacy z natury są arogantami i ignorantami.Dopiero jak'' trwoga to do Boga'' Jest przepis to się stosujemy do niego a nie wiecznie próbujemy wszystko co nam się nie podoba krytykować nie zważając na dobro ogółu.
Nie bez powodu w wielu krajach źle o Nas myślą.
Przepisy nie są dla widzimisię jednostek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

67 700

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System