Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 17:42
Temat postu:

Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Zakupiłem Hondę Civic 1.5 z 1995 roku. 5 generacja.

Byłem z nią na przegładzie w dużym warsztacie. Sam jezdzilem, wszystko było cacy itd.

Ale teraz pojawił się problem.

Mianowicie, kiedy dodaje gazu na 2 i na 3 biegu straszliwie szarpie.

zmieniam bieg na 2, wszystko jest cacy. Ale jak nacisne pedał gazu to Honda robi kangurki przez 2-3 sekundy. Telepie całym autem. Są to dosłownie 2, 3 sekundy ale bardzo mocno trzęsie i na dłuższą mete nie da się tak jeździć.



Problem wgl. nie występuje na zimnym silniku. Występuje tylko na CIEPŁYM. Jak się już tak z 40 minut pojezdzi.

Byłem u 5 mechaników.

Jeden sprawdzał przepustnicę (aż się świeci, taka jest czysta), kable i swiece (nowe). Jeden sprawdzał podciśnienia. Trzeci mi zrestartował komputer. Czwarty mi kazał wymienić filtry. Piąty mówił, żebym dawał jakiś dodatek do paliwa.

Ogólnie, nikt nic konkretnego nie powiedział. A ja jestem na lodzie zostawiony, no bo już niewiem gdzie się zgłosić, żeby mi ktoś powiedział co dławi ten samochód.

Problem tylko występuje przy dodawaniu gazu na biegu 2 i na 3.


Ostatnio zmieniony przez mariopop12 dnia Sob 06 Lut 2016, 14:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 23:49
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Masz gaz?
Czy podczas postoju obroty falują?
Czy po przekroczeniu jakichś obrotów szarpanie ustaje??
Kopułka i palec rozdzielacza wporządku??
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:08
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


a więc tak.

Nie posiadam gazu.

Szarpanie występuje tylko w momencie wciśnięcia pedału na biegu 2 lub 3. i tylko na CIEPŁYM silniku (tzn. tak jak już jeżdżę z 45 minut)

To jest tak:

Naciskam gaz i przez 2 sekundy mocno szarpie. Ale po 2 sekundach moge już trzymać pedał wciśnięty albo docisnąc go nawet bardziej i nie szarpie.

Ale znów jak puszczę całkowicie pedał i wcisnę go to szarpie.

Puszcze i znów wcisne i znów szarpie.


Kopułke sprawdzałem to na zestykach był jakiś nalot dziwny. I na zestykach w kopułce i na palcu.

Zeskrobałem to i nadal nic nie pomaga.


W całym tym problemie najdziwniejsze jest to, że szarpanie nie występuje na zimnym silniku. Dopiero tak po 40 minutach jazdy. Więc coś się może przegrzewa albo coś?
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:26
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Obstawiam sondę lambda - nie zawsze wywali błędy bo może pracować ale podaje złe dane i to z opóźnieniem i dlatego pojawia się zły skład mieszanki i szarpie. Może trochę namieszałem ale trochę senny jestem Smile w każdym bądź razie radze sprawdzić sondę.
Aha - wtryskiwacze masz wporządku??
Spróbuj jak będzie szarpał jeszcze odłączyć przewód od czujnika położenia przepustnicy i zobacz czy coś się zmieni??
Może nieszczelność w kolektorze ssącym na odcinku przepustnica - głowica. Albo zbyt niskie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej z powodu uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa. Jak nie masz czym zmierzyć ciśnienia paliwa zdejmij i zaślep przewód podciśnienia prowadzący do regulatora - będziesz miał wtedy cały czas max i wykonaj jazdę próbną.
opcji trochę jest - najlepiej jakbyś dorwał taką samą hanie od jakiegoś znajomego albo gdzieś na szrocie sobie wymieniał wszystko po kolei i może by wyszło w "praniu".
Dobra - żona krzyczy - spadam Wink
Daj znać jak coś rozkminisz bo człowiek całe życie się uczy.
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Wiesz ja mam dodatkowo jeszcze problem z wiedzą. Bo mam dopiero 18 lat i nie czaje jeszcze nic z mechaniki samochodowej.

Więc mógłbys mi napisać, gdzie się znajduje sonda lmbda i czy jestem w stanie sprawdzić ją samemu czy jest sprawna? Smile

Tak samo wtryskiwacze. Jak sprawdzić czy są ok ?

Przewód od czujnika położenia przepustnicy. Gdzie on jest? Bo odłączyć przewód to chyba mogę sam. Tylko, żeby wiedzieć gdzie on jest. Smile

PRzewód podcisnienia prowadzący do regulatora (regulator wolnych obrotów rozumiem? ) , ale który to przewód?

Wiem wiem, że to cięzkie pytania i cieżko jest je wytłumaczyć. No ale ja jestem całkowicie zielony. Fajnie by było jakbyś chociaż spróbował. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 10:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 16:20
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


"Więc mógłbys mi napisać, gdzie się znajduje sonda lmbda i czy jestem w stanie sprawdzić ją samemu czy jest sprawna? Smile"

Dobra sonda zaczyna działać dopiero jak się rozgrzeje spalinami, osiągnie odpowiednia temperaturę no chyba, że ma grzałkę ale żeby ją sprawdzić musisz mieć odpowiedni sprzęt. Dla wiedzy ogólnej polecam ta stronkę:
http://autotechnikaekspert.republika.pl/teoria.htm#Diagnostyka
Ja ja sprawdzałem po prostu odłączając wtyczkę tylko później trzeba błędy wykasować z kompa w Twoim samochodzie powinno wydostarczyć zdjęcie klemy - na około 15 sekund po ponownym założeniu musisz odpalić silnik i poczekać aby włączył się wentylator chłodnicy ten sposób uczysz komputer pracy silnika od nowa - możesz się nią przejechać.
Albo żeby zresetować komputer wyjmij na kilkadziesiąt sekund bezpiecznik, który nazywa się Radio/Backup fuse. Jeżeli zegarek ci wyzeruje i skasuje ustawienia radia to reset jest zrobiony.
Sonde masz tu:
http://www.hondaoriginalparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17ST301&block_02=E__0403&block_03=17166
nr 8.

Tak samo wtryskiwacze. Jak sprawdzić czy są ok ?
To już grubsza sprawa i bez demontażu raczej się nie obejdzie.
Kiedyś w kumpla carismie po prostu wyjęliśmy listwę, podłożyliśmy kartkę papieru i patrzyliśmy czy robi 4 plamki po krótkim starcie. Jeden był zwalony ale domyślaliśmy się tego bo samochód czasami pracował po prostu na 3 gary i dlatego mu szarpał i wywalało dodatkowo błąd silnika.

Przewód od czujnika położenia przepustnicy. Gdzie on jest? Bo odłączyć przewód to chyba mogę sam. Tylko, żeby wiedzieć gdzie on jest. Smile
Masz przepustnice, która ma ośkę i z jednej strony oski jest takie kółko z linka od gazu, a po przeciwnej stronie miedzy przepustnica a ścianą grodziowa jest TPS. To takie małe czarne pudelku z wtyczką przykręcone do przepustnicy.

PRzewód podcisnienia prowadzący do regulatora (regulator wolnych obrotów rozumiem? ) , ale który to przewód?
chodziło mi o regulator ciśnienia paliwa:
http://www.hondaoriginalparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17ST301&block_02=E__0300&block_03=17166
ten nr 6, z boku listwy paliwowej tam gdzie jest dostarczane paliwo.


Wiem wiem, że to cięzkie pytania i cieżko jest je wytłumaczyć. No ale ja jestem całkowicie zielony. Fajnie by było jakbyś chociaż spróbował. Smile

Kurcze faktycznie ciężko wyjaśnić.
Spadam bo mamy z żoną dzień wolny a syn się spaceru domaga Very Happy

aha, pobierz sobie to:
http://peb.pl/ksiazki-instrukcje-serwisowe/938667-honda-civic-vi-gen-sam-naprawiam.html
do celów naukowych i własnego użytku a zapewne będzie Ci łatwiej.
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 09:21
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Dziękuje za wszystko co napisałeś bo napewno mi się przyda.

Teraz tak.

Sonda Lambda, spróbuję ją odłączyć. Tylko teraz czy odłączyć ją całą z obu stron? I z silnika i z tej drgiej strony czy tylko z jednej? Jak z jednej to z której? Smile

Wtryskiwacze odpadają skoro trzeba coś rozbierać. Pozatym mi nie wyskakuje żaden błąd komputera.

Przewód od czujnika położenia przepustnicy:

"To takie małe czarne pudelku z wtyczką przykręcone do przepustnicy"

Ten przewód to ta wtyczka rozumiem?


Przewód podciśnienia prowadzący do regulatora.

Tu raczej sobie nie poradzę bo patrząc na ten rysunek niewiele wiem.

Narazie spróbuję zamienić kable z nowych na stare. Bo niewiem jak działa na starych bo samochód niedawno kupiłem. Ale dał mi właściciel stare i mówił, że też są dobre.

Później odłącze sonde lambda.

Później spróbuję ten przewód od czujnika położenia przepustnicy.


Wgl. to słyszałem jeszcze, że moduł zapłonowy może mi umierać i może się to objawiać tylko na ciepłym silniku.

Czy jest to prawda? I czy taki moduł da się w razie co reanimowac czy trzeba nowy kupować?

Bo w sumie czasem 1 z 20 uruchomień silnika konczy się tym, że zamiast na obrotomierzu być 900 obrotów mam ok. 100. Smile

Ale zlewałem to bo to 1/10 lub 20 uruchomień.
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Sonda Lambda, spróbuję ją odłączyć. Tylko teraz czy odłączyć ją całą z obu stron? I z silnika i z tej drgiej strony czy tylko z jednej? Jak z jednej to z której? Smile
Odłącz od tej, z której będzie Ci wygodniej.

Ten przewód to ta wtyczka rozumiem?
Tak - wyciągasz wtyczkę.

Wgl. to słyszałem jeszcze, że moduł zapłonowy może mi umierać i może się to objawiać tylko na ciepłym silniku.

Czy jest to prawda? I czy taki moduł da się w razie co reanimowac czy trzeba nowy kupować?

Bo w sumie czasem 1 z 20 uruchomień silnika konczy się tym, że zamiast na obrotomierzu być 900 obrotów mam ok. 100. Smile

Możliwe ze aparat zapłonowy tez ma tu jakiś wpływ - nie wiem nie spotkałem się z tym w hondzie i nie miałem doczynienia. Ale znalazłem prosty instruktarz wiec chyba czyszczenie pomaga.
http://www.samnaprawiam.com/poradniki-5471-demontaz-i-czyszczenie-aparatu-zaplonowego-honda-civic-lsi.html
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 12:32
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Zrobiłem parę zdjęć silnika i okolic przepustnicy.

Może uda Ci się na nim pokazać mi sondę i ten przewód od czujnika przepustnicy.

http://img51.imageshack.us/g/zdjcie0009e.jpg/
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 16:23
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Sonda lambda - kolektor wydechowy, jeden czarny przewód, coś na kształt świecy.
Czujnik przepustnicy na 3 zdjęciu nad prawym górnym rogiem tego czarnego kwadracika pod gumowym wężem. Cos takiego.
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/42/06/66/1442066639&imgrefurl=http://xarchiwum.pl/search%3Fs%3Dprzepustnica%2Bhonda%2Bcivic%26p%3D6&usg=__pKhNbRRO1ST_KTVw7F6lP8niF7I=&h=480&w=640&sz=167&hl=pl&start=49&zoom=1&tbnid=nB1itN9nyBbo2M:&tbnh=148&tbnw=182&ei=jt54TaOyHc-E4AbVy5zpBQ&prev=/images%3Fq%3Dczujnik%2Bprzepustnicy%2Bhonda%26hl%3Dpl%26sa%3DG%26biw%3D1280%26bih%3D619%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:10%2C1596&itbs=1&iact=hc&vpx=980&vpy=340&dur=4205&hovh=194&hovw=259&tx=134&ty=147&oei=5d14TcasIcuXhQf0meHjBg&page=4&ndsp=16&ved=1t:429,r:15,s:49&biw=1280&bih=619
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Witam!

Aha. Sonda Lambda - kolektor wydechowy. Ale nie ma tego tutaj na żadnym zdjęciu?

Bo ja kompletnie niewiem gdzie jest kolektor wydechowy.


A co do tego czujnika przepustnicy. Mógłbyś mi zedytować to 3 zdjęcie i zaznaczyć na nim tę wtyczkę? I jak ją odłączyć? I czy jej odłączenie też będzie skutkowało przymusem restartu komputera?

Bo jeśli nie, to dziś w pracy (jeżdżę w weekendy w pizzerni) jak zacznie szarpać to bym sobie to odłączył.


I hmm. słyszałem, że może się też blokować linka przepustnicy. Gdzie ona jest i jak ją sprawdzić?
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 14:52
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Kolektor wydechowy to to gdzie spaliny są wyprowadzane wprost z silnika - zdjęcie nr 1.
http://www.google.pl/images?hl=pl&source=hp&biw=1280&bih=619&q=kolektor+wydechowy+honda+civic&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=
http://www.google.pl/images?hl=pl&biw=1280&bih=619&gbv=2&tbs=isch%3A1&sa=1&q=sonda+lambda+honda+civic&aq=f&aqi=&aql=&oq=

http://www.google.pl/images?hl=pl&biw=1280&bih=619&gbv=2&tbs=isch%3A1&sa=1&q=czujnik+przepustnicy+honda+civic&aq=f&aqi=&aql=&oq=

O resecie już pisałem Ci w poprzednich watkach a zresetować będziesz musiał.

Aha, gdyby zacinała się linka gazu to raczej by nie schodził z obrotów niż szarpał.
Pozdrawiam....
Ps. Lepiej sam nic nie kombinuj z tym autem Wink
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 15:37
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Lepiej sam nic nie kombinuj. - co masz na myśli?

Wiesz, cięzko nie kombinować, skoro byłem u 4 mechaników i każdy zagląda pod maskę i mówi, że wszystko wygląda pięknie.

Po czym ciągną za linkę od gazu i mówią, że nie wchodzi na obroty tak jak powinna i nie wiedzą czemu. Smile

Czyli w moim przypadku sonda lmbda jest tu gdzie zaznaczyłem, tak?

http://www.fotoszok.pl/show.php/373381_zdjcie0009e.jpg.html

A co do czujnika przepustnicy. Wysłałeś mi jak on wygląda ale ja na podstawie tych fotek nie odnajdę go pod maską. Chciałbym, żebyś mi na tych moich zdjęciach zaznaczył, którą wtyczkę odłączyć. Podobnie jak ja to zrobiłem z tą sondą lambdą. Smile
Powrót do góry
mariopop12

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic 1.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 15:43
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Co do linki gazu.

Linkę gazu dzisiaj wypsikałem WD40 i nic nie dało to. Ale słyszałem, że jest jeszcze gdzieś linka przepustnicy i tez czasem się przycinać potrafi. Tylko jak się do niej dobrać, w którym jest miejscu? Smile
Powrót do góry
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 18:48
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Honda na ciepłym silniku straszliwie szarpie.


Linka przepustnicy???
Wciskając gaz sterujesz położeniem przepustnicy.
Zdejmij przewód dolotowy do przepustnicy i pociągnij za linkę gazu i zobaczysz jak się odchyla i czy ładnie płynnie chodzi. To, ze jest czysta o niczym nie świadczy a może jest po prostu wydarta albo ma jakieś luzy na gardzieli?? Opcji jest na prawdę mnóstwo.
Sonda jest tam gdzie pokazałeś a czujnik tu (jest to coś na wzór potencjometra i potrafi się wytrzeć w miejscach gdzie przepustnica zatrzymuje się najczęściej):
http://zolnierz20.wrzuta.pl/obraz/4nPLKE0A4lc/czujnik_przepustnicy_-_honda

Pobierz sobie ta książkę i tam będziesz miał gdzie co się znajduje i jak to wymontować.
Zawsze zabawę z nowym samochodem zaczynam od czytania : Sam naprawiam.
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System