Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 20:19
Temat postu:

Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Mam pytanie jak zachowują się wasze kierownice bo w samochodzie mojej zony jak skrece na maxa kierownice to mogę ja puscic i samochod bedzie jezdzil w kółko kierownica nie odbija -wspomaganie dziala normalnie .Napiszcie jak jest to u was moze jazz tak ma ale w to wątpie. Mechanik sugerowal ze moze jest to wada przekladni kierowniczej.Prosze o wszelkie sugestie. Okres zimowy nie ma nic do tego zjawiska bo latem samochod zachowuje sie tak samo.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
zolnierz_20

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Loughborough
Posiadane auto: Honda CR-V II
Piwa: 45/2
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 22:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Hmmmm...
Obecnie posiadam w użytkowaniu 2 samochody i z ciekawości sprawdziłem - w żadnym kierownica nie wraca mi do pozycji jazda na wprost.
_________________
Puk puk. Kto tam? Panewka. Very Happy
Znowu w pracy Wink
Powrót do góry
damballasnake

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 00:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem - u mnie też nie wraca
Powrót do góry
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Dziekuje za odpowiedz ale nie oczekiwalem zeby kierownica wracala do jazdy na wprost ona wcale sie nie odkreca sama trzeba jej pomagac. I jeszcze jedna ciekawostka jak jade na wprost i chce lekko skrecic kierownica to mam wrazenie jak by byla sklejona musze lekko szarpnac ? Piszcie o swoich wrazeniach ....
Powrót do góry
komunikator tlen - status
cacek

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: jazz, 1.4, 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 12:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Sam mam Jazza z 2004r. i temat "usztywnionej kierownicy" zgłębiłem dokładnie po kilku miesiącach jazdy jazzem. Z racji że nie znalazłem wiele informacji na polskich forach, przeszukałem anglojęzyczne i o dziwo na zagranicznych forach temat dziwnej, nietypowej pracy układu kierowniczego w Jazzach jest bardzo często komentowany.
Użytkownicy Jazzów skarżą się na: "stif steering" - sztywne kierowanie, "permenent correction" - ciągłe korygowanie przy szybszej jeździe na wprost, "steering whel do not self centre" - nie odbijanie kierownicy itd. Dotarłem ponad to do portalu na którym dokonano oceny Hondy Jazz i za "Sterring" Jazz dostał jedynie 2 na 5 gwiazdek, z uwagi na występujące powyżej wady.
Dodam od siebie że nie każdy zwraca na to uwagę, ja osobiście ubolewam nad koniecznością korygowania podczas jazdy na wprost ale drugiemu użytkownikowi auta to w ogóle nie przeszkadza, wręcz problemu nie widzi:)

dla przykładu wklejam link:
http://clubjazz.org/forum/jazz-faults-problems/power-steering-issues/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 12:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 15:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Z ciekawości sprawdziłem .Przy maksymalnym skręcie i ruszaniu-
kierownica odbija ale wolno.Podczas jazdy na zakrętach kierownica
wraca sama.Szybka jazda na wprost -autko jedzie prosto ,bez kontrowania.
'Rolling Eyes'
Powrót do góry
skype status
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Cytat:
michu19731 napisał:
... I jeszcze jedna ciekawostka jak jade na wprost i chce lekko skrecic kierownica to mam wrazenie jak by byla sklejona musze lekko szarpnac ? Piszcie o swoich wrazeniach ....


Odnośnie oporów kierownicy po jeździe na wprost miałem podobne wrażenie i opisałem to wcześniej - post pt.: Siła wspomagania ukł. kier.
Natomiast jeśli chodzi o odbijanie/odkręcanie kierownicy podczas skrętu to musze powiedzieć, że u mnie sprawa ma się nieco inaczej, otóż po maksymalnym skręcie(puszczeniu kier.) i ruszeniu-kier. sama wraca jednak czyni to wolno( wolniej niż przy hydraulicznym-porównuje do poprzednich aut ) jednak nigdy nie wraca idealnie do pozycji na wprost (tak na 80%) dalej musze pomóc ręką. Tak samo jest przy cofaniu.
Natomiast jeśli skrętu dokonam tak nie więcej niż 1/4 obrotu kier.(max. skręt wymaga prawie 2 pełnych obrotów) i rusze z miejsca to kier. w ogóle nie wraca i mogę jeździć w kółko. Nie mam porównania z innymi markami aut wyposażonych w el. ukł. wsp. więc nie wiem czy jest podobnie natomiast przy hydraulicznym wsp. kier. szybciej wraca nawet przy małym skręcie do wyprostowania. Zgadzam się z tym, że mało osób zwraca na ten fakt uwagę.
Przy jeżdzie na wprost z większymi prędkościami nie muszę często korygować toru jazdy.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 19:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


zolnierz_20 napisał:
Hmmmm...
Obecnie posiadam w użytkowaniu 2 samochody i z ciekawości sprawdziłem - w żadnym kierownica nie wraca mi do pozycji jazda na wprost.


To znaczy, że masz coś zepsute w układzie kierowniczym.

Jeszcze zależy też z jakimi prędkościami się jedzie. Jeśli na postoju skręcicie na maksa i powoli zaczniecie ruszać to powinna lekko odbijać, ale w sumie nie wiem bo tego nie sprawdzałem.

Ale przy normalnej jeździe po mieście, z prędkościami ~20-30km/h w zakrętach, tym bardziej tych 90 stopniowych, po puszczeniu kierownicy ZAWSZE odbija ona do pozycji na wprost i ZAWSZE powinna tak robić. Mi zdarza się, że czasem nie odbije do końca na wprost i muszę jeszcze z kilka centymetrów skorygować. Niemniej jednak przy normalnej jeździe miejskiej nigdy nie zdarzyło mi się bym musiał ręcznie ją odbijać podczas wychodzenia z zakrętu. I miałem tak w każdym aucie (Maluch, Corsa, Jazz).
Powrót do góry
MRBarteczek

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 00:00
Temat postu:

dziwnie zachowująca się kierownica


Witam

Temat kierownicy był przeze mnie pierwszy na liście wątpliwości podczas rozmowy z serwisantem Hondy (ASO niedaleko Krakowa). Po pierwszej jeździe właśnie to mnie zastanawiało, czy przypadkiem nie jest coś zepsute po dzwonie. Zrobiłem więc przegląd przed zakupem i serwisanci nie stwierdzili żadnych usterek ogólnie jak również w układzie kierowniczym. Wytłumaczyli iż jazzy tak mają. Kierownica chodzi wręcz ciężko i prawie nie odbija (mam porównanie z poprzedniego auta Peugeot 306 oraz teraźniejszego Nissana Nota gdzie kierownica chodzi lekko i odbija natychmiast) Z tego co mówili wnioskuję że jest to celowy zabieg konstruktorów Jazza z racji gabarytów oraz masy auta. Myślę że gdyby chodziła jak nóż w maśle to nawet ciężko byłoby się tym autkiem poruszać przy większych prędkościach Smile
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 22:10
Temat postu:

Re: dziwnie zachowująca się kierownica


MRBarteczek napisał:
Witam

Temat kierownicy był przeze mnie pierwszy na liście wątpliwości podczas rozmowy z serwisantem Hondy (ASO niedaleko Krakowa). Po pierwszej jeździe właśnie to mnie zastanawiało, czy przypadkiem nie jest coś zepsute po dzwonie. Zrobiłem więc przegląd przed zakupem i serwisanci nie stwierdzili żadnych usterek ogólnie jak również w układzie kierowniczym. Wytłumaczyli iż jazzy tak mają. Kierownica chodzi wręcz ciężko i prawie nie odbija (mam porównanie z poprzedniego auta Peugeot 306 oraz teraźniejszego Nissana Nota gdzie kierownica chodzi lekko i odbija natychmiast) Z tego co mówili wnioskuję że jest to celowy zabieg konstruktorów Jazza z racji gabarytów oraz masy auta. Myślę że gdyby chodziła jak nóż w maśle to nawet ciężko byłoby się tym autkiem poruszać przy większych prędkościach Smile

Kierownica ma chodzić lekko i odbijać na zakrętach.Spróbuj przejechać
się innym jazzem.
Powrót do góry
skype status
MRBarteczek

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 22:43
Temat postu:

dziwnie zachowująca się kierownica


Ok zgadzam się, aczkolwiek ostatnio byłem na kupnie jazza i oglądałem kilka oraz miałem możliwość przejechać się kawałek nimi i we wszystkich ciężko chodzi... Surprised A może wszystkie mają defekt lub co gorsza są bite ??? Z drugiej strony w ASO Honda mówią że to normalne dla tego modelu i tak sobie myślę że chyba oni wiedzą troszkę więcej o tym aucie niż ja więc im uwierzyłem... A jak jest u was czy faktycznie ktoś może powiedzieć że w jego jazzie kierownica odbija w zakręcie ???
Powrót do góry
cacek

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: jazz, 1.4, 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 10:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Jazz ma nietypowy układ kierowniczy i to jest fakt.
Już pisałem na forum, że kwestia ta jest mało komentowana na forach polskich. Sam kupiłem to auto i po pewnym czasie zacząłem na to zwracać uwagę, szczególnie na dłuższych odcinkach. Przeszukałem fora anglojęzyczne i jest wiele wątków dotyczących stiff steering oraz do not self center . Ja mam model wyprodukowany w Japonii, sprawdzony w ASO i wszystko jest ok, nie był bity, wspomaganie działa poprawnie, mimo to kierownica jest usztywniona i nie odbija po lekkich łukach do jazdy na wprost. Jechałem innym Jazzem i było identycznie. Ponad to spotkałem się z oceną Hondy Jazz na portalu motoryzacyjnym i o ile za ergonomię i ekonomikę Jazz dostał 5 gwiazdek na 5 to za sterowność zaledwie 2 gwiazdki na 5 więc coś na rzeczy jest.

pozdrawiam
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 16:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Witam, szczerze mówiąc zaskoczyły mnie te wpisy dotyczące "nie odbijania kierownicy". W moim przypadku odbija , niezależnie od tego jak ciasny skręt i predkośc jazdy. Dokładnie tak jak opisuje Krzakoo.
Dodam jeszcze, że przed kupnem mojego pudełka, miałem okazje jeździc trzema innymi jazzami i żaden z nich nie wykazywał tego typu problemu. Problemu, ponieważ tak to raczej należy interpretowac.
Powrót do góry
filut

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi LS, 2005r
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 22:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


wg mnie to nie jest problem, a poprostu zależy z jaką prędkością jedziemy, jak mocno skręcimy itp. Akurat wróciłem z małej trasy i sprawdzałem jak to działa, no i powiedzmy że jedziemy wolno, lekki skręt przy stałej prędkości kierownica nie odbija tylko zostaje w pozycji Smile ale przy ostrej jeździe normalnie odbija, tak jest przynajmniej u mnie, a co jeszcze ciekawe przy ruszaniu i max skręcie też muszę jej trochę pomóc się odkręcić Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 09:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Przy ruszaniu i jeździe na półsprzęgle to jeszcze rozumiem. Ale podczas jazdy kierownica MUSI odbijać, nie ma innej możliwości.

Aż nagrałem filmik. ;P

http://www.youtube.com/watch?v=HeWVY4n_76s

Cofanie z parkingu prostopadłego. Jak widać kierownica odbija bez problemu. Oczywiście nie do końca bo prędkości są za małe, ale podczas jazdy w mieście zawsze odbija do praktycznie prostych kół (czasem trzeba jedynie lekko jeszcze ręką wyprostować).

Ale nigdy nie miałem tak by podczas takiego manewru kierownica nie odbijała w ogóle. To nie jest normalne.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System