Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piaaa

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Honda Accord 2.0 i-vtec 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 14:41
Temat postu:

Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Witam,
Od kilku m-cy jestem posiadaczem Accord, do ktorej we wrzesniu zainstalowalem gaz sekwencyjny. W styczniu, w trakcie jazdy, cos zaczelo stukac w silniku. Slychac to po lewej stronie silnika i najbardziej przy niskich obrotach. Samochod nie stracil na mocy, olej w normie, nie dzieje sie nic innego poza tym glosnym stukaniem. Ani serwis Hondy, ani mechanicy nie sa w stanie sprecyzowac co to jest. Od jednego z mechanikow uslyszalem opinie, ze moga to byc "szklanki". Czy ktos z Was mial kiedys podobny problem i co moga ozn. te "szklanki"?
Powrót do góry
marek3690

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): PYZDRY

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lut 2008, 19:29
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Witam Witam! moim zdaniem szklanki nie będą pukać! a to mogą byś albo samo popychacze, albo panewki albo jeszcze dystanse na wale korbowym! a czy jak mu przygazujesz to stukanie też jest coraz szybsze czy ucisza się?? czekam za odp
= Very Happy
_________________
M@ry$
Honda The Power of Dreams Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piaaa

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Honda Accord 2.0 i-vtec 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 14:28
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


witam witam rowniez.. dzieki za odpowiedz.!
kiedy mu sie przygazuje to pukanie tez wzrasta im wiecej gazu tym czestotliwosc stukania wieksza..
zauwazylem tez ze jak go rano pierwszy raz odpale to przez 2-3 sekundy "ciezko" chodzi. nie wskakuje na obroty przez chwile a pozniej juz dobrze..
Powrót do góry
marek3690

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): PYZDRY

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Cześć No to będzie to co Ci pisałem kolego:
albo samo popychacze albo panewki i dystanse na wale korbowym...A jak chcesz wiedzieć dokładniej to napisz mi w której części silnika to słychać dół czy góra no i strony. czekam za odp.pozdro
_________________
M@ry$
Honda The Power of Dreams Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piaaa

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Honda Accord 2.0 i-vtec 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 14:26
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


czesc kolego..
no to mnie tymi wiadomosciami wcale nie pocieszles a raczej szykuje sie gruba robota i kosztowna..Sad(
co do twojego pytania to na pewno dzwiek ten wydobywa sie z lewej strony silnika, mi se wydaje ze rowniez od gory.!
ale jak go jeden z mechanikow podniosl i obsluchal od dolu to mowil ze tak samo tam slychaC.
twoim zdaniem ile taka naprawa moze kosztowac a moze lepiej juz calysilnik kupic..Smile)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 14:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek3690

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): PYZDRY

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2008, 23:21
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Hej! nie no spoko po Co silnik da sie to zrobić nie dużym kosztem jeżeli to tylko dystanse ale jeżeli jush panewki to wał będzie musiał iść do szlifu bo nowe panewki by nie pasowały! a w tedy mogło by to troszkę kosztować! a jeżeli to samo popychacze to ciężko powiedzieć ale jak chcesz to mogę sie dowiedzieć ile może to kosztować!A teraz kolejne pytanie do Ciebie kolego:
Jak jeździsz swoja furą wkręcasz ją na wysokie obroty czy raczej nie??
A jak dawno wymieniałeś olej w silniku ile tys km zrobiłeś??i jaki to był olej??być może inaczej to załatwimy Laughing czekam za odp. pozdro
_________________
M@ry$
Honda The Power of Dreams Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piaaa

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Honda Accord 2.0 i-vtec 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 15:23
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


witam kolego..
teraz jak jezdze to staram sie w ogole go nie wkrecac na wysokie obroty, a wczesniej jezdzilem normalnie bezzbytniego zylwania, piszczenia etc..
to autko posiada pelna historie servisu, za kazdym razem jak trzeba bylo to poprzedni wlasciciel byl na serwisie hondy i wszystko na bierzaco wymienial.
ja go kupilem we wrzesniu i na koniec listopada zrobilem serwis z wymiana oleju i sprawdzeniem w hondzie..
wiec od listopada do polowy stycznia jezdzilem i nic sie nie dzialo, zrobilem moze ze 3000 km.. myslee, mam nadzieje ze na serwisie wiedza jaki olej lac do takiego samochodu.Smile ?
myslisz ze to moze olej.??
i jesli mozesz to powiedz mniej wiecej ile w najgorszej sytuacji ta naprawa moze kosztowac..
dzieki.. pozdro
Powrót do góry
marek3690

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): PYZDRY

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lut 2008, 16:23
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Siema wiesz myślałem że olej miałeś dawno niewymieniany i jest jakimś syfem zalany i nie ma smarowania i przez to puka ale jeżeli to serwis hondy robił wszystko to nie ma obawy jest zrobione naprawdę dobrze!!! Cool spoko postaram się dowiedzieć jak najwięcej i jak najszybciej! ale wiesz co Ci radzę jeżeli masz blisko to skocz na serwis Hondy i niech oni sprawdzą co jest ?? Rolling Eyes bo co innego jest jak sie widzi i słyszy a co innego na odległość... dzisiaj może będę coś wiedział to Ci napisze!pozdro
_________________
M@ry$
Honda The Power of Dreams Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Marmox

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgorzelec
Posiadane auto: Honda Accord 2003 VVTI 2000cm
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 01:19
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


witajcie,

moze opowiem wam pare ciekawych rzeczy.
otoz sam jezdze Accordem z 2003roku, Kupilem owego i zalozylem sekwencyjny gaz BRC. Na poczatku bylo wszystko ok, ale po zrobieniu 120tys zaczelo sie chrzanic. przy 140tys wypalilo zawor i kupilem nowy silnik. ( koszt na allegro - 2tys zlotych ,)
Silniczek trafil mi sie prawie nowy, obecnie na tym silniku zrobilem juz 25tys, rano jak odpalam gubi obroty, silnik nie chodzi najlepiej,....obawiam sie ..ze znowu trzeba wymienic silnik.
GAZ w accordzie to nie najlepszy pomysl!!!! dlatego tez nigdy wiecej nie popsuje auta GAZEM.
W nastepnym tygodniu , jade do serwisu niech mi sprawdza , czy mam juz kupywac silnik , czy oplaca sie tam grzebac. Obecnie koszt silnika to ok, 1700zl.
nara
_________________
Marek
Powrót do góry
marek3690

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): PYZDRY

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 15:04
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


No cześć no ciekawa historia ale może opowiedz coś więcej dokładniej co sie stało z twoim silnikiem że musiałeś wymienić na nowy???pozdro nara
_________________
M@ry$
Honda The Power of Dreams Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
piaaa

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Honda Accord 2.0 i-vtec 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2008, 15:17
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


witam koledzy..
powracajac do pytania o serwis i tego zeby oni to sprawdzili to bylem tam na samym poczatku ale te gamonie nie wiedza tylko kase chca za sprawdzanie i to tyle ze taniej mnie wyjdzie kupic silnik i go wstawic.Smile
i tez mysle ze to gaz spowodowal to co sie dzieje.
jak macie jeszcze jakies pomysly to bede wdzieczny, jutro jade do mechanika to zobaczymy..
pozdro
Powrót do góry
marek3690

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): PYZDRY

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2008, 23:49
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Hej! no w sumie masz racje na tych serwisach to sieroty takie pracują że szkoda gadać!!! Kase taką chcą brać i to za nic!!Gdzie oni sie w ogóle uczyli Evil or Very Mad ahhh same problemy zawsze z nimi!!! Ok jak tam coś będziesz wiedział to daj znać. pozdro
_________________
M@ry$
Honda The Power of Dreams Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 22 Paź 2018, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Honda Accord 2.0 i-vtec, 2003r.-Problem z silnikiem


Ten krótki wątek to taka kwintesencja dziecinady i wypocin pseudo specjalistów. Odgrzewam kotleta, bo ten wątek bardzo wysoko indeksuje się w google.


Tu mamy przykład skąd się biorą bzdury, że Hondy nie lubią gazu. W Hondach luzy zaworowe ustawia się ręcznie i jest to niezbędne. Zaniechanie tego prowadzi do wypalania zaworów i śmierci silnika. Na benzynie robi się to rzadziej stąd silnik dłużej wytrzyma przy nieprawidłowym serwisowaniu. Kolega marmox załatwił dwa silniki przez swoją ignorancję.

Marmox napisał:
przy 140tys wypalilo zawor i kupilem nowy silnik.
Silniczek trafil mi sie prawie nowy,....obawiam sie ..ze znowu trzeba wymienic silnik.


A tu specjalista który pisze o samopopychaczach w Hondach i nie może zdecydować czy serwis jest ok czy nie.
Najpierw
marek3690 napisał:
ale jeżeli to serwis hondy robił wszystko to nie ma obawy jest zrobione naprawdę dobrze!!!

A potem
marek3690 napisał:
na tych serwisach to sieroty takie pracują że szkoda gadać!!! Kase taką chcą brać i to za nic!!Gdzie oni sie w ogóle uczyli Evil or Very Mad ahhh same problemy zawsze z nimi!!!
Powrót do góry
Japan VTec

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Accord 2.0 k20a6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2021, 13:45
Temat postu:

Pomocy


marek3690 napisał:
Cześć No to będzie to co Ci pisałem kolego:
albo samo popychacze albo panewki i dystanse na wale korbowym...A jak chcesz wiedzieć dokładniej to napisz mi w której części silnika to słychać dół czy góra no i strony. czekam za odp.pozdro


Witam zakupiłem parę dni temu honde accord 7 2003r . 2.0b+g silnik k20a6.
Odbyłem jazdę próbną zrobiłem dobre parych km cieszyłem się z jazdy. Wracając juz nabytkiem do domu mialem ponad 100km. Po dojechaniu usłyszałem dziwne stuki podobne jak zawory. Poprzedni właściciel powiedzial ze zaworów nie regulował ani przez 3 lata nie robil rozrzadu. Zawory wyregulowane rozrzad wymieniony razem z wariatorem. Po zagrzaniu silnika dalej słychać klupanie klepanie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Accord »

Opinie o samochodach Honda Accord - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System