Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(__piterkowicz__)

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A-klasa 1.7 CDI 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 19:37
Temat postu:

Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Witam,
Zwracam się z prośbą o pomoc.
Chcę kupić A-klase w-168 PO LIFCIE z przebiegiem powyżej 200 tys. km. Sprzedawca poinformował mnie, że jest problem z odpalaniem silnika za I razem, trzeba dwukrotnie podgrzać świece. Ponadto wspomniał mi, że kiedyś też dolał jakiegoś specyfiku do ropy aby przeczyścić cały układ paliwowy. Samochód sprowadził on z zagranicy (1 rok temu) i wspomniał coś, że zrobił to z uwagi, że był on tam kiepskim paliwem zalewany.
Trochę to podejrzane, bo paliwo to raczej w Polsce jest gorszej jakości niż na zachodzie i podejrzewam, że to on lał kiepskie (najtańsze) i coś zapewne się zrobiło skoro dolał specyfiku. Tymbardzej, że teraz w zimę samochód stał w garażu i musiał dwa razy świece podgrzewać. Ponadto zauważyłem, że w przezroczystym przewodzie odchodzacym od filtra paliwa, paliwo było lekko wzburzone (tak jakby z powietrzem). Nie jestem znawcą więc, może nie dokońca też opisałem te informacje w sposób profesjonalny.
Proszę o szybką pomoc, co powinienem zrobić, jaka może być przyczyna braku możliwości odpalenia za pierwszym razem, czy sprzedawca może coś jeszcze ukrywać w zwiazku z tym, że było lane paliwo kiepskiej jakości.
Dzięki.
_________________
Piotrecki
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 21:13
Temat postu:

Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Odpusc sobie . Jak juz koniecznie chcesz auto zza granicy to poszukaj na stronie mobile.eu. Znajdziesz model taki jaki sobie wymarzyles .
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 21:17
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Witam,
Kolego trudno jest cokolwiek doradzić,zważywszy ,ze jest to auto od osoby która sprowadza auta.Może to być naprawdę coś nie wielkiego,a równie dobrze może to być dość sporo do zrobienia.Z mojego doświadczenia wiem,że tacy sprzedawcy nigdy nie powiedzą szczerze co tak naprawdę to auto boli.
Kopiłam fiata od handlarza,miały być do wymiany tylko świece a skończyło się na wymianie całego silnika.
Kolego to jest moje zdanie,ja po przeprawie z fiatem nie kupiła bym sprowadzanego auta,które ma jakiś nawet drobny mankament.
Dodam,że mój fiat też był sprowadzony z Niemiec.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
(__piterkowicz__)

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A-klasa 1.7 CDI 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 21:55
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Woli sprostowania.
Sprzedający sprowadził ten samochód z zagranicy 2 lata temu. Prawdopodobnie sprzedaje bo się boi naprawy (wydaje mi sie że chodzi o świece żarowe lub/i wtryski). Po napisaniu postu zdążyłem przelecieć całe forum i stąd nasuwa mi się ten wniosek. Być może nie ma dobrego mechaniora, który podjąłby się A-klasy (rejon wiejski na podlasiu).
Dodatkowo powiem wam, że A-klasy szukam już blisko 1.5 mc. Każdemu coś dolegało, a obejrzałem już ich ze 24 w Warszawie, okolicach i w Polsce (zrobiłem już 2 500 km na poszukiwania):
- przedmuchy na wtyskach,
- do wymiany sprzęgło,
- dziwne odgłosy z silnika, jakby coś zaraz miało sie zatrzeć (tylko na wolnych obrotach, po dodaniu gazu ustawało),
- zasmarkany silnik,
- oklepany z każdej strony.
Te samochód ma jedyną wadę z tym paleniem. Wszystkie szyby są w oryginale, . Nie chce mi się już szukać, bo powoli sie do A-klasy zniechęcam. Intuicja mi podpowiada, zebym zaryzykował.
Oczywiście podłaczę jescze go przed kupnem do kompa.
Ponado jak ktos zamierz kupić A-klasę od 99 do 03 1.6/1.7 CDI i ma jakieś ogłoszenie z portali motoryzacyjnych to niech odezwie się do mnie na meila. Powiem, czy je ogladałem, a jak tak to co mu dolegało. Przynajmniej ktoś z was zaoszczędzi sobie czasu.
_________________
Piotrecki
Powrót do góry
(__piterkowicz__)

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A-klasa 1.7 CDI 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 22:06
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Oczywiście dziękuję Emilii i Gabryielowi za poradę. Rozważam jednak opcję jego zakupu. Bardziej chodzi mi o poradę co mogę sam jeszcze dodatkowo sprawdzić przed zabraniem go do serwisu na sprawdzenie (spora droga mnie z nim czeka bo ża 180km do najbliższego). Takie praktyczne rzeczy, które samemu można sprawdzić a dot. silnika - kolor spalin, jak sprawdzić czy sprzęgło jest OK, czy turbina jest OK.
Tego potrzebuję.
Dzięki
_________________
Piotrecki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 22:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 22:13
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Kolego staraj się nie pisać swoich postów jednego po drugim,ponieważ naruszasz pkt 20 regulaminu.

Wejdź w porady i problemy techniczne i poczytaj z czym najczęściej borykają się użytkownicy.Też będziesz miał pojęcie na co jeszcze możesz popatrzeć.Kolega Gabryiel jest mechanikiem,myślę,że też może coś jeszcze doda.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
(__piterkowicz__)

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A-klasa 1.7 CDI 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 12:31
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Problem z odpaleniem silnika za I razem - 1.7 CDI


Dzięki za uwagi.
_________________
Piotrecki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System