Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 11:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


kedlaw07 napisał:

A z tą powłoką to bym musiał się zastanowić, tylko nie wiem czy ktoś z naszego forum już to stosował.

A jakie ma znaczenie czy ktoś na tym forum już to robił? Very Happy lakier to lakier Very Happy
Tylko przed położeniem powłoki przydałoby się prze polerować, żeby pozbyć się rys. Chociaż tych grubszych Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
A jakie ma znaczenie czy ktoś na tym forum już to robił? Very Happy lakier to lakier Very Happy
Dla mnie ma, bo chciałbym się dokładnie dowiedzieć na ile to naprawdę chroni autko przed zimą i je konserwuje, oraz jaki jest koszt.
Czy to tylko taki chwyt "maketingowy" - jak z pewnego kabaretu.
Cytat:
Tylko przed położeniem powłoki przydałoby się prze polerować, żeby pozbyć się rys. Chociaż tych grubszych
To też trzeba zrobić przed położeniem wosku Wink

Swoją drogą, chce ten zabieg zlecić firmie która tym się zajmuje.
Pan powiedział że za położenie wosku, usunięcie rys, czyszczenie tapicerki jednym słowem full opcja oraz czyszczenie reflektorów bo mi zmatowiały - 320zł.

Pan powiedział, że muszą też z tylnych szyb (pasażerów) usunąć jakieś zacieki, bo ta firma która kładła wcześniej wosk dopuściła do tego że on się trochę rozpuścił czy jakoś tak.
Jednym słowem po umyciu jak nie wytrę to takie stróżki mi zostają Twisted Evil

Tak to jest jak na gruponie lub gruperze kupisz usługę. Miało być tanio i dobrze a wyszło jak zwykle.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 12:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


kedlaw07 napisał:
Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
A jakie ma znaczenie czy ktoś na tym forum już to robił? Very Happy lakier to lakier Very Happy
Dla mnie ma, bo chciałbym się dokładnie dowiedzieć na ile to naprawdę chroni autko przed zimą i je konserwuje, oraz jaki jest koszt.
Czy to tylko taki chwyt "maketingowy" - jak z pewnego kabaretu.

To sugeruję poczytać forum, które się w tym specjalizuje. Będziesz miał bardziej rzetelne informacje. Tu się tego raczej nie dowiesz.
kosmetykaaut.pl

kedlaw07 napisał:
Cytat:
Tylko przed położeniem powłoki przydałoby się prze polerować, żeby pozbyć się rys. Chociaż tych grubszych
To też trzeba zrobić przed położeniem wosku Wink

Przed woskiem można, przed powłoka trzeba Wink

kedlaw07 napisał:
Swoją drogą, chce ten zabieg zlecić firmie która tym się zajmuje.
Pan powiedział że za położenie wosku, usunięcie rys, czyszczenie tapicerki jednym słowem full opcja oraz czyszczenie reflektorów bo mi zmatowiały - 320zł.

Za taką kwotę omijaj go szerokim łukiem. Chyba, że to Twój znajomy i robi Ci bez zarobku, inaczej 320zł wyrzucone w błoto. Będziesz miał efekt na miesiąc.

kedlaw07 napisał:
Pan powiedział, że muszą też z tylnych szyb (pasażerów) usunąć jakieś zacieki, bo ta firma która kładła wcześniej wosk dopuściła do tego że on się trochę rozpuścił czy jakoś tak.
Jednym słowem po umyciu jak nie wytrę to takie stróżki mi zostają Twisted Evil

Tak to jest jak na gruponie lub gruperze kupisz usługę. Miało być tanio i dobrze a wyszło jak zwykle.

Temat rzeka, ale ten Pan to też jakiś fantasta Very Happy i za 320zł nie będzie się niczym różnił od grupowej usługi Wink

Wejdź na forum kosmetykaaut i poszukaj kogoś, kto się tym zajmuje w Twojej okolicy.
Albo poczytaj i zrób sam Smile warto Smile
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 13:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Dokładnie, też bym nie polecał tak taniej usługi. Średnie ceny za pełną usługę autodetailingową to 1200 - 1500 zł.

Jeśli byś chciał zacząć samodzielną zabawę w autodetailing, to też przygotuj się na duże koszty. Hobby dla bogatych. Zestaw podstawowych kosmetyków do samochodu to wydatek mocno przekraczający 500 zł. Drugie tyle na podstawowe akcesoria. No ale... jazda lśniącym Jazzem - bezcenna Smile

GR_BKP - pokaż swój blask w odpowiednim dziale Smile

Robi się offtop.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Tu się tego raczej nie dowiesz.kosmetykaaut.pl
Wczoraj jakieś forum odwiedzałem o takiej tematyce, moż nawet to, bo szukałem takiej rękawicy do mycia samochodu na myjni.

Vespa napisał:
Cytat:
Dokładnie, też bym nie polecał tak taniej usługi. Średnie ceny za pełną usługę autodetailingową to 1200 - 1500 zł.
Czy to tak drogo musi kosztować Question Ja tylko chce położyć wosk i go zabezpieczyć.
Cytat:
Jeśli byś chciał zacząć samodzielną zabawę w autodetailing, to też przygotuj się na duże koszty. Hobby dla bogatych.

Nie mam zamiaru bawić się samemu w te klocki. Wychodzę z założenia że są ludzie którzy to zrobią lepiej i im należy zlecić tą usłgę, a nie odbierać chleb. To już nie te czasy gdy każdy był wstanie samemu pod blokiem "malucha" naprawić lub w telewizorze grzebać.
Chyba wiesz Vespa o czym piszę, bo się podobnymi sprawami zajmujemy, potem jest pomocy bo coś nie działa.
Cytat:
No ale... jazda lśniącym Jazzem - bezcenna
Tak to prawda.
Cytat:
Robi się offtop.
Nie jestem o tym przekonany, bo wszystko o tym co tutaj zostało poruszone dotyczy konserwacji Wink

Dzięki chłopaki za pomoc. Popytam i poszukam, może coś jeszcze znajdę.

PS. Gdybyście mogli gdzieś się pochwalić swoimi jazzikami po wykonaniu takiej usługi to zlinkujcie fotki.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 14:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 15:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Dobra robota trwa około 3 dni. Biorąc pod uwagę koszt środków, ilość pracy i fachowość usługi - nie może to kosztować 320 zł.

Jedyne wytłumaczenie ceny to:
- kiepska jakość użytych środków i narzędzi,
- pobieżność wykonanych robót, polerka jednostopniowa zamiast kilkustopniowej,
- pominięcie ważnych etapów, np. glinkowania, wtarcia cleanera, przetarcia izopropanolem.

Z uwagi na powyższe - polerka nie będzie polegała na usunięciu rys a ich zamaskowaniu, efekt będzie krótkotrwały i zadowalający tylko dla kogoś kto nie ma porównania do roboty, którą oferują studia kosmetyki samochodowej, lub "dorabiający entuzjaści".

Uważam, że jeśli chodzi o dbanie o czystość samochodu - można takie rzeczy robić we własnym zakresie. Ja mam zamiar to robić. Za swoją Hondę zabiorę się chyba jeszcze przed zimą a tak na bardziej poważnie - na wiosnę.

Zgadzam się jednak, że sama polerka wymaga wprawy ale to tylko jeden z wielu kroków do cieszenia się pięknym autem.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 15:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Jeśli chcesz tylko nawoskować, to nie musi tak drogo kosztować.
Ale jeśli chcesz komuś to zlecić i ma zrobić tyle, ile wymieniłeś, to nie może być ta tanio Wink

Kosmetyka samochodowa to nie wymiana oleju pod blokiem Wink Pewnie, że nie wszystko na raz, pewne rzeczy warto zlecić, ale można też samemu Wink

Jazza kupiłem miesiąc temu, dwa tygodnie temu poświęciłem cały jeden dzień na lakier. Ale nie robiłem zdjęć, bo nie miałem na to siły i czasu. Efekt jest, zwłaszcza na dachu, który był mocno styrany i utleniony. Grubsze rysy zostały, ale nie miałem ambicji ani umiejętności na usunięcie wszystkiego Wink

Jak umyję w weekend i będzie ładne światło to coś pstryknę może Wink
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 17:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Waldek, zobacz jak sobie DZIEWCZYNA radzi Twisted Evil
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=12109
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 09:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:

Waldek, zobacz jak sobie DZIEWCZYNA radzi Twisted Evil
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=12109

Oglądałem i jestem pełen podziwu, ale ona napisała że zajmuje się tym od jakiegoś czasu i zrobiła już kilka innych autek w ten sposób.
Samochodzik wygląda jak z fabryki.

Jeżeli autko miało "złą" historię znaną tylko sprzedającemu to gość zapłaci, żeby wyglądało jak nowe i sprzeda z wysokim zyskiem.
Nabywca nawet nie będzie wiedział że autko miało jakieś przygody. Tak więc, można się trochę naciąć ...

Trzeba jednak przyznać że dziewczyna zna się na rzeczy.

PS. Ładna ta blondynka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 11:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


GR_BKP napisał:

Jak umyję w weekend i będzie ładne światło to coś pstryknę może Wink





_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

Bardzo ładne autko.

Te progi to masz w standardzie czy dokupiłeś, bo widziałem że można nabyć.
Zauważyłem też w sprzedaży że można kupić taki "podwieszki" pod tylny zderzak.

Nie lgną ci żadne owady do samochodu, bo żółty przyciąga te zwierzątka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Auto kupiłem ~miesiąc temu i już takie było. Mogę się mylić, ale chyba wersja Graphite już takie miała.

Muchy się zlatują posiedzieć na dachu Very Happy
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite



Ostatnio zmieniony przez GR_BKP dnia Pon 13 Paź 2014, 12:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 12:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Bardzo ładny Jazz. Zawsze mi się podobały żółte (bo inne, wyróżniające się z tłumu) ale żona była przeciwna.
Wrzuć fotki do tego tematu: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=211319&start=15
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Potrzebowałem na biegu auta na dojazdy do pracy, akurat się trafiła taka cytrynka i się spodobała Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System