Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 13 Gru 2011, 23:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Na temat garażowania auta też słyszałem od bardziej doświadczonych samochodziarzy różne opinie.
Podobno garażowane auto ma nieco większą tendencję do rdzewienia (nie wiem czy dotyczy to akurat Jazza). Nie mam pojęcia, czy to stwierdzenie ma w sobie jakieś ziarno prawdy-też pewnie zależy to od marki, albo i nawet konkretnego egzemplarza auta.
To parowanie szyb faktycznie jest nieco uciążliwe, ale klimatyzacja jakoś tam daje sobie z tym radę.
Ciekawy jestem, czy w nowszy model Jazza radzi sobie lepiej z tym problemem, czy jest to tak samo uciążliwe jak w starszym jeżyku?
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 17:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Korozja czyli rdza( a właściwie jej postępowanie) tak jak parowanie szyb zależy od wielu czynników, faktem jest że rdzy sprzyja wilgoc i wyższa temperatura, ale czy ktoś takie badania przeprowadzał gdzie szybciej atakuje i o ile szybciej ? Tak samo można zadac pytanie czy parkowac w nieogrzewanym czy ogrzewanym garażu?
Garaż ma zdecydowanie więcej argumentów za niż parkowanie pod chmurką: np. mniejsze ryzyko kradzieży czy przypadkowego przytarcia karoserii, grad, kwaśne deszcze, jeśli auto stoi blisko drogi publicznej to chlapanie go błotem pośniegowym z solą szkodzi, można długo wymieniac. Myśle że ważne jest to aby garaż posiadał dobrą wentylację aby wilgoc miała gdzie odparowac, warto też zostawic uchylone szyby w aucie w garażu.
Garaż wygrywa zdecydowanie jeżeli chodzi o silnik, skrzynię biegów, podzespoły, akumulator, elektrykę oraz uszczelki. Cieplejszy olej czy to w silniku czy w skrzyni w dodatnich temp. jest bardziej płynny-lepiej smaruje, szybciej się rozprowadza, silnik krócej chodzi na ssaniu więc będzie potrzebował mniej paliwa.
Co do nadwozia, to tutaj nie ma aż tak dużej przewagi, jeśli odpowiednio zadbamy o powłokę lakierniczą np. przed zimą nawoskujemy karoserię dobrym twardym woskiem to nawet kilka m-cy będzie on chronił nasz lakier. Te obecne ekologiczne lakiery to niestety już nie są tak trwałe i mocne jak te z przed kilku ładnych lat wstecz.
Podwozie również można zabezpieczyc przed korozją stosując rozmaite preparaty które je konserwują. Sól z wodą to chyba najgorsze co może przyspieszac korozje.
Najważniejsze i tak są preferencje użytkownika auta czyli to na czym mu najbardziej zależy i jeśli dla kogoś pryjorytetem będzie ciepełko w aucie to będzie garażował w ogrzewanym garażu i cała reszta argumentów dla niego nie będzie maiła żadnego znaczenia. Gdybym miał swój własny garaż to z pewnością auto by w nim stało.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 24 Gru 2011, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Jazzmanie popieram Cię w 100%. Mam taki cieplutki garaż dla mojego Jazzika i zgadzam się z Twoja wypowiedzią.Dodam tylko jeszcze,że jak wstawiam autko do garażu to prawie zawsze jest obczyszczone np. ze śniegu.Bardzo często też je myję i wycieram na sucho -dopiero wtedy je zamykam.Robię tak od wielu lat z każdym autem i nie jest prawdą,że w garażu szybciej rdzewieje.Mówi się-JAK DBASZ TAK MASZ- i to prawda,bez względu czy garażujesz auto czy nie Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 09:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

nie chcę zakładać wątku jeżeli już takowy istnieje Smile
Co prawda jeszcze jest wrzesień ale ja już myslę o konserwacji na zimę.
Podwozie mam już zakonserwowane teraz pozostało jeszcze nadwozie, co proponujecie i jak się przygotowyjecie do zimy Question

Na dzień dziejszy zaopatrzyłem się już w:

http://www.euro.com.pl/produkty-czyszczace/metrox-mtx924.bhtml

http://www.mediamarkt.pl/pochlaniacz-pingi-pochlaniacz-wilgoci-woreczek-150-g,id-678115
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


kedlaw07 napisał:
teraz pozostało jeszcze nadwozie, co proponujecie i jak się przygotowyjecie do zimy Question


Tak samo jak i w lecie. No może tylko jakiś trwalszy wosk wskoczy albo sealant.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 12:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 20:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Dobry wosk syntetyczny i jeśli masz kasę, to dodatkowo powłoka kwarcowa / ceramiczna.
Podwozie kiedy było konserwowane? Ten zabieg nie jest wieczny i co 3 lata trzeba powtarzać.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Podwozie kiedy było konserwowane? Ten zabieg nie jest wieczny i co 3 lata trzeba powtarzać.
Latem tego roku, szwagier jak machnął to od serca jakimś specyfikiem.
Cytat:
Dobry wosk syntetyczny i jeśli masz kasę, to dodatkowo powłoka kwarcowa / ceramiczna.
Dobrze pojechałeś po bandzie. Ja bym jeszcze dopisał gwiezdny pył, zeby się lepiej lakier odbijał Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 08:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Pytałeś o zabezpieczenie, więc Ci napisałem jakie masz możliwości Razz
Jeśli chodzi o pokrowce - nie polecam, rysują lakier. Lepsze są osłony na przednią szybę i wycieraczki.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 10:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Jeśli chodzi o pokrowce - nie polecam, rysują lakier. Lepsze są osłony na przednią szybę i wycieraczki.
O jakich pokrowcach piszesz Question
Co do osłon na szybę to mam trochę wątpliwości o jakość działania gumowych uszczelek - czy nie będą przeciekać.

Stwierdzenie "gwiezdny pył" użyłem w przenośni Wink Jak super dodatek do konserwacji
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 11:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Ale co jest takiego kosmicznego dla Ciebie w powłokach na lakier? Pytałeś o zabezpieczenie i dostałeś konkretną, trafną odpowiedź.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 11:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Pisząc "pokrowce" - miałem na myśli taki plandeki, którymi ludzie czasem przykrywają całe auta. Są też pokrowce częściowe - pokazane w tym temacie. Ich również nie polecam.

A uszczelki to by trzeba przed zimą czymś nasmarować, może być silikon w sprayu. Ja spróbuję wazeliną, bo kupiłem kiedyś tubkę żeby przesmarować klemy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 12:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Ale co jest takiego kosmicznego dla Ciebie w powłokach na lakier? Pytałeś o zabezpieczenie i dostałeś konkretną, trafną odpowiedź
Czyli jest taki wosk ceramiczny Question

vespa napisał:
Cytat:
A uszczelki to by trzeba przed zimą czymś nasmarować, może być silikon w sprayu.
Ja posmarowałem tym w spayu firma K2, ale trzeba trochę uważać bo mają duże pole rozsiewu Wink I nie robić tego na wolnym powietrzu.
Cytat:
Ja spróbuję wazeliną, bo kupiłem kiedyś tubkę żeby przesmarować klemy.
tutaj polecam smar miedzieny, taki w tubkach w castoramie do kupienia lub w innym markecie. Dobrze smaruje i konserwuje też łańcuchy od rowerów.[/b]
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 14:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


kedlaw07 napisał:
GR_BKP napisał:
Cytat:
Ale co jest takiego kosmicznego dla Ciebie w powłokach na lakier? Pytałeś o zabezpieczenie i dostałeś konkretną, trafną odpowiedź
Czyli jest taki wosk ceramiczny Question

Nie wosk, tylko powłoka.

Do uszczelek dobry jest sztyft.
Ten nie jest drogi i działa
1z-gummi-pflege-stift-sztyft-do-uszczelek
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 14:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Witam,

Nakładanie tych mazi na uszczelki to trzeba robić powoli i dokładnie.
Ja w zeszłym roku odkryłem takim sposobem rudą na zagięciu drzwi, ale sprawa już dawno załatwiona, pomalowane tak że nic nie znać.
Nawet miernikiem nic nie pokarze.

A z tą powłoką to bym musiał się zastanowić, tylko nie wiem czy ktoś z naszego forum już to stosował.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 15:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja na zimę


Ja będę pewnie przed przyszłą zimą, w tym roku nie dam rady finansowo.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System