Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 18:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Ja dzisiaj za regulację zapłaciłem 100 zł ale jeszcze dopłacę VAT, bo chcę fakturkę. Dzisiaj mi się śpieszyło.
Po regulacji samochód chodzi ciszej. Pan mechanik powiedział, że wszystkie zawory były lekko za bardzo otwarte, przykręcił bliżej dolnej granicy. Uznał, że nie wymagały wielkich korekt. Coś tłumaczył o szczelinomierzu, że nie ma na nim takich ułamków ale że ma na to sposób... nie wnikałem.

Niestety kupiłem tylko 1 uszczelkę kolektora dolotowego ale mechanik mówił, że były miękkie więc zostawił stare.

Nie zgodził się na czyszczenie zawora EGR i przepustnicy, w myśl zasady "jak coś nie jest zepsute, nie naprawiaj". Ale wykorzystał uszczelkę obudowy kolektora.

Podobno kanały przepustnicy były czyste (z tego co mechanik widział).

Mimo tego i tak jestem zadowolony z efektu. Nawet pojechałem dziś na odgrzybianie klimy i wymieniłem niemal nowy filtr kabinowy Manna bo podobno po miesiącu używania na nieodgrzybionym powinien być przy odgrzybianiu wymieniony. Kupiłem jakiś tam Japan Parts za 35 zł bo taki tylko mieli.
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 18:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Fajnie, ze trafiles na kumatego mechaniora. Ja cos wciaz trafic nie moge. Mam watpliwosci czy u mnie zostalo to poprawnie wykonane.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 19:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Pafcio, na jakiej podstawie tak uważasz?
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Hmm jakby to powiedzieć... każdy widzi jakiś efekt po takiej regulacji (ja niby też czuję, że auto dostało "kopa") ale główny cel nie został osiągnięty a obiecywałem sobie dużo, może za dużo, po takiej operacji. No i to ciągłe, nieodparte wrażenie, że mechanik na widok Jazza dostaje drgawek, pocą mu się dłonie i mówi: "tak, oczywiście, że to zrobimy" a potem przy kasowaniu za usługę mówi "nie sądziliśmy, że będzie tyle rozkręcania więc należy się xxx zł "
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 20:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Eh te twoje uprzedzenia... Ile razy jeszcze ludzie muszą tu napisać że Jazz to mało skomplikowana konstrukcja i każdy jest w stanie go ogarnąć.

A ilość rozkręcania wynika z kiepskiego dojścia ale nie ma to niczego wspólnego ze skomplikowaniem i wymaganą "wiedzą tajemną".

No regulacja miała pomóc, nie pomogła ale raczej dlatego, że przyczyną nie były zawory. Czekajmy na Checkera.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aws1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): kresy
Posiadane auto: Jazz 1.2 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 19:55
Temat postu:

Regulacja zaworów w Zamościu


Widzę , że na forum pojawiło się już parę Jazzów ze Zamościa - czy ktoś znalazł kumatego fachmana od zaworów i za ile ? Byłem u mechaniora polecanego w sklepie z częściami do jap. i korea. ale osłuchał i stwierdził , że lepiej nie rozszczelniać silnika jak nie trzeba ??? W Żaglu mistrz od serwisu rzucił cenę 120 pln. ale po chwili zaczął się wycofywać . Regulacji się nie boję , ale demontaż a zwłaszcza poskładanie może być problematyczne Wink
Powrót do góry
kolos2407

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostróda warm-mazurskie
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1.2 iDSI 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 22:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Powiem tak , byłem na regulacji w ASO Olsztynie w lipcu . Pękły 200 stówki i 4 h z życia bo był gorący. Niby wszystko było ok silnik cichutki ,ale w trakcie wakacyjnych upałów okazało się , że autko jak gorące to lekko mułowate . Poczytałem forum i postanowiłem sam sprawdzić . Nie taki diabeł straszny , fakt trochę odkręcania i dobra szczupła 12 nasadowa do odkręcenia kolektora bo ciasno. Uszczelki na kolektorze ok i pokrywie, ale uszczelka pod płytką EGR pokryta nagarem lepiej wymienić albo wyczyścić benzyną . Wszystkie zawory wydechowe były za ciasne 0,25 nie weszło a ssące ok. Wydechy ustawiłem na lekko ciasne 0,30 ssące zostały bo był ok.
Fakt autko teraz jak zimne to troszkę głośniejsze, bez tragedii, ale wstawiłem mu trochę w rurę i zero przymulenia.
Wizyty w ASO okrutnie żałuję bo za tą kasę bym lepiej dziecku coś kupił, nagar z płytki EGR nie wyczyszczony, uszczelka powinna być nowa no i wydechy za ciasne.
Panowie jak trochę znacie się na żelastwie to do dzieła !!!!
Powrót do góry
hanael

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,2 Style, 2008, Renault 19, 1,8, 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 20:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Potwierdzam, jak ktoś trochę kuma to spokojnie da radę. Niezbędna średnia grzechotka z krótką przedłużką i nasadki 12 i 10 ot wszystko Wink Co do uszczelek u mnie były w dobrym stanie (przebieg 104) ale miałem komplet nowych, więc wymieniłem jedynie uszelka pod płytką EGR mocno zasyfiona.
Powrót do góry
aws1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): kresy
Posiadane auto: Jazz 1.2 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 13:16
Temat postu:

Zawory w Zamościu


CRH Żagiel oddział w Zamościu 120 pln. Kumaty jestem ( w miarę Smile) , ale za taką kasę uważam że może pomęczyć się ktoś inny Very Happy
Powrót do góry
blacky

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,2 + N126E
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


informacja dla użytkowników Jazów IIIz przypominaniem o przeglądach:
dziś odbyłem ciekawą a zarazem uczciwą rozmowę z pracownikiem ASO ze Śląska (tam auto kupowałem),
pytając w ASO o regulację zaworów nie należy w żadnym wypadku im mówić że wyskoczyło nam przypomnienie.
Regulacja u nich kosztuje 150 zł a w przypadku gdy ma być ona wykonywana po wyświetleniu przypomnienia na ekranie już 270zł. Ta sama usługa a różne koszty.
Bardzo jest prawdopodobne że inne aso też mają takie wytyczne
Powrót do góry
daodao

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 LS (2004)
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Kwi 2015, 12:13
Temat postu:

ASO Łódź


Czy jest tu może jakiś dżezowicz z Łodzi i może mi powiedzieć, czy opłaca się jechać do serwisu hondy na regulację zaworów? Jakie są ceny i który z serwisów robi lepszą robotę ?
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


jestem po rozmowie z ASO w Rzeszowie, koszt roboty to 230zl plus uszczelka pod kolektor ssacy 100zl i ewentualna uszczelka pod pokrywe zaworow 90zl czyli calosc waha sie miedzy 330zl a 420zl.

kupa siana ale co zrobic, wychodzi na to ze moja Hania ze mna zostaje poki co a regulacji zaworow podejrzewam ze nikt nigdy nie robil (180kk na zegarze) wiec raz sie zyje.
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 16:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

norek napisał:
Cytat:
kupa siana ale co zrobic, wychodzi na to ze moja Hania ze mna zostaje poki co a regulacji zaworow podejrzewam ze nikt nigdy nie robil (180kk na zegarze) wiec raz sie zyje.
Zrobisz regulację i będziesz miał spokój na następne 40 tys. km .i pilnuj tylko przeglądów a dalej będziesz śmigał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 20:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


jakich przegladow?
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 08:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

n0rek napisał:
Cytat:
jakich przegladow?
Przecież w instrukcji i serwisówce masz napisane co i po jakim okresie użytkowania pojazdu nalezy wymieniać.
Być może ten poprzedni właściciel sobie to odpuścił tak jak wspomnieliśmy o tym w tym wątku:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki przebieg udało wam się osiągnąć?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=1027965#1027965
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 10 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System