Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gena10

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp
Posiadane auto: honda jazz 1,2iVTEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 12:15
Temat postu:

jaz 1,2iVTEC


witam posiadam jazza 2011r i ma juz 40 tys km silnik 1,2iVTEC i teraz pytanko czy przy tym silniku też regulujemy luz zaworowy czy nie?
Czy ktoś posiada jakieś fotki jak sie dostać do tych zaworów i jakie klucze będą potrzebne?
Wielkie dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam genek
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 13:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

gena10 napisał:
Cytat:
witam posiadam jazza 2011r i ma juz 40 tys km silnik 1,2iVTEC i teraz pytanko czy przy tym silniku też regulujemy luz zaworowy czy nie?
A czy szanowny użytkownik ma kartę gwarancyjną. Taka cieńka wydawaną przy kupnie samochodu razem z taką grubą książeczką instrukcją obsługi ? W niej jest tabelka i tam należy zobaczyć co piszą. A pytałeś w ASO u źródła, wystarczy zadzwonić.

Na tym forum podałem już link do instrukcji napraw Jazzów 2009 i wyżej. Poszukaj, Tam wszystko napisane są też naprawy blacharskie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Sob 21 Sty 2017, 17:37, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 13:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


luz zaworowy taki sam jak w przypadku idsi czyli

Ssanie: 0,15−0,19 mm
Wydech: 0,26−0,30 mm

sprawdzanie co 100tys. (Vtec), jesli komputer nie zgłosi CI serwisu, na to wygląda że w przypadku Vteców interwał jest znacznie wiekszy niż co 40tyś w idsi,
jak nie masz pojęcia z czym to się je to nie zabieraj się regulacje
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 14:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

jacks napisał:
Cytat:
jak nie masz pojęcia z czym to się je to nie zabieraj się regulacje
Masz rację jacks z tym co piszesz.
Jeżeli masz auto na gwarancji to czego się obawiasz w ASO to zrobią, w razie czego to oni przecież odpowiadają. Ja robiłem też w ASO pomimo tego że jazz był już po gwarancji.
Zaraz napisze ktoś że drogo biorą w ASO, ale oni za wykonaną pracę odpowiadają.
A nie jakiś mechanik, który pyta się właściciela jaki ma być luz na zaworach. Shocked Ja dziękuję za takiego gościa.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


kedlaw07 napisał:

Zaraz napisze ktoś że drogo biorą w ASO, ale oni za wykonaną pracę odpowiadają.
A nie jakiś mechanik, który pyta się właściciela jaki ma być luz na zaworach. Shocked Ja dziękuję za takiego gościa.


"ktoś" Smile
Jako zdeklarowany przeciwnik złodziejskich ASO muszę przyznać że w wypadku regulacji zaworów tez bym do nich jechał (cena nie jest aż taka wysoka) no chyba ze ktoś ma pod nosem warsztat specjalizujący się w danej marce, są takie i prawdę ludzie znają się na robocie.

Jeżeli auto jest na gwarancji to w ogóle nie ma oczy m mówić.

Co do odpowiedzialności ASO za wykonaną robotę, to bym nie wpadał w szalone uniesienia, różnie z tym bywa.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 14:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 16:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
Jeżeli auto jest na gwarancji to w ogóle nie ma oczy m mówić.
Masz rację tak więc powinien jechać do ASO.

Metalhead napisał:
Cytat:
Co do odpowiedzialności ASO za wykonaną robotę, to bym nie wpadał w szalone uniesienia, różnie z tym bywa.
Zgodzę się, ale jak wszystko będzie miał na "papierze" bo u nich robił to nie będzie mógł dochodzić swoich praw? Tym bardziej że auto jest na gwarancji.

PS. Ten "ktoś" to do mnie ?? bo nie wiem o co chodzi Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2012, 19:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


kedlaw07 napisał:
Zgodzę się, ale jak wszystko będzie miał na "papierze" bo u nich robił to nie będzie mógł dochodzić swoich praw?

PS. Ten "ktoś" to do mnie ?? bo nie wiem o co chodzi Wink


Jak będzie miał na papierze to wszędzie może dochodzić swoich praw nie tylko w ASO. A chodziło mi o to, że w ASO wcale nie są tacy szybcy żeby się przyznać do błędu (jak wszędzie zresztą).

A ten "ktoś" to raczej sam siebie miałem na myśli Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 07:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

Z tym przyznaniem się do błędu to masz rację. Nawet nam się to zdarza.

Z tym "ktosiem" to ja żartowałem. Kiedyś też byłem do nich trochę uprzedzony, ale coś się zmieniło i to na DUŻY PLUS.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 08:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Kwestia czy w aso będzie to robił fachowiec czy po prostu uczeń, taką czynność też można zrobić źle.U mnie mimo sugestii aso i książki robiłem regulację już dwa razy po średnio ok. 50 kkm, w obydwu przypadkach regulacja wg robiącego to mechanika (specjalizacja Honda) była konieczna, luz był szczególnie na wydechowych, za drugim razem też była czyszczona przepustnica. W obydwu przypadkach po regulacji odczuwalna lepsza praca silnika.Koszt nie przekracza 100 złotych, natomiast dostęp utrudniony i co nie co trzeba zdejmować. Wink
Powrót do góry
gena10

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp
Posiadane auto: honda jazz 1,2iVTEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 11:07
Temat postu:

1,2 iVTEC


Jazz z zachodu bez gwarancji. Czy w tym silniku 1,2 iVTEC rzeczywiście nie reguluje sie zaworów i pierwsze sprawdzenie nastąpić powinno po 100 tys.km? tak jak napisł kolega powyżej
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 27 Paź 2012, 12:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam:

gena10 napisał:
Cytat:
Czy w tym silniku 1,2 iVTEC rzeczywiście nie reguluje sie zaworów i pierwsze sprawdzenie nastąpić powinno po 100 tys.km? tak jak napisł kolega powyżej

Nie wiem jak jest w twoim wypadku u mnie jest silnik i-dsi i regulacja jest co 40tys.km. Proponuję lepiej zadzwoń do ASO i przedstaw sprawę, więcej się dowiesz i dopytaj co i jak. Jak nie znasz telefonu to: www.honda.pl -> klik samochody -> klik MOJA HONDA -> wybrać Punkty serwisowe (pokaże się mapka naszego kraju) -> wybrać swój region i potem miasto najbliżej siebie położone zobaczyć telefon i zadzwonić. Informacja wtedy będzie pewna bo od źródła.

I lepiej wykonanie regulacji zlecić ASO tak jak koledzy tu napisali.

Piszesz że auto masz z zachodu (i dlaczego z niemiec Wink). Masz książkę obsługi i książkę gwarancyjną ?? Tam wszystko pisze. Jeżeli nie poszukaj na forum. Ostatnio umieściłem pełny zestaw (instrukcja obsługi, Cały pakiet serwisowy razem z naprawą blacharską)dla Jazza 2009 i wyżej. Tutaj masz linka http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=173327
do postu - 3- ci od góry. Jest opisane jak pobrać i co musisz mieć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 16:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


kedlaw07 napisał:
Piszesz że auto masz z zachodu (i dlaczego z niemiec Wink).

Być może źle odczytałem co chciałeś przekazać, ale jako właściciel Jazza z Zachodu pozwolę sobie na małe pytanie. Smile
Co masz przeciwko Jazzom jeżdżącym niegdyś po niemieckich drogach. Smile Question
Ps. Po kilkudniowym pobycie auta pod chmurką mojemu Jazzowi zamarzły spryskiwacze, oraz przymarzły wycieraczki. Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 23:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Być może źle odczytałem co chciałeś przekazać, ale jako właściciel Jazza z Zachodu pozwolę sobie na małe pytanie. Smile
Co masz przeciwko Jazzom jeżdżącym niegdyś po niemieckich drogach. Smile Question
Nie mam nic jeżeli chodzi o auta z Zachodu. Czasami mają nawet lepsze wyposażenie niż te przeznaczone na rynek polski. Napisałem "i dlaczego z niemiec", ponieważ najczęściej z niemiec są ściągane auta do nas.

A jakie masz wycieraczki? Jeżeli masz te standardowe ze "szkieletem" to może sobie zamień na takie płaskie. Ja już drugi rok na nich jeżdżę i jest ok. Nie przymarzają. Natomiast co do płynu do spryskiwaczy to cały czas na zimowym. Mróz nie zaskoczył Wink Teraz pozostaje mi jeszcze tylko uszczelki nasmarować.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
aws1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): kresy
Posiadane auto: Jazz 1.2 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 21:43
Temat postu:

Jazz w Zamościu


Mam pytanie- widzę że w Zamościu zagęściło Jazzami - czy ktoś już robił zawory w tym mieście a jeśli tak to gdzie ?
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 08:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Jeśli to o mnie chodzi to jeszcze nie robiłem. Osobiście, jakoś nie mam wiary w zamojskich mechaników i pewnie pojadę, tak jak większość radzi, do ASO.

Znajomy ma Accorda i też jeździ na zawory do serwisu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 3 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

67 700

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System