Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 19 Paź 2015, 18:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


kedlaw07 napisał:
Witam,
s3kawek napisał:
cyberbrat napisał:

całość 240zł.


No i napisałem maila do serwisu o którym pisałeś i regulacja zaworów, wymiana oleju i wymiana świec (materiały własne) to koszt 360 zł. Może ceny są uzależnione od dnia tygodnia
Very Happy
Być może z tym dniem tygodnia masz rację.

Mogło być też tak, że kolega cyberbrat się ładnie uśmiechnął, oraz podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami z jazdy hondą jazz z LPG.
Obsługa w ASO mając na uwadze to iż wiedza kosztuje i stwierdziwszy że przekazane informacje są miarodajne i można je potem wykorzystać postanowili odwdzięczyć się w postaci rabatu na wykonaną usługę.


własnie usiadłem do kompa i czytam.. panowie nie uśmiechałem się do nikogo a już tym bardziej nie oświecałem nikogo swoją mikroskopijną wiedzą mechanika(tu naprawdę nie ma czym błyszczeć). wjechałem do ASO bo był wielki baner "jesienna akcja" czy jakoś tak. powiedziałem co mam do zrobienia uprzedzając ze mam LPG oraz własny sprzęt i tyle.

jedyne na co mogłem się załapać to LITOŚĆ.

zobaczyli że nawiedzony człowiek, popełnił zbrodnię i swoim szaleństwie zagazował hanię...
zlitujemy się i damy mu rabat.. naprawdę nie wiem. finał mnie interesuje a dokładniej sumę jaką pobrali przy płatności kartą.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2015, 19:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Ha, faktycznie, zagazowany Jazz w Polsce to prawie sensacja. Ale będąc jakiś czas temu w Gruzji naliczyłem całkiem sporo Jazzów - wiekowych co prawda - ale prawie wszystkie na gazie. CNG pewnie, bo to u nich bardziej popularne.
Powrót do góry
Denz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: JAZZ 1.4 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 08:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Fajne macie te ceny za regulację zaworów. W Lublinie od tej samej ASO dostałem dwie różne odpowiedzi:

"Koszt regulacji zaworów to 352 pln brutto + koszt uszczelki pod kolektor 110,-

Do wymiany w ramach kampanii bezpieczeństwa honda są 2 poduszki powietrzne."

i druga:

"Regulacja zaworów 370zł + uszczelka kolektora 100zł

Do wykonania są 2 kampanie bezpieczeństwa w Pana samochodzie. Proszę o wysłanie dokładnego przebiegu i danych na kogo samochód jest zarejestrowany z adresem i nr tel."

Jakbym pojechał to pewnie jeszcze jakaś trzecia cena by się znalazła...
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Hej,

Ta druga kampania to być może te nieszczęsne złączki przy reflektorach:

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=9737

Cena za regulację jak to w ASO. Ogólnie możesz marudzić że chcesz jakaś zniżkę na robociznę. Możesz użyć argumentu że masz aż dwie akcje serwisowe do przeprowadzenia i przy okazji chcesz zrobić regulację zaworów i pojedziesz gdzie taniej będzie. ASO też na tym zarabia na tych akcjach więc może się uda. Tam gdzie jeżdżę to już mnie mają dosyć za te marudzenie z klockami. Ale szef serwisu się autentycznie ucieszył że mam aż dwie poduszki do zrobienia Laughing
Powrót do góry
BlueGad

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Jazz iDSI --> Civic iDSI
Piwa: 15/1
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 20:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witajcie.
Niedawno zakupiony Jazz-ik domagał się regulacji zaworów, bo było słyszalne ich klepanie. Po zapoznaniu się z tematem i wątkami na forum kompletowałem potrzebne uszczelki.
W zasadzie nic nowego do tego wątku nie wniosę ale dla przyszłych użytkowników napiszę jak się do operacji regulacji zaworów przygotować.
Potrzebne uszczelki:
- uszczelka pod pokrywę zaworów, nabyłem OEM uszczelkę nr 12341-PWA-000:


- uszczelka pomiędzy kolektorem dolotowym a głowicą, nabyłem OEM uszczelkę nr 17146-PWA-004:


- 4 okrągłe uszczelki do kolektora dolotowego:

Nabyłem zamienniki bo 1 szt. oringu oryginalnego to koszt 37 zł, trochę przesadzona cena…
Zaopatrzeni w taki zestaw (oraz przy okazji inne elementy do wymiany, np. świece) umawiamy się z mechanikiem.
Ja mam swojego znajomego zaufanego mechanika. Koszt w moim mieście trzy stówy za regulację i w tym wymiana jeszcze kilku części.
Mechanik stwierdził, że zawory ssące są za luźne i je podregulował. Silnik teraz trochę mniej klepie Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 20:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Witam,

Na liczniku jest już 79855 km i powoli się przygotowuję się do regulacji zaworów oraz wymiany świec (pełny przegląd) w ASO.
Silnik zalewany jest AMSOIL'em 0W20, w związku z tym mam pytanko. Ile muszę zarezerwować oleju na dolanie po wykonaniu w/w czynności. Olej otwarty w grudniu 2015 roku. Mam też oryginał hondy 0W20 - olej otwarty listopad 2014 roku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Hej Waldi,
Nie do końca rozumiem. Co ma regulacja zaworow do uzupełnienia poziomu oleju ??? Wymiana świec też nic nie ma do oleju Razz
Jeżeli Cię boli poziom oleju to dolej tyle ile brakuje. Różnica między min a max to ok 1l Razz Ogolnie na dolewkę najpierw dajemy starszy żeby go szybciej wykończyć Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 11:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


pieta napisał:
Hej Waldi,
Nie do końca rozumiem. Co ma regulacja zaworow do uzupełnienia poziomu oleju ??? Wymiana świec też nic nie ma do oleju Razz
Nie widziałem jak to robią i dlatego zapytałem.
Cytat:
Jeżeli Cię boli poziom oleju to dolej tyle ile brakuje. Różnica między min a max to ok 1l Razz
Z tego co wiem to śmigając po mieście (a ja jeżdżę po mieście) to ubytku oleju się nie zauważa. Natomiast podczas jazdy na długich odcinkach może się zdarzyć, że poziom oleju spadnie.
Cytat:
Ogolnie na dolewkę najpierw dajemy starszy żeby go szybciej wykończyć Very Happy
Tak więc dla wszystkiego chyba wezmę te 2-wa opakowania oleju.

Przegląd wyjdzie mi po wakacjach, ostatnia regulacja przy stanie 81200 km.
Teraz kierunek Kudowa Zdrój (330 km + okolice), a od 7-go do 14-go nad morze Międzywodzie (około 1130 km + okolice). Tak więc do tego mojego 79855 km dojdzie trochę kilometrów i stąd pytam to o ten olej.

PS. Mam takie rozważania i w związku z tym było pytanie o olej:
Po wlaniu 2 lata temu (grudzień 2014) oleju 0W20 Hondowskiego to w 4-tym opakowaniu zostało mi około 1/3 szklanki, natomiast po zalaniu AMS 0W20 (grudzień 2015) w 4-tym opakowaniu około 1/4 szklanki.
Podczas wymian oleju jak i na dzień dzisiejszy stan oleju na bagnecie prawie max.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 13:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Waldi,
Poziom oleju spada czasem po jeździe autostradowej jeżeli masz dużo paliwa rozpuszczonego w oleju. Tyle ze wcześniej musisz cały czas po mieście i na krokich dystansach jeździć. Jeżeli aż masz taki z tym problem to mogę Ci trochę ze swoich zapasów podesłać Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Cze 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


pieta napisał:
Waldi,
Poziom oleju spada czasem po jeździe autostradowej jeżeli masz dużo paliwa rozpuszczonego w oleju. Tyle ze wcześniej musisz cały czas po mieście i na krokich dystansach jeździć.
Ja cały czas po mieście śmigam 5km - 9 km.
W takim razie pozostaje kwestia ile tego paliwa jest rozpuszczonego w oleju.
Mam nadzieję, że nic tam nie ma, choć młody trochę ostatnio na prostej na 3-ce dał do 70 km/h (3500 tys./obr.) i było słychać jak wyje.
Normalnie to jazda na 2,500 tys/obr.

Spaliny są takie jakie powinny być Wink

Cytat:
Jeżeli aż masz taki z tym problem to mogę Ci trochę ze swoich zapasów podesłać Cool
Dziękuję za pomoc, ale już zamówiłem AMS'a 4 opakowania. Będzie jeszcze przed wyjazdem. Oprócz tego wezmę na dolewkę to co mam i jakiś dobry klucz do otwierania korka wlewu paliwa.

Nie wiem czy nie robimy zamieszania w tym wątku. Jak uważasz Question
Może wpisy / dyskusję przenieść do tematu olejowego Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 28 Cze 2016, 13:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Możesz podciągnąć ostatni olejowy żeby tu nie śmecić. Zreszta jak można nabić prawie 3k postów o aucie które się wcale nie psuje ? Laughing
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 28 Cze 2016, 14:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


pieta napisał:
Możesz podciągnąć ostatni olejowy żeby tu nie śmecić.

OK, wpis przeniosłem tutaj:
( Honda Jazz ) no i stalo sie castrol w hondzie (watek olejowy po raz enty)
http://www.honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=215789&start=150
Cytat:
Zreszta jak można nabić prawie 3k postów o aucie które się wcale nie psuje ?
Auto się nie psuje, ale radość z niesienia pomocy innym oraz podzieleniem się swoimi doświadczeniami. Bezcenna Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Wto 28 Cze 2016, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 13:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


U mnie właśnie padlo 113k a że ostatnia regulacja była robiona przy przebiegu 73k czas się znowu udać na wizytę. Zrobię to przy okazji przeglądu czyli pewnie do października br lub przebiegu 120k (zależy co będzie szybciej Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 13:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


pieta napisał:
U mnie właśnie padlo 113k a że ostatnia regulacja była robiona przy przebiegu 73k czas się znowu udać na wizytę. Zrobię to przy okazji przeglądu czyli pewnie do października br lub przebiegu 120k (zależy co będzie szybciej Razz


Ja robiłem przy 107k, czyli po 60k po zakupie, bo klepaly. Teraz po kolejnych 70k błogosławiona cisza, wiec nic nie robię a czekam, moja pani Sstarlet słyszy wszystko co nie tak się z autem dzieje.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Nie 10 Lip 2016, 18:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) regulacja zaworów


Szukam informacji, czy w silniku, który posiadam jest konieczna regulacja zaworów? 1,3IMA Hybrid 88KM. Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 15 z 19
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System