Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebek1986

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów/podkarpacie
Posiadane auto: Honda jazz 1,2 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 21:22
Temat postu:

wymiana oleju w skrzyni


Very Happy jak w temacie jazzik ma juz przejechanie 140 tys pasowało by olej w skrzyni wymienic jaki olej polecacie?? mtf?? i w ktorym miejscu sie znajduje korek wlewu, odpowietrzania??
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 09:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


O ile pamiętam to producent ale i aso wyznacza że po 120 kkm trza zmienić olej.U mnie wymiana w aso była na fabryczny hondy.Z tego co wiem mtf Hondy jest bardzo dobry i wystarczy.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 12:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Nie kombinuj z olejem w skrzyni tylko lej oryginał , wlejesz inny to możesz mieć problemy z biegami, hondy mają skrzynie perfect Wink
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Witam
Jaka jest róznica pomiędzy zwykłym MTF http://haparts.pl/08798-9031.html za 59pln , a MTF3 http://allegro.pl/oryginalny-olej-przekladniowy-honda-mtf-3-i4215953247.html za 80pln, widzę że ten zwykły MTF jest "made in USA", zaś drugi "made in Europe" może ktoś orientuję się w aktualnych cenach MTF w ASO...
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 15:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


80 pln, to jest własnie cena z ASO - użytkownik novabyd na allegro, który sprzedaje ten olej, to ASO Hondy z Bydgoszczy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 15:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 14 Maj 2014, 09:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


przempo napisał:
80 pln, to jest własnie cena z ASO - użytkownik novabyd na allegro, który sprzedaje ten olej, to ASO Hondy z Bydgoszczy


O dziwo zgodzę się z userem przempo, cena w ASO jakos 80 zl. Wink Ale jak chcesz z hapartsu to tez powinien być ok. Oni maja niezalezna dystrybucje i czesc rzeczy maja taniej.
Co do oleju jak Waldi pisal wymiana co 120k teoretycznie, ale do daje rezus 6 lat. U mnie już 83k nastukanie wiec postanowiłem ze na kolejnym przeglądzie olej tez wymienie w skrzyni. Rzekomo to jakos wpływa na poencjalne problemy z lozyskami. Z trzeciej strony olej w skrzyni w jakiej technologii nie bylby wkonany to 8 lat pracy to chyba trochę dużo Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Maj 2014, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
O dziwo zgodzę się z userem przempo, cena w ASO jakos 80 zl. Wink Ale jak chcesz z hapartsu to tez powinien być ok. Oni maja niezalezna dystrybucje i czesc rzeczy maja taniej.
Ceny materiałów eksploatacyjnych potrafią zmieniać się w bardzo szybkim tempie, zarówno na plus jak i na minus dla użytkownika.
Cytat:
Co do oleju jak Waldi pisal wymiana co 120k teoretycznie, ale do daje rezus 6 lat. U mnie już 83k nastukanie wiec postanowiłem ze na kolejnym przeglądzie olej tez wymienie w skrzyni.
Ty masz przejechane 83tys km ja 58tys km i (8Lat), jednakże też powoli zastanawiam się nad wymianą. Nie wiem jedynie jak to się robi.
Czy są jakieś "japońskie utrudnienia" Question
Jeżeli nie ma to spokojnie szwagier mi to zrobi, a do serwisówki to mi się nie chce teraz zaglądać Wink
Olej kupię chyba w Ha.. lub pogadam w ASO. Jeżeli cena będzie taka sama, lub różnica 2-3 zł to nie będę szalał z zamówieniami i kupię w ASO.
Cytat:
Rzekomo to jakos wpływa na poencjalne problemy z lozyskami.
Nie wiem czy wpływa to na problem z łożyskami, zapytam może wiadomą mi osobę.
Cytat:
Z trzeciej strony olej w skrzyni w jakiej technologii nie bylby wkonany to 8 lat pracy to chyba trochę dużo
Z tego co wymyślili japończycy to może tak też jest. Chociaż uważam, że produkty marki ZSRR były nie zniszczalne - "gniotsa nie łamiotsa" Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 14 Maj 2014, 20:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Kupiłem MTF 75W80 Gl-4 Valvoline, który był o połowę tańszy i jeśli w ogóle jest jakaś różnica w pracy skrzyni, to tylko na plus.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 11:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Waldi,
lozyska w skrzyni w jazzie sa takie same jak w wersji civica 2001-2006 (nie ufo) i jest to problem stwierdzony, rozpoznany i czasem nawet honda polska robi na to akcje gwarancyjne.
Zreszta pisano o tym na forum i jest tez w każdej większej gazecie pokroju autoswiat wspomniane jako glowna usterka przy modelu jazz/civic.
Czy jest jakas komplikacja przy zmienianiu to nie wiem, jaskolki na miescie jedynie sugerują zmienianie oleju na oryginal bo zamienniki sa zbyt geste.
Kolega zmienil na valvoline i jest zadowolony. Slyszalem tez ze castrol robi bardzo dobre oleje do skrzyn, nie ma porównania do olejow silnikowych Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 13:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Witam,

pieta napisał;
Cytat:
lozyska w skrzyni w jazzie sa takie same jak w wersji civica 2001-2006 (nie ufo) i jest to problem stwierdzony, rozpoznany i czasem nawet honda polska robi na to akcje gwarancyjne.
Czyli istnieje jakaś szansa żeby to zrobili taniej lub za free Question
Gdybym miał jakąś informację, komunikat prasowy lub coś podobnego to wtedy w ręku jest pewny argument do naprawy.
Może ktoś coś ma Question
Cytat:
Czy jest jakas komplikacja przy zmienianiu to nie wiem, jaskolki na miescie jedynie sugerują zmienianie oleju na oryginal bo zamienniki sa zbyt geste.
Tutaj biorę pod uwagę tylko oryginał, tym bardziej że autkiem chcę jeszcze pojeździć do końca. Do ostatnich jego dni.
Cytat:
Slyszalem tez ze castrol robi bardzo dobre oleje do skrzyn, nie ma porównania do olejow silnikowych
Przynajmniej to im wyszło Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 15:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


amen Wink
Powrót do góry
kubus_ccnp

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 GD, 2004, 95000 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2014, 23:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Witam,
w tabeli przeglądów okresowych jest (dla skrzyni M/T):
- wymiana oleju co 120 000 km lub 96 miesięcy (czyli 8 lat).
Mój Jazz właśnie ukończył lat 10, przejechane 85kkm i w tym roku wymieniam olej, po poprzednim właścicielu. Zaleję oryginalnym MTF, w końcu nie robi się tego co roku.
Pozdrawiam
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Dzwonilem do ASO i przy okazji zaczepiłem temat oleju do skrzyni ze chciałbym wyemienic. Pan doradca powiedział ze nie ma koniecznośc wymiany ze względu na przebieg, jak auto dobije do 120k to się wymieni. Ja na to ze czytałem w internecie ze z tego powodu padaja lozyska w skrzyni biegow i ze się nie upieram.
W każdym bądź razie jakbym się upieral to koszt wymiany około 400 zl z czego pewnie olej ze 150 zl Wink
Co zrobić waszym zdaniem ? Wynienic gdzies indziej ? Olej w hapartsie 69 zl za butle (a trzeba 2 sztuki jak już to napisano) plus pewnie usluga na miescie kilka zl. Czy tez dac sobie spokoj i czekac do 120k przebiegu ?
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 18:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


Pisałem już wyżej, że olej w skrzyni można kupić bardzo tanio (MTF 75W80 Gl-4 Valvoline) i jak się poszuka, to z wymianą zmieścić się w 150 zł.
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Sob 14 Cze 2014, 09:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) wymiana oleju w skrzyni


mi tłumaczyć nie musieli... pojechałem do Hondy i kupiłem oryginalny MTF-3 Honda nie dla tego że mam jakieś uprzedzenia do TEGO czy innego oleju.

po prostu olej w skrzyni wymieniamy tak rzadko ze nie ma sensu oszczędzać 10-15zł na litrze .. co 120tyś. km lub 6 lat jak dobrze pamiętam ... a jak się okaże że tańszy olej był kiepski to te "oszczędności" się zemszczą i np. padną łożyska ....
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System