Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 09 Lis 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Jazzman napisał:
Z tych 80-90 na 5 piątce przy wyprzedzaniu to ja bym nawet wrzucił 3 czyli zredukował o 2 biegi i wtedy pedał w podłoge Laughing i nie ma zmiłuj!
Przy redukcji na 4 bieg czas wyprzedzenia będzie dłuższy. Na 3 spokojnie 130 polecisz.


Oczywiście można i tak, wszystko zależy od sytuacji.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 09 Lis 2010, 22:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Witam
W trasie trzeba trochę depnąć ,i przedmuchać
katalizator .Autko po takiej szybszej trasie
żwawiej jedzie w mieście .

Szerokości.
Powrót do góry
skype status
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Lis 2010, 00:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Zimny silnik 2 tyś i następny bieg tak szybciej łapie tęp. a jak się nagrzeje to biegi zmieniam w mieście tak z 1-go na 2-gi przy 3000---4000 tyś niekiedy do czerwonego pola , 2 na 3 tak przy 3000---3500 i reszta idzie jak należy , niestety te silniki zaczynają dobrze się zbierać po 3000 tyś obrotów , a co do trasy to przeważnie jadę tak do 3500obr/min. , przy wyprzedzaniu przy prędkości tak 80--100km/godz. zawsze redukcja o jeden bieg czyli ( 4 ) a jak to nie wystarcza to ( 3 ) i but w podłogę , wtedy silnik troszkę wyje ale ciągnie bez problemu do 6000 tyś i zanim spojrzy się na prędkościomierz mamy już lepiej jak 120km/godz. Very Happy Wink
Powrót do góry
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 08:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


niutak napisał:
Na zimnym silniku i w mieście staram się jeździć według wskaźnika zmiany biegów.Wskaźnik ten podpowiada kiedy zmienić bieg na wyższy lub niższy,by zużycie paliwa było jak najmniejsze.

dlaczego mój Jazz nie wyświetla wskaźnika zmiany biegów (Up i Down)? Czyżby poprzedniego właściciela drażniło to i mógł dezaktywować? Tylko jak teraz to przywrócić?
Powrót do góry
gadu-gadu
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 19:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


1.4 83KM ciągnie pięknie od dołu co przekłada się na małe spalanie. Średnia z 600km to dokładnie 5.9l, jazda głównie na bardzo krótkich trasach do 90-100km/h. Ja praktycznie nie przekraczam 2500rpm.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 19:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 21:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Dla mnie eco, to takie 2000-3000. Staram sie nie jezdzic ponizej 2000, no chyba ze na niskim biegu, w korku czy cos.
Bieg zmieniam na wyczucie, jak slysze silnik Smile Sporadycznie przy takiej potrzebie, zdarza mi się dociągnąć do czerwonego. Lubie ten specyficzny warkot Hondy.
Ogromnie przerazaja mnie opinie, ze autko ladnie jedzie 50km/h na 5 biegu... to tylko w czolo sie popukac.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 05 Kwi 2017, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Ludzie, przestańcie katować silniki niskimi obrotami. Przez takie akcje dostaje po tyłku cały "dół" silnika i dodatkowo wibracje szkodzą skrzyni biegów. A wiadomo, że łożyska skrzyni to delikatny punkt w Jazzie.
Tak, jako konstrucja ośmiozaworowa L12/13A radzi sobie lepiej w niskim/średnim zakresie obrotów niż w wysokim ale bez przesady...
Oszczędzi się może 0,5l paliwa a potem i tak wszystko z nawiązką pójdzie na np. nowe łożyska skrzyni.
Ecodriving to zabawa na krótką metę.
Zdroworozsądkowa jazda w średnim zakresie obrotów to złoty środek.
Polecam.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 08:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Sylpete napisał:
Ludzie, przestańcie katować silniki niskimi obrotami. Przez takie akcje dostaje po tyłku cały "dół" silnika i dodatkowo wibracje szkodzą skrzyni biegów. A wiadomo, że łożyska skrzyni to delikatny punkt w Jazzie.
Tak, jako konstrucja ośmiozaworowa L12/13A radzi sobie lepiej w niskim/średnim zakresie obrotów niż w wysokim ale bez przesady...
Oszczędzi się może 0,5l paliwa a potem i tak wszystko z nawiązką pójdzie na np. nowe łożyska skrzyni.
Jeżeli chodzi o skrzynię, to na jakiej podstawie tak uważasz Question
Cytat:
Ecodriving to zabawa na krótką metę.
Zdroworozsądkowa jazda w średnim zakresie obrotów to złoty środek.
Polecam.
Według Ciebie to zakresy niskich/średnich obrotów ile wynoszą Question
Mam na myśli też średni zakres obrotów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 16:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Sylpete napisał:
Ludzie, przestańcie katować silniki niskimi obrotami.


Nikt chyba nie mówi o katowaniu czyli jeździe z obrotami z obrotami 1500rpm i pptm. Ja osobiście przez ostatnie parę lat jeżdżę na zmianę 2 autami z obrotami w okolicach 1700rpm. Wątpię, żeby to miało jakiś druzgocący wpływ na silnik. Gorzej z kierowcą, gdyż łatwo usnąć za kierownicą...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 18:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Waldek, było to już na tym forum męczone nie raz, choćby przy okazji kłopotów z nieszczęsnymi łożyskami skrzyni. Zresztą użytkownicy Civica VII gen. także borykają się z podobnym problemem i tam już dawno zauważono, że problemy zaczynają się wcześniej gdy pojazd traktowany był po "emerycku".
Burczenie tylko niskimi obrotami w wolnossącym silniku o małej pojemności to nieporozumienie. Choć taka jazda szkodzi każdemu silnikowi spalinowemu i skrzyni biegów.
Sorry za linki z AutoŚwiata, ale nie chcę mi się szukać poważniejszych publikacji. Ambitniejsi sami sobie poszukają, ale reguły są takie same.
http://m.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja,yp07j0

http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,4vf37

Poza tym do znudzenia: kanoniczna definicja zakresu obrotów użytecznych mówi, że jest to zakres od obrotów maksymalnego momentu obrotowego do obrotów mocy maksymalnej.
I nawet jeśli w obecnych uturbionych jednostkach zdarza się, że już np. 80% maksymalnego momentu obrotowego mamy już od obrotów niewiele wyższych od obrotów biegu jałowego to powyższa zasada nadal obowiązuje.

Osobiście najczęściej traktuję Jazza zakresem 2,5-5 tys. obr/min, niżej schodzę tylko przy jednostajnej jeździe w trasie (wolnej jeździe...)
Natomiast nie podejmę polemiki na temat "ja tak robię i nic się nie dzieje" bo mam wyraźną alergię na taką retorykę. Ale przynajmniej nie płacę za konsekwencje takich dziwnych, karkołomnych praktyk Wink
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 19:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Sylpete napisał:

http://m.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja,yp07j0

Osobiście najczęściej traktuję Jazza zakresem 2,5-5 tys. obr/min, niżej schodzę tylko przy jednostajnej jeździe w trasie (wolnej jeździe...)
Natomiast nie podejmę polemiki na temat "ja tak robię i nic się nie dzieje" bo mam wyraźną alergię na taką retorykę. Ale przynajmniej nie płacę za konsekwencje takich dziwnych, karkołomnych praktyk Wink


Słowa klucze: zbyt niskie obroty, male silniki o duzym momencie... Chyba nic nie napisali o ruszaniu z trójki...
Silnik w moim Jazzie jest jak najbardziej przeciętny. Jazda z obrotami 1,7krpm jest tak samo szkodliwa jak osiąganie odcięcia... Cóż... Dobrze, że silniki w moich autach o tym nigdy nie usłyszały...
Na pewno staunkowo łatwo można zarżnąć silnik jeżdżąc nonstop 10km/h na 5 biegu albo 50km/h na 1 biegu i być może o to chodziło w artykule.
Ale umówmy się, ze jazda 1700rpm na 5 biegu w Jazzie 1,4 nie wplynie istotnie na jego trwałość.
Wręcz w niektorych autach rozne przypominajki sugerujące kierowcy takie obroty...
Oczywiście nikt normalny nie mysli o przyspieszaniu przy tych obrotach...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 21:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


OK...

¯\_(ツ)_/¯

Coś czuję, że jak pójdę w dyskusję to konwersacja zrobi się dziwna i mocno dygresyjna więc dopowiem tylko:
Tzw. ecodriving to korzyść dla producenta auta (bo można zbliżyć się do deklarowanego absurdalnego zużycia paliwa) oraz dla pierwszego właściciela, który zamierza krótko (a nawet bardzo krótko jak na polskie realia) użytkować pojazd. Potem go sprzedaje a z efektami jego "ekonomicznej jazdy" boryka się kolejny posiadacz. Całościowym efektem tego obłędu jest krótszy okres życia auta, co ponownie cieszy producenta/ów aut.
Póki co (jeszcze) ecodriving nie jest administracyjno-prawnym wymogiem, więc możemy wybierać, czy lepiej traktujemy nasz pojazd czy portfel.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 22:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Sylpete napisał:


Coś czuję, że jak pójdę w dyskusję to konwersacja zrobi się dziwna i mocno dygresyjna więc dopowiem tylko:
Tzw. ecodriving to korzyść dla producenta auta (bo można zbliżyć się do deklarowanego absurdalnego zużycia paliwa) oraz dla pierwszego właściciela, który zamierza krótko (a nawet bardzo krótko jak na polskie realia) użytkować pojazd. Potem go sprzedaje a z efektami jego "ekonomicznej jazdy" boryka się kolejny posiadacz. Całościowym efektem tego obłędu jest krótszy okres życia auta, co ponownie cieszy producenta/ów aut.


Ecodriving jest raczej dla myślących... Jak wiele innych rzeczy...
Ma podobny wpływ na trwałość silnika jak sikanie przed jazdą na zużycie paliwa.
Któryś z portali motoryzacyjnych podaje zużycie paliwa na trasie w moim aucie 4,9l/100km. Mi, na 20km trasie do pracy i z powrotem nawet w zimie, niełatwo było osiągnąć tak wysokie zużycie paliwa. Owszem, taka jazda jest na dluzszej trasie potwornie męcząca, również dla innych (szczególnie mistrzów prostej).
Oba moje auta niedługo będą pełnoletnie, oba też były kupowane jako używane (bo nie stać mnie na nowe). Pewnie za 10 lat ktoś bedzie klął na mnie , ze musi robić remont silnika albo skrzyni... Smile

Jeszcz raz. Na pewno każdorazowe rozpoczynanie jazdy od 3 biegu a potem ostatniego przy 40km/h może doprowadzić szybko silnik do remontu. Natomiast ecodriving w moim rozumieniu czyli jazda ze stala prędkością 60km/h na 5 biegu ma pomijalny wpływ na kondycję silnika.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Widzę, że dyskusja oscyluje wokół silnika 1.4 i-dsi.
W moim jazziku drzemie moc silnika 1.2 i-dsi i czytając te wasze wypowiedzi coraz bardziej idę w ciemną stronę mocy mojego autka.
Czy jazda w okolicach 2200 tys. obr/min. - mojej żony jest jak najbardziej wskazana dla tego silnika Question
Osobiście go trochę podciągam go do 2500 tys. obr/min.
Proszę wypowiedź w tym temacie.

Jeżeli chodzi o ten ecodriving to jak zauważył Sylpete jeszcze nie jest on administracyjno-prawnym wymogiem.
Choć wystarczy jedna noc, i będzie Laughing

Jednakże wszyscy, którzy chcą teraz otrzymać dokument uprawniający do kierowania pojazdem uczeni są w szkołach nauki jazdy tego ecodriving'u.
Po przejechaniu wielu godzin w ten sposób kursant powoli nabywa ten nawyk, i podczas egzaminu jeździ właśnie w takim stylu.
Gdy zda egzamin, i otrzyma upragniony dokument najczęściej nabywa jakiś pojazd.

Jeżeli kupi samochód z "zwykłym" silnikiem to problemu raczej z nim nie ma żadnego.
Gorzej gdy jego pierwszym aucie będzie zmontowany silnik wolnossący.
W tym przypadku zaczynają się schody. Mianowicie, coś szarpie jakoś suka puka itp.
Wszystko przez to, że nie nauczono go jeździć w inny sposób.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 22:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Obroty silnika - jakie macie ?


Osobiście zazwyczaj jeżdżę w franicy 2,5-2,7k obrotów, podziwiam osoby trzymające silnik na więcej niż 3k w momencie gdy mogą wrzucić wyższy bieg. Toć te I-DSI powyżej 3k robi się głośne jak kosiarka..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaJazz

29 800

2011r.

122 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System