Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 11:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Czy prócz gumowych używacie też drugiego kompletu na cieplejsze pory roku? Czy w ogóle warto mieć drugi komplet dywaników?
Bliżej wiosny chyba poszukam sobie dywaników welurowyh, gdyż w chwili obecnej pomykam sobie tylko na gumowych cały rok (chyba RezawPlast).
Czy moglibyście wstępnie coś poecić w tym temacie? W rozsządnej cenie. Smile
Może jakiś nowy temat, ewentuanie przeredagować tytuł tego...
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 14:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Malfiq napisał:

Dywaniki gumowe - jakie, skąd?

Rigum jest dobrze spasowany.
Ja kupowałem rok temu tu
http://archiwum.allegro.pl/oferta/rigum-dywaniki-gumowe-honda-jazz-ii-2-2005-2008-i4630781327.html
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 00:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

Ja mam takie - Rigum. Dobrze pasują nie przesuwają się a z tyłu są bardzo dobrze dopasowane.
Kupowałem je w ASO podczas zakupu auta - 9 lat temu. Tak więc ich świetność powoli minęła. Na fotce są przed dokładnym myciem i szorowaniem Wink




Tak więc polecam podobnie jak kolega GR_BKP
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 15:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Ja już nie polecam.
W dywanie kierowcy wczoraj odkryłem już przetarcie pod piętą prawej nogi, a w obcasach nie jeżdżę.
Trochę za wcześnie, jak dla mnie. Wytrzymał 30 tys. km.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 16:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,
GR_BKP napisał:
Ja już nie polecam.
W dywanie kierowcy wczoraj odkryłem już przetarcie pod piętą prawej nogi, a w obcasach nie jeżdżę.
Przetarcie masz koło tego czarnego płaskiego prostokątnego naklejonego plastiku Question
Cytat:
Trochę za wcześnie, jak dla mnie. Wytrzymał 30 tys. km.
Czy te Twoje dywaniki różnią się od moich, które pokazałem na fotkach Question
Do moich żadne "kołki" nie były dostarczone, a do Twoich Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 16:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 21:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Petex, też nie polecam, wytrzymają rok. Jeżdżone od czerwca, a przetarcie pod piętą pojawi się na dniach.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

Powrócę do tematu, ponieważ przyszła już pora na wymianę moich 9-letnich starych dywaników marki Rigum na nowe.

Fotka zrobiona po długim nie myciu. Jednakże ostatnio je potraktowałem mocniejszymi środkami, które przyniosły zamierzone efekty.
Co nie zmienia faktu iż chcę nabyć nowe.


W związku z tym przejrzałem oferty na popularnym portalu aukcyjnym i powiem szczerze, że w kilku opisach to nie mogę z tym dojść do ładu.

Przykładem nie reklamą jest oferta tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/honda-jazz-02-08-dywaniki-korytka-gumowe-rant-3cm-i5313692983.html
mianowicie nie wiem o co chodzi z tą spłaszczoną powierzchnią na dywaniku za pasażerem.
Przecież w Jazzie II (a taki posiadam) tam nic nie ma.

Ktoś może mi zarzucić, że te nowe nie ładnie wyglądają bo mają zbyt wysokie korytka itp. oraz ze to obciach jeździć z takimi gumowymi dywanikami cały czas to jego sprawa.

Ja jednak patrze na to ze strony praktycznej, ponieważ autka u nas są parkowane tylko na otwarcie drzwi, tak więc nie ma możliwości na otrzepanie butów ze śniegu.

Tak więc gdyby ktoś miał jakieś pomysł na rozwiązanie tego mojego problemu/pytania to będę wdzięczny.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 19:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Mam takie same jak kedlaw zalinkował. Te korytka dobrze chronią przed brudem wykładzinę podłogową auta.

Mam jednak problem z nimi. Nie zrobiłem fotki, ale u mnie nie ma bolców do zamontowania stoperów o jakich mowa w aukcji.
Ja w swoim aucie w ogóle nie widzę niczego co nadawałoby się do przytwierdzenia tych stoperów do podłogi.

Czy ktoś ma jakiś pomysł na zamontowanie tych elementów? Do czego wkręcić ten wkręt?

Dzięki za ewentualne rady. Smile

Kedlaw: o jakiej spłaszczonej powierzchni mówisz?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 09:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

Rozumiem że masz takie:

Moje pytanie na temat tego obniżenia dotyczyło tego obszaru zakreślonym czerwonym kolorem.

Natomiast mam pewną wątpliwość jeżeli chodzi o ten rant oznaczony kolorem niebieskim. Mianowicie chodzi mi o to jak daleko on jest włożony / wsunięty pomiędzy siedzeniem a tym czarnym plastikiem na którym jest uszczelka.

Pytam, ponieważ mając stare dywanikach widać dokładnie, że przylegają one na całej swojej długości do tego czarnego plastiku znajdującego się wzdłuż drzwi. Najdokładniej można to zauważyć, gdy podniesie się tylną kanapę pasażera. Całość ładnie przylega do krawędzi listwy.
Jednakże na w/w zdjęciu tak chyba nie jest.

A i jeszcze jedno.
Czy te dywaniki mają od spodu jakieś gumowe wypustki, które zapobiegają przesuwaniu się ich po wykładzinie samochodu Question

PS. W moim jazziku też nie ma bolców, i uważam to za dobre rozwiązanie. Przynajmniej przez przypadek nie rozerwie się wykładziny, lub nie przetrze się ona w w/w miejscu. Cieszy mnie też takie rozwiązanie z innego względów. Stali bywalcy forum wiedzą o co chodzi Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 20:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ




Może moja fotka coś ci wyjaśni w tej kwestii, chociaż nie obejmuje całej długości dywanika. Wypustek ja nie widzę.
Zastanawiam się jak można poprawnie zamocować te dywaniki przy pomocy tych stoperów nie mając w aucie żadnych uchwytów, bolców itd...?
Moje przy kierowcy i u przedniego pasażera niestety się trochę ślizgają (z tyłu bardzo rzadko kto jeździ więc jest ok.)

Mam jeszcze pytanie. Czy używasz jakiegoś drugiego kompletu dywaników (welur)?
Prawidłowo powinno się chyba używać jesień zima-guma, wiosna-lato welur (nie wiem czy to faktycznie są welurowe dywaniki).
Kiedyś widziałem takie na all...z wyszytym napisem Jazz.
Ja mam tylko te gumowe.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 13 Sie 2016, 08:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Mam jeszcze pytanie. Czy używasz jakiegoś drugiego kompletu dywaników (welur)?
Mam jedne dywaniki i używam ich na okrągło.

Cytat:
Prawidłowo powinno się chyba używać jesień zima-guma, wiosna-lato welur (nie wiem czy to faktycznie są welurowe dywaniki).
Według mnie to jak kto lubi. Ja mam z praktycznych względów gumowe (wozimy często kota) jestem z nich całkowicie zadowolony.

Mm pytanie odnośnie tych Twoich dywaników.
Czy mają one na spodzie jakieś (wypustki, kolce) itp. ?
Jeżeli nie, to nie będę ich kupować, ponieważ dziur w wykładzinie na stopery nie będę robić.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 16 Sty 2017, 14:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


kedlaw07 napisał:

Moje pytanie na temat tego obniżenia dotyczyło tego obszaru zakreślonym czerwonym kolorem.


Odświeżam: zerknij sobie z prawej pod tylną kanapą, tam jest taka wypukłość-tunel. Zastanawiałem się nad tymi dywanikami, zniechęciły mnie stopery, choć na fotach wygląda, że przylegają ładnie.

Mam bolce pod swoim siedzeniem.

Kupiłem ostatnio Rigumy w strefakierowcy.pl za 80 zł. Fajne, jedyne, co mi się w nich nie podoba, to obcięcie tylnych dywaników w miejscu pod przednimi siedzeniami - jak sobie wyciągniesz nogi, to brud i pewnie trochę wody strząsasz na wykładzinę (nie ma idealnego produktu dla pedantów Wink). Ale to szczegół. Generalnie ok. Dopasowane są bardzo fajnie. I są o wiele fajniejsze od tych często spotykanych tylnych bez "nóżek" - też miałem przez 1 dzień, ale oddałem, bo woda tam mogła ściekać lekko.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 16 Sty 2017, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


KrzTy napisał:
Odświeżam: zerknij sobie z prawej pod tylną kanapą, tam jest taka wypukłość-tunel. Zastanawiałem się nad tymi dywanikami, zniechęciły mnie stopery, choć na fotach wygląda, że przylegają ładnie.

Mam bolce pod swoim siedzeniem.

Kupiłem ostatnio Rigumy w strefakierowcy.pl za 80 zł. Fajne, jedyne, co mi się w nich nie podoba, to obcięcie tylnych dywaników w miejscu pod przednimi siedzeniami - jak sobie wyciągniesz nogi, to brud i pewnie trochę wody strząsasz na wykładzinę (nie ma idealnego produktu dla pedantów Wink). Ale to szczegół. Generalnie ok. Dopasowane są bardzo fajnie. I są o wiele fajniejsze od tych często spotykanych tylnych bez "nóżek" - też miałem przez 1 dzień, ale oddałem, bo woda tam mogła ściekać lekko.
Już wiem o co chodzi z tym "zagłębieniem".
Jeżeli chodzi o te tylne dywaniki z Rigum to masz rację. Trochę wody lub błota i masz brudno oraz mokro w samochodzie. Twisted Evil
W związku z tym zastanawiam się czy nie zrobić wersji łączonej Wink Rigum na przód a te z zakupu na tył Wink

Trzeba jednak przyznać, że reszta z Rigum'a dopasowana bardzo ładnie. Tylko ten tył ... Twisted Evil
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2017, 18:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Ja mam te z wcześniejszych postów, firmy Rezaw-Plast i sobie chwalę. Dałem za nie 95 złotych, ale mają wysoki rant, pasują idealnie i nawet bardzo duża ilość wody nie jest problemem. Nic z nich nie ucieka. Tył za pasażerem ma taki dziwny element, ponieważ w tamtym miejscu podnosi się podłoga (jeśli dobrze pamiętam dokładnie tam pod autem jest tłumik środkowy).
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


mati-jazz napisał:
Ja mam te z wcześniejszych postów, firmy Rezaw-Plast i sobie chwalę. Dałem za nie 95 złotych, ale mają wysoki rant, pasują idealnie i nawet bardzo duża ilość wody nie jest problemem. Nic z nich nie ucieka. Tył za pasażerem ma taki dziwny element, ponieważ w tamtym miejscu podnosi się podłoga (jeśli dobrze pamiętam dokładnie tam pod autem jest tłumik środkowy).


a mają wypustki, czy trzeba mocować?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System