Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 14:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Odpisałem na post pieta, który pisze, że czai się na dywany z ASO za 400zł, żeby się nie czaił i kupił Rigum za 83zł, bo ASO też sprzedawało je jako oryginał. A być może nadal to robi, nie wiem, nie będę sprawdzał co teraz jest za te 400z
Tak jak ci napisałem wtedy to RIGUM'Y sprzedawali w ASO to myślałem, jak już autko kupuje u nich to zaszaleję i kupię to oryginały.
Poza tym innych nie mieli z gumy Wink, a welur mnie nie interesował chociaż w swoim Tico to pod gumowymi miałem welurowe Wink

Osobiście 400zł to bym nie dał. Za tą kasę to wolę kupić olej0w20, filtr oleju, p. pyłkowy i jeszcze troszkę pieniązków zostanie.

Uważam, że moje po odpowiednich zabiegach konserwacyjno - koloryzujących to jeszcze "pociągną" i co ważne guma nigdzie się nie strzępi ani nie pęka.

Czsami jedynie to rozglążdam się za tymi co są na fotce bo piszą że mają wysoki rant



Tylko z chiny nie mogę dojść po co ten płaski prostokąt jest na dole od strony pasażera przy drzwiach.

Najbardziej to śmieszą mnie opisy które są umieszczone na niektórych aukcjach:

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-honda-jazz-i-2002-2008-i-ii-2008-i4641720441.html

http://allegro.pl/honda-jazz-02-08-dywaniki-korytka-gumowe-rant-3cm-i4606107620.html

A z tymi to już woguje nic nie mogę pojąć:
http://allegro.pl/honda-jazz-iii-2008-2013-dywaniki-korytka-gumowe-i4687212245.html
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 16:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


kedlaw07 napisał:

Uważam, że moje po odpowiednich zabiegach konserwacyjno - koloryzujących to jeszcze "pociągną" i co ważne guma nigdzie się nie strzępi ani nie pęka.

Oczywiście, że tak. Porządne mycie (ale nie takie tylko z błota, raczej ciut mocniejszą chemią), jakiś dressing do gumy\plastiku i będą "jak nowe" Wink

kedlaw07 napisał:
Czsami jedynie to rozglążdam się za tymi co są na fotce bo piszą że mają wysoki rant

Dla mnie, niestety, musi to jeszcze jakoś wyglądać. Dlatego na takie koryta nawet nie zwracam uwagi. I w ogóle gumowe toleruję tylko późna jesień\zima Wink

kedlaw07 napisał:

Tylko z chiny nie mogę dojść po co ten płaski prostokąt jest na dole od strony pasażera przy drzwiach.

Chyba taki przerost formy nad treścią trochę, ale tam jest wybrzuszenie - może dzięki temu lepiej się układa. Nie wiem.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
edbor

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: honda jazz 1,2 S 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 17:09
Temat postu:

dywaniki gumowe do Honda Jazz


Kedlaw - kiedyś oryginalne dywaniki gumowe do Matiza, a dokładnie przedni lewy dywanik (pod nogi kierowcy) w swej końcowej części posiadał właśnie taki płaski prostokąt, a spoczywała na nim gaśnica mocowana do belki usztywniającej mocowanie fotela kierowcy. Być może, że prostokąt na prawej tylnej wycieraczce, prezentowanej na fotkach, też ma do tego służyć w przypadku zamocowania uchwytu gaśnicy do progu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 11 Paź 2014, 10:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

edbor napisał:
Cytat:
Kedlaw - kiedyś oryginalne dywaniki gumowe do Matiza, a dokładnie przedni lewy dywanik (pod nogi kierowcy) w swej końcowej części posiadał właśnie taki płaski prostokąt, a spoczywała na nim gaśnica mocowana do belki usztywniającej mocowanie fotela kierowcy. Być może, że prostokąt na prawej tylnej wycieraczce, prezentowanej na fotkach, też ma do tego służyć w przypadku zamocowania uchwytu gaśnicy do progu.


Dość ciekawa teoria i może być zaskakująco prawdziwa, ale według niej kierowca musiałby wybiec z auta, otworzyć swoje drzwi obiec samochód i otworzyć drzwi pasażera żeby móc wyciągnąć gaśnicę. Pod warunkiem, że tam nikt jeszcze nie siedzi. Moim zdaniem trochę to trwa.

Co prawda w Tico gaśnica była umieszczona na progu pasażera ale z przodu, i w razie czego kierowca mógł ją od razu sięgnąć.

Tutaj

http://allegro.pl/honda-jazz-iii-2008-2013-dywaniki-korytka-gumowe-i4687212245.html

to chyba one mają aż tak wysokie brzegi bo inaczej sobie jakoś nie mogę tego wytłumaczyć.

PS. Ja swoją gaśnicę woże luzem w bagażniku, tak więc też muszę wybiec i otworzyć drzwi kierowcy. Jednak mam dwie drogi wyboru krótszą (wysiadając biegnę w lewo) i dłuższą (wysiadając biegnę w prawo).
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 10:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Powiem tak,
jak masz na folii ze przyleciał z Holandii z centralnego magazynu Honda Europe to znaczy ze masz oryginal Razz
Aso sprzedaje tez tansze dywaniki (które i tak sa drogie) bez loga hondy Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 10:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 12:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Powiem tak,
jak masz na folii ze przyleciał z Holandii z centralnego magazynu Honda Europe to znaczy ze masz oryginal
Loga nie ma tylko napis że jest do hondy jazz.
Cytat:
Aso sprzedaje tez tansze dywaniki (które i tak sa drogie) bez loga hondy
Takie życie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 13:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


kedlaw07 napisał:


A z tymi to już woguje nic nie mogę pojąć:
http://allegro.pl/honda-jazz-iii-2008-2013-dywaniki-korytka-gumowe-i4687212245.html


To dywaniki do Jazza III, czyli do mojego - pasują idealnie
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 14:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Witam,


przempo napisał:
Cytat:
To dywaniki do Jazza III, czyli do mojego - pasują idealnie
To się cieszę Wink
Ja nie mogę zaskoczyć o co chodzi z tym prawym od strony pasażera fotki powyżej - w innym poście.
Już było wspomniane w postach że to może być miejsce dla gaśnicy, ale w żadnych jazzach II tam nie ma nic takiego.
Tym bardziej że mocowanie musiałoby być przykrecone do plastyku, który można łatwo wyrwać.
Reasumując w jazzach II gaśnica była włożona do bagażnika luzem.

PS. W Tico zaczep do gaśnicy był mocowany bezpośrednio przez dywanik do progu po stronie pasażera.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 10:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Vespa napisał:
Jako zwolennik jedynie słusznych (na suche pory roku) dywaników z materiału zapytam jakie firmy robię dobre do Jazza?

Kupiłeś zeszłego lata coś?
Jakby co, to w ASO mają trzy wersje.
Cienkie, wersja standard za 161zł
Z grubego weluru, wersja elegance za 263zł
Zamienniki z grubego weluru za 100zł.
Zdaniem ASO nie warto dopłacać do grubych oryginałów. Zamiennik podobno daje radę. Jest tak samo gruby, choć materiał trochę się różni, ale nie na tyle, żeby dopłacać do interesu.
W tym tygodniu chyba podjadę kupić, to Wam napiszę jak to wygląda nie okiem sprzedawcy Wink

PS.
Z gumowy Ci nie odpisałem wtedy jakoś... - falstart Wink bo mi jednego brakuje welurowego, a wolałem już kupić komplet na zimę, a po zimie komplet na lato. I tak, gumowe toleruję z musu. Taki klimat Very Happy
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 11:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


To czekam na informacje co do jakości dywaników z ASO bo wtedy kupiłem komplet gumowych Rigumów na zimę, a teraz by trzeba w końcu włożyć coś miłego w dotyku i dla oka. Obadaj też te oryginalne!
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Tak - podjadę sprawdzić różnicę między tymi grubszymi, oryginalnym i zamiennikiem. Nie mam za bardzo ochoty wywalać 260zł na dywaniki, więc mam nadzieję, że nie będą dużo fajniejsze Very Happy
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Errata, sprawdziłem rachunki i rzeczywiście coś mi się pomerdało. Cena za oryginalny gruby vwelur tak jak piszesz około 260 zl. Coś około 360 kosztują oryginalne gumowe Wink
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Może tak być, bo zdaje się 199 dwa na przód i 199 dwa na tył Wink więc po rabatach... Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 14:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


5gr do dyskusji.
W drugim (właściwie to w pierwszym) aucie mam oryginalne dywaniki. W ASO kosztowały chore 460PLN, kupiłem w UK taniej. Ale i tak min. dwa razy drożej niż Pextex, Rigum czy gumex.
Petexy albo Rugimy mam w Hondzie, po 60tys km dziury na wylot. W pierwszym aucie też zrobiła się dziura (jedna), zdecydowanie mniejsza - choć to bez różnicy. Natomiast różnicą jest to, że oryginały Saaba (ktokolwiek je dla niego robi) wytrzymały 150tys km. Finalnie: oryginalnie, mimo że droższe, są tańsze...

Ciekawe jak jest w Hondzie?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 15:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) dywaniki gumowe HONDA JAZZ


Mówisz o gumowych czy welurach?
Ale ten fakt też biorę pod uwagę Wink w BMW mam oryginały welury - nic im nie dolega. W drugim miałem dwa razy wymieniane zamienniki Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System