Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Termometr zewnętrzny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
__Mike__

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 22:10
Temat postu:

Termometr zewnętrzny


Witam,

Posiadam Hondę Jazz II z 2005 roku. Chciałbym zamontować sobie w niej prosty termometr jakich wiele można kupić z takim czujnikiem zewnętrznym na długim kabelku. Czytałem że najlepiej zamontować go w zderzaku z przodu. Pytanie tylko jak przeprowadzić kabelek z wnętrza. Ktoś mógłby mi coś doradzić? Jest taka opcja bez rozbierania połowy samochodu?

Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Termometr zewnętrzny


Myśle że możesz spróbowac poprzez ostre skręcenie koła lub jego sciągnięcie , odchylasz lub ściągasz całkowicie nadkole tam zoboczysz taką wiązke kabli w otulinie plastikowej która idzie do wnętrza auta do bezpieczników(po stronie kierowcy), tam jest ciasno przyda się kawałek drutu z zadziorem na końcu żeby złapac ten kabelek od termometra i przeciągasz do bezpieczników a dalej pod kierownicą...
Pewnie masz wersje 1,2 bo w 1,3 po lifcie ten termometr to standard.
Powrót do góry
__Mike__

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Termometr zewnętrzny


Dzięki Jazzman za rady. Dziś się za to zabrałem. Skręciłem koło. Odczepiłem kilka zaczepów nadkola, widziałem tam te wiązki, ale chyba nie dałbym rady tego tam przepchnąć. Pewnie musiałbym ściągnąć koło i całkowicie zdemontować nadkole. Przeprowadziłem ten czujnik trochę inną drogą.

Wyświetlacz umieściłem na półce koło bezpieczników. Kabelek wchodzi tamtą klapką. Następnie przeprowadziłem go pod uszczelką drzwi, koło dolnego zawiasu. Pod dolnym zawiasem drzwi jest jeden zatrzask, a obok niego otwór, którym dostałem się pod nadkole no i dalej już było z górki Smile Nad kołem aż do zderzaka. Czujnik przykleiłem na plastikowej/gumowej krawędzi zderzaka od dołu.

W najbliższych dniach przyjrzę się jak działa i czy podczas jazdy jest różnica w odczytach temperatury zewnętrznej.

Czas pracy: 15 minut Smile
Powrót do góry
Kostucharek

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): łÓDŹ
Posiadane auto: Honda jazz, 1.4,2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 15:32
Temat postu:

termometr


czy mógłbyś podzielić się doświadczeniami z odczytów temperatury? Są prawidłowe czy mocno zakłamane? Też przymierzam się do montażu termometru , ale ja myślałem bardziej o wnętrzu lusterka
Powrót do góry
edbor

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: honda jazz 1,2 S 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 14:36
Temat postu:

termometr zewnętrzny


termometr założyłem 7-8 lat temu. Kupiłem na ul. Limanowskiego w twoim mieście. Czujnik zamontowałem również na wewnętrznej stronie przedniego zderzaka, tylko przewód poprowadziłem w komorze silnika, na prawym błotniku i poprzez otwór w przegrodzie do wnętrza kabiny. Przy wskazaniach temperatury wewnątrz występują pewne różnice, natomiast temperaturę na zewnątrz wyświetla idealnie. Porównywałem ze wskazaniami termometrów na parkingach centrów handlowych, różnych firm, na drogach, przy stacjach benzynowych.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 14:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

67 700

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System