Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


ewentualnie zadzwon do ASO i popros i kalkulacje to zobaczysz na czym możesz przyciąć koszta.

Z moich zapiskow:

haparts.pl
olej 1q=50 a trzeba 4 q czyli 200 zl
filtr originalny z podladka 40 zl
filtr powietrza VIC=50 zl
filtr kabinowy tez chyba VIC 50 zl (dobry japoński zamiennik ale nie weglowy niestety)
swiece ngk (8 szt)+ 80 zl
swiece ngk by honda 112 zl

Petrostar tam chyba najtaniej jest amsoil (masz do wyboru do koloru od 0w20 do 5w40 cena zblizona czyli max 170 zl a trzeba tez 4q filtry jakies sensowne Ci dobiorą

www.zmienolej.pl tez maja amsoila można się tez zapytać o ten lepszy filtr amsoila do silnika i ewentualnie powietrza

www.najlepszysyntetyk.pl jak wyżej

tyle z mojej strony i powodzenia w walce z waldim o najniższy przebieg Wink
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 11:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


kedlaw07 napisał:
Witam,
sstar napisał:
Cytat:
Chciałem tylko wspomnieć, że w jednym Japan Auto [przy wylocie z Wrocka na Wa-wę] nieudanie poszukiwano u mnie eliminacji drgań na jałowym przy pomocy czyszczenia przepustnicy, a potem stwierdzono, że one tak już mają. Za czyszczenie skasowano, usterki nie naprawiono.
Tak więc widać sieciówki też moga nieźle namieszać.

Ja pisałem nie o sieciówce, jakoś tak podobnie się nazywa, ale nie jest sieciówką.

Cytat:
w drugim rżnięto mnie na czym się dało: instalowano żarówki niby mocniejsze, a la ksenony, ale paliły się jak na zamówienie; potem podejrzewam, że odkręcono mi filtr oleju, aby wymienić na nowy i niby nieszczelność wskazać. A jak rozregulowali mi obroty biegu jałowego, gdy klimę czyściłem (tanio było, promocja) to ani me, ani be, ani kukuryku.

A nie dzwonili do ciebie i nie informowali, że należy przeprowadzić wymianę danej części Question
Jeżeli nie zadzwonili to bardzo źle postąpili, ja bym już tam nie naprawiał.

Myślałem że już minęły czasy naciągania ludzi na niepotrzebne wydatki. Taki proceder źle świadczy to o jakości i wiarygodności danej firmy.
Na szczęście mamy wolny rynek na którym można wybierać gdzie chcemy naprawić nasz samochód.
Jednocześnie jesteśmy trochę ograniczeni ponieważ mało warsztatów zajmuje się japońskimi samochodami Sad

Co innego jeżeli chodzi o auta z koncernu Wag'a. Te autka to nawet w zwykłym garażu p. Henio ci naprawi, tylko efekt może być fatalny.

Proponuję pooglądać program "Będzie pan zadowolony" TVN Turbo. Włos się jeży co oni wyprawiają, że o słownictwie nie wspomnę.

Gdzie pojechałeś naprawiać to co ci to drugie ASO "zepsuło" Question

W jaki sposób czyszcząc klimę mogli ci rozregulować obroty biegu jałowego Question


Nigdzie, bo założyli dobry filtr, choć równie dobry jak poprzedni, a wystarczyło dokręcić to co pewno odkręcili.
Co do obrotów biegu jałowego, to wtedy się pojawił ten problem, dowodu podobnie jak z filtrem nie mam, ale
ich reakcja była w stylu: my tylko klimę czyściliśmy, a że chodził wtedy na jałowym długo to już bez związku.
Faktem jest, że ani filtr wcześniej nie przeciekał, ubytku oleju nijakiego. Ani problemów z telepaniem na jałowym
nie było, choć może akurat ciepło się zrobiło i się ujawnił. Faktem jest zę teraz u p. Miecia z rodziny robimy co trza.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 12:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


kedlaw07 napisał:

Na szczęście mamy wolny rynek na którym można wybierać gdzie chcemy naprawić nasz samochód.
Jednocześnie jesteśmy trochę ograniczeni ponieważ mało warsztatów zajmuje się japońskimi samochodami Sad

Co innego jeżeli chodzi o auta z koncernu Wag'a. Te autka to nawet w zwykłym garażu p. Henio ci naprawi, tylko efekt może być fatalny.

Proponuję pooglądać program "Będzie pan zadowolony" TVN Turbo. Włos się jeży co oni wyprawiają, że o słownictwie nie wspomnę.

A co ta Honda, to jakiś prom kosmiczny? Również w porównaniu z VAG?
Albo się ktoś zna, albo nie zna. I tyle. Pan Henio też potrafi.
Jasne - w ASO POWINNI się znać, ale jak widać, też nie zawsze.

Szkoda, że telewizja nie ma odwagi wjechać właśnie do ASO. Na "afery" dla masy z podrzędnych warsztatów szkoda czasu.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 13:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


GR_BKP napisał:
kedlaw07 napisał:

Na szczęście mamy wolny rynek na którym można wybierać gdzie chcemy naprawić nasz samochód.
Jednocześnie jesteśmy trochę ograniczeni ponieważ mało warsztatów zajmuje się japońskimi samochodami Sad

Co innego jeżeli chodzi o auta z koncernu Wag'a. Te autka to nawet w zwykłym garażu p. Henio ci naprawi, tylko efekt może być fatalny.

Proponuję pooglądać program "Będzie pan zadowolony" TVN Turbo. Włos się jeży co oni wyprawiają, że o słownictwie nie wspomnę.

A co ta Honda, to jakiś prom kosmiczny? Również w porównaniu z VAG?
Albo się ktoś zna, albo nie zna. I tyle. Pan Henio też potrafi.
Jasne - w ASO POWINNI się znać, ale jak widać, też nie zawsze.

Szkoda, że telewizja nie ma odwagi wjechać właśnie do ASO. Na "afery" dla masy z podrzędnych warsztatów szkoda czasu.


Prom kosmiczny to nie jest, ale jak ktoś nie regulowal wcześniej zaworow w hondzie/jazzie to lepiej żeby się nie uczyl na twoim aucie Razz Ponadto czasem zdarza się ze wymienia tylko 4 swiece latwiej dostępne a jazz ma 8 i później zdarzają się kwiatki ze mam w acue 4 swiece Boscha i 4 swiece denso i co mam dalej robic ? Wink Ewentualnie zalewają olej castrola który pasuje przecież do wszystkich skrzyn biegow na swiecie zamiast hondowskiego MTF Wink

Z ciekawostek przyrodnicznych mogę powiedzieć ze cena dla gościa z ulicy regulacji zaworow w wawie to 370 zl (sama robocizna bez uszczelek Wink
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 14:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


No tak, ale to nadal jest umie albo nie umie.
W Jazzie reguluje się jakoś inaczej (z zasady) zawory niż w innym aucie?
Wymiana połowy świec, to zwyczajne partactwo.
Tematu oleju nie podejmuję na forum publicznym Very Happy

Napiszę kiedyś ile kosztowała mnie regulacja u mojego mechanika. To 370zł to pierwszy lepszy mechanik czy ASO?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 14:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 14:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

GR_BKP napisał: napisał:

Cytat:
Szkoda, że telewizja nie ma odwagi wjechać właśnie do ASO.
Była kiedyś taka seria programu że pomagali osobom które miały problemy z naprawami w ASO. Natomiast nie pokazywali ich pracy.

Cytat:
Na "afery" dla masy z podrzędnych warsztatów szkoda czasu.
Pokazują afery dla mas ponieważ dużo osób jeździ do takich warsztatów.

Ciekawe ile hond / jazzów taki warsztat "zaliczyło" celem naprawy, a ile na przykład w celu wymiany żarówki Wink
Wiadomo, że wymienia się parami ale jak ktoś widzi takie rozwiązanie po raz pierwszy to wymiana może skończyć się właśnie na jednej a nie na dwóch.

Cytat:
No tak, ale to nadal jest umie albo nie umie
Dlatego tak napisałem.

Cytat:
W Jazzie reguluje się jakoś inaczej (z zasady) zawory niż w innym aucie?
Ci mechanicy o których pisałem to myśleli że zawory są regulowane "automatyczne" Wink

Cytat:
Wymiana połowy świec, to zwyczajne partactwo.
Dlatego jestem zdania że należy wszędzie o wszystko pytac. wiedzy nigdy za mało.

Cytat:
Tematu oleju nie podejmuję na forum publicznym
Jest kilka wątków:
( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26772&postdays=0&postorder=asc&start=0

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=203847&highlight=jakui+olej

( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=128821&highlight=jakui+olej

( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=201688&highlight=jakui+olej

( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=201688

Więcej nie znalazłem, tak więc można się publicznie wypowiadać Wink
Co prawda jesteś od września na forum, ale z tematem oleju chyba już zdążyłeś się zaprzyjaźnić ....

pieta napisał:
Cytat:

Prom kosmiczny to nie jest, ale jak ktoś nie regulowal wcześniej zaworow w hondzie/jazzie to lepiej żeby się nie uczyl na twoim aucie Razz
Święta prawda
Cytat:
Ponadto czasem zdarza się ze wymienia tylko 4 swiece latwiej dostępne a jazz ma 8 i później zdarzają się kwiatki ze mam w acue 4 swiece Boscha i 4 swiece denso i co mam dalej robic ?
Szkoda że nie widziałeś min kilku mechaników jak im powiedziałem o takim wynalazku i na jakim oleju jeżdżę. Laughing
Mojego to nie zaskoczyło, bo razem kupowaliśmy jazza.
Po zakupie musiał zaspokoić swoją ciekawość w związku z tym wnikliwie przestudiował całą instrukcję obsługi.

Cytat:
Ewentualnie zalewają olej castrola który pasuje przecież do wszystkich skrzyn biegow na swiecie zamiast hondowskiego MTF Wink
Co do tego castrola to moje zadanie znasz...

Co do cen to bywają różne.
Jeżeli chodzi o malowanie, czasami też bywa przeglądem przymusowym Twisted Evil to jeden element 300zł poz ASO.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
onda

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kluczbork/opolskie
Posiadane auto: Jazz/1.3/2010
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


kedlaw07 napisał:
Witam,

Osobiście pojechałbym do ASO jeżeli chcesz mieć udokumentowaną przeszłość samochodu podczas jego sprzedaży:
- serwisowane,
- gwarancja,
- faktury,
- jakość wykonania, bo u pana Henia który zajmuje się hondami może być różnie.
- itp.
Chyba że nie zamierzasz go sprzedać, choć mówią że auto to należy zmieniać co 3-5 lat. Wink



tak tylko do informacji - ostatnio wyceniałem swój samochód i zostałem poinformowany, że jeżeli można udokumentować historię serwisu w ASO, to do kwoty wyceny należy doliczyć 5% ceny wyjściowej, podobno wg EUROTAX.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 13:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


onda napisał:
kedlaw07 napisał:
Witam,

Osobiście pojechałbym do ASO jeżeli chcesz mieć udokumentowaną przeszłość samochodu podczas jego sprzedaży:
- serwisowane,
- gwarancja,
- faktury,
- jakość wykonania, bo u pana Henia który zajmuje się hondami może być różnie.
- itp.
Chyba że nie zamierzasz go sprzedać, choć mówią że auto to należy zmieniać co 3-5 lat. Wink



tak tylko do informacji - ostatnio wyceniałem swój samochód i zostałem poinformowany, że jeżeli można udokumentować historię serwisu w ASO, to do kwoty wyceny należy doliczyć 5% ceny wyjściowej, podobno wg EUROTAX.


czyli 500zł za kazde 10k. Sredni dil w sumie, mimo ze jazz maliinwestycyjny. Poza tym przy wycenie i tak odejma Ci za wszystkie ryski i inne drobiazgi Sad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 14:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

Nie wiem czy to w temacie ale ostatnio dzwoniłem do PZU i dowiedziałem się, że jeżeli samochód ma ubezpieczenie OC i AC to można gdzieś zaznaczyć jakąś opcję która nie obniża stawki do wypłaty podczas jakiegoś zdarzenia.

Jakie długie zdanie wyszło Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 14:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


kedlaw07 napisał:
Witam,

Nie wiem czy to w temacie ale ostatnio dzwoniłem do PZU i dowiedziałem się, że jeżeli samochód ma ubezpieczenie OC i AC to można gdzieś zaznaczyć jakąś opcję która nie obniża stawki do wypłaty podczas jakiegoś zdarzenia.

Jakie długie zdanie wyszło Wink


Chyba jak zwykle nie w temacie Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 15:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Chyba jak zwykle nie w temacie
Przecież napisałem że chyba nie w temacie, a to różnica pomiędzy
Cytat:
Chyba jak zwykle nie w temacie
oj tam, oj tam Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karkosz

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2015, 14:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


Dlatego ja nie robie przegladu w firmowym sklepie bo bym zbankrutowal Smile Najczesciej jade do http://www.stacjakontroliprzemysl.pl/?okresowe-badanie-techniczne i naprawde nie zdzieraja kasy Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 14 Paź 2015, 16:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Cena przeglądu technicznego (ranking)


karkosz, podaj jeszcze linka do jakiegoś sklepu z mielonką.
Spam, spam, spam...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System