Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 15:18
Temat postu:

Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


Witam,

Od kilku dni zauważyłem, że przez te środkowe kratki nie leci ciepłe powietrze.
Dzieje się tak nie zależnie czy klimatyzacja jest włączona czy nie. Natomiast działają boczne.
Mam teraz pytanko, czy ktoś się z was z czymś takim spotkał. boję się że poszła nagrzewnica. A to już ładny wydatek.
Z tego co rozmawiałem to mogą być jeszcze jakieś niedomknięcia zastawek czy czegoś tam.
Macie jakieś pomysły proszę o odpowiedź. W sobotę spróbujemy się za to zabrać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 19:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


Waldi pytanie kluczowe czy przez srodkowe nawiewy nie leci w ogole ani cieple ani zimne czy brak cieplego a zimne dmucha ? Jesli nie leci zadne powietrze to najprawdopodobniej zaciela sie linka w pacerzu ktora steruje klapami nawiewu zobaczysz ja jak wyciagniesz schowek. Pokrec pokretlem od zmiany ustawien nawiewow i sprawdz czy zmienia obieg na nogi twarz itp.
Jesli to linka to znajdziesz o niej temat na obecnym forum.
Co do nagrzewnicy - gdyby padla w ogole by nie grzalo nawet z bocznych.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 20:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


No i znaczenie ma to jak dawno temu wymieniałeś filtr kabinowy. Moim zdaniem Jazzman może mieć rację.

PS. Czy w Jazzie wykonuje się coś takiego jak kalibracja klimatyzacji? Na czym to polega?
Czytałem forum dotyczące jakiegos niemieckiego auta i tam była o tym mowa. Nie wiem czy można o tym mówić w przypadku jeża.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 20:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłeg


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Waldi pytanie kluczowe czy przez srodkowe nawiewy nie leci w ogole ani cieple ani zimne czy brak cieplego a zimne dmucha ?

Jest tak jak napisałem w temacie:
1. Wszystko na zimno nawiew = wszędzie na 2 bokach i środkowych zimno,
2. Wszystko na zimno nawiew + klimatyzacja = wszędzie na 2 bokach i środkowych zimno,
3. Wszystko na ciepło nawiew = wszędzie na 2 bokach ciepło -> środkowych zimno,
4. Wszystko na ciepło nawiew + klimatyzacja = wszędzie na 2 bokach ciepło -> środkowych zimno,
We wszystkich opcjach kierunek nawiewy na szybę. Zawsze tak było i działało.
Cytat:
Co do nagrzewnicy - gdyby padla w ogole by nie grzalo nawet z bocznych.
Nie koniecznie, ponieważ powietrze może być ogrzewane poprzez rurki i jest jakiś efekt.

Flik77 napisał:
Cytat:
No i znaczenie ma to jak dawno temu wymieniałeś filtr kabinowy. Moim zdaniem Jazzman może mieć rację.
Filtr był wymieniany coś koło 10 października 2014, Pamięć nie zawodzi Wink

Cytat:
PS. Czy w Jazzie wykonuje się coś takiego jak kalibracja klimatyzacji? Na czym to polega?
Czytałem forum dotyczące jakiegos niemieckiego auta i tam była o tym mowa. Nie wiem czy można o tym mówić w przypadku jeża.
Pierwsze słyszę, być może robi się to w autach wysokiej klasy.

Kalibrację to ja robię w drukarce lub ksero gdy wymieniam toner Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 10:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


Pisałem w poprzednim, że sprawdzę - punkt 3 i 4 leci ze środkowych ciepłe.
Ale oczywiście jak ustawione na twarz, bo jak u zaznaczyłeś na rysunku, to nic nie leci ze środkowych - tylko na szybę i boczne.
(Klimatronik, ale zasada ta sama).
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 10:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 15:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłe


Witam,

Tamten temat:
Cytat:
Re: ( Honda Jazz ) Bardzo waze pilne ogrzewanie srodkowe kratki
link: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=219632 milejow zamknął i przeniósł tutaj.

Sprawdziłem jeszcze raz wszystko dokładnie w instrukcji i trochę się ździwiłem. Pisze w niej że:

1. Max ciepłego powietrza - > ciepło
2. Dmuchawa też na ciepło - > ciepło
3. Pokrętło w opcji na szybę (tan znaczek z szybą) - > ciepło przy podszybiu - ten zestaw wylotów - kratek,
4. Środkowe kratki - > zimne

Dla wszystkiego pojechałem jeszcze do ASO i na moje stwierdzenie że miałem inaczej czyli zawsze tak:

1. Max ciepłego powietrza - > ciepło
2. Dmuchawa też na ciepło - > ciepło
3. Pokrętło w opcji na szybę (tan znaczekj z szybą) - > ciepło przy podszybiu - ten zestaw wylotów - kratek,
4. Środkowe kratki - > ciepłe co bardzo mi to odpowiadało dowiedziałem się że nie powinno to mieć miejsca Exclamation Exclamation.

Gdy powiedziałem że to się nagle zmieniło, usłyszałem że powinno tak być jak jest teraz Sad

Czyli dokładnie tak jak na rysunku:



1. Nawiewy boczne te z opcją zamykania - ciepłe powietrze - kolor czerwony,
2. Nawiewy przy szybie, ten cały rząd kratek ciepłe powietrze - kolor czerwony,
3. Środkowe kratki, te dwie o których pisałem - zimne powietrze. - kolor niebieski,
4. Oznaczenie pokręteł które są przekręcone całkowicie w prawą stronę - kolor zielony
5. U mnie występuje manualna skrzynia biegów a nie jak na rysunku automatyczna oznaczona kolorem fioletowym.
6. U mnie występuje inny typ radia oznaczenie brązowym grotem takie:


Tak samo działa to z włączoną klimatyzacją.

Zapytałem dlaczego teraz tak mam , dostałem krótką odpowiedź widocznie po prostu ta linka sama się jakoś naprawiła Wink

Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc.
Kolorki podałem dla lepszego ogarnięcia tematu.
Mam nadzieję że przez to administratorzy nie usuną mi tego postu Wink
Wszystko rozwiązane, szkoda że nie jest tak jak kiedyś z tym moim ogrzewaniem, ale widocznie nie można mieć wszystkiego Sad

Reasumując:
Miałem fajnie, bo nie oryginalnie. Teraz mam oryginalnie ale trochę źle.
Temat z mojej strony można zamknąć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 23:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


Waldi zdaje sie ze ktos tu wspominal o tej lince :)
Moja teoria jest taka - miales pokretlo ustawione na szybe ale w rzeczywistosci linka zakleszczyla sie w pozycji twarz badz twarz+nogi. Wjechales w jakas wieksza dziure badz kraweznik i lapa ktora trzyma linka obsunela sie do wlasciwej pozycji. Aso poprawialo te linke (jesli tak to ciekaw jestem ile cie skasowali?) jesli nic nie robili to moze i dobrze bo po wjechaniu w nierownosci mozesz liczyc na powrot do jak to ujales fajne bo nieoryginalne:) Swoja droga mozesz sam pobawic sie ta plastikowa lapa (idac w lewo od linki zobaczysz ja) i ustwic jak bylo oczywiscie odpowiednio zablokowac aby nie powrocila;)
Ale jedno mi nie daje spokoju dlaczego przy opcji nadmuch na szyby idzie powietrze ze srodkowych kratek? U mnie tak nie jest. Rodzice maja 1.2 wiec po likendzie zajrze jak tam jest chyba ze mitex01 mnie ubiegnie- ma manualna klimke.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 01:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


Mam tak jak pisałem poprzednio ,kratką dmucha tylko w pozycji ;
kratka środkowa (na twarz ) i kratka środkowa i nogi .A jak ustawie na szybę
to dmucha na szybę i boki . I jak mam ustawione ciepło to leci ciepłe w każdej pozycji
nawiewu takie same ,a nie z jednej kratki ciepłe a z drugiej zimne przecież to bez sensu .
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłeg


Witam,

Jazmzman napisał:
Cytat:
Moja teoria jest taka - miales pokretlo ustawione na szybe ale w rzeczywistosci linka zakleszczyla sie w pozycji twarz badz twarz+nogi. Wjechales w jakas wieksza dziure badz kraweznik i lapa ktora trzyma linka obsunela sie do wlasciwej pozycji.
Teoria dobra do której się przychylam. Wiało wtedy ciepłym Smile teraz wieje zimnym. Sad

Cytat:
Aso poprawialo te linke (jesli tak to ciekaw jestem ile cie skasowali?) jesli nic nie robili to moze i dobrze bo po wjechaniu w nierownosci mozesz liczyc na powrot do jak to ujales fajne bo nieoryginalne:)
Nie wzięli nic. Dobrze by było, gdyby tak się stało.

Cytat:
Ale jedno mi nie daje spokoju dlaczego przy opcji nadmuch na szyby idzie powietrze ze srodkowych kratek? U mnie tak nie jest
Ano właśnie, coś tu jest nie halo.

mitex01 napisał:
Cytat:
Mam tak jak pisałem poprzednio ,kratką dmucha tylko w pozycji ;
kratka środkowa (na twarz ) i kratka środkowa i nogi .A jak ustawie na szybę
to dmucha na szybę i boki . I jak mam ustawione ciepło to leci ciepłe w każdej pozycji
nawiewu takie same ,a nie z jednej kratki ciepłe a z drugiej zimne przecież to bez sens
No właśnie w instrukcji jest dokładnie opisane co i jak:



Wniosek może być taki że:
1. Mając ustawiony nawiew na szybę zyskałem "dodatkowe środkowe kratki" z ciepłym powietrzem -> nie powinno tak być;
2. Mając ustawiony nawiew na szybę zyskałem "dodatkowe środkowe kratki" z zimnym powietrzem -> nie powinno tak być;

3. Ma być tak, że mając ustawiony nawiew na szybę nie powinno nic lecieć ze środkowych kratek -> powinno tak być.
4. Podejrzewam że u mnie jest coś popsute pomiędzy 4-tą a 5-tą ikonką na rysunku patrząc od góry.
5. Pojechać do ASO jeszcze raz i wytłumaczyć co i jak.
6. Przeprowadzić naprawę.

A takie jeszcze pytanko, co się u was dzieje z nawiewem jak pokrętło jest przestawione na ikonę numer 6 tego rysunku Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 18:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłego nawiewu L i P ok


Strasznie to wszystko zamotałeś i nie mogę tego ogarnąć... Nie wiem w ogóle co to za teorie, że środkowymi powinno lecieć zimne powietrze - NIE POWINNO, to by było chore i sprzeczne z logiką. Jak ustawiasz na nogi i twarz, to przez środkowe kratki powinno lecieć ciepłe. Sprawdzaj na rozgrzanym aucie, ale tego chyba nie muszę mówić...
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 16:29
Temat postu:

kratka


Przy nawiewie na przód-kierowce leci ciepłe, przy boku czy szybach lub dole tez leci na kierowcę ale cieplawe. Tak więc u Kedlawa cos się zblokowalo jak sugerują a w Aso bajki opowiadają.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 14:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ogrzewanie - srodkowe kratki brak ciepłeg


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Przy nawiewie na przód-kierowce leci ciepłe, przy boku czy szybach lub dole tez leci na kierowcę ale cieplawe. Tak więc u Kedlawa cos się zblokowalo jak sugerują a w Aso bajki opowiadają.
Mając pokrętło ustawione do końca na tą ikonkę z szybą (numer 5 na rysunku) powietrze dostaje się ciepłe na szybę oraz na boczne nawiewy. Natomiast przez środkowe kratki nic nie leci.

Czyli wszystko wróciło do normy fabrycznej.

Jazzman napisał:
Cytat:
Waldi zdaje sie ze ktos tu wspominal o tej lince Smile
Moja teoria jest taka - miales pokretlo ustawione na szybe ale w rzeczywistosci linka zakleszczyla sie w pozycji twarz badz twarz+nogi. Wjechales w jakas wieksza dziure badz kraweznik i lapa ktora trzyma linka obsunela sie do wlasciwej pozycji
Wynika z tego że masz rację i teraz jest ok.
A było tak fajnie z tym dodatkowym ciepłym powietrzem na twarz Wink

Natomiast nie wiem jaki ruch powietrza powinien być gdy strzałka pokrętła ustawiona jest na numer 6 rysunku,
czyli pomiędzy opcją numer 4 a numer 5 na rysunku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System