Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 01 Maj 2013, 08:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy



_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 23:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Od dziś mam już w pełni podświetloną konsolęSmile Nie obyło się bez małej wpadki ale poradziłem sobie z tematem:-) Zrobiłem przy składaniu mały błąd i wywaliłem bezpiecznik od świateł. Robota raczej prosta i bezproblemowa. Fotka przed i po pracy:

Teraz widzę już przyciski od klimy i sterowanie wokół włącznika radia. Mam też podświetlony włącznik świateł awaryjnych. Małe żaróweczki to 1zł x 5 i 4 większe x2zł. Wszystko w cenie jednej żaróweczki w ASO. Jest ok:-)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 16:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Tomek R. napisał:
Od dziś mam już w pełni podświetloną konsolęSmile Nie obyło się bez małej wpadki ale poradziłem sobie z tematem:-) Zrobiłem przy składaniu mały błąd i wywaliłem bezpiecznik od świateł. Robota raczej prosta i bezproblemowa. Fotka przed i po pracy:

Teraz widzę już przyciski od klimy i sterowanie wokół włącznika radia. Mam też podświetlony włącznik świateł awaryjnych. Małe żaróweczki to 1zł x 5 i 4 większe x2zł. Wszystko w cenie jednej żaróweczki w ASO. Jest ok:-)


Gdzieś pisałeś o zastąpieniu żaróweczek w konsoli ledami, mógłbyś wkleić ich fotki albo podać ich symbole-będzie dla potomnych. U mnie jeszcze oryginały świecą no ale moje auto młodsze i przebieg mniejszy poza tym wydaje mi się że światła do jazdy dziennej-led pomagają w dłuższej ich żywotności (za dnia nie muszą się palić).
Wiem, że nie jesteś ich zwolennikiem ale jak przyjdzie ci zmienić lewą H4 to może zmienisz zdanie Wink
Czy dobrze się domyślam, na tym drugim zdjęciu widać niebieską poświatę tak jakbyś zamienił żarówkę z podsufitki na zimnego leda? chyba że tak aparat przekłamał kolory Rolling Eyes
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 23:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Jazzman napisał:
Gdzieś pisałeś o zastąpieniu żaróweczek w konsoli ledami, mógłbyś wkleić ich fotki albo podać ich symbole-będzie dla potomnych. U mnie jeszcze oryginały świecą no ale moje auto młodsze i przebieg mniejszy poza tym wydaje mi się że światła do jazdy dziennej-led pomagają w dłuższej ich żywotności (za dnia nie muszą się palić).
Wiem, że nie jesteś ich zwolennikiem ale jak przyjdzie ci zmienić lewą H4 to może zmienisz zdanie Wink
Czy dobrze się domyślam, na tym drugim zdjęciu widać niebieską poświatę tak jakbyś zamienił żarówkę z podsufitki na zimnego leda? chyba że tak aparat przekłamał kolory Rolling Eyes


Jou!
Tak. Próbowałem 4 małe żaróweczki podświetlenia włącznika radia i przycisków dookoła niego zastąpić ledami. Niestety sprzedano mi prawdopodobnie nieodpowiednie ledy bo nie działały. Wymieniłem więc na żarówki i jest oki. Jeśli chodzi o wymianę żarówek w światłach, wiem jak to zrobić i myślę że sobie poradzę. Jeśli wymieniłem siłownik centralnego zamka prawych drzwi w Accordzie ( mechanicy mnie olewali bo mówili że dostęp fatalny i nie ma gdzie ręki włożyć ) to i z tym sobie poradzęSmile Jeśli chodzi o światełko w podsufitce to nic nie zmieniałem. Fota z telefonu o zmroku bez lampy więc przekłamanie straszne:-)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 14:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Podłączę się pod temat, bo u mnie też do wymiany kilka "nieświecidełek" Wink

1. Czy przycisk do składania lusterek w sterowniku lusterek też jest podświetlony, czy świeci się tylko napis Mirror?

2. W sterowaniu szybami na drzwiach kierowcy podświetlony jest tylko przycisk szyby kierowcy i blokady drzwi? Czy przycisk blokady szyb też?

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 14:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 16:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo nie wiem. Co do drugiego to odpoweiedź jest chociażby na poprzedniej stronie. Smile
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 13:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


...a wydawało mi się, że przeczytałem cały wątek dość dokładnie...

OK, to jedna rzecz do rozbierania odpadła Wink

Ale nadal nie wiem czy rozbierać sterownik lusterek Wink
Powrót do góry
kosok86

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz FL ; 2005r ; 1,4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


GR_BKP napisał:


Ale nadal nie wiem czy rozbierać sterownik lusterek Wink

Podłącze się do pytania. U mnie świeci napis Mirror, ale reszta jest ciemna, czyli przełącznik lusterek prawe lewe oraz przycisk składania lusterek nie jest podświetlany, a jak powinno być?
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 05:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


kosok86 napisał:
GR_BKP napisał:


Ale nadal nie wiem czy rozbierać sterownik lusterek Wink

Podłącze się do pytania. U mnie świeci napis Mirror, ale reszta jest ciemna, czyli przełącznik lusterek prawe lewe oraz przycisk składania lusterek nie jest podświetlany, a jak powinno być?


U mnie jest tak:

1. Mirror świeci.
2. Przełącznik lusterek prawe lewe chyba nie jest podświetlony. Piszę co pamiętam, poza tym nie zwracam na niego uwagi, więc mogę sie mylić. Na fotce nie widać by był podświetlony
3. Nie posiadam składanych lusterek. Może inni podpowiedzą.

Teraz ja zapytam o coś. Chodzi mi o takie radio z odtwarzaczem CD jak na poprzedniej stronie. Czy ta zielona diodka przy odtwarzaczu CD ma świecić cały czas, czy tylko podczas pracy odtwarzacza-gdy w środku jest płyta? Dawno go nie używałem, a nie mam płyt by to dokładnie obbadać. Smile Wydaje mi się, że jak w środku nie ma płyty to dioda się nie będzie paliła. Nie wiem, czy dobrze myślę.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Przycisk składania lusterek raczej nie jest podświetlany (przełącznik lewe\prawe) na pewno nie.
Podkusiło mnie, żeby się do niego dobrać i teraz w ogóle mi się nie świeci Evil or Very Mad chyba musiałem jakoś ruszyć żaróweczkę... więc teraz czeka mnie zabawa w naprawę przełącznika...

btw. stany magazynowe ASO to jakiś śmiech na sali, nawet żarówki do podświetlania klimatronika na zamówienie - 3-5 dni realizacja Laughing
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Rozebrałem ten przełącznik i przelutowałem żaróweczkę, prosta robota.
Dla potomnych - podświetlany jest tylko i wyłącznie napis Mirror, przycisk składanie lusterek nie jest podświetlany.
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Zabrałem się za wymontowanie panelu (klimatronic). Powód: nie świecą przyciski AUTO, nadmuch szyby, AC (cały rząd). Po pół godzinie i wykręceniu dolnej śruby - skapitulowałem. Po przeczytaniu forum na ten temat, rozumiem, że po odkręceniu tej dolnej śruby powinienem zdjąć dolną osłonę, po czym ukażą sięd wie śruby do wykręcenia. Potem pozostają już tylko (albo aż) zaczepy. Tymczasem poległem już na pierwszej przeszkodzie. Może ktoś rozpisać co i jak? Moze Jazzman? Z tego co widzę przerabiałeś ten temat całkiem niedawno.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 20:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Kiedyś to czytałem i z tego co pamiętam - po odkręceniu panel trzeba było mocno pociągnąć (na boki i do siebie).
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 23:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Pafcio01 napisał:
Zabrałem się za wymontowanie panelu (klimatronic). Powód: nie świecą przyciski AUTO, nadmuch szyby, AC (cały rząd). Po pół godzinie i wykręceniu dolnej śruby - skapitulowałem. Po przeczytaniu forum na ten temat, rozumiem, że po odkręceniu tej dolnej śruby powinienem zdjąć dolną osłonę, po czym ukażą sięd wie śruby do wykręcenia. Potem pozostają już tylko (albo aż) zaczepy. Tymczasem poległem już na pierwszej przeszkodzie. Może ktoś rozpisać co i jak? Moze Jazzman? Z tego co widzę przerabiałeś ten temat całkiem niedawno.


Co prawda u mnie jeszcze wszystko świeci więc nie miałem potrzeby wyciągać radia. Spora w tym zasługa świateł do jazdy dziennej Very Happy
Musisz zdjąć tę dolną osłonę, najprawdopodobniej siedzi na zatrzaskach, spróbuj raz z lewej raz z prawej może pójdzie. Bez tego nie odkręcisz 2 śrub wyżej mocujących radio. Na 3 str. obecnego wątku jest w moim poście link co prawda do wersji 1,2 ale tu będzie podobnie a poniżej coglin zrobił pomocne fotostory. Powodzenia.
Powrót do góry
barszczu

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 Sport 2004/2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 23:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


coglin Dzięki Twojemu opisowi demontażu i Twoim zdjęciom udało mi się w końcu uzupełnić podświetlenie zarówno klimatyzacji jaki radia (wokół pokrętła głośności ) a nawet wspomniany już napis " Mirror ". Swoją drogą szkoda że przycisk składania lusterek już takiego nie posiada ...
coglin Dzięki - stawiam piwko Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System