Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 11 Wrz 2014, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Jazzman napisał:
Pieta-obstawiam jednak 1,4, bo wersja przed dużym liftem ale już po niewielkim w 2004 (np. 4 tarcze hamulcowe). Zwróć uwagę na 2 kieszenie w fotelach, my mamy po jednej a 2 pozostały w poliftowych ES, Graphite oraz Sport, w przedliftowych zdaje się we wszystkich 1,4 dawali 2.
Do zainteresowanego sprawdź koniecznie czy działa radio, w tych modelach nagminnie szwankowało, jest o tym temacik na obecnym forum (w razie gdyby to Pantari pomoże). Gdyby jednak padło to negocjuj cenę. Kolorek ładny ładnie wypastowany-przyciąga uwagę. Gdyby tak jeszcze klamki pod kolor nadwozia. Resztę ładnie opisał pieta.


Ten jazz jest trochę dziwny, bo ma niby 1.4 ale klima manual ale żeby było smieszniej jest esp. Na hamulce nie patrzyłem, ale jak tarcze to lepiej bo lepiej hamuje. Klamki rzeczywiście kontrastują, nie wiedziałem ze można mieć inaczej. U mnie pod kolor. Co do kieszeni to nie sprawdzałem ile mam, ale uwaga sluszna.
Auto stoi na stalówkach (szkoda ze nie alu oryginal) wiec pewnie nie ma opon na zmiane Sad

Co do radia to nie problem bo kolega jest z elblaga a radio-naprawiacz jest z gdanska wiec w najgorszym razie wyskoczy na jeden dzień i mu zrobi od reki za te 80-100 zl.

Wiecej nie wymysle. Jeszcze raz szerokości i gumowych drzew zycze Wink
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Wrz 2014, 17:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Dzięki Panowie za rady i sugestie! Smile

Co do SKP - oczywista oczywistość, już nawet rezerwacja na wjazd zrobiona. Bez stacji nie ma szans bym kupił, ostatni Jazz'ik jakiego oglądałem też wizualnie wyglądał okej, ale nie pasowała mi cena (16 tys za model z końcówki 2006 r). Dzięki stacji i czujnikowi lakieru okazało się, że drzwi od kierowcy mają miejscami nawet 1100 um lakieru...

Silnik jest na pewno 1.4, sprawdzone zarówno po nr VIN, jak i na zdjęciach papierów z serwisu otrzymanych od sprzedającego.
Auto jest po polerce, tapicerka stanowczo do prania - tutaj sprzedający już nic kombinował i nie picował.

Co do esp - tutaj podejrzewam, że błąd sprzedającego. Niestety, masa ludzi (świadomie lub nie) widzi w Jazzach ESP, podczas gdy tak naprawdę chodzi o eps...


Owszem, oponek na zmianę niestety brak.
Z tego co widzę po fotkach otrzymanych prywatnie od sprzedającego, są 2 kieszenie w fotelach.

Nieco ubolewam nad tym, że jest to wersja przedliftowa, ale niestety różnica w cenie jest obecnie dosyć spora (~4 tys).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 08:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Witam,

oleek napisał;
Cytat:
Dzięki Panowie za rady i sugestie! ... ale niestety różnica w cenie jest obecnie dosyć spora (~4 tys)
Tak więc szukaj dalej i nie zapomnij o moich podpowiedziach:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=212916&postdays=0&postorder=asc&start=0
(opisane na pierwszej stronie w/w wątku) plus inne porady.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 08:56
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


oleek napisał:

Co do esp - tutaj podejrzewam, że błąd sprzedającego. Niestety, masa ludzi (świadomie lub nie) widzi w Jazzach ESP, podczas gdy tak naprawdę chodzi o eps...


Co do ESP to paradoksalnie możesz je mieć bo wersje na rynek zachodni miały taki ficzer w opcji dla 1.4. Możesz zatem się zdziwić bo pomimo klimy manual np. masz 4 poduszki, to i może ESP się trafi Razz
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


kedlaw07 napisał:

Tak więc szukaj dalej i nie zapomnij o moich podpowiedziach (...) plus inne porady.


Ok, dzięki - wątek przestudiowałem bardzo dokładnie Smile

pieta napisał:

Co do ESP to paradoksalnie możesz je mieć bo wersje na rynek zachodni miały taki ficzer w opcji dla 1.4. Możesz zatem się zdziwić bo pomimo klimy manual np. masz 4 poduszki, to i może ESP się trafi Razz


Fajnie by było, aczkolwiek na fotkach wnętrza nie widzę przycisku "VSA off" po lewej stronie zegarów - chyba że w wersji przedliftowej znajdował się on w innym miejscu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 11:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Aleksandra91

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.4 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Chciałam się pochwalić- stałam się szczęśliwą (dotychczas) właścicielką Jazz'a Wink Biorę go jutro na wakacje- zobaczę, jak się sprawdzi w transporcie rowerów w bagażniku. Dziękuję za rady!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 16:10
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Gratulacje z powidu zakupu jazza. Pochwal się jaki to dokładnie model. Co do rowerow to chyba zmieszczą się do srodka bez problemu po zlozeniu siedzeń tylnych@magic seats Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 22:19
Temat postu:

bravo?


http://otomoto.pl/fiat-bravo-C33050597.html
Off ale co sądzicie?
W poszukiwaniu. auta. do dużych przebiegow oby bez straconego czasu i pieniędzy Wink
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 22:22
Temat postu:

to już było


pieta napisał:
Gratulacje z powidu zakupu jazza. Pochwal się jaki to dokładnie model. Co do rowerow to chyba zmieszczą się do srodka bez problemu po zlozeniu siedzeń tylnych@magic seats Razz

Chyba ten co na 99%, czyż nie?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 22:35
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Jako że dzisiaj jest dzień chwalenia się zakupem Jazz'a, uczynię to również i ja Smile

Opisywane kilka postów wyżej autko kupione, brak uwag pod względem technicznym, jedynie przed zimą przyda się zakonserwować podwozie.

Po weekendzie załatwianie papierków i delektowanie się jazdą. Smile
Powrót do góry
Aleksandra91

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.4 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


Tak tak, właśnie on Wink 1.4 srebrny z 2006r, mam nadzieję, że jeszcze trochę pojeździ Smile
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 19:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


oleek napisał:
kedlaw07 napisał:

Tak więc szukaj dalej i nie zapomnij o moich podpowiedziach (...) plus inne porady.


Ok, dzięki - wątek przestudiowałem bardzo dokładnie :)

pieta napisał:

Co do ESP to paradoksalnie możesz je mieć bo wersje na rynek zachodni miały taki ficzer w opcji dla 1.4. Możesz zatem się zdziwić bo pomimo klimy manual np. masz 4 poduszki, to i może ESP się trafi :P


Fajnie by było, aczkolwiek na fotkach wnętrza nie widzę przycisku "VSA off" po lewej stronie zegarów - chyba że w wersji przedliftowej znajdował się on w innym miejscu.


ESP czyli VSA w Jazz II występowało tylko w wersjach z Klimatronikiem od II połowy 2004r.

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139099
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 10:42
Temat postu:

Re: bravo?


sstar napisał:
http://otomoto.pl/fiat-bravo-C33050597.html
Off ale co sądzicie?
W poszukiwaniu. auta. do dużych przebiegow oby bez straconego czasu i pieniędzy Wink


znowu off top. Co do zasady bravina ok, ale w tej cenie ten rocznik to musi być jakas przygoda. 2006 to bym uwierzyl ale nie 2008. Zreszta możesz sam się przejechać jak chcesz.

errata: tutaj masz link referencyjny

http://deft.otomoto.pl/fiat-bravo-1-6jtdm-16v-wersja-dynamic-fv-23-C30678787.html

a sprzedawca polecany na forum alfy. Możesz jechać i kupować może nie w ciemno ale sprzedawca raczej pewny. Przy okazji fvat 23% jak masz dzialalnosc to jak znalazł Razz

Errata 2. Ten twój z linka lepszt bo na klimatronik. Diiesel 1.6 to nie to samo co stary dobry 1.9 ale nie ma jak postep Sad
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 19:14
Temat postu:

Re: bravo?


pieta napisał:
sstar napisał:
http://otomoto.pl/fiat-bravo-C33050597.html
Off ale co sądzicie?
W poszukiwaniu. auta. do dużych przebiegow oby bez straconego czasu i pieniędzy Wink


znowu off top. Co do zasady bravina ok, ale w tej cenie ten rocznik to musi być jakas przygoda. 2006 to bym uwierzyl ale nie 2008. Zreszta możesz sam się przejechać jak chcesz.

errata: tutaj masz link referencyjny

http://deft.otomoto.pl/fiat-bravo-1-6jtdm-16v-wersja-dynamic-fv-23-C30678787.html

a sprzedawca polecany na forum alfy. Możesz jechać i kupować może nie w ciemno ale sprzedawca raczej pewny. Przy okazji fvat 23% jak masz dzialalnosc to jak znalazł Razz

Errata 2. Ten twój z linka lepszt bo na klimatronik. Diiesel 1.6 to nie to samo co stary dobry 1.9 ale nie ma jak postep Sad


Dzięki Pieta za info, choć wiem, że offtopów nie cierpisz:-)
Właśnie na ten 1.9 się kusiłem, bo 1.6 za nowoczesne, czyli za dużo może paść, ale dziś byłem i pogadałem, bo to pod domem;-) Wsiedliśmy i wysiedliśmy i spytaliśmy jaka jest jego historia, no i wyszło, że sprowadzany przy 70k, więc pewno kręcony, bity z wielu stron, ale wyklepany, geometria raczej ok mimo wszystko, dwumasa do wymiany,
co słychać i czuć, więc można 2,5tys. spuścić, no i po frąsusku godo, więc
pewno z Francji ktoś go z rok temu sprowadził. W środku dziwne jakby nacieki, więc może nieszczelny, albo coś wystrzeliło z środka;-) Więc sprawa jasna i klarowna, niech szukają innego jelenia.
PS. W słonecznej Italii jak byliśmy w wakacje to w Lancii Ypsilon, nam deszcz do środka padał mimo, że 20tys. jeno miał na liczniku! Żeby of do offa dodaćWink
PS2. A może jakaś trwała Alfa?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 16 Wrz 2014, 09:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?


@sstar dziadygo jedna Wink , masz tutaj watek do offtopow na temat jazza i jego następcy

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=207582&postdays=0&postorder=asc&start=15

i tam ci odpowiem jeżeli chcesz co do alfy 159 i ewentualnie lanci delta. Tyle ze na sensowna 2.0 musisz 40k szykować wiec nie wiem czy jest sens się produkować Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 12 z 27





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

19 900

2008r.

186 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System